Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам тв-монитор "Samsung SyncMaster 2333HD" който има цифров тунер и когато го пуснах да търси цифрова телевизия намери 8 устройства,дотук добре.Проблема обаче е че не показва картина а само звук - изписва ми че твърд диск не е наличен.

Гледам телевизия със обикновена антена - външна.Какво да правя??????? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Имам тв-монитор "Samsung SyncMaster 2333HD" който има цифров тунер и когато го пуснах да търси цифрова телевизия намери 8 устройства,дотук добре.Проблема обаче е че не показва картина а само звук - изписва ми че твърд диск не е наличен.

Гледам телевизия със обикновена антена - външна.Какво да правя??????? 

В книжката на монитора/телевизора/ проверете последният разполага ли с DVB-T стандарт. Ако няма, затова чувате само звук и евентуално виждате черен екран.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези дни пробвах с моя тунер и всичко си ок ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В книжката на монитора/телевизора/ проверете последният разполага ли с DVB-T стандарт. Ако няма, затова чуваре само звук и евентуално виждате черен екран.

извинявам се пише че твърд диск не се подържа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

извинявам се пише че твърд диск не се подържа

Какво общо има твърдият диск с гледането на ефирна телевизия? Прочетете в упътването има ли  DVB-T   MPEG4. 

Явно щом чувате звук и нямате картина имате само  MPEG2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започва се екшъна с тази цифровизация.

1. Няма уеднаквен стандарт и устройства.

2. Аз съм гледал аналогова телевизия с антена и усилвател и скръбта е пълна. Цифров сигнал с антена и усилвател или тунер ще е същото плачевно положение.

3. Към поствашия. Намери си един ТВ доставчик, абонирай се и си гледай телевизията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина работата е тръгнала,към кабелните оператори.Там поне,ще има много повече програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми за 2-3 лева на телевизор  не си струва  да се отказваш  от платената  телевизия. Безплатната  телевизия ще си остане алтернатива  но не може да замести нито по качество нито по разнообразие платените оператори. Някъде из европа и белия свят може и да има  цифрова телевизия която  да е конкурент и реална алтернатива  на платената но тука това ще стане след 20 години. Ще  принудят населението да извади по 100 лева за антени и тунери .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина работата е тръгнала,към кабелните оператори.Там поне,ще има много повече програми...

Защо? Ето ти конкретен пример. Родителите ми живеят на вилата ми. Тя е в квартал на София. Самите те са възрастни и са свикнали на 1-2 телвизии, които и в момента се ловят с антена. Но остави това. В момента с антена ловиш К1, БТВ, Нова, и още 2 или 3 телевизии (говоря за София). С цифровизацията има гарантирани 8, при това с по-добро качество и възможност за още. Не разбирам твърдението ти. Който ползва кабелна сега вероятно ще я ползва и за напред. Който ползва кабелна бай-вероятно няма да се върне на цифровата през антена. Но както и да е. При сегашното положение имаш възможност за около 100-тина каблени според доставчика и около 5 през антена. С цифровизацията ще имаш 8 с антена и около 100-тина (без промяна) с кабелната... Както сега, така и за напред кабелната винаги ще има повече програми. Само дето цифровизацията дава повече ефирни от колкото към настоящият момент. Та наистина не ти разбирам коментара и какво не ти харесва или какво коментираш............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми за 2-3 лева на телевизор  не си струва  да се отказваш  от платената  телевизия. Безплатната  телевизия ще си остане алтернатива  но не може да замести нито по качество нито по разнообразие платените оператори. Някъде из европа и белия свят може и да има  цифрова телевизия която  да е конкурент и реална алтернатива  на платената но тука това ще стане след 20 години. Ще  принудят населението да извади по 100 лева за антени и тунери .

Ако в този форум сега се направи една анкета и макар че сме 220000 човека, само една час да изкаже своите предпочитания към кои програми е насочила своето внимание, ще се окаже че едва ли ще има и 10%, които ще са посочили ефирните, които ще се излъчват. А те няма да са примерно както в Софийски окръг да речем 12 а във Търновски ще са примерно 7, докато  в планинските райони ще се виждат/ако се виждат дори/ 2 или 3.Хората сами ще си дадат парите без никой да ги кара било то щото им се забавлява, било от хорски срам/особено в селата/ да не му се смее комшията.Основната част и то най- голямата не разбират и не са длъжни да знаят какво трябва и не трябва за приемането и ще има хора, които отлично ще се възползват от това незнание на народа. Да отбележа! Аз не гледам телевизия каквато и да била тя! Но за цифровизацията ще помагам на хората винаги и с каквото мога. Начинанието е добро, но ако не крадат и от тези пари, които са отпуснати за цифровизацията/ ако до сега не са ги поокрали/

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое налага тая дискриминация  с различния брой канали ? Едва ли е голяма философия да  се предава едно и също навсякъде. Нека да си има регионални канали  както до сега за конкретния регион  но като са казали примерно 12  да са навсякъде основния пакет толкова и от там нагоре  според региона ако има местен канал да се пуска . Български радиа подщи няма  качени . Строго забранено ли е да се качват  различни от национални медии  по смисъла на закона или има възможност  за повече? Имам още куп въпроси на тази тема  но ще изчакам и други потребители по активно да се включат в дискусията с впечатления и коментари по темата. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започва се екшъна с тази цифровизация.

1. Няма уеднаквен стандарт и устройства.

2. Аз съм гледал аналогова телевизия с антена и усилвател и скръбта е пълна. Цифров сигнал с антена и усилвател или тунер ще е същото плачевно положение.

3. Към поствашия. Намери си един ТВ доставчик, абонирай се и си гледай телевизията.

1. Има уеднаквен стандарт и изисквания за устройства - чети "План за цифровизация...";

2. Някога си гледал...? Недей да пророкуваш, а пробвай поне и ЧАК тогава споделяй личен опит - в момента дори със стайна антена цифровите са с добро качество. Разбира се, има какво още да се желае, но това е по-специализирана тема.

3. Кой ПЛАТЕН доставчик препоръчваш, при положение че засега са 8-9 безплатни програми, при 5-6 мултиплекса ще станат къде 50, с интернет-стрийм се компенсират останалите канали... айде да не ядем доматите с колците???

P.S. За да няма дискусия от сорта освен ефирните цифрови канали как ще гледам канали като Дискавъри, спорт и т.н. - намират се... въпрос на търсене...

P.P.S. Не очаквайте линкове - щом сте стигнали до този форум, би трябвало да ги намерите сами:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Има уеднаквен стандарт и изисквания за устройства - чети "План за цифровизация...";

2. Някога си гледал...? Недей да пророкуваш, а пробвай поне и ЧАК тогава споделяй личен опит - в момента дори със стайна антена цифровите са с добро качество. Разбира се, има какво още да се желае, но това е по-специализирана тема.

3. Кой ПЛАТЕН доставчик препоръчваш, при положение че засега са 8-9 безплатни програми, при 5-6 мултиплекса ще станат къде 50, с интернет-стрийм се компенсират останалите канали... айде да не ядем доматите с колците???

P.S. За да няма дискусия от сорта освен ефирните цифрови канали как ще гледам канали като Дискавъри, спорт и т.н. - намират се... въпрос на търсене...

P.P.S. Не очаквайте линкове - щом сте стигнали до този форум, би трябвало да ги намерите сами :)

Добре, пробвайте и тогава ще говорим. Няма нито да споря, нито да убеждавам някой. С боклуците дето ми ги показаха по телевизията, ако мислиш, че ще има цифров сигнал и ще гледаш качествена телевизия моля. Американците казваt:" Be My Guest".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

thebest много ще има да чакаш за 20 канала камо ли за 50 :) .  А за интернет телевизията  ще ти кажа,че много рядко е да намериш  качествен сигнал и да го гледаш дълго време .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, пробвайте и тогава ще говорим. Няма нито да споря, нито да убеждавам някой. С боклуците дето ми ги показаха по телевизията, ако мислиш, че ще има цифров сигнал и ще гледаш качествена телевизия моля. Американците казваt:" Be My Guest".

Както казват американците, "You welcome!"

Гледам...

...и вярвам на ушите си... :shock11:

sorry, нищо лично! Просто споделен личен опит. Цифров сигнал има. И телетекст (още има такова животно) даже. И HD канал, със звук във формат ААС... друг е въпросът, кога ще го "напълнят" както трябва.

Btw - пазарът дупка не търпи (рекламодателите също) - без да съм врачка (криза е - няма боб за хвърляне...) мултиплексите ще се напълнят по-бързо отколкото очакваме (Амин!).

А както писа по-горе Джо Бързия - в провинцията (дори само на 60 км. по път, или 30 км. по права линия от София, където имам бащин имот и живеят ХОРА, няма нито цар, нито Господ, нито ЖиСиЕм покритие, да не говорим за смешкаларки... но с малка антена има телевизия) това е реална алтернатива.

Както казват руснаците - "Поживем-увидим" :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май почнахме с рекламите на техниката. Пък аз си мисля, че не им е тук мястото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие какво очаквате ? Безплатен пакет от 100 цифрови канала ? Е няма как да стане подобно нещо !

Ще го кажа на икономически език - продукта/стоката/услугата получава този, който е готов да плати за него/нея! Иначе казано безплатен обяд няма !

Да напълно съм съгласен, че има места където няма друга алтернатива, но това не означава, че може да се очаква да бъде заместник на кабелен цифров оператор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие какво очаквате ? Безплатен пакет от 100 цифрови канала ? Е няма как да стане подобно нещо !

Ще го кажа на икономически език - продукта/стоката/услугата получава този, който е готов да плати за него/нея! Иначе казано безплатен обяд няма !

Да напълно съм съгласен, че има места където няма друга алтернатива, но това не означава, че може да се очаква да бъде заместник на кабелен цифров оператор.

Ми той народа си плаща колега. БНР, БНТ и производни са издържани богато от нашите данъци...Вярно за 100канала си прав, но това не значи че трябва да бъдат принуждавани хората, дори за това което всеки месец и всяка година си плащат в офисите на НАП, или по-скоро през банковите клонове на определена частна търговска банка, която все така се мъдри в доста от тях. Та защо трябва да бъдат принуждавани отново да се бъркат в изтънелия портфейл за нещо вече платено, да си купуват разни тунери, мунери, от някой намърдал се в топла корупционна връзка мутромилионер, особено хората в провинцията. Айде софиянци пак намазват най-много...И най-силен сигнал и най-много канали...както винаги с предимствата на местожителството, ма и ние другите сме хора. Това евреопейското изисване ми е през бастуна, то не е определящо и жизненоважно условие от евреопейското съглашателство, с него и без него, никой няма да опъне петалата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. ................ в момента дори със стайна антена цифровите са с добро качество. Разбира се, има какво още да се желае, но това е по-специализирана тема.

А ти какво очакваш ? може би снежинки :) няма да ги видиш а при слаб сигнал ще виждаш квадрати и раета Публикувано изображение

Еееее, чул те господ - блажени са вярващите :no-no: а стрийм - гледай си го а аз ще си гледам по нормалния начин :) плащам - гледам .

P.P.S. Не очаквайте линкове - щом сте стигнали до този форум, би трябвало да ги намерите сами :)

Айде без обиди :)до форума си се стига много лесно :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казват американците, "You welcome!"

Гледам...

...и вярвам на ушите си... :shock11:

sorry, нищо лично! Просто споделен личен опит. Цифров сигнал има. И телетекст (още има такова животно) даже. И HD канал, със звук във формат ААС... друг е въпросът, кога ще го "напълнят" както трябва.

Btw - пазарът дупка не търпи (рекламодателите също) - без да съм врачка (криза е - няма боб за хвърляне...) мултиплексите ще се напълнят по-бързо отколкото очакваме (Амин!).

А както писа по-горе Джо Бързия - в провинцията (дори само на 60 км. по път, или 30 км. по права линия от София, където имам бащин имот и живеят ХОРА, няма нито цар, нито Господ, нито ЖиСиЕм покритие, да не говорим за смешкаларки... но с малка антена има телевизия) това е реална алтернатива.

Както казват руснаците - "Поживем-увидим" :shy11:

Гледай Българите, а не Американците. Знаеш че тук всичко ще се освини в буквалния смисъл на думата. Но ще се види. Няма смисъл да се спори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай Българите, а не Американците. Знаеш че тук всичко ще се освини в буквалния смисъл на думата. Но ще се види. Няма смисъл да се спори.

Съгласен съм с теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав. То вече почна да намирисва на кочинка, а тепърва се почва!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя голямата обърквация ще стане на 1 септември.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно: Samsung 2333HD поддържа ли цифрова ТВ - ефирна и кабелна с вградения си цифров тунер?Каквото и да сторя, приемам само старите аналогови по кабелната телевизия, а цифровите - абсолютно не!Навсякъде из нета дават като характеристики, че този модел монитор има вграден аналогов и цифров MPEG-4 тунер. Как тогава да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване