Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз не съм излизал извън България, дори от област Варна не съм излизал :P но ми се иска, мисля като се дипломирам да отида да работя в Лондон, пък ако не стане, ще си работя във Варна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пътувала съм многократно го Германия - Нюрнбер. Веднъж до Украйна - Одеса, Турция - Измир и еднодневна екскурзия до Истамбул. Два пъти до Гърция - Кавала, Драма, ама като малка и нямам много спомен. От всички места най-ми допадна Украйна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сърбия, Румъния, Македония, Албания, Хърватска, Босна и Херцоговина, Гърция и повечето големи острови в Егейско море, Турция, Сирия, Йордания, Англия, Италия, Белгия.

Най-много ми е харесало на о.Крит (особено западната му планинска част). Минавал съм и дефилето Самария (казват, че е най дългото в Европа). Уникална природа, уникални хора.

Искам да отида в Мароко (надявам се това лято да го осъществя), о. Кипър и Южна Америка (Андите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флорида (САЩ), Джамайка, Каймански острови, Мексико, Бахами, Сейнт Томас (остров на САЩ), Пуерто Рико, Азорски острови, Испания, Германия, Дания, Естония, Швеция, Финландия, Русия, Холандия, Турция, Сърбия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм възможността 7 години да поживея в чужбина докато учех. Малта, Англия, Шотландия, Франция. Между тях кратки посещения в Испания, Италия, Холандия и Германия. И разбира се по комшийски в Румъния, Турция и Гърция.

Интересен парадокс е, че когато се прибирах от чужбина за Коледа или лятото, примерно, имах чувството, че дори въздуха ни е по-хубав от чуждия, а сега кажи-речи 3 години съм си за постоянно в България и почвам да се чудя за какво ми беше да се прибирам...малко като в Немили Недраги се получава работата "О, Българийо, никока не си тъй мила, както кога сме вън от тебе!"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около две седмици се върнах от Австрия, изкарах си страхотна в тази невероятна държава. Офертата за екскурзията открих в. Първоначално малко се притеснявах, защото за първи път ходя в чужбина организирано, но за щастие всичко беше точно и нямаше неприятни изненади.

Редактирано от capnemo
Без реклами!!! (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.12.2016 г. в 10:58, peshomiroslavov написа:

Преди около две седмици се върнах от Австрия, изкарах си страхотна в тази невероятна държава. Офертата за екскурзията открих в  Първоначално малко се притеснявах, защото за първи път ходя в чужбина организирано, но за щастие всичко беше точно и нямаше неприятни изненади.

Егати невероятната безплатна реклама за един частен бизнес !

Редактирано от capnemo
Да се беше сетил да изтриеш рекламата (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ходене, то ходил съм. Сърбия, Македония, Румъния, Унгария, Чехия, Словакия, Австрия! 

Какви са ми впечатленията ли? Като изключим Македония, то получавам комплекс за малоценност, че съм българин. Иначе Македония е една отвратителна страна с още по - отвратителни хора и държава с най грозната столица предполагам на планетата! Сърбия е подходящата страна за разпускане. Чудесна кухня и дружелюбни хора. Чехия е страната на великолепната бира и забележителностите. С Румъния се се съревноваваме, та е показател за това да видим къде сме ние. Австрия е друга бира, а Виена е изключително красив град особенно нощем. Щеше ми се да посетя Русия и не изгарям от желание да пътувам до САЩ

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24/12/2016 в 14:26, Кумчо вълчооо написа:

Чехия е страната на великолепната бира и забележителностите.
Австрия е друга бира, а Виена е изключително красив град особенно нощем.

Кажи нещо за чехкините и австрийките.

А с гугъл мапс се разхождаш безплатно из улиците където ти е кеф.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Кажи нещо за чехкините и австрийките. А с гугъл мапс се разхождаш безплатно из улиците където ти е кеф.

Къде Белгия, къде Австрия. Палиш Дачията 1.2 и се изстрелваш..със скоростта на костенурка, разбира се. Какво седиш подпитваш хората, малко пари ли спести от дачията? Цели 9 бона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Белгиеца написа:

А с гугъл мапс се разхождаш безплатно из улиците където ти е кеф.

Можеш, ма бира в Чехия няма как да вкусиш!?!?:))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чехия (Бърно) и Русия или по-скоро трябва да кажа Москва.

Чехия. Е, няма такава бира. Или всъщност... не знам защо това, което пием го наричаме с една и съща дума и това, дето там го пият. Същото, както с футбола. Като гледаш Премиършип и после нашето първенство и се чудиш... Нещо хубавите чехкини ми се изгубиха, но може да съм отишъл в кофти период... :) Скоро ходих. Останах учуден от цените. Тъжно ти става, като виждаш как хората малко от малко са се възползвали от членството си в Европа, а ние... Хората изглеждат приветливи, но не съм комуникирал много с тях.

Русия... Москва. Много ми хареса. Хората са много топли. Две неща ми направиха впечатление, за които имах различна представа. Знаех, че много пият, но това, което видях ме хвърли в див потрес. Другото, което съм бил в заблуда... може би само в европейската част, но... много високи тея, бе. Иначе Москва е красива, но супер хаотична. София изглежда подреден град сравнена с Москва. Прекрасни паркове. Много скъпо. В смисъл, би трябвало да е - да живееш. Иначе, аз ходих преди десетина години и бирата и цигарите ми направи впечатление, че са на общо взето същитите цени. Като казах бирата... Бе търсих нормална бира и не открих, че пих една украинска - "Оболон" (концетрат не употребявам и водката им не съм опитвал). Всичката им бира със спирт. Къв кеф е това, не раазбирам. Жените им... мдааааа. Но има нещо сладникаво, което ми е дразнещо. Ча па толко... Българките имат нещо диво и опако. По е кеф. Определено бих се върнал, ма не виждам как ще стане. Ходих на гости тогава.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.12.2016 г. в 11:57, Белгиеца написа:

Кажи нещо за чехкините и австрийките.

Ти нали си женен ? Не си търси белята да останеш на улицата с една дачия 1.2 комби. Тогава още колко приложения ще и откриеш на дачията не ми се мисли. Ти нали много опит с чужденките по соца имаше !!! Какво питаш за чехкините? А тя оная за която си мислиш е словачка.

И да не е само спам за Европа да кажа само къде не съм ходил че ще ми е по лесно. Гърция, Англия и Португалия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 02/01/2017 в 11:24, BMW Маниак написа:

Какво питаш за чехкините? А тя оная за която си мислиш е словачка.

Тази която не ме иска за съпруг беше чехкиня. Та заради това питам за чехкините.
Аз като съм българин не живея задължително в България, та и с някои чехословакини е подобно, след разпада на Чехословакия.
А за австрийките питам, щото внучето на една братовчедка е във Виена, гледах го по Скайпа преди няколко дена, та съм загрижен за него като порасне дали са хубави австрийките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

щото внучето на една братовчедка

Внучето на една братовчедка !!! И ти си загрижен !!!? Ти за родителите си не беше толкова загрижен ама хайде ...

преди 4 минути, Белгиеца написа:

Тази която не ме иска за съпруг беше чехкиня.

Тая чехкиня бързо те е сметнала че ще и смучеш само заплатата и е взела правилното решение не като белгийката. Усети се тя ама късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.01.2017 г. в 18:26, BMW Маниак написа:

Внучето на една братовчедка !!! И ти си загрижен !!!? Ти за родителите си не беше толкова загрижен ама хайде ...

Тая чехкиня бързо те е сметнала че ще и смучеш само заплатата и е взела правилното решение не като белгийката. Усети се тя ама късно.

Абе не че нещо, но ми прави впечатление ГРОЗНОТО ви поведение на теб и на господин направи си сам по-горе. Като сте се хванали за единия въпрос на човека и край, въпреки че и двамата осъзнавате, че въпроса е очевидно зададен на шега. Жалко е да се четат подобни публикации в един форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Народа прави държавата. Докато не се промени мисленето на народа или народа (както е тръгнало), ще продължаваме да бягаме в обратна посока. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.03.2006 г. в 18:46, FUCK написа:

Ходили ли сте в чужда държава и какви впечатления са ви останали от тази държава?

Само в Гърция (Солун) и то по работа.

Впечатления: старите византийци упорито отказват да говорят английски, макар че перфектно разбират какво им се говори. Младите не страдат от такива предразсъдъци. Също ми направи впечатление, че повечето полицаи, които движат по улиците са млади и яко блъскащи по фитнеси - не като нашите прости "Ханко Брат"-овци. А като питах един от тях дали говори английски, той ми отговори (на английски), че владее 6 езика и да си избера един. :eek: Поназнайваше и малко български.

Между другото, в Солун има много хубави млади момчета и момичета. А най-интересното е, че са бели. Чувал съм за византийците, че били черни, някои даже черни като мангали. А тия едни белички, сладки, като сладолед да ги ближеш. :) При първото ми отиване там един автобус от градския транспорт за малко да ме блъсне, защото се загледах в един сладък грък на около 20 години.

Имах даже и забавен момент там, макар че точно тогава не ми беше до смях. Това беше при първото ми отиване в Солун. Бях си записал на хартия адреса, където трябваше да отида. Показвам го на един бакшиш, той вика "не". Показвам го на втори - пак "не". На трети - пак "не". Напсувах го каруцарски на български и в крайна сметка тръгнах пеша. Едва вечерта, когато си свърших работата и се върнах при автобуса, разказах на шофьора за тази случка и той каза, че на гръцки "не" значело "да", а "охи" значело "не". Баси изчанчения език...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13/02/2017 в 11:14, angelovarna написа:

Народа прави държавата. Докато не се промени мисленето на народа или народа (както е тръгнало), ще продължаваме да бягаме в обратна посока. :)

Един елегантен вариант на решение би бил, да дойдат млади германци да подарят сперма на желаещи млади българки и да се пръкнат един милион германо-българчета и тогава ще се оправи нацията. Па циганките и туркините ако искат и те може да се възползват от безплатната сперма от анонимни германски донори. После доказваме на Европа, че има ново поколение с германски гени в България и те немците ще дойдат да инвестират при новите си братовчеди и ще ни се вдигне стандарта на живота.
А ако донорите на сперма са русокоси, тамън ще ни избелее нацията, че като знам какви са ни мургави някои от сънародниците ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Белгиеца написа:

Един елегантен вариант на решение би бил, да дойдат млади германци да подарят сперма на желаещи млади българки и да се пръкнат един милион германо-българчета и тогава ще се оправи нацията. Па циганките и туркините ако искат и те може да се възползват от безплатната сперма от анонимни германски донори. После доказваме на Европа, че има ново поколение с германски гени в България и те немците ще дойдат да инвестират при новите си братовчеди и ще ни се вдигне стандарта на живота.
А ако донорите на сперма са русокоси, тамън ще ни избелее нацията, че като знам какви са ни мургави някои от сънародниците ...

И аз се сещам за един елегантен начин да избелим нацията, ама манголюбците у нас ще нададат вой до небесата.

15178052_10209240272178216_2542185395692

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.02.2017 г. в 20:27, spasovitrans.com написа:

Скоро бях в Германия и Холандия. Как ще ги стигнем?

Според Боко дори сме ги задминали!!! Те трябва да ни настигнат!

Цитат

rado84

" Впечатления: старите византийци упорито отказват да говорят английски,"    В доста страни е така и не ,че не го знаят. Само ние подлизурковски се англичанчим навсякъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да очакваш чужденец да знае езика ти. Особено такъв, дошъл на туризъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш някой да ти говори езика докато си в чужда държава се записваш на организирана екскурзия или наемаш гид.
В противен случай е добре да си с познати, които знаят местния език или поне да си прочел 5-6 страници от учебника/речника за съответния език. :) 

Никой не е длъжен да се съобразява с теб. Единствените места, където можеш да очакваш това са туристическите обекти и комплекси, и пак, хората си наемат гид, който поне да им изведе една беседа на разбираем език. 

В Кюстенджа (популярно из нашите ширини като Констанца) ми направи впечатление, че в един от МакДоналдс-ите на центъра не можаха да ме разберат като се опитах да поръчам, ни на български, ни на английски. Същото и на една будка за минерална вода. Веднага влязох в google translate и стана работата. :) В Мамая обаче нямаше никакви проблеми с английския, защото, предполагам е туристически комплекс и бях там в разгара на сезона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, rado84 написа:

Не може да очакваш чужденец да знае езика ти. Особено такъв, дошъл на туризъм.

Е, ми да е научил! Аз ли да уча заради него?

В моя край масово се правим на "луди" когато ни се появи някой англоговорящ! Пращаме го за зелен хайвер. Виж с рускоговорящите сме малко по - благосклонни!

Чул съм, че в страни като Холандия, Унгария и др. масово хората отказват да разговарят на английски и според мен - доста правилно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...