Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи прдлагат ми един от следните 3 принтера (срещу почерпка)

Canon S200x, Canon BJC250, HP DescJet 840c,

като и на трите са им развалени главите.

Дайте съвет кой от тях да избера, на кой консумативите са по евтини,

каква глава да си взема - оригинална, неоригинална, рециклирана, или да да рециклирам неговата си.

И въобще заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

каква глава да си взема - оригинална, неоригинална, рециклирана, или да да рециклирам неговата си.

<{POST_SNAPBACK}>

До колкото знам главите на HP са на самите патрони. Т.е. сменяш патрона с нов и си готов.Но за сметка на това са и по-скъпи от тези на Canon. На Canon са отделно и последно ми искаха 40 Евро за нова глава(s450).Иначе патроните за Canon са доста по-ефтини, аз лично ползвам патрони за Canon на фирмата Pelikan.

Редактирано от spica (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Аз ти предлагам KYOCERA MITA (Ecosys FS1000+ тва го вмъквам защото моят принтер така се казва)иначе ми върши много добре работа

Поюдрави!!! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Аз ти предлагам KYOCERA MITA (Ecosys FS1000+ тва го вмъквам защото моят принтер така се казва)иначе ми върши много добре работа

Поюдрави!!! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Цитираш машинално без да четеш.Къде в условието прочете за KYOCERA MITA?

От трите изброени, аз бих взел последния HP DescJet 840c.Силата на НР е точно в мастилено струйните принтери.Друг е въпроса, доколко ще са читави щом се предлагат, а не продават.Имал съм такъв принтер.Шумен е, не много пъргав.Пълнил съм му главите повече от три пъти и то с тайландски мастила.Едва ли са били оригинални.

Като цяло Gooogle ще бъде точен съдник.Изтеглени от там ръководства, технически възможности и драйвери за евентуални операционни системи ще каже кой имено да бъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

щом и на трите главите са "out" препоръчвам ти на HP защото цветната и чераната са отделни и за първо време може да си вземеш само черната която струва около 60лв и да си работиш докат на Canon главата е комбинирана и струва над 100лв :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Попринцип HP е много по-добра марка от Canon. Без значение е цената на консумативите. Избери HP!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Определено бих избрала HP. За консумативити е добре да бъдат оригинални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Определено бих избрала HP. За консумативити е добре да бъдат оригинални.

<{POST_SNAPBACK}>

Напълно те подкрепям cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

попринцип canon са му по-евтини консумативите,но признавам че някой път нещо се пре****а :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    попринцип canon са му по-евтини консумативите,но признавам че някой път нещо се пре****а :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

HP - то !...Задължително. На Canona главата му е скъпа!...Продават се само патроните, а печатащите дюзи не са на тях, както при HP, а на главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Попринцип HP е много по-добра марка от Canon. Без значение е цената на консумативите. Избери HP!

Не мога да се съглася! HP е реномирана марка, но чак много по добра! Като качество са еднакви, само че Канон са по бързи, с по евтини консумативи, по лесно обслужване, по качествен драйвер/софтуер, ако сравняване еднакви калсове машини от двете марки.

Консумативите на канон са много по евтини и по лесно се сменят на патрончета, а пълненето на НР е доста трудоемко и цапащо понякога.

В случая човека няма качествена, работеща глава и на трите принтера, и докато канон има евтино мастило, то има скъпа глава, а при НР 840 и без това ще му се наложи да си купи глава, която е по евтина и пълна с мастило и... колкото и да не ми се иска НР се оказва по-икономически изгодният избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Не мога да се съглася! HP е реномирана марка, но чак много по добра! Като качество са еднакви, само че Канон са по бързи, с по евтини консумативи, по лесно обслужване, по качествен драйвер/софтуер, ако сравняване еднакви калсове машини от двете марки.

Консумативите на канон са много по евтини и по лесно се сменят на патрончета, а пълненето на НР е доста трудоемко и цапащо понякога.

В случая човека няма качествена, работеща глава и на трите принтера, и докато канон има евтино мастило, то има скъпа глава, а при НР 840 и без това ще му се наложи да си купи глава, която е по евтина и пълна с мастило и... колкото и да не ми се иска НР се оказва по-икономически изгодният избор

Canon-ите се скапват много бързо! Докато HP рядко ходят на ремонт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитираш машинално без да четеш.Къде в условието прочете за KYOCERA MITA?

От трите изброени, аз бих взел последния HP DescJet 840c.Силата на НР е точно в мастилено струйните принтери.Друг е въпроса, доколко ще са читави щом се предлагат, а не продават.Имал съм такъв принтер.Шумен е, не много пъргав.Пълнил съм му главите повече от три пъти и то с тайландски мастила.Едва ли са били оригинални.

Като цяло Gooogle ще бъде точен съдник.Изтеглени от там ръководства, технически възможности и драйвери за евентуални операционни системи ще каже кой имено да бъде.

Става дума за пълнене главите на HP, аз ползвам НР и досега все съм ползвал оригинални консумативи глва 21 за черно и 22 за цветно има и една 58 за фото екстри.

Супер си работи не мога да се оплача никога съм нямал проблеми с него laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм за HP. Издържат на много голямо натоварване и са стабилни откъм софтуер. Купуваш си една "особено скъпа глава" от сорта на 32-35лв /черна/ и 50-55/цветна/ и си готов. След това в зависимост от страниците ти за печат на месец си взимаш или комплект за пълнене - 15лв и пълниш главата 2-3 пъти или 1л мастило в бутилка - около 40лв и пълниш поне :P 1 година.

С други думи си вземи НР-то и не се занимавай с Canon

Междудругото ако използваш неоргинални консумативи, които са и по евтини за Канона скоро пак ще ти се наложи да си купуваш глава защото ще ти се запушат дюзите. Няма да обсъждаме и кода за грешка, който излиза при препълването на контейнера с остатъчно мастило и супер изнервящия начин за зануляване на това. HP forewer cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да не е точно по темата, но трябва да се има предвид, че механиката на принтерите на НР в момента се произвежда от Canon, така че голяма разлика в качеството м/у двете марки няма, и ако има то е зависима от произхода на сглобката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.