Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

quickJO

Мъжки ръчен часовник, съвети за покупка

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

малко се затрудних къде да е темата, но не мисля, че е грешка, ако е тук.

От известно време искам да си взема ръчен часовник. По принцип съм ползвал много малко и съм свикнал да ползвам GSM-а за тази цел, но това си е аксесоар, или както казва една колежка "асексоар" :D

Бюджета, който съм заделил е към 50-70 лв., знам, че не е много и е ниска, долна граница, но честно казано, не знам и дали ще ми пасне, дали ще ми допадне и дали ще свикна най-вече.

Ето и какво търся:

- Аналогов, не електронен! Това изключва и тези с "нормален" циферблат, но с батерия, искам механичен. Хубав бонус е да се навива автоматично от движението на ръката.

- С Арабски цифри, не Римски. Не е нужно всички цифри да ги има.

- Водоустойчивост за нормална употреба, няма да се гмуркам, няма да се къпя с него или нещо подобно.

- Кожена верижка, не задължително от естествена кожа, но все пак ако може - може. Върши ми работа и евентуално метална, но предпочитам да го избегна.

- Да не е голям. Причината е, че имам малка китка и за това предпочитам по-малките размери. Не искам чак толкова да бие на очи.

- Да е елегантен, не нещо детско или лигаво-шарено. Все пак е възможно да е МАЛКО шукаритетен.

Мда, май е това за момента. Ето нещо, което гледах преди да пусна темата: AK Homme Men Business Black Leather Big Dial Date Auto Mechanical Wrist Watch от E-bay Англия за 16,99 паунда, което прави по днешният курс 38,91 лв.

Баща ми има часовник Seiko, с автоматично навиване и водоустойчивост и е много много доволен от него. Има го вече 12 години. Майка ми има Q&Q, не помня от колко време, и също е доволна. Аз обаче нямам идея от марки и разни такива. Всъщност нямам никаква идея и за това търся съвет и идеи :)

Вярвам, че ще ми помогнете. Надявам се и да съм изложил всичко точно и ясно и достатъчно пълно, но ако имате някакви въпроси - давайте! Приемам всякакви предложения, които ще погледна. Приемам от интернет магазини (ако сте сигурни в тях), E-Bay UK (имам възможност да взема от там), но ако продавача е сигурен. Също така и предложения от сайтове на реални магазини, които мога да посетя на място в София.

Поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишният ми часовник беше като този, обаче с черна каишка. 
Ако не го нагриза кучето, още щях да си го нося...  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...... От известно време искам да си взема ръчен часовник. По принцип съм ползвал много малко и съм свикнал да ползвам GSM-а за тази цел, но това си е аксесоар, или както казва една колежка "асексоар" :D Бюджета, който съм заделил е към 50-70 лв., знам, че не е много и е ниска, долна граница, но честно казано, не знам и дали ще ми пасне, дали ще ми допадне и дали ще свикна най-вече. Ето и какво търся: - Аналогов, не електронен! Това изключва и тези с "нормален" циферблат, но с батерия, искам механичен. Хубав бонус е да се навива автоматично от движението на ръката. - С Арабски цифри, не Римски. Не е нужно всички цифри да ги има. - Водоустойчивост за нормална употреба, няма да се гмуркам, няма да се къпя с него или нещо подобно. - Кожена верижка, не задължително от естествена кожа, но все пак ако може - може. Върши ми работа и евентуално метална, но предпочитам да го избегна. - Да не е голям. Причината е, че имам малка китка и за това предпочитам по-малките размери. Не искам чак толкова да бие на очи. - Да е елегантен, не нещо детско или лигаво-шарено. Все пак е възможно да е МАЛКО шукаритетен. ....

Както правилно отбелязва колежката ти - часовникът е днешно време не е удер за показване на часа, ами "асексоар" - тоест изборът му трябва да съобразиш с твоя стил на обличане и въобще с начина си на живот.

няма ка да ти дадем универсална рецепта и модел - винаги съм казвал, че "вкус и гъз приятел нямат". 

Просто трябва ти сам да си избереш какво ти грабва окото.

Към изискванията ти обаче не мога да разбера изискването за моделът да е механичен  ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска да го ползва дълго време е нормално да иска автомат, не че няма и кварцови изключения. 

Пример за евтин автомат с добър механизъм са моделите Seiko 5, моят не е мръднал, в буквалния смисъл, от като го купих лятото на 2000-та година.

Излиза от бюджета обаче. Но и аз бих препоръчал да се насочи към автомат, а не към кварцов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вметна нещо, пък конкретика за покупката си ще приемеш от всички разбирачи и неразбиращи, които ще шибнат мнение в темата.

Съветвам те да отидеш в 1-2-3 магазина за часовници и да сложиш на ръката си няколко различни вида като големина, форма, вид, каишка и т.н.

НЕ си избирай часовник от интернет, картинка или такъв, който нямаш възможност да видиш как ще стои на ръката ти.

Когато направиш този воаяж и вече си ориентиран като това какво искаш и какво ти отива, тогава избора ти ще е по-лесен.

Да не говорим, че в някой от магазините можеш и да си харесаш нещо, което се вмества в бюджета и е с гаранция и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към изискванията ти обаче не мога да разбера изискването за моделът да е механичен  ?

И ти си прав, няма как да ми препоръчате спрямо стила, но ми се иска да видя предложения, пък ако ми допаднат - ОК, ако не, ще търся друго. Все пак няма как да прегледам всичко, а предложенията ще ми помогнат. А относно цитираната част: не искам да е електронен, в смисъл да е зависим от батерия или да има електронни цифри. Не говоря да се навива на ръка, а по възможност, да се самонавива от движенията на ръката като ръкомахане при ходене например. Такъв е на баща ми например. И искам да си е всички колелца, зъбчатки и бръмки. В интерес на истината модела на баща ми е точно Seiko 5,за когото спомена spielberg. Въпроса е един такъв колко би струвал в момента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесал един модел на Ориент с вечнен календар, но не мога да го намеря в магазин да го видя на живо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Прав си. Но да ме насочите към магазини в София, с по-голям избор? И не ограничени само до една марка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си. Но да ме насочите към магазини в София, с по-голям избор? И не ограничени само до една марка?

За ценовия диапазон, който търсиш бих ти препоръчал тези:

http://www.tiktaktime.com/contact_us.php

Намират се в хипермаркети Хит.

Разгледай и сайта им - можеш да си набележиш няколко модела предварително, които после да видиш и на място.

Относно разглеждане и богат асортимент на модели можеш да отидеш и в Джулиани и Гюлиан - на братята магазините са един до друг.

Не знам дали като цена ще има търсените от теб, но определено ще се нагледаш на модели и асортимента им е огромен.

В софийските молове също има поне по 1-2 магазина за часовници.

В Сити центъра има 2 големи щанда до ескалатора - просто магазина им е това.

В Мола в София също има поне два, за които се сещам, а и Джулиани мисля имаха на втория етаж един ъглов.

В Мола на цариградско също има 2 или 3 магазина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

От Младост съм, така че HIT и мола на Цариградско са ми близко. Може да отскоча до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя часовник с Ориент и съм много доволен от него. Фабрично му дават 10-15 секунди толеранс на 24 часа, но при мен даже и секунда няма разлика за денонощия. Ако ще си купуваш механичен часовник от нисък клас препоръчвам ориент. Ето го и моя модел http://www.chasovnici-bg.com/часовник-6121-Механичен_часовник_Orient_FER1X003B.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Фабрично му дават 10-15 секунди толеранс на 24 часа, ...

10-15 секунди толеранс му дават за един месец (30 дни), а не за 24 часа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да го пренавива през 5 дни... Не е работа... Истината е кинетичното задвижване, или соларните часовници, но те са много над бюджета!

Ако иска да го ползва дълго време е нормално да иска автомат, не че няма и кварцови изключения. 

Пример за евтин автомат с добър механизъм са моделите Seiko 5, моят не е мръднал, в буквалния смисъл, от като го купих лятото на 2000-та година.

Излиза от бюджета обаче. Но и аз бих препоръчал да се насочи към автомат, а не към кварцов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да го пренавива през 5 дни... Не е работа... Истината е кинетичното задвижване, или соларните часовници, но те са много над бюджета!

Мда, не е механичен, но е екодрайв, има 3 часовника, сверяване по радиото и точност от 2-3 секунди на месец

http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2458

П.П. Екодрайв - до 9 месеца работа без слънчева светлина.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно Екодрай е много добра технология - в момента в който часовника спре да работи - 1 час на слънце и отново заработва!

Мда, не е механичен, но е екодрайв, има 3 часовника, сверяване по радиото и точност от 2-3 секунди на месец

http://www.superchrono.com/index.php?main_page=product_info&products_id=2458

П.П. Екодрайв - до 9 месеца работа без слънчева светлина.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно Екодрай е много добра технология - в момента в който часовника спре да работи - 1 час на слънце и отново заработва!

И ако е с атомно сверяване сам си настройва часа. Не знам Джо дали ще прежали парите, но си заслужава всяка стотинка. Да не говорим че е представителен.

Ако е за изцяло механичен - Сейко 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той моя се навива от движението на ръката, тогава беше 107 лв. сега май започват от 150-180лв и нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм "хвърлил" око за този - http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005R2Y07U/ref=s9_simh_gw_p241_d0_i1?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=02MWBQ46WPPKHGYTXN8A&pf_rd_t=101&pf_rd_p=358549767&pf_rd_i=468294

Гледал съм ревюта в youtube и ми хареса много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Силистренец :

На кварцовите часовници е за месец, а на механичните е за ден. Имам часовник от http://www.chasovnici-bg.com/ и от сайта http://www.protime-bg.com/ и на двете гаранционни карти пише точно така. Мисля, че най-компетентни са те.

Редактирано от Vectra2000 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От известно време искам да си взема ръчен часовник. По принцип съм ползвал много малко и съм свикнал да ползвам GSM-а за тази цел, но това си е аксесоар, или както казва една колежка "асексоар" :D

И аз съм така, все още си ползвам телефона да гледам за часа. Ако тръгна да залагам на часовник за "асексоар" значи съм заложил на куц кон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...На кварцовите часовници е за месец, а на механичните е за ден...

Точно. От 2009 г нося този автоматичен Timex от amazon за 149,99$ на промоция. Нямам никакви проблеми с него, къпя се с него понякога. Избързва с около 9-10 секунди за 24 часа у нас. Бях чувал преди време, че се влияят от географската ширина. Мислех, че е майтап, но в Унгария вървеше като кварцов, а в Норвегия изоставаше с по някоя секунда.

Имал съм безброй часовници, предимно кварцови, някои от тях сравнително доста скъпи. Много са точни по принцип, но до смяната на батерията, след това обикновено се скапват за дни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм така, все още си ползвам телефона да гледам за часа. Ако тръгна да залагам на часовник за "асексоар" значи съм заложил на куц кон.

Да ти кажа, сега чак си припомних темата :) Все още часовник не съм си взел, все още не чувствам някаква липса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силистренец :

На кварцовите часовници е за месец, а на механичните е за ден. Имам часовник от http://www.chasovnici-bg.com/ и от сайта http://www.protime-bg.com/ и на двете гаранционни карти пише точно така. Мисля, че най-компетентни са те.

Че те тия (механичните) много са изостанали.Сега си спомних, че като ученик ми купиха Poljot/Полет, тогава пак даваха  10-15 секунди +/- на денонощие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много по-здрави са кварцовите, спрямо каквито и да е часовници с механика. Другото е точността. Цената също, защото за качествен механичен ще платиш малко повече. Освен това, механичния също се нуждае от поддръжка, така както и електронния - ако е водоустойчив, горе-долу на 5 години трябва да се отваря и почиства, поне според часовникаря в Джулиани, който ми смени батерията последния път. С оригинална батерия и почистване ми взеха мисля около 50 лева последния път (преди няколко години). Не си зависим от батерия, защото не живееш на пустинен остров, освен това качествените модели имат механизъм, на който като дойде време за смяна на батерията, поне месец преди това стрелките почват да прескачат през няколко секунди, поне при моя е така. 13 години го нося, не си пазя вещите, но часовника е като чисто нов... Тъй че съм много ЗА кварцовите (със стрелки) часовници, като скъпите модели нямат никакви недостатъци спрямо механичните, точно обратното. Моя като го взимах, имах избор за абсолютно същия, но механичен, самонавиващ се или някаква подобна технология, и нямаше разлика в цената, просто въпрос на вкус и практичност. Ако взимаш водоустойчив, гледай да е поне 10 атмосфери (моя е 20), защото тези до 50 метра се водят влагоустойчиви... Имах добър швейцарски 10 атмосфери и пак пропусна (стъклото му се замъгли). Тъй че колкото повече... И другото най-важно за мен, това е стъклото. Задължително сапфир кристал, всичко друго се драска рано или късно. За каишката - по-добре метална, титаниева или нещо подобно... Кожата не е практична, ако ще да е слонска или крокодилска, след време ще се скъса, ще замирише и т.н. Коронката гледай да е на винт и да е по съзможност прибрана към корпуса. Това е от мен, съвет за конкретен модел не мога да дам, тъй като от години не съм заглеждал часовници в магазините...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...