Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как мога да водя разговори в Jabber? Бихте ли ми казали кои са най-полезните чат стаи там? (Съжалявам, ако задавам въпроса си неправилно или глупаво. Според мен не е срамно да попиташ...)

Инсталирах си Trillian, създадох акаунт в Jabber от вида: nickname@jabber.org

Оттук нататък какво следва, за да комуникирам пълноценно? Обяснете ми, моля ви. Работя под Windows 2000/XP. Благодаря. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как мога да водя разговори в Jabber? Бихте ли ми казали кои са най-полезните чат стаи там? (Съжалявам, ако задавам въпроса си неправилно или глупаво. Според мен не е срамно да попиташ...)

Инсталирах си Trillian, създадох акаунт в Jabber от вида: nickname@jabber.org

Оттук нататък какво следва, за да комуникирам пълноценно? Обяснете ми, моля ви. Работя под Windows 2000/XP. Благодаря.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Лесно е необходимо е да имаш познати kaто в icq но да ползват jabber акаунти

за справка в България има 2 Jabber сървъра -единият е във Варна -jabber.minus273.org а другият е в Русе. Jabber клиенти популярни за Linux/Unix kakто и за windows са GAIM, Gajim(в разработката и превода има "наш човек") И популярния сред Jabber потребителите PSI. За жокер може да ме намериш на rosko@jabber.minus273.org :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лесно е необходимо е да имаш познати kaто в icq но да ползват jabber  акаунти

за справка в България има 2 Jabber сървъра -единият е във Варна -jabber.minus273.org а другият е в Русе. Jabber клиенти популярни за Linux/Unix kakто и за windows са GAIM, Gajim(в разработката и превода има "наш човек") И популярния сред Jabber потребителите PSI. За жокер може да ме намериш  на rosko@jabber.minus273.org :-)

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти от сърце за поясненията! Помолих те за оторизация... А трябва ли да имам акаунт cybercrackerbg@jabber.minus273.org, за да ползвам Jabber-a или става само със cybercrackerbg@jabber.org? :)

Ползвал съм Gaim, но проблемът при него е, че не мога да чета и пиша на кирилица. В Trillian този проблем го няма. Видях скриншотове на Psi и доста прилича на QIP :P

Редактирано от cybercrackerbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.