kirilsp2

Как се форматира хард диск?

3 мнения в тази тема

Здравейте ,изчетох няколко теми относно как да форматираш хард диск, обаче там е обеснено по такъв начин по, който немога да разбера нищо.. думи като биос или партишън не ми говорят нищо..искам да си форматирам диска, за да премина от windows 7 на xp ,но като вкарам диска и цъкна инсталирай ми излиза съобщение и се казва ,че неможе да се извърши ,защото има по нова серсия на windows..моля помагайте ,че положение е много зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ,изчетох няколко теми относно как да форматираш хард диск, обаче там е обеснено по такъв начин по, който немога да разбера нищо.. думи като биос или партишън не ми говорят нищо..искам да си форматирам диска, за да премина от windows 7 на xp ,но като вкарам диска и цъкна инсталирай ми излиза съобщение и се казва ,че неможе да се извърши ,защото има по нова серсия на windows..моля помагайте ,че положение е много зле

Инсталиране и преинсталиране на Win 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Положението е да извикаш някой да ти го направи. След като не си навътре в нещата не се захващай. Първо трябва да се почете малко, да се пита за нещата, които не са ти ясни и после да правиш каквото ще правиш. Не е нужно да форматираш хард диска, за да минеш на XP. И защо трябва да минеш на XP след като имаш инсталирана седмица?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Martyn Stanchew
        Преди година и нещо (Януари 2016) си купих лаптоп Asus GL552VW и до този момент винаги си е работел безупречно (с изключение на Intel ME Service-а, който даваше проблеми понякога, но това е друга история) и винаги съм ползвал активно до този момент. 1 месец по-късно му взех и ssd на intel 120gb, на което винаги до този момент е ползвана само ОС и евентуално 1-2 игри от steam, програми като dreamweaver, photoshop, visual studio - за по-бързо зареждане. Останалите работи се съхраняват на 1tb hdd-то (около 600gb съм използвал), което идва с лаптопа. Преди няколко дена се наложи да копирам обемна информация от SSD-то на HDD-то. В началото скоростта се движеше с около 50-60mbps, което си е приемливо (предвид, че hdd-то не може да понесе повече), но в последствие се забавяше и накрая стигна дори до 0 и ми се стори странно.. Нито рестартиране помогна, нито нищо. Помислих, че е нещо от ОС, тъй като не беше преинсталирана от няколко месеца и затова реших да го преинсталирам (винаги съм слагал само windows 10). След преинстала, това се оправи, но все пак реших да направя проверка на хард дисковете за всеки случай да се уверя, че всичко е наред. Разтърсих се и видях, че доста хора хвалеха програмата HD Tune, изтеглих я и я инсталирах. В отделчето Health първоначално изкара 1400 unstable sectors, изтеглих HDD Regenerator и ги оправих, но после се появиха нови и сега седят 432 останали (цифрата не мърда повече, от както вече не пипам HDD Regenerator-а). Та, ако всеки път като оправям ще изникват нови, има ли смисъл от това изобщо? Колко живот му остава на този hdd и ако го форматирам/пресъздам дяловете ще се махнат ли тези лоши сектори? (не ми е проблем дори информацията да се загуби - ако това ще оправи хард диска - ще го направя) Трябва ли да се купува нов hdd за този лаптоп или има някакъв краен начин да оправя проблема и да продължа да си го ползвам (само за данни, не ОС)? Между другото, лаптопа все още е в гаранция (Януари 2018), но не съм сигурен дали ще го оправят/сменят просто така.  
        Ps. Лаптопа го изпуснах веднъж

• от Георги Л.
        Здравейте не знам от къде е проблема уиндолса или пък самата машина... Така - тъй като не обичам Win7 колкото и смешно да е някак ми е по бъгаво искам да го сменим с XP руутвам в флашката уиндолса (XP) отварям руут менюто и ми излиза някаква грешка при инсталирането на уиндолса пробвах с друг същата работа но друга грешка пробвам уиндолса на друга машина и вс си тръгва така че вече не знам от уиндолса ли е от машината ли е някакви идеи как да го оправим?
      • от LaMuSz
        Здравейте,
        племенника ми си е сложил парола за заключване на телефона, която в последствие е забравил. Също така не си помни паролата за google акаунта. Как мога да изтрия цялата информация на телефона и в същото време да го RESTORE-на до първоначален режим?
        Свалих PC Companion, но там има "Software repair" при който не мога да продължа без да сложа отметка на "Yes, I know my Google™ account details", а в действителност Аз не ги знам (нито племенника ми...все пак е 3ти клас) :о)

Ще съм Ви благодарен, ако може да помогнете! Моделът на телефона е "Sony xperia™ E5"
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър ден хора и ето го отново моя пореден проблем Снощи докато си почиствах компа от временни файлове/история от браузерите/поправка на проблеми в регистрите с разни програми накрая отворих папката Prefetch на Windows XP и там забелязах някви имена които са ми напълно непознати за сефте ги чувам единия беше dumprep.exe другия sysocmgr.exe  Проверих къде се намират има ги само в system32 но това което ме притеснява е,че одеве на един приятел на компа му проверявах дали и той ги има при него не ги намира  Той е на Windows 7 Ultimate 32 bit !!! Помагайте ако знаете нещо за какво служат тези 2 файла !? Windows компоненти ли са или някви гадинки/вируси !? Всяка информация която знаете за тези 2 файла ми е полезна така,че нещо ако знаете драскайте коментарчета !!! Мерсаж Предварително
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение