Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luckyboy

Мнения за Baidu Antivirus 2013

Препоръчан отговор

Опааа..както при всеки китайски продукт, така и тук има неща, които не понамирисват ами направо смърдят.Какво имам предвид?

Оказа се, че освен ядрото и дефинициите на Авира,малкото крадливо китайче (Baidu) използва и сигнатурите на Kaspersky!

Ето и нагледно как стоят нещата, вредоносни файлове от днес:

Baidu:

Публикувано изображение

Kaspersky (virustotal):

Публикувано изображение

Файл №2

Baidu:

Публикувано изображение

Kaspersky:

Публикувано изображение

И т.н.Какво се оказва?Имаме китайски продукт използващ немско ядро и руски дефиниции..!? :D  :D  :D

Хубава работа, ама китайска :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е доста прилична. Лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е доста прилична. Лично мнение.

Какво имаш предвид под прилична?Да, не е лоша -много лека, висока детекция, че и HIPS има.Дава повечко фалшиви аларми, това като минус може да се отчете.Както и да е, ще му дам шанс на тоз тюрлю-гювеч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо? Пореден китаец - недоказал се още дори и само в Азия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Какво имаш предвид под прилична?Да, не е лоша -много лека, висока детекция, че и HIPS има.Дава повечко фалшиви аларми, това като минус може да се отчете.Както и да е, ще му дам шанс на тоз тюрлю-гювеч.

Ами тествах архива,на който според Мохикан се дъни на някои файлове. Клипче правих ей тъй набързо,че знам колко са докачливи индианците.

Резултата с дефиниции от 9 март е повече от приличен. Откритите зарази са на Икарус и МВАМ не откри нищо след стартирането.

Програмата е бърза,но рядко се обновява. Чак към края на теста взе че се обнови,също така явно ползва и някаква технология базирана на Касперски понеже видях засичане присъщо на това при засичане с Kaspersky Security Network

Ако нямам друга работа ще го кача след малко,само не ме съдете много критично правих клипа на т@шак.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е още в бета стадии и се държи повече от прилично.Интересното е обаче, защо никъде не намирам информация за интимните им отношения с Касперски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@luckyboy аз не виждам лошо в това да се изгради антивирусен софтуер използващ модулите на най-добрите антивирусни програми. И по този начин да се получи една уникално нова и ефективна защита, при това безплатна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@luckyboy аз не виждам лошо в това да се изгради антивирусен софтуер използващ модулите на най-добрите антивирусни програми. И по този начин да се получи една уникално нова и ефективна защита, при това безплатна.

Разбира се, че не е проблем.Проблем е когато не е оповестено черно на бяло какво се случва.Тук случая е като при IOBIT и Malwarebytes!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се спре енджина на авира да пази в реално време, още ли лови гадините както касапа? Т.е. дефинициите на касапови от енджина на баиду  ли се ползват или енджина на авира ги ползва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като се спре енджина на авира да пази в реално време, още ли лови гадините както касапа? Т.е. дефинициите на касапови от енджина на баиду  ли се ползват или енджина на авира ги ползва?

Ти прочете ли какво написа? Как така Авира ще ползват дефиниции на Касперски? Нали ще се изядат :D

Не си гледал и клипа ми там ясно се вижда засичане подобно на KSN

Скоро прочетох това

Baidu Antivirus acquired Kingsoft security products, so Kingsoft Antivirus will be discontinued and replaced by Baidu Antivirus.

и сега преди да ти отговоря чич Гоше ми представи това

http://techcrunch.com/2013/01/14/baidu-kingsoft-alliance-rumors-gain-further-credence-as-qihoo-360-ceo-fumes/

http://sg.finance.yahoo.com/news/baidu-invests-kingsoft-moves-security-171051919.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти прочете ли какво написа? Как така Авира ще ползват дефиниции на Касперски? Нали ще се изядат :D

Не си гледал и клипа ми там ясно се вижда засичане подобно на KSN

Публикувано изображениеClip.jpg

Скоро прочетох това

и сега преди да ти отговоря чич Гоше ми представи това

http://techcrunch.com/2013/01/14/baidu-kingsoft-alliance-rumors-gain-further-credence-as-qihoo-360-ceo-fumes/

http://sg.finance.yahoo.com/news/baidu-invests-kingsoft-moves-security-171051919.html

Питам защото като махна отметката на авира енджина файловете които се засичат във вирустотал и от авира и от касапови не се ловят вобще от байдуто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питам защото като махна отметката на авира енджина файловете които се засичат във вирустотал и от авира и от касапови не се ловят вобще от байдуто

Сканирай този файл кога ще го засече. Ама като гледам вече и други подскачат :D  що тъй ве? разбирам Касперски ама другите?

https://www.virustotal.com/bg/file/8f2b64544d6144ed85daea59ba7fd05eb1696e4aeaebb288c5b7826ca138ef28/analysis/1364753139/

паролата е: infected

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай този файл кога ще го засече. Ама като гледам вече и други подскачат :D  що тъй ве? разбирам Касперски ама другите?

https://www.virustotal.com/bg/file/8f2b64544d6144ed85daea59ba7fd05eb1696e4aeaebb288c5b7826ca138ef28/analysis/1364753139/

Публикувано изображениеНов текстов документ.zip

Не го лови никак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеНов текстов документ.zip

Не мога да схвана, кое по дяволите му е вредоносното!? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте нещо което се засича само от касапови без авира, да тестваме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дайте нещо което се засича само от касапови без авира, да тестваме

Линка на nikssi доколкото виждам е точно такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка на nikssi доколкото виждам е точно такъв

Не го лови никак

дайте нещо др. което се засича само от касапови без авира, да тестваме

Редактирано от marian860914 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го лови никак

дайте нещо др. което се засича само от касапови без авира, да тестваме

Ето ти.

https://www.virustotal.com/bg/file/16bbf3ee58352ecd63a79cc74eb118de72538f9118c3171498ef84783455422d/analysis/1364830415/

P.S. Сканиран с Baidu и не се засича.Няма шанс да разберем, какво му е в главата на това китайче... :help wanted4:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти.

https://www.virustotal.com/bg/file/16bbf3ee58352ecd63a79cc74eb118de72538f9118c3171498ef84783455422d/analysis/1364830415/

P.S. Сканиран с Baidu и не се засича.Няма шанс да разберем, какво му е в главата на това китайче... :help wanted4:

може би при катайчето  деф. идват със закъснение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана, кое по дяволите му е вредоносното!? :rolleyes:

Няма такова. Намек за ресетър и Касперски подскача,досега само той подскачаше сега гледам и още са се хванали на хорото...подскачат щот не знаят какво е това на което скача Касапа !!!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не бих й се доверил, поне на този етап, все пак е бета.Като допълнително средство обаче върши чудесна работа,справя се  в пъти по-добре от Kingsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, случайно попаднах на темата.. Относно антивирусната колегата ми сподели за нея. Реших да се поинтересувам и аз, защото от години търся антивирусна която да е totaly free, но уви такава няма и вероятно няма да има. Всяка подобна free антивирусна, е свободна за не комерсялно ползване или за малък билзнес (примерно до 5 комютъра).. това може да не го видите веднага, може да не намерите и лицензно споразумение, но се подразбира. Никоя компания няма да ви даде да ползвате напълно безплатно програмата си, при условие че вие примерно сте решили да я сложите на много компютри -10, 20 или повече. Авира се води безплатна също, но ако я сложите на повече от  5 компютъра, веднага нарушавате тяхно лицензно споразумение. Със сигурност и тази програма ще е така, а и още повече не става много ясно как изобщо са се договорили с Авира и Касперски, това е супер гнила история... ще ползваш ядрото на едната, а дефинициите на другата ?! Китайците са известни с това че копират без свян всичко до което се докоснат. Чувал съм че правят точно копие на Ферари, какво остава копират без право някакъв си софтуеър. Авира и Касперски са конкуренти и са дали на китайците да им ползват кода? Гнила история, ма ще видим какво ще излезе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано на мен ми е все едно от кой и какво копират. Нито съм от Авира, нито от Касперски. :D Мисля да пробвам Байду. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...