Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видях се в чудо с този компютър

Препоръчан отговор

Моля ако някой мойе да ми обясни за какво става дума,ето накратко проблема при рестартиране на компа било то при спиране на тока или ръчно тъпият компютър губи по някой системен фаил и не иска да зреди windows-a и през ден трябва да го преинсталирам :) и другото което забелязах при поредната преинсталация че имам голям лош сектор в директорията кадето е windows-a 4062к диска ли е за хвърляне или ......

дайте съвет че ми омразна през ден да преинсталирам направо ме е страх да го спра sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека само да допълня нещо:

Също така само един хард ли имаш?

Колко е стар харда?

Пробва ли с някоя програма за възстановяване на лоши сектори?

Пробва ли с формат на ниско ниво?

С коя програма разбра че имаш лоши сектори?

Прочети статията Рестартиране на компютъра: как да се справим

П.П. Ще е хубаво да отговориш на всички въпроси, за да знаем къде е проблема и как да ти помогнем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда е на 1 година, 80GB, разделен е на 3, С-17GB и там е лошия сектор и Win е там. Формат на ниско под DOS е направен. Не може да направи setup нито win98se нито на win XP!!! след формат на диска под DOS ми изписа 4062KB bad sektor!!!от там разбрах за лошия сектор, не съм ползвал други програми.

Редактирано от Tragedy (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти два варианта.

Единия е да използваш програмата Spinrite и да видиш дали няма да се оправи. Като я пуснеш чети какво пише тъй като има няколко нива на работа.

Има и едно много лесно и малко "тъпо" решение.

Пълниш целия дял с песни (мп3 например) и после ги изтриваш. Би трябвало да останат само тези които са записани върху лошите сектори. От там нататък всичко си е по нормалния начин. Това го направи на друг комп след формат.

Можеш да удариш и един ключ "С" към формата.

Можеш също така да си инсталираш и windows-a на някой от другите дялове но може да имаш проблем при закачането на други дискове.

Пробвай и пиши какво е станало.

Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам. Много баби , хилаво детето.

" Рестартиране на компютъра: как да се справим" .Нямам време , но на тази статия мога да ви спретна сериозна критика.Там има безценни бисери.

vallo_soz , изпускал ли си машината от високо, тоест да е имало сътресение на твърдия диск ?

@chenkete®

Пълниш целия дял с песни (мп3 например) и после ги изтриваш. Би трябвало да останат само тези които са записани върху лошите сектори. От там нататък всичко си е по нормалния начин.
Можеш да удариш и един ключ "С" към формата.

Ет 'ва ако ми обясниш що за технология е ? Може и на лични.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко сме се отплеснали от първоначалния проблем.

Темата се "занесе" към твърдите дискове, но смятам че от това може да е проблема.

Profruit е прав за ключ С съм допуснал грешка. За другото съм го правил и работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам. Много баби , хилаво детето.

" Рестартиране на компютъра: как да се справим" .Нямам време , но на тази статия мога да ви спретна  сериозна критика.Там има безценни бисери.

<{POST_SNAPBACK}>

Мдам, явно трябваше да се поясня защо казах на момчето да прочете статията. Причината е, че там посочваха, че един отвъзможните виновници за появата на лоши сектори по хард-диска е наличието на силен магнит край компютъра или подобен източник на смущения.

Иначе гледам се оправяте с обясненията :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ако имаш "бад" сектор - който е в началото - това ще продължи да става - лошото на тия лоши сектори е че се размножават

Мога да го премахна, ако си заинтересован - пиши ми на ICQ -to #199411260

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако имаш "бад" сектор - който е в началото - това ще продължи да става - лошото на тия лоши сектори е че се размножават

Мога да го премахна, ако си заинтересован - пиши ми на ICQ -to  #199411260

<{POST_SNAPBACK}>

Може ли да попитам какъв е начина, който ще използваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

@Tragedy - нарича се "remap"

резултата е гарантиран и ефективе - който има проблеми с лоши сектори - ако не е сериозен проблема- го оправям срещу заплащане - Не съм фирма , не мога дадавам касови бонове и фактури .

оправяне на бад сектори в зависимост от харда - до 40 гб - 15лв

от 40Гб - 80Гб - 25 лв над 80- до 200 - 35- 40 лв

мога да оправям и хардове които имат проблем с детекването , но проблема там е че на 30 - 3 тръгват

за несвършена работа пари не вземам .

ако до месец проблема се появи отново - е за моя сметка, заедно с транспорта .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей vallo_soz,

Преди време и аз, имах подобен проблем, с тази разлика, че ако видех логото

си беше постижение. Предполагам ти си се справил/а с проблема, но все пак ще

споделя, аз какво направих:

1. Reset-ах BIOS-a.

2. Изтрих всички дялове и след това ги създадох отново.

3. Инсталация.

Ами това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

http://www.hardwaresecrets.com/article/29

малко инфо с програмки от производителите на хардове

(в края на статиката кликваш върху марката)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре... от 3 дена се занимавам с този скапан комп. Айди моля някой да ми даде линк за някаква програма да премахна лошите сектори,че тази програма Hdd Regenerator нещо не иска да тръгва. За един час сканира 80мб и намери 16 сектора а харда ми е 40гб... явно трябва да чакам около 520часа което горе долу е равно на 20 дена зада премахне всички повредени сектори... пробвах и другата Spinrite и тя не върши работа.

Ами тя тази програма Hdd Regenerator при намиране на лоши сектори точно така си върши работата - бавно. Когато ми се е налагало да я използвам понякога съм оставял РС и цяла нощ да върви. Бъди търпелив. :clap:

Няма гаранция, че с нея ше се реши проблема, лично аз съм скептично настроен, но нищо не ти струва да опиташ.

Успех! ;)

Редактирано от cocotone (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами тя тази програма Hdd Regenerator при намиране на лоши сектори точно така си върши работата - бавно. Когато ми се е налагало да я използвам понякога съм оставял РС и цяла нощ да върви. Бъди търпелив. :)

Няма гаранция, че с нея ше се реши проблема, лично аз съм скептично настроен, но нищо не ти струва да опиташ.

Успех! ;)

Май ша трябва да купим нов хард... ами добре де, от какво може да се развали един хадр? Не, не ми е стар :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

относно ХДД Регенератор мога да кажа, че не отнема чак толкова много време. Наскоро ми се скапа моя хард и прибягнах до помощта на тази програмка. Оправи ми бед секторите, но както каза някой по-нагоре щом имаш един, то със сигурност ще се размножи. Та при мен регенерирането отне 29 часа на 100ГБ диск. Лошото е, че след три дни вече и тази програма не можеше да ми помогне - вече имаше около 240 такива сектори, но поне успях да си бекъп-на информацията. За мен единственото решение на проблема е нов хард.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора,това е хард на една година.Трябва да си го ударил с чук че да има лоши сектори.Рестартирането на кома може да се дължи на много неща.Когато форматираш диск,лошите сектори се маркират и вече не се използват.Тоест,младежи, не е в харда проблема.Понякога дефектитали модули памет или прецакано дъно са в основата на подобни случки.Лично аз ти препоръчвам да изпробваш харда си на друг комп.Тествай го за лоши сектори и тогава прави каквото искаш.Ако има,върни го,сигурно е в гаранция.Ако няма...пиши пак че ми омръзна да пиша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ TOPCON

Човече и на мен харда ми беше на година и половина и НЕ съм си изпускал никога лаптопа, но е факт че се скапа. Чел съм, че самият хард като механика рядко се скапва и че повечето проблеми свързани с тях са следствие от скапан логически модул (ако мога така да го нарека).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май решението на проблема е нов хард. Защото го пробвах и на други PC-та пак нще да тръгне. То става така. Инсталирам си Уиндоуса и кат зема да кача Инфо рестартира и не може да се пусне после. 14% от харда е с бад сектори. Кажете какво да правя плс. да си купя нов или да се боря за стария :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах в по-предния си пост, решението според мен е нов хард. И да го оправиш този, ще е само временно или поне моят опит така показва.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Май решението на проблема е нов хард. Защото го пробвах и на други PC-та пак нще да тръгне. То става така. Инсталирам си Уиндоуса и кат зема да кача Инфо рестартира и не може да се пусне после. 14% от харда е с бад сектори. Кажете какво да правя плс. да си купя нов или да се боря за стария :)

Перефразирайки един старобългарски текст....

Един хард и добре да работи... се скапва... и друг се слага biggrin.gif

Според мен, ако е така, харда ти е заминал. Свали си поне информацията.

Личните ми наблюдения сочат ,ч е най-вредното за един хард след удар или изпускане е прегряването до висока температура при работа. А сага жегите навън са големи, а в кутиите, предполагам още повече!!!

Та така постепенно и за една седмица хард може да замине от прегряване. Следете си температурите!!!

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо да е трудно да се развали хард като прегрее и се скапва въобще не е трудно да прегрее по това време на годината лято е може да ти се стопил от жегата все пак. Вземете си малко vacation1.gif почивка не е необходимо да се занимавате само с компютри. :)

Редактирано от car (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от нещата, които най-сигурно могат да ти скапат харда, е точно по този начин - да използваш 2-3 програми за регенериране, всеки ден да преинсталираш уиндоуса и т.н. Като начало, ако успееш, пробвай да инсталираш ХР на друг дял и после да търсиш решение. Има и друг вариант - теглиш програма от производителя на диска за формат на ниско ниво. Диск на 1-2 години не би трябвало да прави проблем, но кой знае, тези на лаптопите може и да са много по-нежни, а най-вероятно си му скъсил живота с няколко години именно последните 3 дена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, точно така. На ден поне 4 пъти преинсталирам уиндоус. 3-4 регенаторни програми.. аи отгоре на това доситга до 45 градуса което мисля че не е нормално... даже понякога 48

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване