Премини към съдържанието
БайБрадър

Доста странен проблем...

Препоръчан отговор

Здравейте, пичове. Пиша ви, защото имам един доста странен проблем с моята конфигурация. Значи тя е на две години някъде възраст, процесор AMD XP 2500, Nvida дъно, GeForce 5600 карта. Малко по-голяма особеност е, че имам два харда и два CD-ROM закачени там както следва като Primary master i Slave и Secondary Master i Slave. Всичко си работеше като пушка на Windows XP SP2, докато в един хубав ден, преди няколко седмици почна да бъгясва.

Бозата започна да стартира адски бавно, след което изобщо спря да стартира, давайки System Disk failed. След няколко преинсталации не се оправи. Реших да сменя хардовете, защото си мислех, че може да е оттова.

Сега обаче е дори по-зле. Какво става:

- стартира наистина бавно (10 мин примерно.дава чисто черен екран, след това няколко мин черен екран с пойнет на мишката, после лого Windows starting и т.н)

- не ми чете по-големи файлове от единия хард диск - дава някви грешки

- замръзва от време на време и трябва да се рестартира от бутона

- като цяло работи по-бавно

- при едно от рестартиранията ми даде IDE Chanel detekting и така си замря...

Въпроса ми е какво е според вас и как най-бързо и безболезнено да се оправя.

Според мен или и двата харда са се бъгнали, или е от IDE кабелите, Или нещо от някой RAM чип, или самото дъно се е побъркало. Само че аз съм лаик и затова питам вас.

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

БайБрадър, споменаваш грешка и набеждаш големия диск.При следваща подобна запиши съдържанието й.

При стратиране на машината съмнителния твърд диска бива ли опознан в POST на BIOS? Откачен диска напълно, какво е поведението на компа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако си закачил ДВА диска на един кабел - СЪРДИ СЕ НА СЕБЕ СИ

сега един господ знае кой е с бад сектори вече ...

остави този на който е Уиндовса - може и да тръгне, но след чекване за бад сектори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.