Премини към съдържанието
realbok

RQ: ASrock K7S8X v3, ...

Препоръчан отговор

Моля ако някой знае нещо по въпроса да помогнеПроблема е,че в последно време немога да оверклоквам процесора.Той е : AMD Athlon™XP 2000+ Thorton работи на 1666.6 Mhz на 133.Преди като го вдигах на 148 стигаше 1860 Мhz.По принцип пише,че е възможно до 3000 Мhz да се оверклоква.На мен ми стигаха и 1860.Сега и друг проблем имам.Като включвам пц-то не всеки път тръгва.В смисъл,дава,че зарежда и ...зарежда,но няма сигнал към монитора и трябва да рестартирам.Моля помогнете къде може да е причината ???Ако трябва още някаква информация да дам,просто се обадете))

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля ако някой знае нещо по въпроса да помогнеПроблема е,че в последно време немога да оверклоквам процесора.Той е : AMD Athlon™XP 2000+ Thorton работи на 1666.6 Mhz на 133.Преди като го вдигах на 148 стигаше 1860 Мhz.По принцип пише,че е възможно до 3000 Мhz да се оверклоква.На мен ми стигаха и 1860.Сега и друг проблем имам.Като включвам пц-то не всеки път тръгва.В смисъл,дава,че зарежда и ...зарежда,но няма сигнал към монитора и трябва да рестартирам.Моля помогнете къде може да е причината ???Ако трябва още някаква информация да дам,просто се обадете))

Благодаря предварително

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей realbok

Някаква промяна правил ли си че вече не иска да се овърклоква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

3000 MHz ми се струват доста сериозна цифра,но 2000 е реалистично.Помисли какво си променял,едва ли е станало това от самосебе си.Виж дали можеш да фиксираш шината на графиката-ако е AGP-66 MHz;PCI-33 MHz;PCIexpress-100 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смени си захранването на компа,защото по всяка вероятност си е заминало.Ако пък е"куче марка"-100% е захранване :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Смени си захранването на компа,защото по всяка вероятност си е заминало.Ако пък е"куче марка"-100% е захранване  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Не си прав. Проблема е в дъното, асрок батенце се клоква МНОГО малко, няма почти никакъв шанс да клокнеш процесор. Просто дъното не е направено за клок, купи си един Asus и няма да имаш проблеми. Трябва ти по мощно охлаждане, тествоте глупусти, цяла професия си е това клока, и най-лошото може да си изгориш процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами това дъно е асус бре :)

Дай от биоса опцията за оверволтаж на процесор на: +10%

ослед което НЯМА НАЧИН ДА НЕ ТРЪГВА ВСЕКИ ПЪТ - освен захранването ти да е 250 вата кодеген или КУЛТОВОТО JNC

при мене има 10 дъна асрок от този тип - бръмчат на колкото иска процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ами това дъно е асус бре :)

Дай от биоса опцията за оверволтаж на процесор на: +10%

ослед което НЯМА НАЧИН ДА НЕ ТРЪГВА ВСЕКИ ПЪТ - освен захранването ти да е 250 вата кодеген или КУЛТОВОТО JNC

при мене има 10 дъна асрок от този тип - бръмчат на колкото иска процесора

<{POST_SNAPBACK}>

BATKA TAKOVA +10% NE VIGJDAM NIKADE???bI LI MI OBIASNIL KYDE SE NAMIRA V BIOSA ILI PO TOCHNO ???

bLAGODARIA TI PREDVARITELNO!!!cOOL MASTER MI E VENTILATORA VYRHU PROTZESORA ZAHRANVANETO E NA 350 MISLIA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.