Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кабел за включване на уредба в компютър

Препоръчан отговор

Здравейте, имам тази "машинка" и мисля да я ползвам за усилвател на тонколони. Какъв кабел ми трябва, за да я свържа с компютъра?

http://images35.fotosik.pl/27/98117d8dd6d6fe69.jpg

http://images32.fotosik.pl/379/ef31df0d7e64b254.jpg

Трябва ми кабел за жаковете където пише "phono" и "vcr" някой знае ли как се нарича този кабел?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RCA, чинчове, лаленца, различни названия за едно и също. Това в единия край на кабела, а в другия - стерео жак 3.5 mm

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Необходим ти е кабел "стереожак/2 чинча", като показания на снимката

http://www.ipmagazin.com/bg/p/1781/аудио-кабел-стерео-жак---2-чинча-15-м-

Опа, изпреварили са ме. Явно и други не спят.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами къде да го включа тоя жак ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами къде да го включа тоя жак ?

Червеното и бялото в съответните входове на уредбата.

Черното-в звуковите изводи на дъното на компютърът ви.Надявам се,че имате такива.Най-вероятно ще трябва да е в зеленият извод.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Червеното и бялото в съответните входове на уредбата.

Черното-в звуковите изводи на дъното на компютърът ви.Надявам се,че имате такива.Най-вероятно ще трябва да е в зеленият извод.

Човека по - горе ми каза да не ги свързвам в PHONO , затова попитах къде.

Щом няма да е в PHONO , ще е в VCR :D

EDIT: За компютъра знам къде :)

Редактирано от citynet (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да входа,който е VCR е нормалния.Другия е предназначен за старите грамофони,които бяха без предусилвател.Ако го включиш там,не е фатално,но ще има по-голямо усилване на входящия сигнал и ще изкривява.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,това е за кабел за УКВ честоти,тези на които сега слушаме повечето радиа.Има и на средни,но са много малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са изводите за каналите на аудио системата.

Ако не ги свържеш към аудиокартата на компютъра, няма да чуваш нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезна ми още един проблем с диска.. Значи вкарвам диска, но не започва да го върти и ми изписва "NO DISC" В началото много леко тръгва да го върти, но спира. Ето един видео материал.

http://dox.bg/files/dw?a=9d617e78cf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лазера на диска е заминал а новия струва  най малко 50 лева. Ползваш я само за усилвател и това е .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабел , всичко работи перфектно :)

Можете ли да ми кажете колко W може да поддържа тая уредба или как мога да проверя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си кабел , всичко работи перфектно :)

Можете ли да ми кажете колко W може да поддържа тая уредба или как мога да проверя?

Според тази обява усилвателя на уредбата е 2x60 W. (на друга обява пишеше 2x55 W). Значи истината е някъде там :clown:

Не можах да намеря упътването и за да разберем по-точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако включа една тонколона 120 W ?

Ще работи на 60 W, когато е усилвателя е е на MAX.

т.е. тонколоната (ОТ) няма да свирне на 120 W. RMS.

Имайте на предвид, че не само мощността е важна в случая , но и колко е импеданса на усилвателя. Но така и не намерих повече информация за уредбата в нет-а

За да не натоварвате допълнително усилвателя.

...И защо само едно ОТ, като можете да свържете две за "стерео"?

Какво е точно ОТ, да не се окаже, че няма да е 120 W, a по-малко в действителност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега съм свързал една тонколона 50 W , 4.5 Ω  имам още една такава, но нещо не работи и не знам къде е проблема..

Нали всичко работеше перфектно!Самата колона ли не работи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , проблема е в колоната :)

Edit: Погледнах я, но има само една лепенка http://www.prikachi.com/images/125/6088125U.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам трябва да се пренавие. А ако включа 2 различни тонколони (като марки) няма да има проблем, нали? Например ако едната е 50 W , а другата 60 W

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако включа 2 различни тонколони (като марки) няма да има проблем, нали? Например ако едната е 50 W , а другата 60 W

Проблем няма да има.Но може да не свирят еднакво.Едната може да свири по хубаво от другата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, Значи аз ползвам същия кабел за свързване на лаптоп /или компютър/ към стереоусилвател.Защото гледам различните видеофайлове - филми,концерти в режим стерео.Така предпочитам.Видеото прехвърлям към ТV-то с HDMI.Въпроса ми е има ли по-добър начин на свързване от този за трансфер на аудиото.Защото ми се струва,че звука би могъл да бъде и по-добър-е не чак като да слушаш CD.Та си мисля дали би могло с кабел HDMI от лаптопа да се изпрати цифров аудиовидео сигнал в телевизора,а от там да се върне аудиото в стереоусилвателя може би през СКАРТ изхода на ТV-то.Защото телевизора няма стерео аналогов изход,има вход.Както знаете един стереоусилвател няма цифрови входове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 години по-късно...

Photo0055.thumb.jpg.16bcb7517f740b83e9c0b3bc0ccd2b22.jpg

Простете въпроса на лаика,но връзка между лаптоп и уредба се нуждае от кабел.И тогава идва въпроса какъв и от къде?А възможностите са на тези две снимки, като на гърба входа е само един жак и той не е 3,5 стандартен.

Photo0057.jpg

Редактирано от Петя Добрева (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Петя Добрева написа:

Простете въпроса на лаика,но връзка между лаптоп и уредба се нуждае от кабел.И тогава идва въпроса какъв и от къде?А възможностите са на тези две снимки, като на гърба входа е само един жак и той не е 3,5 стандартен.

Този кабел

би трябвало да свърши работа. Аз така изкарвам звук през едно старо Хитачи. Чинчовете в уредбата, жака в лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване