Премини към съдържанието
Totalll

Войната на ромите срещу БДЖ

Препоръчан отговор

Нови три влака потрошени с камъни във вторник, загубите от ромски атаки през 2005 г. надхвърлят 2 млн 500 000 лв.Вандали потрошиха с камъни три влака във вторник вечерта, като по чудо се размина без жертви, съобщиха от БДЖ. Първо около 20. 20 ч. в столичния квартал "Захарна фабрика" е обстрелван с камъни бързият влак Кюстендил - София, обслужван от нови дизелови мотриси Desiro. Счупен е малък подвижен прозорец на кабината на машиниста. Следи от удар има и по първото стъкло на пътническия салон на мотрисата. Малко по-рано на същото място вандали лица замерват с камъни бърз влак София - Благоевград, при което е счупен прозорец на един от вагоните.

Около 20.20 ч. в междугарието Пловдив - Филипово пък е натрошен прозорецът на последния вагон в състава на пътнически влак Пловдив - Карлово, след като неизвестни лица хвърлят камъни по композицията. От началото на 2006 г. са регистрирани 26 случая на замерване на влакове с камъни, 8 от които в горепосочените два железопътни участъка.

95 пъти през миналата година пътнически влакове са били замеряни с камъни, броят от БДЖ. Пострадали са 8 пътници и 1 жп служител. Финансовите загуби от родната индифада е главоломната цифра 2 млн 500 000 лв.

Междувременно от БДЖ съобщиха, че вчера сутринта е дерайлирал локомотивът на влака София-Карлово-Бургас. Няма пострадали. Произшествието е станало в 8.50 ч. в междугарието Макоцево-Долно Камарци, от линията са излезли първите три колооси на локомотива при влизане на влака в тунел.

БДЖ е осигурила друг локомотив, който да изтегли пътническата композиция през Казичене и оттам влакът ще продължи пътуването си до Бургас през Пловдив и Карлово, допълват от дружеството. За пътниците от бързия влак, които са закупили билет за пътуване до гари между Макоцево и Карлово, е бил осигурен автобус, който да ги превози. Със същия автобус са превозени в участъка и пътниците от влака София -Копривщица.

Най- опасните зони за пътуване с влак са жп участъците около София Подуяне - Искър и Биримирци - Подуяне разпределителна, Пловдив, Перник (особено междугарието Разменна - Перник-разпределителна) и Русе. В тези райони живеят роми , на места незаконните им постройки са вдигнати на метър от жп линиите. По закон трябва да са на най-малко 6 м разстояние. Очевидно влаковете пречат на ромите да спят и те ги замерят с камъни, или пък просто няма какво друго да правят... Най- редовния номер е да се препречва движението с дървета или камъни и при аварийното спиране на влака, да се обира стока от вагони. По този начин се “разтоварват” за минути цели вагони, каруците препускат, пълни със скрап или бяла техника.

Релсите са добър източник на пари – така поне се преценява от онази част от мургавото население, което не се поколебава да открадне част от железния път, очевидно без мисъл в главата какво ще последва от това деяние. Миналата година бяха откраднати 7 метра релси в участъка Сарафово - Поморие. Щастливо стечение на обстоятелствата е, че там вървят товарни влакове, а кражбата стана през деня и нямаше инцидент. Но по трасето Видин - Кошава дерайлира локомотив и един товарен вагон пак заради откраднати релси - около 10-15 метра. Тази година на Биримирци бяха откраднати 15 метра релси. Друг случай - на гара Искър ревизор обикаля товарен влак. В същото време роми тръгват да свалят скрап от вагоните. Ревизорът тръгва да информира за нападението, вследствие на което му счупвата главата с железни пръти.

Своеобразен рекорд във войната срещу БДЖ роми поставиха на 7 април миналата година, когато откраднаха не релси, не скрап или стока от влак, а цели 13 вагона. Оказва се, че ромите от Перник са станали такива професионалисти, че машинистът не е разбрал как е станало това – твърде добре са затворили крана на останалите 24 вагона от влака. :wub::speak::speak: Ех тези роми...

Източник:http://bgfactor.org/ 7303.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само бой и тупаници за циганите. Да сложат двама полицай във всеки вагон с право да стрелят на месо да видим как ще се оправят набързо нещата. Много са мамка им и все повече стават. Скоро ще искат да си направят държава и ще стане шоу. Аз съм първи на боя въпреки, че съм иначе спокоен човек. Да няма прошка ей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко е пресилено това,което казваш за полицайте и стрелбите на мръвка. За държавата не се знае,може някой "черен"ден това да се случи :conver:

И да ти кажа само да се успокоиш!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо да се успокоява? То се вижда колко добре върви интеграцията на ромите. Горките, нека им построим къщи, нищо, че не плащат ток и че трошат държавна собственост. После ТЕ съдят България в Страсбург. Очевидно е, че както ги оставяме и сме добрички, ни се качват на главата. Циганите просто не разбират от дума, а на всеки трябва да му се говори на език, който разбира. Циганите явно разбират само (или почти само) от бой. Добре, нека не са истински куршуми, а гумени. Колкото да боли. Крайно време е да се вземат сериозни мерки. Утре ще вземат да направят нещо като опустошително нашествие (нещо като в "Захарна фабрика", но много по-мащабно) и какво, някой ще излезе да поговори с тях? Да се разбере мирно кротко? Надали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Затвор трябва да има за такива,къде ли железницата е готова да фалира а пък тия помагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята за полицаите по двама във вагон ми допада. Защото иначе , на малките гари току виж започнали набези в самите вагони и горко на пътниците. Особено нощните влакове-как ще бъдат опазени?

Току виж станем като в дивия запад - роми с каруци и бойни възгласи атакуват влаковете и ограбват пътниците. Не се шегувам - когато за едно престъпление няма наказание,то просто се повтаря.

Бог да пази България и българите. :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

България се счита за демократична държава от световната общност.Поради тази причина канадското правителство не предоставя възможност на български граждани да се заселят на канадска територия.Но странно е отношение на Канада имено към българските цигани.Преди три години те можеха да кандидатсват и спокойно да получат тази възможност.Познавам българин, който се възползва от тази възможност.Той бленуваше Канада.За целта направи серия фотоси из циганската махала. На интервюто се появи боядисан като мавър с театрална боя.Важното е да не се потиш.Днес този човек живее и работи необезпокояван в Квебек.Дълбоко се съмнявам, че просперираща Канада ще си позволи лукса да носи щети от 2 млн 500 000 лв равностойна валута .

Лично мнение.Другарят Ленин превземаше територии за съветската власт с помощта на бронирани влакове.Вагоните бяха превърнати в блиндирани дотове.Амбразури на картечници и оръдия.Как се появят конници белогвардейци около жп линиите се почваше Counter Strike.Навремето в Латино американските държави се говореше за съществуването на ескдрони на смъртта.Те вилнеха нощем с единствена задача прочистване на обществото от утрепки-просяци, наркомани, проституки, бездомници.Подобни неща се случват имено в бедни държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как да съм спокоен като знам, че навън "върлуват" цигани ? Днес може да скочат 5-6 да бият мен, утре майка ми, приятелката ми... И после какво да обърна и другата буза ли? Честно казано не знам дали бих убил човек, но в случая със сигурност ще направя изключение. Може да звучи ужасно и много нехуманно, но за мен те са болест, която трябва да бъде излекувана по един или друг начин! А сега от мен честит 1 април :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Само бой и тупаници за циганите. Да сложат двама полицай във всеки вагон с право да стрелят на месо да видим как ще се оправят набързо нещата. Много са мамка им и все повече стават. Скоро ще искат да си направят държава и ще стане шоу. Аз съм първи на боя въпреки, че съм иначе спокоен човек. Да няма прошка ей.

<{POST_SNAPBACK}>

Подкрепям те напълно . Няма оправия иначе . България ли сме или Цигания .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.