Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Последният филм, който гледах...


Препоръчан отговор

Платформата 2019  -  6/10 Не е кой знае какво, но поставя едни въпроси за човешките същества като цяло, реакциите им когато са изложени на определени лишения.. Всъщност, абе бива - като наблюдаваща този т.н.  социален експеримент съм съгласна с много от представените човешки прояви, вероятно хората наистина сме такива.

Горе във вилата,(2000) по книгата на Съмърсет Моъм ми хареса доста. 8/10

Младият Шон Пен и красивата Кристин Томас бях истинско удоволстие за очите и сетивата.

poster-1WdR0dOb2ZhwyoqCN1owhqZ1M2I.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Превъзходство(на български)*/ Transcendence

* на мен лично този буквален превод НЕ ми харесва, защото "трансцедентно/ст" е философско понятие и означава две много интересни неща: самоОсъзнатост и нещо Отвъд познатото- които са акцент във филма дори И за ИИ. Но however

8/10

С готини актьори, освен Джони Деп, (много любимият ми) Пол Бетани, Морган Фрийман...

Режисьор е ... Това е интересно профи-оператор, печелил Оскар, неотлъчно до Кристофър Нолан във всички филми. 

Уоли Пфистер-  Доста добре се е справил според мен. Сценарият и идеята са страшно актуални и интересни и аз лично се радвам, че го изгледах, а не се поддадох на негативни ревюта, които минах по диагонал. Аз не знам, хората, които са ги писали какви точно очаквания са имали, но този филм ми хареса в пъти от прехваления Интерстелар, например.

Ако ви харесват филми леко фантастични и за технологии, мисля, че ще ви хареса.

 

transcendence_wallpaper-e1398516210843.jpg

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Maleficient написа:

* на мен лично този буквален превод НЕ ми харесва, защото "трансцедентно/ст" е философско понятие и означава две много интересни неща: самоОсъзнатост и нещо Отвъд познатото- които са акцент във филма дори И за ИИ. Но however

Под всеки торент има някой такъв...

1*D2M_b95Nsq_Hoj4chYhHXQ.jpeg

Скучен драмоекшън.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой е гледал Westworld, моля да ми каже дали му е харесал. Благодаря предварително.
На мен ми харесва. На моменти е малко муден, но предлага доста различна перспектива на тема изкуствен интелект. Сериалът е изпълнен с мистерия и загадачност, които са присъщи за всеки проект на J. J. Abrams. Актьорският състав е много добър. Перфектно подбрана и изиграна роля на Антъни Хопкинс.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, vladols написа:

На мен ми харесва. На моменти е малко муден, но предлага доста различна перспектива на тема изкуствен интелект. Сериалът е изпълнен с мистерия и загадачност, които са присъщи за всеки проект на J. J. Abrams. Актьорският състав е много добър. Перфектно подбрана и изиграна роля на Антъни Хопкинс. emoji846.png

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
 

Джей Джей Абрамс е един от многото продусери, но тук е важен режисьорът Джонатан Нолан и сценаристката...жена, на която забравих името.

Има в нета доста ревюта за сериала и може да се добие представа за какво иде реч.

На мен също ми харесва, защото до сега не е имало подобен сериал и по много умел начин са позиционирани обратите-изненади- съспенс. 

Както и в психологически план повдига доста интересни акценти за Самоосъзнаването, избора, Свободната Воля и каузалността.

Тече трети сезон, но ми е прекалено...футуристичен и постен откъм персонажи сякаш...но ще видим.

Определено си струва да се види, но и не е за всеки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vivarium (2019)

Обичам такива психарии без изход, които те карат да гадаеш непрекъснато. Две неща само не ми харесаха и ако го изгледате ще се сетите.

 

People Under The Stairs (1991)

Тъкмо го догледах преди малко, много хубава класика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почвам Семейство Сопрано

много добро начало...и ще споделя отново поне като мина средата, но адски си харесвам Джеймс ( жалко за него)

 

1280_720.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Много интерпретирана история, но тази конкретно е направена повече от добре и дори ме изненада. Сякаш гледах историята за първи път. Две серии до момента изгледах, но съм сигурна, че и останалите осем няма да ме разочароват.

10/10

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тежък филм и тъжен, за силата на любовта...хареса ми дори няма как да не ти се насълзят очите ако го гледаш...или да си поплачеш...

80236271-800x450.jpg

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Justice League Dark Apokolips War (2020) - DC естествено, че ми хареса, казаха, че ще им е последният, нз дали е вярно


Don't Let Go (2019) - много добре изигран филм и е объркващ, за да разбереш края трябва малко блъскане на главата :jumping11:


Dangerous Lies (2020) - нетфликс...средна работа с twist към края

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cега чак гледах и двете части, а трябваше преди Отмъстителите Края, но пак ми хареса... по онзи детски начин, когато не очакваш нещо особенo

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Matrix 4
Разочарован. В края на филма остана чувството, че гледах второсортен филм, а не продължение на култовата линия. Нео преминава тунел на времето и се връща от бъдещето, за да помогне на младия неопитен Морфей. Така според анонса, но такова завръщане не улових. Заспах от скука и явно съм пропуснал този намек. Логично героите трябва да изглеждат подмладени, но изглеждаха като франкенщайни. Нео и Тринити приличаха на Максим Галкин И Алла Пугачова след първата брачна нощ. През цялото време бля-бля-бля на дървени философи. Оракулката в ново тяло, но призна, че от нея Баба Ванга, колкото от мен космонафт и в края на филма заложи облог с Архитекта. Ясно, продължение в стил Лека нощ деца за имбецили. Да, програмите (ИИ, както е модерно да се казва) осъзнали какво е любов и дезертирали на страна на човека. В финалните сцени Нео направи спаринг с Избрания и сложи Исус Христос в малкия си джоб. Появява се и нова персона - Кондукторът. Тотален клошар. И възгеч идва от натрисаната политкоректност, но 90% от актьорския състав бе африканоси и азиати. Сенатори, командири, пилоти, де що трябва интелектект и лидерски качества. Баси Зион, ни един с еврейска кепа на главата. Последният гвоздей в пирона бе надписите. Нали братята станаха транс-жени и следва да са сестри Вачовски. Надписите информираха, че все още са братя. Реално актрисите бяха без цици и гологлави (антиподи на пайнер-фолк-звездите) и това допълни въпросите, какво се е варило в главата на трансовете Вачовски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи попаднах на филм на Скорсезе, който съм пропуснал навремето:

Интересен сюжет, много добра игра на няколко любими актьора. Неслучайно е спечели 4 Оскара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...