Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

преди 43 минути, =Ivan= написа:

Уникален филм 
Резултат с изображение

Филма 'Ужилването' едно или две? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

Публикувани изображения

преди 6 часа, Person написа:

Филма 'Ужилването' едно или две? 

нямам представа едно или две е филма,тоя гледах на обложката където е.
пп:това  където съм гледал е едно,сега видях че има и две,:)

Редактирано от =Ivan= (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flatliners-1990-movie-poster-e1314588697

и версията от тази година-

flatliners-phone-wallpaper.jpg?w=1536&h=

според мен,не искам да ангажирам никой,старата версия е по-добра.Гледайте ги и преценете сами.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

House 1985

MV5BNzcyYTAxMjktMjRiZC00ZGIyLWFiYTYtOTI4

По-скоро беше забавен и тук-там странен. Развръзките и странностите ми харесаха и ще гледам цялата поредица. А главният герой е някакъв много забавен. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Woman on the Run (2017)

MV5BYmZmNzc4NTEtYTE5MS00MjI0LTk4MWItMGEy

Филм с много прецак. Тия са ми от любимите. Мисля, че заслужава оценка поне 7.5 или 8.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 метра дълбочина

SHest-metra-dylbochinaKkxwoeDvxJtmnefUIa

създаден по действителен случай, този филм ще ви разтърси

един невероятен филм за силата на човешкия дух, за вярата

100 Х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дивата река

cqs1514994594x.jpg

страхотен филм, препоръчвам

10 Х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

maxresdefault.jpg

Гледам че няколко часа след поста ми на филма са дали Златен глобус.

Учудващо.По принцип моето мнение се различава от на кинокритиците.

Ноооооо.Този път.Абсолютно оригинален сюжет.Изключителна актьорска игра.Всеки персонаж е изпипан до най-малката подробност......

Нямам думи.

ВЕЛИК.

Влиза в МОЯ Златен фонд.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Планината помежду ни

9242352h.jpg

невероятен филм, препоръчвам го

10 Х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5a5a2346d45b1_.jpg.8a6dd5f4eb107ef904368d9547b3abad.jpg

Актьорска игра на най-високо ниво; невероятна музика; ефектни кадри на постапокалиптичното общество плюс вечният въпрос за твореца и неговото творение - права и задължения. И моят рейтинг в IMDB - 8.

Но ... има едно голямо "но". Два часа и половина ... Защо!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, whitepixel написа:

Не само най-слабата фантастика за годината, но и от началото на новото хилядолетие! Тотална помия. 

П.С. Ако не си гледал филма от 1982 няма да ме разбереш за  жалкото му продължение...

Ето така ми харесва, малко дискусийка да има, а не, бам постера и толкоз. Кино е, един харесва едно, друг - друго.

Гледах първия филм още тогава, навремето, гледах го и наскоро, да си освежа паметта. В него играе един от моите "суперлюбимци" Рутгер Хауер, а музиката е на Вангелис ... две достатъчни причини за да ми хареса. Но ... след малко за това "но".

В настоящия играе един млад кандидат за мой фаворит - Райън Гослинг, вече мегазвездата Харисън Форд, а музиката е на Ханс Цимер ... също две достатъчни причини да ми хареса. А що се отнася до женското участие, този според мен, печели убедително (мое виждане). Ако добавим и това, че антиутопиите са предпочитан мой жанр ясно е защо клоня към " за". 

А сега за споменатото "но". Филмът(всъщност и двата) е невероятно разтеглен и това го прави много трудно гледаем, а за някои дори и скучен. Не случайно във Filmisub, където го гледах броят на отрицателните коментари е направо безпрецедентен ... половината на положителните, което виждам за първи път. 

Май и аз допускам същата грешка, разтеглям. Благодаря за мнението ти и се надявам и други да кажат своето, не специално за този филм, по принцип. Няма да дискутирам само филми, правени по комикси, защото те по същество са точно това ... не кино, а комикс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Geostorm_Share.jpg

-американска боза

как американеца спасява света и тнт става и не става за гледане 

според предпочитанията 

оценка 5 по десетобалната.

филма подсъзнателно е направен за сплашване

руснаците ако не  слушат  ще ги напече жега посред зима 

а арабите ше ги залее много вода

а японците ледени буци ше им падат по главите

а бразилците ше мръзнат по плажовете.

а в реалния свят се очаква пак да се заговори за 

глобалното затопляне

а топлофикация  си дере...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, whitepixel написа:

2017 беше лоша година за фантастиката в киното. Не стига, че почти нямаше запомнящи се филми с изключение на може би Arrival, ами освиниха и един от най-великите филми за всички времена Blade Runner. Па и хвърлиха стотици милиони долари да го направят. Всички у новия филм са пълни дървета като артисти, добре че по некое време се появи Форд да освести малко ошашавните от бозата зрители.

За фантастиката - съгласен; за "Arrival" - съгласен; а за Райън Гослинг мислех, че играе във филма "Параноя" и оттам големите ми симпатии. Да, но се оказа, че там е играл Лиам Хемсуърт. Така че, общо взето съм съгласен, като изключим, че все пак филма ми хареса. 

Що се отнася за "глада по фантастиката", аз го засищам със стара класика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, crazy katon написа:

Що се отнася за "глада по фантастиката", аз го засищам със стара класика.

дай ми идеи от старите класики

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, _nib_ написа:

дай ми идеи от старите класики

Виж сега, това, което ще предложа на мнозина може да се стори старо и аматьорско, но истината е, че аз съм безумен фен на Стар Трек. Гледал съм всичките продукции, като се почне от Оригиналния сценарий и се завърши с Ентърпрайз, имам 500 GB и продължавам да ги гледам непрекъснато. Вярно, че ефектите са на ниво "бенгалски огън", вярно, че артистите на моменти малко театралничат, но дълбоко хуманните идеи на великия Джийн Родънбъри ще съществуват винаги. Знаеш ли къде е погребан той? В Космоса, по негова молба прахът му е изстрелян в капсула в Космоса! Това е   създателят на Стар Трек. Онлайн обаче има само последния, който още не е завършил, а другото от Zamunda.

За съжаление и другото, което ми идва наум, са сериали - Стар Гейт, Андромеда. От пълнометражните задължително четиво са " Контакт", споменатия вече "Arrival", " Стар Гейт" с Кърт Ръсел и засега тези се сещам. Разбира се, гледал съм ги, но продължавам и продължавам, и ...

Редактирано от crazy katon
Правописна грешка (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, whitepixel написа:

2017 беше лоша година за фантастиката в киното.

Донякъде мога да се съглася, но хубавите фантастики, по-принцип излизат рядко и обикновенно са като бели лястовици сред холивудският булшит. През 2017 излезе доста фантастика, която обаче само се подиграваше със жанрът. Щом малоумните трансформанси, вампири и всичката марвелска скраб минават за фантастика, нивото вече е изключително ниско. Едиственото гледаемо нещо от марвел, за мен, - Пазители на галактиката, също беше грозно подиграно и изопачено с некадърното продължение. Както се подиграша и с Пришълецът. За Blade Runner не мога да дам някаква реална оценка, защото не харесвам антиутопии, комбинация с кибер-пънк щуротии - ужас (лично мнение). Първият филм е най мъчно гледаемото нещо, което се води в графа фантастика, на което съм попадал, нямам и намерение да си губя времето с този. Иначе все пак имаше една нелоша антиутопия през 2017, макар и не класическа фантастика:

The_Circle_(2017_film).png

Иначе една от най добрите антиутопии, на която съм попадал и която ми хареса, дори за мое учудване е малко по-стара:

41hmlEWsW5L._SL160_.jpg

Но аз не съм много по апокалиптични и антиутопични сценарии. Предпочитам си добрата стара космическа опера (но не искам и да споменавам за извращенията на дрисни със Звездните войни). Валерианът не беше лош филм. Леко безсмислен и хаотичен, като всичко от този режисьор, но красиво за гледане. Иначе поне сериали имаше достатъчно, поне за моят, предпочитан жанр - като започнем от шедьовърът:

MV5BMTYxNzI0NDY2OF5BMl5BanBnXkFtZTgwNDg0MDQyMTI@._V1_UY1200_CR89,0,630,1200_AL_.jpg&sp=576afa8a6c5eeae3f475d4d668900005

И по-дребни като Killjoys, Dark Matter, а сега ми е дошло време да видя и дали новият Star Trek Discovery не е провал като последният филм. Но не е като да няма.

Но, честно казано, като човек, който гледа и чете основно фантастика, не мога да проумея как някой може да намери нещо стойностно във филм като - Arrival. Такава боза, такава философия... Това може да бъде смилаемо само на книга и пак ще е скучновата.

Редактирано от RagnerBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, RagnerBG написа:

Но, честно казано, като човек, който гледа и чете основно фантастика, не мога да проумея как някой може да намери нещо стойностно във филм като - Arrival. Такава боза, такава философия... Това може да бъде смилаемо само на книга и пак ще е скучновата.

Arrival за мен си е баш Фантастика с главно Ф. Как човечеството би контактувало с извънземен вид различаващ се по външен вид, среда за живот, начин на комуникация, начин на мислене, неразбираеми за нас знания, непонятни за нас намерения и цели.

Единици са такива филми с такава безупречност на фантастиката в тематиката извънземни. Други за които се сещам в момента от този калибър в хронологичен ред са 2001, Dark City, Contact, The objective, Skyline(първия), Еuropa, The beyond.

На елементарния полюс за мен са пък Star Wars, Independance Day, The Battle for LA, Valerian & shit и т.н - да не разравям го***та повече. :lol6:

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, RagnerBG написа:

Щом малоумните трансформанси, вампири и всичката марвелска скраб минават за фантастика, нивото вече е изключително ниско. Едиственото гледаемо нещо от марвел, за мен, - Пазители на галактиката, също беше грозно подиграно и изопачено с некадърното продължение.

Напълно съм съгласен, а дори бих добавил, че "изсмукването" на междузвездните войни е явен признак на глобалното затъпяване. И благодаря за подсказките, намерих ги всичките и ги започвам веднага, особено сериалите.

А Arrival все пак ми харесва.

преди 2 часа, whitepixel написа:

На елементарния полюс за мен са пък Star Wars, Independance Day, The Battle for LA, Valerian & shit и т.н - да не разравям го***та повече

И тук напълно съгласен. За междузвездните вече си казах мнението, но искрено се смях, когато в "Денят на независимостта"  Уил Смит изтърси: Те не са дошли от 50 млрд. светлинни години и т.н. Или е грешка на преводача, или американците нямат елементарно образование ...възрастта на Вселената е около 14 млрд. св. години. Дори да е грешка на преводачите, другата тъпня - далеч по-напредналите извънземни използват земните сателити, вече ми прилича на грешка на природата ... все едно Кортес да беше завладял ацтеките с техните обсидианови мечове. Цирк!

И също благодаря за предложените филми. Е, естествено когато не гледам Стар Трек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване