Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Running with the Devil (2019)

(Writer director Jason Cabell is a former Navy Seal inspired the story from true events)

MV5BNTViM2Q5MGQtM2E1ZS00ZjQ1LWJlYTItYjJk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maleficent 

6/10

Не знам какво да напиша за този филм, защото ме остави безразлична.

Аз си харесвам Анджелина Джоли. Излъчването й, походката, кадрите, в които беше със спусната коса, а не с "рогата" само, когато не казва нищо, но само в очите й се вижда вътрешната борба, която води, защото лицето й реално е една маска и не може да показва емоция с мимика... Прелест!

Също прекрасна Мишел Пфайфър... и останалото, режисура, ефекти - добре, костюми - много красиви, музика-екстра, нооо сценарий - нищо особено. Сигурно деца в седми клас биха съчинили по-интересна и пълнокръвна история. Очаквах повече, с две думи.

72995401_3150612254979812_4840020447116394496_o.jpg

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един филм си позволих да гледам ...

Joker (2019)

Значи, има брутални филми... тези на QT например, но има и мегаБрутални като ЖокерЪт!
Отнася глави. Вие ти се свят. Един зловещ смях ти кънти известно време и след като излезеш от киносалона.
Оглеждаш се в тъмното и... хем изпитваш облекчение, че е свършил, защото все едно някакъв ужас, някъде далеч не те засяга, запушваш уши, затваряш очи - не съществува лудостта, или пък Болката, но не е съвсем така, хем лично аз се зачудих нещо от дълбочините на сценария, Колко болка може да понесе една Душа? Кога се пречупва? и човешкият живот и човешките същества как загубват стойността си...

9/10

joker.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, Съфорумци!

Задължавам всеки, който не е гледал тези филми да ги гледа веднага...без значение дали харесвате азиатско кино или не.

Ако не сте фенове на азиатското кино, след като ги изгледате ще станете ревностни фенове на азиатското кино.

Моля не бъдете предубедeни ...след като ги изгледате, заповядайте да ги коментираме.

И така...да се гледат веднага следните филми:

Always

A.Moment.to.Remember

The Third Way of Love

A.Company.Man

Daisy

No.Mercy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, C.O.M.O.D.O написа:

No.Mercy

No.Mercy.For.The.Rude?

Оф, погледнах ги, всичките са мелодрама... Може и хубави да са, но това не е моя жанр...

Азиатско кино е много общо. Китайците са гола вода, независимо колко пари наливат, индийците с техния Боливуд са пълна трагедия. Само южнокорейците са гении.

на 28.10.2019 г. в 11:12, Maleficient написа:

Значи, има брутални филми... тези на QT например

Какво е QT?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, niam-niam написа:

Какво е QT?

Куентин Тарантино

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последният филм, който гледах в близките шест-седем месеца беше Стар Трек: Космическа станция 9 или както си е оригиналното заглавие Star Trek: Deep Space Nine. Като фанатизиран почитател на този сериал  може би западното No comment! е най-красноречиво, но все пак не мога да подмина някои незабравими герои. Например метаморфа Одо, който може да приема каквато форма си пожелае или трила Дакс, който може да приеме какъвто пол си пожелае, но само мъж или жена, няма други пет, шест или седем, и накрая невероятния ференг Куарк, за когото думата алчен е най-приятния комплимент. Също не мога да пропусна и сценариста Рик Бърман, който поема щафетата от Джийн Родънбъри и го прави блестящо. От цялата велика поредица Стар Трек този сериал ми харесва най-много след Оригиналния сценарий може би заради своето многообразие. Още много мога да пиша, но никой не обича дългите словоизлияния, ще кажа само, че сега, когато го завърших ми се иска да го почна отначало. На това му се казва МАНИЯ!!!

1973578521_StarTrekDeepspacenine-.png.5695a6e63513103cf6ca9a8bb13c8e8d.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.11.2019 г. в 0:33, niam-niam написа:

No.Mercy.For.The.Rude?

Този не е мелодрама, а драма, която се гледа с усмивка. Oт китайците Уонг Кар- вай и Чан- уук Парк са великолепни режисьори, и всичките са учили от Куросава. За индийците не издавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, insec написа:

драма, която се гледа с усмивка

Аа, мерси! Тва е като комедиите, които се гледат без усмивка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niam-niam написа:

Тва е като комедиите, които се гледат без усмивка.

Тези си имат жанр - трагикомедия. Докато "Няма милост ..." не се вписва в никой такъв - разбира се, човек трябва да има разбиране и вкус за кино, инак по- добре да подмине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, insec написа:

Тези си имат жанр - трагикомедия.

Аз се храня разделно, по здравословни причини, мисля и работя разделно. Като чуя някой да яде кисело зеле с леща, да меши половете или нещо друго и съм пас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро попаднах на статия в нета за Били Милигън - криминално лице с дисоциативно разстройство на личността или казано по-просто - има 24 разклонения на личността. Доста интересна ми се стори неговата история и силно ми привлече вниманието. Поразрових се и открих, че има дори филм, чийто сценарий е вдъхновен от неговата история. Филмът се казва "На парчета" (Split) и е от 2017 г. Изгледах трейлър на филма, но останах с впечатлението, че е твърде психопатски за мен. Не си падам особено по такъв жанр филми. Някой гледал ли го е и какви впечатления има за него? Също така как намирате историята на Били Милигън (ако сте наясно с нея) - дали той е нереален феномен, дали е умел манипулатор, или просто цялата тази история е една измислица на САЩ? Ще се радвам да чуя мнения.

Предварително се извинявам, ако не съм писал в правилната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Скараб написа:

(Split) и е от 2017 г. Изгледах трейлър на филма, но останах с впечатлението, че е твърде психопатски за мен.

Водя си записи. Той ми е в категория боза. Нямам предвид Windows, а Bg.Boza.3.JPG

В Glass (2019) се събира с други супергерои, турнати в психиатрията като неразбрани гении, пардон психопати. Него съм категоризирал като "за половин път".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niam-niam написа:

...

Значи си е цяло постижение, че ти допада южнокорейското кино, което е изпълнено от смесени чувства.

преди 52 минути, Скараб написа:

.....

Хвана ми интереса - не бях чувал за този случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, insec написа:

южнокорейското кино

Там добрият умира накрая. Това е достатъчно, за да ме заинтригува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...