Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

Firefly Season 1 / Светулка Сезон 1 (2002)

14 епозода,  по 44 мин.

Цитат
imdb.png&size=16&top=24&left=65&color=15446C&text=9.0
Firefly е поставен през 2517 година, след пристигането на хората в нова звездна система и следва приключенията на ренегатния екипаж на Serenity, космически кораб „клас Firefly“. Сериалът представя деветте герои, които живеят на Serenity.

и вместо втори сезон, продължението е в игралния филм:
Serenity / Мисия Серенити (2005)

Цитат
imdb.png&size=16&top=24&left=65&color=15446C&text=7.9
Капитан Малкъм Рейнълдс е корав ветеран, сражавал се на страната на губещите в Първата галактическа гражданска война. Сега той изкарва хляба си на кораба „Серенити” заедно със своя малък, но разнообразен екипаж. Когато Мал качва двама нови пътници на борда – млад доктор и неговата сестра-телепат – започват проблемите и приключенията.

Оказва се, че двамата са бегълци от наемниците на коалицата, която контролира по-голямата част от Вселената. Корабът „Серенити” се озовава в центъра на броталната епична битка между непреодолимата военна сила Алианса, ужасяващите орди от канибали на Рийвс и една друга, мистериозна сила; присъствие дебнещо екипажа от самото сърце на кораба ... нещо, което може да предизвика края на самото сществуване на живота, Вселената и всичко останало...
Цитат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

10 от 10... Какво да ви кажа, филм от години насам, който си заслужава всяка секунда. Всяка една се-кун-да. Най-накрая мога да кажа, че изгледах един стойностен Sci-Fi филм. Филм, който поражда въпрос

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

и версията от тази година- според мен,не искам да ангажирам никой,старата версия е по-добра.Гледайте ги и преценете сами.

Публикувани изображения

Вчера гледах за пореден път една вечна класика Some Like It Hot / Някои го предпочитат горещо (1959) Силно го препоръчвам на всеки, който обича истинската комедия, много от сегашните филми не могат да стъпят и на малкия пръст на този. Мерилин Монро е неотразима. Приятно гледане!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знаех, че китайците могат да правят фантастика
:no-no:
за тези които обичат такива филми:
The Wandering Earth / Блуждаещата Земя (2019)

Цитат
imdb.png&size=16&top=24&left=65&color=15446C&text=6.1
Слънцето изгасва. Земята скоро ще бъде погълната от уголемяващото се слънце. За да спасят човешката цивилизация, учените съставят план за бягство, който ще изведе цялото човечество от опасност. С помощта на хиляди двигатели, задвижвани от инфузия, планетата Земя ще напусне слънчевата система и ще се впусне в 2500-годишно пътуване до орбитата на звезда на 4,5 светлинни години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

fcac4f150d33e1b0c6819420cdc1ae80902fefe5

Страхотен филм!!! Всеки здравомислещ човек трябва задължително да го изгледа!!! По действителни събития е!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.02.2020 г. в 15:43, Джугашвили написа:

Мерси, @Джугашвили! Филмът си струва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.12.2019 г. в 20:47, _nib_ написа:

The Irishman (2019)

Голям режисьор събра най-големите от старата школа......

11/10

empire-oct-2019-cover-crop.jpg?quality=5

Най-после намерих време да го изгледам ... работа много, време малко!  Въпреки че е твърде продължителен, филма доказва, че киното все пак е изкуство, напук на напъните на марвел и дисни да докажат че е комикс. Макар и понякога малко отегчителен (управлението на президента Кенеди), по-късно очакването за нещо предизвестено така те обсебва, че чак ти се схваща гърба. Когато то се случва, мислиш, че филма е свършил, но не би, последната част е много трудна, особено, предполагам за по-младите и изобщо си е направо трагична. Повече няма какво да кажа, ФИЛМА ВЛИЗА В ИСТОРИЯТА, а споменатите по-горе продукции влизат само в статистиката. Искам тези артисти да живеят вечно!!! И аз си имам собствен рейтинг, различен от този на IMDB и той е 100/10.

П.П. Като проверих за Оскарите, не видях дори да е номиниран за грим, а това, което са направили особено с Робърт Де Ниро е уникално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, crazy katon написа:

Най-после намерих време да го изгледам ... работа много, време малко!  Въпреки че е твърде продължителен, филма доказва, че киното все пак е изкуство, напук на напъните на марвел и дисни да докажат че е комикс. Макар и понякога малко отегчителен (управлението на президента Кенеди), по-късно очакването за нещо предизвестено така те обсебва, че чак ти се схваща гърба. Когато то се случва, мислиш, че филма е свършил, но не би, последната част е много трудна, особено, предполагам за по-младите и изобщо си е направо трагична. Повече няма какво да кажа, ФИЛМА ВЛИЗА В ИСТОРИЯТА, а споменатите по-горе продукции влизат само в статистиката. Искам тези артисти да живеят вечно!!! И аз си имам собствен рейтинг, различен от този на IMDB и той е 100/10.

П.П. Като проверих за Оскарите, не видях дори да е номиниран за грим, а това, което са направили особено с Робърт Де Ниро е уникално.

там с възраста....компютрите,изкуствения интелект играха малко.....

четох статия някъде.....може и тук да е било

ноооо.....голяма игра направиха пак с Ал Пачино....

както в ,,Жега"(1995)

и в ,,Добри момчета" (1990) с Джо Пеши

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _nib_ написа:

там с възраста....компютрите,изкуствения интелект играха малко.....

четох статия някъде.....може и тук да е било

Мдааа, забравих, че не само в споменатите комикси се използват компютърни ефекти. Е, веднъж да са използвани с някакъв смисъл.

И да не забравя да благодаря на всички, които постват тук, защото много от филмите си ги набелязвам и когато имам време ги гледам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, crazy katon написа:

Мдааа, забравих, че не само в споменатите комикси се използват компютърни ефекти. Е, веднъж да са използвани с някакъв смисъл.

и аз се заблудих....

на моменти прекалено восъчни ми изглеждаха....

сякаш бяха ги взели от музея на мадам Тюсо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.02.2020 г. в 0:02, crazy katon написа:

Голям режисьор събра най-големите от старата школа......

и сра на метеното! ;)

Работата отива на малинка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 26.08.2019 г. в 13:16, Maleficient написа:

Once Upon a Time... in Hollywood (2019)- Имало едно време в Холивуд

Невероятно удоволствие беше да гледам този филм!

Леонардо Ди Каприо е наистина страхотен АКТьОР! Той прави целият филм. Като имате предвид, че по сюжет има филм във филма, и как успява да играе паралелно два образа, за мен е върха на професионализма. Не да се изпълняват шизофринни биполярни, а нормален чувствителен човек, за когото актьорската професия е живота му...

За режисурата на QT само мога да кажа, че е Мастър! Трябва да преподава и да учи млади и дръзновени режисьорчета, как успява въпреки лежерно течащия сюжет ... БУМ! да те изненада!

Това, че всички гледали трейлъра и мислейки, че знаят как ще свърши, понеже е намесена историята на загиналата след брутално убийство Шарън Тейт, много се лъжат, че ще е тривиално, защото краят е най-якият и брутален!

Дългичък е филма, но за мен си заслужаваше и пак бих го гледала

10/10

https://www.imdb.com/title/tt7131622/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

Чак сега намерих време да го изгледам и ... Когато Леонардо ди Каприо изригне, заличава всичко около себе си. Този филм е поредното доказателство за неговия извънземен талант. Сцената, където споделяше с малкото момиченце какво чете и в един момент, отъждествявайки се с главния герой, се разплака, направо ме доведе до потрес, не можех да повярвам, че някой артист може да изглежда толкова автентично. После имаше още една със същото дете, което, след като заснеха сцената му каза, че никога не е виждала подобна игра. Аз - също!!! Ако му даваха Оскар за всичките убийствени роли, които е изиграл, сега щеше да е с най-много такива и то напълно заслужено. За "Животът на момчето", "Защо тъгува Гилбърт Грейп", "Баскетболни дневници" и "Стаята на Марвин" те бяха задължителни. А тук в конкуренция с Хоакин Финикс ... този път наистина не им завиждах на "академиците", да избереш един от двамата е просто невъзможно. Според мен трябваше и двамата да получат по един Оскар.

Явно миналата година истинското кино взе реванш от комикс-киното и с такива филми като "Ирландецът", "Имало едно време в Холивуд" и "Жокера" отново даде глътка въздух на това прекрасно изкуство!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ne Zha (2019)

MV5BNGI1NjcwNWEtOGVkZC00OTVkLWE3ZGItZGQw

Чудесна анимация. Забавна и интуитивна. Гледайте смело, мисля да си потърся още китайски анимации. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, crazy katon написа:

...Според мен трябваше и двамата да получат по един Оскар.

Чак за Оскар, как да кажа...дори не ми дреме, дали актьор получава това, а какво и как пресъздава като герой...как ми въздейства. Това за мен е е най-прекрасния Ромео, най-романтичният Гетсби, най-бруталният плантатор в Джанго...и режисьорите имат своят принос, но и Леонардо толкова отдава за героя си, че това не се ...учи. Талант е!

Последният, който ме впечатли, а и гледах е Джентълмените...с режисьор Гай Ричи!

Имало е моменти, когато съм се чудила, дали с Куентин, не "си ги мерят". Но истината е, че за мен и двамата са талантливи и ако трябва да избирам, по-скоро бих се гръмнала, но направила всичко възможно да съм гледала филмите И на двамата.

От надписите в началото, музиката, костюмите, през диалога-ядро ( за мен в плюс на Ричи), до забавните моменти и "препратки" към Шекспир! 

Невероятно удоволствие за всички сетива. Гледайте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aterrados (2017)

MV5BY2UwNzZkYTMtMjE1Ny00MjNjLTllOTktMTJj

Не че много разбрах края ама ми хареса как е направен. Хубав съспенс.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фаворитката (2018) е това което гледах допреди малко. 8/10 му давам от гледна точка на това, че нямаше "съспенс". Леко като документален, ако сте чели и сте се интересували от история. Великолепни костюми, каквито винаги са в подобни филми. И напълно заслужен Оскар за Оливия Колман, която изиграва кралица Анна. Останалото един...много готин Джо Алуин, ама с гадже като Тейлър Суифт, в друг живот мечтите...

Който харесва такива филми от такива исторически времена, определено ще го оцени по достойнство!

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Терминатор (2019) тоест последният засега

Екшъна е на ниво, баба Сара ги прави салата. :super:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От другата страна/Counterpart- 9/10

Не съм го догледала още, но определено ми харесва= Но най-впечатляваща е актьорската игра на J.K. Simmmons. Невероятно пресъздава различието в поведение, маниери, походка на същия като външност човек, но съвсем друг като характер.

Като оставим мистериозния елемент и фентъзи уклона, психологически като трилър също е изключително ценен и поучителен, сюжета с все героите

По-долу едно профи-ревю

https://scifi.bg/statii/kak-e-ot-drugata-strana/

Редактирано от Maleficient (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване