Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

От известно време имам проблем осветлението на екрана на лаптоп HP Pavilion g6. 

Проблемът се получи след критично преинсталиране на уиндоуса. Както си работи лаптопа и изведнъж осветлението на монито гасне, ако се загледам в екрана се вижда каква програма е отворена. Носих го на сервиз, казаха матрицата на екрна, сменихме целия екран, но проблемът си остана. Техника ми дава разни предположения, но и той не сигурен, а аз не мога да плащам до безкрай за ремонти. Едно от предположенията му е че видеокартата прегрява и затова губи образ, но екрана не е чисто черен, просто не е осветен, а и се е случвало да изгасне веднага след стартиране на компютъра. Не е от пауър настройките, проверени са. Вече не знам и аз какво да правя. 

Моля дайте ми предпожение :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подсветка на матрицата или инвертор. Майстора е некадърник.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да провериш веднага дали картата прегрява като инсталираш програмите AIDA или Speccy. Там се вижда колко е температурата. Но като гледам модела вероятно проблема не е в температурите. Подкрепям мнението на колегата Simtech.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А посветката на матрицата не върви ли в пакет с екрана ? 

А колко горе долу струва инвертора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А посветката на матрицата не върви ли в пакет с екрана ?  А колко горе долу струва инвертора?

Подсветката принципно върви в пакет с екрана, но това не означава че не може да се сменят само лампите или само матрицата. Инверторът струва да кажем 20-40лв втора ръка. Другият възможен проблем е с окабеляването в лаптопа. Не е проблемът във видео картата, а някъде по пътя на подсветката. Къде точно - това го гадаем без да може да го видим. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено подкрепям мненията на колегата и това, че майстора е некадърен и че проблема не е в матрицата а в подсветката, инвертора или кабелите/буксите. Колко пари са ви взели за подмяна на матрицата ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да Ви върне парите. Не е оправил проблема, не заслужава заплащане! simtech е казал къде е проблема. Занесете го на друг (сервиз с репутация) техник след като си вземете парите от предния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен ми е чудно колко ли е взел техника :( или е гаранционен и вече е напред с една матрица :)

Остава да смени и дъното :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз живея в Лондон и българин ми прави ремонта (намерих го чрез негова реклама в бг вестник). За работата ми взе 30 паунда и монитора 40 паунда, а резултат няма. Днес пак говорих с него и той продължава да твърди че може да е от видеокартата. Да се смея ли, да плача ли, вече незнам. Вече всеки е майстор. Май месец ще се прибирам в.България и вероятно там ще го поправям. Имам и друг неработещ лаптоп Тошиба сателит, при него проблема е изгоряла дънна платка. Та горе долу колко ще ми струва подмяната и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е същия майстор да е установил и дефекта на тошибата ? По добре дай точен модел за да могат по запознатите да ти кажат цена - но според мен - не си заслужава смяна на дъно :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toshiba satelite l500-1wg, модела на дънната платка е KSWAA LA-4982P Rev 1.0

Днес вързах HP-то с друг монитор, когато изгасне осветлението на лаптопа, на другия монитор си остава образа. Т.е. ето още едно опровъргание на предположението на т.н. "специалист", че е видеокартата. А също имам и подложка с 3 вентилатора за допълнително охлаждане, т.е. не е и от прегряване. Ще му го нося тези дни и да си оправя бакиите. 

Благодаря ви за мненията : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, тъй като попаднах на тази случайно, искам да попитам на какво се дължи червеникав цвят от левия долен ъгъл на монитора на лаптопа ми (Acer Aspire 5738Z) ? Като се загледам виждам и леко трептене на същото място, но не и по целия монитор. Матрицата е сменяна вече един път, но преди доста време. Благодаря предварително на отзовалите се !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, тъй като попаднах на тази случайно, искам да попитам на какво се дължи червеникав цвят от левия долен ъгъл на монитора на лаптопа ми (Acer Aspire 5738Z) ? Като се загледам виждам и леко трептене на същото място, но не и по целия монитор. Матрицата е сменяна вече един път, но преди доста време. Благодаря предварително на отзовалите се !

Този лаптоп го има и с лампа и с лед подсветка на дисплея.

Предполагам сте виждали луминисцентна лампа как преди да умре съвсем почват в краищата да не светят добре или с червен отенък и да трептят. Та в дисплея има също такава лампа дебела 1-1,5 мм. Та отговора е лампата си заминава. Малко вероятно е проблема да е в захранването (инвертора).

Подмяната на лампите е доста пипкава процедура и едва ли някой ще вземе по-малко от 30лв а и самите лампи са там някъде та отива на поне 60-70 лв ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Имам и още едно запитване, прекалено сложна ли е подмяната на тази лампа. Ако си я набавя сам, дали ще мога да я сменя в домашни условия. Имам понятие от разглобяване на лаптопи, чистил съм моя и на приятели от прах и съм сменял термо паста и т.н. но никога не съм разглобявал монитора. Трябват ли някакви по-специални инструменти от отвертка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.