Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Защото имам някакви спомени че се ползваше 7. Пробвахте ли да смените програмата с която се опитвате да събудите машината отдалечено?

Да, с няколко различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, с няколко различни.

Ако успявате да събудите машината от локалната мрежа, но не можете през доставчика си има вероятност по някакъв начин доставчика ви да филтрира пакети. И съчетано с факта че в повечето случаи такова събуждане работи с LAN и понякога работи в WAN можете сам да си направите извода

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако успявате да събудите машината от локалната мрежа, но не можете през доставчика си има вероятност по някакъв начин доставчика ви да филтрира пакети. И съчетано с факта че в повечето случаи такова събуждане работи с LAN и понякога работи в WAN можете сам да си направите извода

Добре. Благодаря много за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Благодаря много за помощта!

Единственото за което се сещам в момента е да сравните пакета, които излизат от машината, която праща и пакета, който се получава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да повдигна темата ... и аз имам подобен проблем. Ипълнявам всички стъпки по настройките от ръководство за WOL и в биоса и на мрежовата карта и пренасочване на портовете на рутера и всичко си работи, в локалната мрежа, както и през друга външна мрежа, но след определено време да кажем на другия ден не успявам да събудя компютъра. С динамично ip съм, но на другия ден то не се сменя, същото си е и се чудя защо не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, да повдигна темата ... и аз имам подобен проблем. Ипълнявам всички стъпки по настройките от ръководство за WOL и в биоса и на мрежовата карта и пренасочване на портовете на рутера и всичко си работи, в локалната мрежа, както и през друга външна мрежа, но след определено време да кажем на другия ден не успявам да събудя компютъра. С динамично ip съм, но на другия ден то не се сменя, същото си е и се чудя защо не става.

А ползваш ли услуга от типа на no-ip или dydns ? Имам спомени, че имаха проблеми със рефрешването на dns-ите и от там подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не, пробвам с приложения на андроид, ще пробвам и със сайта http://www.noip.com/

Пробвай с нормално приложение от компютър да подадеш пакет за събуждане, т.е. имам предвид да не би да има някакъв бъг с въпросното приложение за андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с това http://wakeonlan.me/, не става

Ще погледна пак пренасочването да не съм го сбъркал ...

П.П.  Ми не съм го объркал, даже съм направил ип-то на компютъра да е перманентно:

Ето настройките:

post-267814-0-65088700-1391710193_thumb.

post-267814-0-12625100-1391710199_thumb.

post-267814-0-30877300-1391842950_thumb.

post-267814-0-40227200-1391842954_thumb.

post-267814-0-57337500-1391842958_thumb.

post-267814-0-92926800-1391842962_thumb.

Редактирано от jiktak70 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този софтуер дали няма да помогне http://www.nirsoft.net/utils/wake_on_lan.html

Благодаря на всички, но тръгна и сега няма проблем дори и с външни мрежи 3G или от където и да е .... Преповторих всички стъпки и включих в биоса и тази настройка на PCI devices power on, може би тя е помогнала:

post-267814-0-85228800-1391842621_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Радвам се, че някой (@jiktak70) все пак е успял да подкара нещата.

Аз сега се намирам в подобна патова ситуация и ще съм благодарен, ако можете да помогнете с някакви идеи.

Какво съм направил досега:

• WOL е enabled в BIOS-а
  • Всичко WOL и Magic packet related е enabled за ethernet adapter-а
  • Понеже съм с Win 8.1 Pro, fastboot е disabled (така препоръчват из форумите)
  • UDP, port 9 е разрешен във Firewall-а на OS
  • DHCP раздава 192.168.1.1**
  • Subnet Mask: 255.255.255.0
  • На рутера съм задал port forwarding, UDP (9-ти порт) към 192.168.1.255 - идеята тук да е broadcast, за да може дори и ARP cache-а на рутера да изпразни мапингите, magic packet-а да се прати до всички (не е проблем, тъй като само една машина ще го обработи евентуално)

Пробвах различни service provider-и за wake-ване на машината онлайн. Уви, без никакъв резултат. Важно уточнение е, че от ISP ми идва статично IP и ползвам него с MAC-а на картата, за да пратя пакета.

Предложения? Благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега се намирам в подобна патова ситуация и ще съм благодарен, ако можете да помогнете с някакви идеи.

• WOL е enabled в BIOS-а
  • На рутера съм задал port forwarding, UDP (9-ти порт) към 192.168.1.255 - идеята тук да е broadcast, за да може дори и ARP cache-а на рутера да изпразни мапингите, magic packet-а да се прати до всички (не е проблем, тъй като само една машина ще го обработи евентуално)

Пробвах различни service provider-и за wake-ване на машината онлайн. Уви, без никакъв резултат. Важно уточнение е, че от ISP ми идва статично IP и ползвам него с MAC-а на картата, за да пратя пакета.

Правилните настройки с в пост №34 и 36.

Какъв е проблема да ги повториш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• WOL е enabled в BIOS-а

Запази си мак адреса и резервирай ip, за да не ти го дава на друго устройство рутера, на мен ми се случи така в началото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запази си мак адреса и резервирай ip, за да не ти го дава на друго устройство рутера, на мен ми се случи така в началото.

PC-то е в reservation list-а, да. MAC-а е мапнат към 192.168.1.100. Пробвах port forwarding-а да е специално към това IP, както и към 192.168.1.255 (broadcast).

Или съм объркал нещо глобално, или става въпрос за някакво ограничение на рутера или доставчика, което не ми е понятно за момента.

Мерси за бързия отговор. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PC-то е в reservation list-а, да. MAC-а е мапнат към 192.168.1.100. Пробвах port forwarding-а да е специално към това IP, както и към 192.168.1.255 (broadcast).

Или съм объркал нещо глобално, или става въпрос за някакво ограничение на рутера или доставчика, което не ми е понятно за момента.

А в биоса имаш ли PCI devices power? Надявам се, че пакетите ги пращаш на външното ip, нали, не на това което ти дава рутера на компютъра? И да, port forwarding-а на порт 9 трябва да ти е точно към вътрешното ip на компютъра, при мен съм forwarding-нал 22-ри порт към 192.168.0.100(нямам спомени защо, но някъде сигурно съм го чел), а 9-ти порт е към 192.168.0.101, което е ip-то на настолния компютър..... Пробвай също WoL и през андроид устройство ако имаш, при мен успешно работи това - https://play.google.com/store/apps/details?id=net.mafro.android.wakeonlan

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@jiktak70

Като се прибера довечера ще погледна за това PCI devices power. Иначе лан картата при изключено PC си свети.

Пакетите се пращат на външното IP, да.

@exwol

Настройките със скрийншоти от предишните постове ги бях прегледал, с изключение на това за PCI devices power, което ще проверя довечера.

Иначе рутера е dlink dir-615, за който прочетох доста мнения, че имало проблеми.

Firmware-е му е latest, но въпреки това няма изведена експлицитна настройка за WOL (както твърдят някои, че се показвала).

Също така при него не можеш да forward-ваш към *.255. Първо се сменя subnet маската до *.128 и после broadcast-а е на *.127.

Беше ми останал един рутер от NET1, пробвах и с него, там нямаше ограничения. Но отново без резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.