Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да мога да си събуждам PC-то през интернет, но имам малко проблеми с настройките на рутера. Рутера ми е даден от Нет1 и е @irLan 150N, проблема се състои в това че, въпреки задедният статичен адрес на компютъра, 10 мин. след изключването му, той излиза от списъка с активните PC-та и всички port-forwards, които съм настроил за него спират да съществуват. Та въпроса е, може ли нещо да се направи или да се ориентирам към закупуване на нов рутер, на който да флашна dd-wrt?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да мога да си събуждам PC-то през интернет, но имам малко проблеми с настройките на рутера. Рутера ми е даден от Нет1 и е @irLan 150N, проблема се състои в това че, въпреки задедният статичен адрес на компютъра, 10 мин. след изключването му, той излиза от списъка с активните PC-та и всички port-forwards, които съм настроил за него спират да съществуват. Та въпроса е, може ли нещо да се направи или да се ориентирам към закупуване на нов рутер, на който да флашна dd-wrt?

1. наистина ли ползвате статичен адрес

2. защо мислите че трябва да го има в листа на активни адреси

3. ако пренасочванията са направени нормално не би трябвало да се променят при никакви условия

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не сработва forward на портовете причините може да са следните:

1. услугите към които водят портовете не работят;

2. активна защитна стена (файъруол);

3. машината към която е зададен NAT не работи;

4. ISP- то ограничава въпросните услуги и портове.

Разбира се причините могат да са още и още, но това са основните.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

1. наистина ли ползвате статичен адрес

2. защо мислите че трябва да го има в листа на активни адреси

3. ако пренасочванията са направени нормално не би трябвало да се променят при никакви условия

1. Не виждам друга опция във фърмуера на рутера за сетване на статични адреси, освен тази

2. Защото когато не е в листата на активните адреси се затварят всички портове, на които съм направи forward към това PC

*sigh* Това което искам е просто да му пратя на това PC един магичски пакет и той да се събуди, но рутера ми лази по нервите.

Публикувано изображение

Редактирано от Dragast (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Не виждам друга опция във фърмуера на рутера за сетване на статични адреси, освен тази

2. Защото когато не е в листата на активните адреси се затварят всички портове, на които съм направи forward към това PC  

*sigh* Това което искам е просто да му пратя на това PC един магичски пакет и той да се събуди, но рутера ми лази по нервите.

Статичен адрес се задава на ПС-то, ако е в маршрутизатора е нормално да "изчезне". Махнете този запис в маршрутизатора и настройте ип (извън диапазона на динамично раздаваните) примерно 192.168.1.20 със същите DNS, маска и гейтуей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статичен адрес се задава на ПС-то, ако е в маршрутизатора е нормално да "изчезне". Махнете този запис в маршрутизатора и настройте ип (извън диапазона на динамично раздаваните) примерно 192.168.1.20 със същите DNS, маска и гейтуей

Така... успях да задам статично IP на PC-то зад рутера, чрез опцията Additional DNSMasq options (ip arp add 192.168.1.20 1C:FF:FF:FF:FF:FF LAN) обаче портовете пак се затварят! Сега остава да накарам рутера да ги държи отворени, независимо дали има service който да слуша на тях или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така... успях да задам статично IP на PC-то зад рутера, чрез опцията Additional DNSMasq options (ip arp add 192.168.1.20 1C:FF:FF:FF:FF:FF LAN) обаче портовете пак се затварят! Сега остава да накарам рутера да ги държи отворени, независимо дали има service който да слуша на тях или не.

Не, не е от там, това трябва да е единственото ИП на машината! Ако не знаете как става кажете или ползвайте гугъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е от там, това трябва да е единственото ИП на машината! Ако не знаете как става кажете или ползвайте гугъл

Задал съм "единственото IP на машината" (под това разбирам да се сетне това IP като preferred в Windows).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задал съм "единственото IP на машината" (под това разбирам да се сетне това IP като preferred в Windows).

Ето ви едно ръководство: http://www.howtogeek.com/howto/19249/how-to-assign-a-static-ip-address-in-xp-vista-or-windows-7/

И какво връща

ipconfig /all 

(като текст, не като снимка на екрана)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви едно ръководство: http://www.howtogeek.com/howto/19249/how-to-assign-a-static-ip-address-in-xp-vista-or-windows-7/

И какво връща

ipconfig /all
(като текст, не като снимка на екрана)
Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2

Physical Address. . . . . . . . . : 1C-6F-65-DF-B5-B4

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::1dfa:6b0b:d289:ab2c%15(Preferred)

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.20(Preferred)

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 370962277

DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-16-60-FD-50-6C-62-6D-3B-87-8C

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ethernet adapter Local Area Connection 2: Connection-specific DNS Suffix . : Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller #2 Physical Address. . . . . . . . . : 1C-6F-65-DF-B5-B4 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::1dfa:6b0b:d289:ab2c%15(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.20(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 370962277 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-16-60-FD-50-6C-62-6D-3B-87-8C DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Щом има Local Area Connection 2: има ли 1?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом има Local Area Connection 2: има ли 1?

Не, има tunnel adapters, освен това мисля че от по-голямо значение са настройките на рутера, а не тези в Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, има tunnel adapters, освен това мисля че от по-голямо значение са настройките на рутера, а не тези в Windows

не е точно така. След като имате статичен адрес настройте пренасочването на порта към него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е точно така. След като имате статичен адрес настройте пренасочването на порта към него

Това ми се струва че го казах вече, направил съм пренасочване на портове 9 и 22 (използвам SSH за remote достъп) към това IP, но след като машината спре да работи, port forward-а става неактивен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми се струва че го казах вече, направил съм пренасочване на портове 9 и 22 (използвам SSH за remote достъп) към това IP, но след като машината спре да работи, port forward-а става неактивен.

Бихте ли ми показали снимка на екрана с това пренасочване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, изглежда наред. И какво става когато спрете машината? Как проверявате че тези настройки изчезват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, изглежда наред. И какво става когато спрете машината? Как проверявате че тези настройки изчезват?

С Nmap към външното IP, и отделно чрез: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ освен това забравих да спомена че със сигурност magic packet достига до мен (когато машината работи) защото съм пускал sniffer и съм ги виждал тези пакети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с Nmap към външното IP, и отделно чрез: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

и как очаквате да са отворени след като вие сте спрял машината, която слуша на тези портове? Пробвайте да пратите отдалечено пакет за събуждане на спряната машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и как очаквате да са отворени след като вие сте спрял машината, която слуша на тези портове? Пробвайте да пратите отдалечено пакет за събуждане на спряната машина

С Nmap към външното IP, и отделно чрез: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ освен това забравих да спомена че със сигурност magic packet достига до мен (когато машината работи) защото съм пускал sniffer и съм ги виждал тези пакети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А включена ли е в захранването в този момент спряната машина, настроено ли е от БИОС да се приемат такива пакети и да се реагира (ако има подобни неща)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А включена ли е в захранването в този момент спряната машина, настроено ли е от БИОС да се приемат такива пакети и да се реагира (ако има подобни неща)?

Абсолютно всички настройки за wake on lan са направени, тествал съм събуждане само от локална мрежа и работи, но както казах това не ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно всички настройки за wake on lan са направени, тествал съм събуждане само от локална мрежа и работи, но както казах това не ми върши работа.

След като сте подслушвал пакетите обърнахте ли внимание на номера на порта? Пробвайте да отворите 7 вместо 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сте подслушвал пакетите обърнахте ли внимание на номера на порта? Пробвайте да отворите 7 вместо 9

Обърнах внимание, порта беше 9. С каква цел да отварям 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнах внимание, порта беше 9. С каква цел да отварям 7?

Защото имам някакви спомени че се ползваше 7. Пробвахте ли да смените програмата с която се опитвате да събудите машината отдалечено?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.