Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Днес излезна финалната версия на билд 28 на Мозила...пробвай с нея...ако не се оправил или ще се наложи да използвате алтернативен браузър или да преинсталирате Windows (може да се е омазал). Наистина опитахме всичко и лично аз не видях зловредни неща в логовете ви.

Не стана ясно дали пробвахте деинсталация с Revo Uninstaller (в режим на Advanced почистване - четвъртата опция) или след деинсталацията дали претърсихте регистрите по ключови думи: Mozilla, Firefox и т.н. и да почистите и тези остатъци (важно преди да търкате каквото и да било направете бекъп на регистрите с този инструмент).

В registry editor можете да се прехвърляте на следващия резултат с помощта на бутона F3 и така докато не преровите целия регистър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес излезна финалната версия на билд 28 на Мозила...пробвай с нея...ако не се оправил или ще се наложи да използвате алтернативен браузър или да преинсталирате Windows (може да се е омазал). Наистина опитахме всичко и лично аз не видях зловредни неща в логовете ви.

Не стана ясно дали пробвахте деинсталация с Revo Uninstaller (в режим на Advanced почистване - четвъртата опция) или след деинсталацията дали претърсихте регистрите по ключови думи: Mozilla, Firefox и т.н. и да почистите и тези остатъци (важно преди да търкате каквото и да било направете бекъп на регистрите с този инструмент).

В registry editor можете да се прехвърляте на следващия резултат с помощта на бутона F3 и така докато не преровите целия регистър.

Всичко направих от описаното само това с търсенето в регистрите не знам дали съм правил,ако може да подскажете как се прави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е Файърфокса да ми заема 212 МБ РАМ без никакви отворени прозорци в него, при условие че VMware Workstation при пусната и работеща виртуална машина ми заема само 32 МБ РАМ.

И изобщо нормално ли е Файърфокса да ми заема най-много РАМ от всички възможни програми които работят на компютъра ми. И то при условие че няма никакви отворени прозорци във Файърфокса.

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е Файърфокса да ми заема 212 МБ РАМ без никакви отворени прозорци в него, при условие че VMware Workstation при пусната и работеща виртуална машина ми заема само 32 МБ РАМ.

И изобщо нормално ли е Файърфокса да ми заема най-много РАМ от всички възможни програми които работят на компютъра ми. И то при условие че няма никакви отворени прозорци във Файърфокса.

Да, при мен се случва да заеме до 1.5Г

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, при мен се случва да заеме до 1.5Г

При мен също се случва често. До автора нормално е не се притеснявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че е нормално.

Ако ти се струва много и нямаш ресурс (привидно имаш, при все, че ползваш Window$ 8), може да използваш по-стара версия.

Все пак, може да провериш за боклуци, интегрирани в лисицата от инсталатори с AdwCleaner.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също се случва често. До автора нормално е не се притеснявай.

Е хубаво де - какво толкова има в един прост браузър че заема повече РАМ от цяла една работеща виртуална машина и то без нито един отворен прозорец в браузъра. Бахти Файърфокса, бахти чудото... то излиза едва ли не че целия ми компютър работи за един кирлив браузър .... какво толкова има в него, какво толкова прави един браузър че да заема толкова много РАМ. Това не мога да разбера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хах, и при мен е така даже понякога качва до 400mb рам(при положение, че на личния компютър имам 2gb). А това, че като гледам видео Flash Player-а и той харчи още 400mb прави двете неочаквано (не)добра комбинация, но какво да се прави. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е Файърфокса да ми заема 212 МБ РАМ без никакви отворени прозорци в него, при условие че VMware Workstation при пусната и работеща виртуална машина ми заема само 32 МБ РАМ. ...

Е хубаво де - какво толкова има в един прост браузър че заема повече РАМ от цяла една работеща виртуална машина и то без нито един отворен прозорец в браузъра. ...

За да видите колко памет заделя виртуалната машина трябва да настроите Task Manager-а да показва споделената памет. Прекалено много ме дразни Task Manager-а на 8-мицата и не съм го разучавал много, ама ако не се лъжа това става някъде в раздела "Details".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.!

Имам проблем с "Enable folder upload" функцията в Google Drive. Имам инсталирани последна версия на Java и FlashPlayer, а версията на Firefox е 28.0.

1. Публикувано изображение

2. Публикувано изображение

И в края - Java Applet installation  failed.

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с отварянето на zamunda.se  и   rutraker като ползвам firefox.Бисквитките са активирани по упътването https://support.mozilla.org/bg/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences, въвеждам име, парола и нищо..

Редактирано от Kултуровед Гъмов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.!

Имам проблем с "Enable folder upload" функцията в Google Drive. Имам инсталирани последна версия на Java и FlashPlayer, а версията на Firefox е 28.0.

1.

2.

И в края - Java Applet installation  failed.

Проблема е в Гугъл, не са описали в манифеста какви пермишъни иска аплета

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с отварянето на zamunda.se и rutraker като ползвам firefox.Бисквитките са активирани по упътването https://support.mozilla.org/bg/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences, въвеждам име, парола и нищо..

И при мен беше така, но трябва да отидеш на забравена парола, въвеждаш си имейл адреса, те ти пращат на посочения мейл потвърждение. След потвърждението, ти изпращат новата парола с която се логваш. После може от профила си да я смениш. Това е с цел да се отсеят неактивните потребители. Редактирано от st9vko (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам само при мен ли е това, когато и да инсталирам mozilla, винаги при първоначално стартиране на браузера, като натисна иконката има едно мислене и забавяне от поне 10 сеkунди. Други никакви проблеми няма, но този си е дразнещ. Като добавки имам adblock, ghostery и pdf viwer, с последна версия на mozilla съм, windows 7 ultimate 32

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам само при мен ли е това, когато и да инсталирам mozilla, винаги при първоначално стартиране на браузера, като натисна иконката има едно мислене и забавяне от поне 10 сеkунди. Други никакви проблеми няма, но този си е дразнещ. Като добавки имам adblock, ghostery и pdf viwer, с последна версия на mozilla съм, windows 7 ultimate 32

поначало това си е проблем на Лиско,но и adblock има голяма заслуга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем на Лиско...лиско без добавки стартира веднага...Ghostery не е лека и тя, но проблема най-вече наистина е заради Adblock Plus...В зависимост от това, колко филтъра имате активни в настройките си, размера на конфигурационния файл нараства значително и това е причината Mozilla да изнемогва при стартиране. Проследил съм този процес с Process Monitor и виновника бе - C:UsersusernameAppDataRoamingMozillaFirefoxProfilesxxxxxxxx.default-xxxxxxxxxxxxxadblockpluspatterns.ini :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ха,вярно стартира веднага без добавки.

аз отдавна съм се примирил с бавното стартиране на Лиско(на моя кошник) и не съм правил експерименти за забързването му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах много бавен старт на мозила-та,но след инсталиране на добавката http://www.bitstorm.org/extensions/tweak/ работата се подобри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение
Това се получава като опитам да отворя Фейсбук. Всички други саитове се отварят нормално. Това се получи преди 4 дни , без дасъм променял нищо по браузера, хардуера и софтуера. С 20 версия на Мозилата съм. Пробвах с новата 28 версия, чистих кеша, спирах Adblock Plus - резултата същия. С Chrome се отваря нормално.
Някой има ли идея как може да се нормализира отварянето.

PS. Mного интересно, След като се мъчих снощи и тази вечер 3-4 часа да отстраня проблема и не успях, като побликувах горния пост и отново направих опит да отворя Фейсбука, той се отвори нормално, пробвах 5 пъти - вече няма проблем. Не съм правил нищо друго след като направих снимката, само написах поста, не съм рестартирал и Лисицата?!?!?!

Редактирано от Евгени (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах много бавен старт на мозила-та,но след инсталиране на добавката http://www.bitstorm.org/extensions/tweak/ работата се подобри.

Добавката най-вече е за включване на pipelining опцията и влияе на скоростта на браузване, не на стартиране на браузъра. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавката най-вече е за включване на pipelining опцията и влияе на скоростта на браузване, не на стартиране на браузъра. :)

Добре, има ли с какво да се замени adblock, за да не влияе на скоростта на стартиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма, но просто не включвайте всички филтри, които той предлага....аз преди за теста бях накачулил всички easylist...и pattern.ini бе станал над 25 МБ и имаше забавяне при старт над 10 секунди...Сега използвам само следните + Custom правила:

Публикувано изображение

и е що годе поносима работата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване