Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! От някакви програми ми се зарази браузара и върнах всичко на начални настройки и се оправи, но сега когато натисна плюсчето за нов раздел ми се появява началната страница на мозила, а преди ми се появяваше бял екран и си пишек дирекно на URL разделчето, та искам да попитам как да го оправя

ето така ми е сега :

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въведете about:config в адресната лента и натиснете Enter.

Натиснете I'll be careful, I promise

В search въведете browser.newtab.url

Кликнете с двукратен клик върху него и го променете на about:blank или на about:newtab

Или използвайте добавката SearchReset за резетване на настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не знам само при мен ли е това, когато и да инсталирам mozilla, винаги при първоначално стартиране на браузера, като натисна иконката има едно мислене и забавяне от поне 10 сеkунди. Други никакви проблеми няма, но този си е дразнещ. Като добавки имам adblock, ghostery и pdf viwer, с последна версия на mozilla съм, windows 7 ultimate 32

Доста потребители са се оплакали от забавянето и автора на добавката вече е взел мерки.Който иска да пробва трябва да си инсталира Development версията на Adblock plus.Аз съм с нея и при мен действа,вече няма чувствително забавяне.

Все пак да предупредя че Development-а може да има някакви бъгове, така че инсталирането е на ваша отговорност.

Ето и новината от официалният сайт на добавката:

https://adblockplus.org/development-builds/faster-firefox-startup

Редактирано от d_100 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал:

Now to the scary part: in theory, this change might cause data corruption. So if your filters suddenly get corrupted (only some filter/filter lists load), please let us know.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова и предупредих.Във версията от 15 март (първата която оправя бавното стартиране) имаше изчезване на филтрите и дублирания ,но в последните ревизии фикснаха този проблем.С времето до стабилната версия ще ги изчистят бъговете.Важното е че успяха да локализират проблема и работят по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имали некой който ползва Adblock Edge? 

Аз ползвам Conkeror браузерът и имах разни проблеми със Plus, но този като ли, че работи по-добре. Мисля, че разполага и с повече филтри, нещо да кажите, вашето мнение какво е?

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе се върнах на Опера, но как може съвременен браузер да не подържа експортиране и импортиране на отметки не ми е ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе се върнах на Опера, но как може съвременен браузер да не подържа експортиране и импортиране на отметки не ми е ясно...

:nono::speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички в форума,регистрирах се за да попитам един въпрос свързан с моя компютър.Ползвам Мозилата за бралзер и постоянно ме изхвърля и ми пише свив в сиситемана и ми дава да рестартирам Firefox,и да ме върне пак на страницата която съм бил,преинсталирах компютъра и пак същото дори се рестартира компютъра.от какво може да се е получило и с гоогъл хром е същото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете дали са инсталирани всички драйвери.И малко повече технически данни кажете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете дали са инсталирани всички драйвери.И малко повече технически данни кажете.

Инсталирани са всички драйвери,става въпрос за windows xp,двуядрен процесор 3ghz.Незнам какво друго да опиша,ако трябва да снимам какво исписва като се крашва или друго незнам кажете ми,и да добавя несам много в час с компютрите затова ви питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опишете какво точно се изписва при крашване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми исписва,наи често ми го прави като гледам клипове

Това ми исписва,наи често ми го прави като гледам клипове

И това ама по рядко

post-264556-0-15003400-1397838816_thumb.

post-264556-0-65090900-1397839112_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем с Адобе Флаш Плейър.Преинсталирай го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем с Адобе Флаш Плейър.Преинсталирай го.

Преинсталирал съм и то многократно

Редактирано от blaziny (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с коя версия на Уиндоус ХР сте?

Може би ще трябва да направите и една проверка в антивирусният отдел на форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с коя версия на Уиндоус ХР сте?

Може би ще трябва да направите и една проверка в антивирусният отдел на форума.

Service pack 3,каде се прави тази проверка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядове, само ядове.............. били те големи или малки!

С извинение, ама осраха фокса с тая 29 версия. Днеска гледам обновление, ми, чакай да съм актуален си викам, рестатирам го и какво виждам.......... аз, дето близо 6-а година съм свикнал подпрозорците да са ми отдолу, дето точно това ми харесваше и ми беше удобно, и досега, след всичките обновления през годините, винаги това е оставало непроменено, та сега това не само, че се промени, ами и дори няма и помен от предишните опции. На всичкото отгоре и не мога да персонализирам както АЗ си искам бутоните - например стоп бутон не видях въобще, а този за презареждането сега е вграден в адрес бара и няма мърдане, поне доколкото аз видях! :angry:

Въобще егати регреса!

----------------------------------------------------------------

Другият неприятен и будещ недоумения защо проблем е свързан с това, че каквито и настройки да правя в лисицата в последно време, не ми помни историята повече от 7-8 дена назад. Този проблем(поне за мен) вече съм го споделял миналата година ето тук: http://www.kaldata.com/forums/topic/209734-mozilla-firefox-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3/page-6#entry2526052

Наскоро пак забелязах, че изведнъж ми показва хронологията само за споменатия период, а дори и след няколко дена браузване старите записи се самоизтриват/изчезват и максималния период, който ми показва е както споменах само около седмица назад.

Ще съм благодарен, ако някой има(и сподели) идеи/решения и за двете описани ситуации.

Редактирано от bakhus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядове, само ядове.............. били те големи или малки!

С извинение, ама осраха фокса с тая 29 версия. Днеска гледам обновление, ми, чакай да съм актуален си викам, рестатирам го и какво виждам.......... аз, дето близо 6-а година съм свикнал подпрозорците да са ми отдолу, дето точно това ми харесваше и ми беше удобно, и досега, след всичките обновления през годините, винаги това е оставало непроменено, та сега това не само, че се промени, ами и дори няма и помен от предишните опции. На всичкото отгоре и не мога да персонализирам както АЗ си искам бутоните - например стоп бутон не видях въобще, а този за презареждането сега е вграден в адрес бара и няма мърдане, поне доколкото аз видях! :angry:

Въобще егати регреса!

----------------------------------------------------------------

Другият неприятен и будещ недоумения защо проблем е свързан с това, че каквито и настройки да правя в лисицата в последно време, не ми помни историята повече от 7-8 дена назад. Този проблем(поне за мен) вече съм го споделял миналата година ето тук: http://www.kaldata.com/forums/topic/209734-mozilla-firefox-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-3/page-6#entry2526052

Наскоро пак забелязах, че изведнъж ми показва хронологията само за споменатия период, а дори и след няколко дена браузване старите записи се самоизтриват/изчезват и максималния период, който ми показва е както споменах само около седмица назад.

Ще съм благодарен, ако някой има(и сподели) идеи/решения и за двете описани ситуации

Проблем с историята нямам.Нямам забележки към Мозила.Има добавки , https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/classicthemerestorer/?src=search , както има добавка и за бутоните.https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/cstbb/versions/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е...аз затова от рано минах на бета 29 за да свикна с промените...и се наложи да си инсталирам Classic Theme Restorer, Classic Toolbar Buttons и нова версия на Status-4-Evar заради лентата отдолу...ръчно почистване на prefs.js, netpredictions.sqlite, дефрагментиране на SQLite (с SpeedyFox) и още куп оптимизации и настройки за да си върна стария изглед и пъргавина...Само едно нещо остана и засега няма лесна оправия...Не могат да се добавят празни тулбари за да се види използваната тема (personas) до край...за целта трябва да се инсталират някакви адони, които добавят някакви тулбари и те са се почистят от бутоните с опцията Customize Firefox за да се получи този ефект...само че за да се види цялата personas трябват поне 6 празни тулбара....а Classic Theme Restorer добавя само 1 (Addition toolbar)...т.е. трябва да се качат бая добавки за да се получи този ефект, но пък колкото повече добавки има, толкова по-бозав, муден и тромав става браузъра...но те също не желаят и да чуят:

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=643929https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=948043http://blog.mozilla.org/addons/2013/12/12/australis-for-add-on-developers-1/

Понякога се оливат с промените...а интерфейса не е за подценяване...така стана с Windows 8, Comodo 7 сега и Mozilla 29...Ако не беше Classic Theme Restorer, колкото и да е жалко след толкова години като потребител на FF, щях да му бия шута, ако ще да звуча като ощипана мома отстрани. Знам, че на всички угода няма, но е редно да има някакъв workaround поне...Ако исках Chrome щях да си кача Chrome...Прецакаха Opera, сега за малко и Лиско...За Chrome, IE и Safari неща и да чуя... Какво си мислят не знам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е...аз затова от рано минах на бета 29 за да свикна с промените..

На мен пък вече въобще не ми прави впечатление,какви промени правят по бутони и ленти,важното за мен е,че работи бързо и не крашва! :)

Иначе в момента съм с версия 30!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тя и преди много не крашваше...даже версия 29 бета 4,5.6 доста крашваха (повече от 28), но след финалната 29 се оправи. В момента и аз съм с 30 бета 1.

И на мен ми прави впечатление...не само заради навика на изгледа, а защото се опитват да отнемат един от плюсовете на Лиско и това не е големия набор от добавки, а КЪСТОМИЗАЦИЯТА! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...