Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

гледам,че и вие сте с 30 бета 1 - да питам само при мен ли е така като цъкна на меню->персонализиране ?

post-15134-0-46820000-1399094264_thumb.j

направо съм я инсталирал върху 29 RC 1.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл...какво те притеснява? Забелязах, че един бутон липсва при версия 30, който бе въведен във версия 29. Той бе с иконата на Лиско за бърз достъп до някои настройки. Поне са оставили другия - с иконата с 3-те черти, които пак е за бърз достъп до някои къстомизации. :)

При мен е така:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами при мен синият правоъгълник не се вижда на 60% и примерно ако скрия по невнимание някоя от иконките не мога да я възстановя,ако не се вижда най-вляво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтриеш файла localstore.rdf от папката с профила на Мозила (при затворен браузър) и след това ще трябва отново да си направи къстомизациите затова как да ти изглежда програмата, но може да ти реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами няма промяна,аз направих и чиста преинсталация - без резултат,почвам да си мисля,че не харесва нещо Уиндоус-а.ще изчакам следващата бета и ако няма промяна ще инсталирам 29.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ако кликнеш на Restore Defaults (на моята снимка долу вдясно) или Help => Troubleshooting Information => Reset Firefox?

Като чиста преинсталация (имаш предвид, че си изтрил папките на Mozilla в Programdata, Program Files, AppdataLocal и AppdataRoaming + записите в регистрите?

Пробва ли да направиш и нов профил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чак регистрите не съм чистил,но трих папките Мозила,които остават.пробвах и с нов профил - същата работа.след ресторе-то е още по-лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че обнових мозилата,добавката за абв пощата не ми работи,табовете са грозни,на 28 мога ли да се върна.Някой да даде съвет за абв уведомителя,x-notifier работи,другите добавки също работят,само абв-то не става.

Редактирано от hristo58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че обнових мозилата,добавката за абв пощата не ми работи,табовете са грозни,на 28 мога ли да се върна.Някой да даде съвет за абв уведомителя,x-notifier работи,другите добавки също работят,само абв-то не става.

AБВ си работи перфектно.Направи си чиста инсталация.По горе B-boy е казал и как да се направи нов профил.Запамети си всичко ,без настройките от синхронизатора и инсталирай на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с историята нямам.Нямам забележки към Мозила.Има добавки , https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/classicthemerestorer/?src=search , както има добавка и за бутоните. https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/cstbb/versions/

Ха! Не бях се досетил, че може да има добавки за тези неща...... явно много ми е станало шаблонно мисленето :doh:

Иначе, благодаря както за линковете, така и за идеята, която ми хрумна след като разгледах адоните. Принципно и аз избягвам да слагам каквито и да са добавки, но все пак сложих Classic Theme Restorer, прегледах какви са му опциите, нагласих си и желаните бутони, и чак после се сетих да погледна в about:config. Ми, че то там си има опция къде да са подпрозорците, ма кой да се сети....  но по-добре късно, отколкото никога ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Съжалявам, че се повтарям, но тъй-като другият ми проблем се подмина незабелязан и въобще не беше коментиран, а вече се изписаха доста мнения в друга насока, ето го пак:

Другият неприятен и будещ недоумения защо проблем е свързан с това, че каквито и настройки да правя в лисицата в последно време, не ми помни историята повече от 7-8 дена назад. Този проблем(поне за мен) вече съм го споделял миналата година ето тук: http://www.kaldata.c...-6#entry2526052

Наскоро пак забелязах, че изведнъж ми показва хронологията само за споменатия период, а дори и след няколко дена браузване старите записи се самоизтриват/изчезват и максималния период, който ми показва е както споменах само около седмица назад.

Ще съм благодарен, ако някой има(и сподели) идеи/решения и за двете описани ситуации.

Редактирано от bakhus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха! Не бях се досетил, че може да има добавки за тези неща...... явно много ми е станало шаблонно мисленето :doh:

Иначе, благодаря както за линковете, така и за идеята, която ми хрумна след като разгледах адоните. Принципно и аз избягвам да слагам каквито и да са добавки, но все пак сложих Classic Theme Restorer, прегледах какви са му опциите, нагласих си и желаните бутони, и чак после се сетих да погледна в about:config. Ми, че то там си има опция къде да са подпрозорците, ма кой да се сети....  но по-добре късно, отколкото никога ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Съжалявам, че се повтарям, но тъй-като другият ми проблем се подмина незабелязан и въобще не беше коментиран, а вече се изписаха доста мнения в друга насока, ето го пак:

Аз , съм изключил настройката за кеша.Трия от историята само което е по старо от 2 месеца.Опитай като мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак не е зле новата визия на Лисан. Днес го обнових на openSUSE 13.1 и изглежда много готино... Под Win ползвам Waterfox, та като изкарат и там 29 да видим как ще е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oтметките не им работят, при натискане на звезда отметката отива автоматично в несортирани. Едва когато вече е там при повторно натискане на звезда се появява http://prntscr.com/3geer8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oтметките не им работят, при натискане на звезда отметката отива автоматично в несортирани. Едва когато вече е там при повторно натискане на звезда се появява http://prntscr.com/3geer8

двоен клик на звездата върши работа,също така Ctrl+d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tц, появява се, но отметката пак отива в несортирани. Не е болка за умиране, но мен ме дразни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е,ти от падащото меню нали можеш да избереш къде да се запази отметката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AБВ си работи перфектно.Направи си чиста инсталация.По горе B-boy е казал и как да се направи нов профил.Запамети си всичко ,без настройките от синхронизатора и инсталирай на чисто.

При мен абв-то не проработи,изчистих всичко от мозилата и си направих нова инсталация.Но няма да го обновявам повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли го все още проблема с бавното стартиране на браузера, когато имаш инсталиран ad block plus?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия са ненормални. Как може на 4 отворени страници да ползва 440 мб рам. За тест на ие последния ми заемат на абсолютно същите отворени страници 200 мб. На лаптопа съм със старата 28-ца и на тези 4 страници ми заема 245 мб рам.Какво са целяли с новата версия идея си нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от предходната. (изключвам интерфейса, който не ми допада и не накара да си инсталирам един куп добавки за да я направя като старата версия). Иначе на мен всички версии са ми заемали над 400 MB досега и нямам впечатления новата версия да харчи драстично повече в това отношение. Мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си заема винаги поне 500-600 МБ, стига до 1.5-2ГБ. И новата наистина е по-лека от старата. Интерфейса е малко странен, но се свиква :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ако някой ми обясни къде се дяна статус бара в тая 29ка?!Мойто мнение е че чара на Мозила е най вече в многото добавки,които поне за момента са несъвместими с тая версия дано по-нататък оправят проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма го...за да се върне трябва да използвате добавки като:

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/the-addon-bar/

или

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/status-4-evar/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз.С последните две версии на FF при мен се върна стария бъг с оставащия да работи процес ,след затваряне на Лиско.Трих профили, направих чиста инсталация на версия 29.0.1.

Някакви идеи как се оправя?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да работи като процес ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...