Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Не прави ми го и във livestream's и на Facebook ,дори един път и на Замунда ! Да ползвам Аваст и проверката на трафика не е включена ! F5 рядко оправя проблема !

Shift+Reload?

Освен да промените "browser.cache.check_doc_frequency" на 1 ... това ще "принуди" firefox да презарежда всеки път страница вместо да я търси първо в cache, което значи, че ще работи малко по-бавно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

а датата и часът случаааааааааааайно да ви се разминава(т) их, едновременно

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако промениш стойността на „browser.cache.check_doc_frequency“ на 1, то ще се извършват повече HTTP заявки, тоест ще усетиш забавяне. Понякога проблем с зареждане на CSS има при активиран AdBlock. Ако го имаш инсталиран, деактивирай го и кажи какъв е резултатът.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

тест 1: друг браузър -> резултати

тест 2: друг компютър -> резултати

Подобно показване на страницата, както спомена mail123456, най-често е породено от недозареждане на всички елементи, най-честите причини за подобно нещо са:

1. остарял кеш -> решение - изчистете кеша на мозилата (или цялата история). Ако това е проблема, на друг браузър би трябвало да се отварят нормално страниците.

2. антивирусна -> съфорумците вече обясниха

3. проблеми с интернета -> решение - консултация с доставчика. Ако това е проблема, на какъвто и да е компютър/браузър, страниците няма да се зареждат нормално бързо.

ако споментите до тук неща не са причинители на въпросния проблем, аз лично бих пробвал да преинсталирам браузъра... но честно казано смятам, че едно от по-горните е доста по-вероятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако промениш стойността на „browser.cache.check_doc_frequency“ на 0, то ще се извършват повече HTTP заявки, тоест ще усетиш забавяне.

Понякога проблем с зареждане на CSS има при активиран AdBlock. Ако го имаш инсталиран, деактивирай го и кажи какъв е резултатът.

тц ...

0 е един път за сесия т.е. ще провери само първият път след като си пуснеш firefox-a. 1 е всеки път когато посещаваш страницата. 2 е винаги от cache, а 3 е автоматично firefox да се досеща т.е. да гледа cache expire.

http://kb.mozillazine.org/Browser.cache.check_doc_frequency

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът изчезна след като си изтрих кеша благодаря за съдействието !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли начин да променя home page на Firefox на new tab page, където се записват последните посетени страници. Целта е без добавки направо да се отварят последните посетени страници при стартиране на Firefox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В адресната лента пишеш:

about:newtab
и после (два варианта):

1. драгваш (провлачваш) адреса или като отметка в/у бутона с иконката на къщичка, съгласяваш се и става начална страница

или

2. От Инструменти -> Настройки -> Основни -> Начална страница -> кликаш на Текущата страница

Редактирано от angel* (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Тая Firefox дразни вече. При всяко пускане си проверява за въместимост на добавките. Пусна я да провери, всичко е ОК, и при следваия старт пак проверява, всеки път така. Има ли начин да спре?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип проверява за съвместимост когато инсталираш нова версия на файърфокс. Иначе отвори страницата със списъка на добавките и от зъбното колелце горе избери автоматично обновяване от падащото меню !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Без да натиснах да запази прозорците който бях отворил и сега не знам как да го махна и всеки пут като пусна мозилата и ми се отварят тези саитове някой може ли да ми каже как да ги махна тези страници

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

влез в настройките и в първата страница трябва да има нещо като първоначална страница,кавко пише в полето там?

Редактирано от fastsam (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изтриеш браузинг хисторито , като отвориш Мозилата натисни crtl + shift + del и почисти кеша. Само не схванах , кой прозорци си запазил и какво ти зарежда ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да натиснах да запази прозорците който бях отворил и сега не знам как да го махна и всеки пут като пусна мозилата и ми се отварят тези саитове някой може ли да ми каже как да ги махна тези страници

Обяснението е като за ясновидки с кристални топки!

Предполагам, че за това иде реч:

post-307306-0-51958900-1353846446_thumb.

Edit > Preferences > When Firefox starts, можеш да зададе началната страница(в моя случай kaldata.com/forums) или blank page. Каквото сърце бленува.

поздрави и умната

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никъв кеш не трябва да трие, просто трябва да влезе в настройките които е посочил колегата ftpkid и да си избере начин на стартиране, дали с празна страница или с начална...

от падащото меню

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, знам, че има голяма тема за Mozilla Firefox, но с тази търсачка дето я има в форума нищо не мога да намеря откакто е създадена. От няколко години ползвам въпросния браузер подходяща за компютъра и за мен версия 8.0 и чак сега случайно забелязах като се загледах нещо много странно. Над лентата с инструментите където са надписите файл, редактиране и др. видях, че на всички е подчертана първата буква от думата, освен на менюто "История", където е подчертана втората "с". Защо е така? Може ли да се оправи някак си? Ето как изглежда http://www.4shared.com/photo/se0Eog92/hjghghjhgj.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не, защото има причина да е подчертана буква с.... свързано е с клавишни комбинации за бърз достъп - скучна история ако не ги ползвате

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

От няколко дни не мога да ползвам Firefox-а понеже след зареждане на началната страница веднага с отварянето на  нов прозорец браузъра забива и не работи никой бутон. Даже за да го затворя се налага да отварям Диспечера на задаци. Направих деинсталация на браузъра с изчистване на всички настройки и последваща инсталация,но няма никакъв ефект. С Opera и Internet Explorer няма проблеми.

С Windows 7 Enterprise съм . Сканирал съм с Malwarebytes Anti-Malware и SUPERAntiSpyware и няма нищо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
  • Windows 7 Ultimate 32b
  • Mozilla Firefox 19.0.2

Работя на лаптоп, та ми е по-лесно да скролвам страниците посредством стрелките. От известно време, обаче, имам проблем. При натискане на стрелка надолу, ми скролва до края на страницата, не постепенно, както си беше, същото и като натисна нагоре. При Google Chrome този проблем го няма. Преинсталирах Firefox-а, но пак същото. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване