Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Значи нещо адоните ебават.

Най-вероятно,или някое туулбарче ти пречи!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

Здравейте , след последната актуализация на мозилата до версия 20.0.1 са премахнали отварянето на нова малка страничка при download и са добавили  една зелена стрелкичка сочеща надолу до рефреш бутона . Има ли опция да си остане старото положение с допълнителното прозорче и да съм с актуалната версия ? Важно ми е , не е гевезелък имам страници които са без navigation toolbar и правя много изтегляния а оставам в неведение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+J

или тази доста удобна добавка: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/download-statusbar/

Благодаря за добавката !

Доста полезна и функционална .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и отваряте широко вратата за куп знайни и незнайни експлоити...............

Напълно споделям мнението на колегата @Surrogates !

Въпреки, че наистина за остарелият софтуер има експлойти, то ако знаете как точно ползвате компютъра си, и имате поне малко обща култура, едва ли ще имате каквито и да е било проблеми с това.

Повече от половиният софтуер на системата ми, да не кажа почти всичкият е стари версии, а новите версии са със активирана опция за забрана на ъпдейти. Защо?

Защото половината софтуерни продукти в новите си версии не демонстрират нищо друго, освен абсолютно тъпа и излишна шарения, стремящи се да са възможно най-подходящи и мязащи на най-глупавата операционна система, създавана някога - Windows 8 ! Функицоналността най-често оставя без промяна, или ако има, то тя е незначителна.

Да, правят се нови версии заради глупавият дизайн на приложението. Всички се стремят към това. Е, разработчиците не са виновни, те правят това, което им се диктува отгоре, но като цяло компютрите отиват в една много тъпа посока, където романтиката от черният прозорец се замества от комерсиализацията и максималното улесняване на потребителите чрез глупава допълнителна графика, което води до изтъпяване (да, извадих го от този пост, и от тук нататък ще ми е подпис, защото много красноречиво описва тази пагубна тенденция, която ако продължи ще убие романтиката в компютрите изцяло).

Та специално за браузърите - наистина това е програмата, която ползваме възможно най-често, но и аз на няколко мои машини използвам Firefox 3.6.28 и Skype 3.8 (въпреки, че почти не го отварям). И какво, мили философи?

Проблеми до сега откъм сигурност съм нямал, да чукна да дърво. Това е така, защото мозъкът ми не е колкото орех, и знам как да се пазя от опасности в мрежата. Не ползвам компютъра си по кифладжийският начин - фейсбук, влизане на поразия навсякъде, и въобще без да се мисли какво всъщност правиш с действието си. Ползвам машините си отговорно.

На една от машините си съм забранил напълно ъпдейтите на Windows XP SP3, ей така, колкото да видя какво ще стане. И какво става? Нищо! Машината си е стрела, без никакви зарази и прочие. Използвал съм и доста време (около 2 години може би) на основната ми машина Windows XP SP2, и го преинсталирах със SP3 само заради това, че омазах по грешка OS-а, иначе щях да си карам на него до живот най-вероятно, тъй като проблеми нямах - нито зарази, нито нищо.

Това, че една операционна система е спряна от поддържка не значи абсолютно нищо - даже по-добре, защото не получавате тъпите майкрософтски ъпдейти, писани от програмисти на половин надник, които в повечето случаи само вредят.

Да, препочитам когато напълно осерат една програма в новата и версия, като например Avast 8, мязащ на магазин за бонбони с цветни банерчета, наподобяващи шитнята Windows 8 , то да остана на по-ниска версия, но да ми е комфортно.

Едно е вратата да е отворена, друго е да позволиш някой или нещо да влезе през нея. Дори и да си е отворена, ако никой не влиза през нея, реално няма проблем, нали така?

Отново се опира до това дали потребителят използва машината си отговорно.

Както има един виц, че най-добрата антивирусна е Brain.exe.

Единственият риск при използване на стари версии на софтуер е ако реално потребителят не знае какво прави, както казах по-горе.

Е, извинявайте сега, но ако сваляте каквото ви падне и го пускате като администартор, то е много вероятно да ви хакнат, но иначе проблеми са малко вероятни.

Вярвам, че има все по-малко такива потребители, иначе лошо.

Редактирано от programings (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен го имаше същият проблем и мизерията я правеше добавката NoSquint,след обновяване на добавката се оправи.

Точно това беше проблема, спрях опцията "show current zoom levels in status bar" и се оправи!

П.С. Ако не беше ме цитирал, нямаше да я погледна тази тема,бях я забравил, виждам че тука страстите са се нагорещи ли.

СЪВЕТ: Карайте я по леко бе хора.

Поздрави!

Заключвайте темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли такава добавка за Firefox? Искам да си въвеждан повече от 10 Speed Dials.

https://chrome.google.com/webstore/detail/speed-dial/dgpdioedihjhncjafcpgbbjdpbbkikmi

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!;-) Тотално се отказвам от браузъра Opera, който изгуби чара заради адските бъгове и на практика неизползваем.... След всеки таб да забива  (not responding) е супер изнервящо!

Тази добавка ме спираше да мина отново към добрия стар Firefox!

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя с Опера от около 10 години и до този момент не съм имал проблеми с нито една от версиите му.

Редактирано от swastica (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ако още сте с XP....P.S. Една птичка пролет не прави... В нета с лопата да ги ринеш мненията на недоволни от бъгове и произволни забивания/крашвания.

Би ли споделил, защо като преинсталирам браузъра на "чисто" и пак същите проблеми, независимо от версията?

Използвам синхронизацията и това ме навежда че затова замръзва...

Работя с Опера от около 10 години и до този момент не съм имал проблеми с нито една от версиите му.

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, колега. За какви бъгове ми говориш по - точно? Възможно е да програмата да има конфликт с някаква друга програма/приложение на операционната система, възможно е конфигурацията да е слаба и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откога конфигурацията от подписа е слаба за Opera Browser?;-)

Не знам, колега. За какви бъгове ми говориш по - точно? Възможно е да програмата да има конфликт с някаква друга програма/приложение на операционната система, възможно е конфигурацията да е слаба и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди месец забелязах, че ми е изчезнала по-старата(отпреди година и нещо) история в Мозилата. Отметката винаги си ми е стояла на "Помни историята", но сега бяха останали само данни за месец назад. Примирих се, защото се сетих, че някъде в този период пусках WiseDiskCleaner и съм почти сигурен, че съм забравил да махна съответните отметки преди изтриване и от там е цялата работа. Добре, напсувах се малко, защото ми трябваше един отдавна посетен сайт, а не му помнех името. Преди 10-а дена историята пак се самоизтри и остана само последата за около месец назад. Почнах да я наблюдавам и днес видях, че без да съм използвал каквото и да е(CCleaner, Disc Cleanup или нещо друго), историята пак ми се изтрила - последната запомнена сега е само отпреди седмица.

Ще съм благодарен за идеи на какво се дължи и как мога да оправя проблема.

Със XP SP3 съм и 20.0.1 версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди месец забелязах, че ми е изчезнала по-старата(отпреди година и нещо) история в Мозилата. Отметката винаги си ми е стояла на "Помни историята", но сега бяха останали само данни за месец назад. Примирих се, защото се сетих, че някъде в този период пусках WiseDiskCleaner и съм почти сигурен, че съм забравил да махна съответните отметки преди изтриване и от там е цялата работа. Добре, напсувах се малко, защото ми трябваше един отдавна посетен сайт, а не му помнех името. Преди 10-а дена историята пак се самоизтри и остана само последата за около месец назад. Почнах да я наблюдавам и днес видях, че без да съм използвал каквото и да е(CCleaner, Disc Cleanup или нещо друго), историята пак ми се изтрила - последната запомнена сега е само отпреди седмица.

Ще съм благодарен за идеи на какво се дължи и как мога да оправя проблема.

Със XP SP3 съм и 20.0.1 версия.

Здравейте! :)

Разгледайте темата тук,дано ви помогне!

Успех! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Разгледайте темата тук, дано ви помогне!

Успех! ;)

Благодаря за линка, но написаното там няма как да ми е полезно в тази ситуация. Дори и "System Restore" да свърши работа, това е временно решение. Пак ще се случи/ва и това не ме устройва. А, и моят последен restore point е отпреди 2 дена.

Така че, очаквам други предложения и съвети.

Редактирано от bakhus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко казано - изгубена кауза.

Невъзможно е да се върне.

Примирете се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко казано - изгубена кауза.

Невъзможно е да се върне.

Примирете се!

Не става дума да се връща, това ми е ясно, че няма да стане.

Пак, както и към по-горния потребител обяснявам - искам да разбера на какво се дължи това и как да не се случва повече. Благодаря и на двама ви за коментарите, но те не са в помощ и не дават решение на проблема!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става дума да се връща, това ми е ясно, че няма да стане.

Пак, както и към по-горния потребител обяснявам - искам да разбера на какво се дължи това и как да не се случва повече. Благодаря и на двама ви за коментарите, но те не са в помощ и не дават решение на проблема!

1. В адресната лента напишете about:config.

2. Съгласете се, че ще бъдете внимателни, и в лентата за търсене напишете думичката cache.

3. Снимайте цялата страница с ключове и стойности, която ще ви излезе, и пуснете снимката като следващ пост.

4. В Инструменти - Настройки - Лични данни сложете за Firefox ще: Използва частни настройки за историята временно.

5. Снимайте и този прозорец, и пуснете снимка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е. Дано да e до някоя настройка тук.

post-231498-0-39833800-1366393395_thumb.

post-231498-0-89392200-1366394107_thumb.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размерът на кеша ви е прекалено малък.

Когато се напълни, браузърът автоматично изтрива старото съдържание за да освободи място за новото, и за това се получава загуба на историята и бисквитките ви.

Открийте разликите при вас и при мен.

Отидете на Настройки - Разширени - Мрежа, и махнете отметката от Незачитане на автоматичното управление на кеша.

Ако там случайно няма отметка, от about:config задайте стойност на browser.cache.disk.capacity с двукратно кликване на него на 358400, и рестартирайте браузъра.

Наблюдавайте дали проблемът отново ще се появи. :)

Случайно друг път да сте отваряли about:config, и да сте правили някакви промени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам препоръката, но през годините стойността ми винаги е била 7 МВ, с цел Mozilla-та да не ми гълта ресурси и никога досега не се е случвало да имам проблем,  а вашата виждам е настроеа на 350 МВ, ала ще опитам. Ако сте сигурен, че в това е проблема, така или иначе ще пиша за резултата след седмица - две, или месец :) Ще оставя засега проблема отворен.

Благодаря за помощта дотук и отделеното време.

ПП Не помня някога да съм пипал по тези настройки. Използвам от 5 г. Mozilla, започнах със стара версия, в която има опция за "подпрозорците отдолу" и само я надграждам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам препоръката, но през годините стойността ми винаги е била 7 МВ, с цел Mozilla-та да не ми гълта ресурси и никога досега не се е случвало да имам проблем,  а вашата виждам е настроеа на 350 МВ, ала ще опитам. Ако сте сигурен, че в това е проблема, така или иначе ще пиша за резултат след седмица - две, или месец :) Ще оставя засега проблема отворен.

Благодаря за помощта дотук и отделеното време.

Просто няма от какво друго да е. Всичко друго изглежда както трябва.

7 MB е крайно малко за ресурса, който складират съвременните уеб страници.

350 MB е default-ската настройка, и е препоръчително да не се пипа.

Оставете го така за няколко седмици, и просто гледайте дали проблема ще изчезне.

Задължително пишете пак, за да се разбере дали е от това.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване