Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Стабилна версия е ...! А който не иска да го прави ръчно ..може да изчака до утре auto-update

https://archive.mozilla.org/pub/firefox/releases/57.0/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

Стабилна и финална, и много по-бърза, но вече без фунционалността си за използване на разширения(XUL).
http://www.zdnet.com/article/firefox-add-on-armageddon-arrives-how-to-see-if-you-are-going-to-be-hit/?loc=newsletter_large_thumb_featured&ftag=TRE-03-10aaa6b&bhid=21612512668834438687959483812463

---==От версия 57.0 Mozilla Firefox вече е без поддръжка на добавки==---

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ExaFlop написа:

Стабилна и финална, и много по-бърза, но вече без фунционалността си за използване на разширения(XUL).

Да така е...Цялата ми концепция по защитата ми се сг...ни....!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подскажете някои добавки за сигурност версия 57 ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Петроff написа:

подскажете някои добавки за сигурност версия 57 ?

преди 1 час, ExaFlop написа:

вече без фунционалността си за използване на разширения

ВЕЧЕ НЯМА ПОДДРЪЖКА НА ДОБАВКИ ЗА ВЕРСИЯ 57

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

http://www.zdnet.com/article/firefox-add-on-armageddon-arrives-how-to-see-if-you-are-going-to-be-hit/?loc=newsletter_large_thumb_featured&ftag=TRE-03-10aaa6b&bhid=21612512668834438687959483812463

сега ако ми дадеш линк от къде да изтегля че нещо не намирам.благодарим предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иване, ти четеш ли изобщо? Или караш по диагонал с грапата и л'вот се закачи?
Прочети страницата с постовете и ще намериш отговор (поне едн линк)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Половината ми добавки не работят, не мога да свикна с това от 30 минути. Някой може ли да ми каже как да направя така че когато отворя някой линк новия таб с линка да е последен а да ме си отваря до таб-а от който съм го отворил, (  имам 5 отворени страници, примерно 3-тя таб ми фейсбук-а като реша да отворя някой линк от фейсбук  искам да се отвори най на края а до таб-а от който съм отворил линк-а)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, =Ivan= написа:

сега ако ми дадеш линк от къде да изтегля че нещо не намирам.благодарим предварително

https://www.kaldata.com/софтуер/mozilla-firefox-2-51239.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, ExaFlop написа:

ВЕЧЕ НЯМА ПОДДРЪЖКА НА ДОБАВКИ ЗА ВЕРСИЯ 57

сложих за  ublock origin за реклами

ghostery   ;  Privacy Badger ; disconnect

Редактирано от Петроff (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, дръндю написа:

мерси брат  за линка, това не е за мене с тия 4ГБ баси ламята:ohmy:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еб.си подобренията и бързината....на 3-я отворен таб...и до там..

9221791M.png

На секундата я наритвам....лаптопа не ми е само за браузъра....ай с.к.ир...версия 56,със Speed dial 46 таба..

Screenshot_1.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет на лудия фен

fp2lWRL.png

Съвет за хората с малко рам

1 Желателно е след ъпгрйда да се рефрешне лисицата

2 Ползвайте 32 битовата версия

3 Снимка

HFH7PbM.png

Задайте както е показано !

Имайте те впредвид

64 битовата версия използва 30% повече рам

Активирането на тракинг протекшъна също намалява използваната рам и ускорява браузъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След обновяване до 57,0 ми изчезнаха някои приставки,като NoScript и AdBlockElement Helper...........някой ще даде ли предложения с какво мога да ги заменя,понеже доколкото разбрах са несъвместими с новата версия на браузъра.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NIKISHARK написа:

Еб.си подобренията и бързината....на 3-я отворен таб...и до там..

9221791M.png

На секундата я наритвам....лаптопа не ми е само за браузъра....ай с.к.ир...версия 56,със Speed dial 46 таба..

Screenshot_1.png

А бре тези браузър ли са направили,или операционна система,хах!Мътиха половин година разни проекти и подобрения и накрая............едно голямо нищо!Че то уйндоуса не яде толко памет!

По-малко от 200мб с 6 отворени таба,64бит портативна версия.

Екранна снимка (99).png

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има леко увеличение на консумираната памет но пък браузъра лети

При 115 отворени таба

0PxaElm.png

преди 2 часа, Gregory House написа:

Съвет на лудия фен

fp2lWRL.png

Съвет за хората с малко рам

1 Желателно е след ъпгрйда да се рефрешне лисицата

2 Ползвайте 32 битовата версия

3 Снимка

HFH7PbM.png

Задайте както е показано !

Имайте те впредвид

64 битовата версия използва 30% повече рам

Активирането на тракинг протекшъна също намалява използваната рам и ускорява браузъра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Gregory House написа:

Има леко увеличение на консумираната памет но пък браузъра лети

При 115 отворени таба

0PxaElm.png

И как разбра,че лети?Улетела се е...........в тестове значително отстъпва на хрома и операта,пък не знам къде лети:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте включили информация за споделената памет

Не съм против нито един браузър

Колкото до летенето

Малко четене и практика

Всичко е възможно

Има си достатъчно информация

Важно е  какво искате да постигнете

Има много променливи

При 115 отворени таба

0PxaElm.png&key=97e19a7c9eb3329c14ba0a16

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

...в тестове значително отстъпва на хрома и операта

Не е вярно! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

57-ма версия и мен днес ме изненада приятно. Първи впечатления от интерфейса, че изглежда прилично като дизайн. Лично при мен след обновяването ми се поразместиха персонализациите и трябваше пак да ги подреждам, но това не е болка. Колкото до скоростта - ползвам лисицата още от време оно и все на нея си карам със всичките и кусури във времето. След 3-4 часа разцъкване определено забелязвам подобрение в скоростта при зареждане. Също ми направи впечатление, че началния и старт е една идея по-бърз. При консумираната памет, аз поне не забелязвам да има драстични разлики спрямо предните версии. Говоря за 64 бит. версия под Линукс. При 5 отворени таба, вървящо HD видео от YouTube, консумацията от всички процеси на браузъра е към 768мб RAM

867126.png

Правих си експерименти да сравня консумацията на памет с Chrome 64 бит, Линукс вер. 62.0.3202.89 и на една и съща страница с по един отворен таб примерно в dir-а началната, заемат почти по равно, дори FF беше с 328 мб с/у Chrome 331мб от всичките му процеси. Вярно тези сравнения са малко относителни, но това се вижда в мониторинга след началното рендване на страницата. Според мен определено има подобрения и съм оптимист. Силно се надявам да дръпнат малко и браузъра да се развива в положителна посока, щото то друго не остана. Всичко вече е webkit. Колкото до това дали е по-бърза директно сравнена с Chrome или Opera, тепърва предстои да се види.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@exwol , пусни сравнение:
http://acid3.acidtests.org/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване