Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

• Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

преди 32 минути, Joss Bomon написа:

сложи uBlock Origin.

Или Adguard

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в края на годината , този път наистина спират флаш плеара на адобе

https://www.comss.ru/page.php?id=7622

дайте алтернативи за мозилата !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Отдавна имам следния проблем, който все повече ме дразни. Браузърът ми отваря, макар и рядко, някои страници преведени на български, без да съм изявявал подобно желание (при което, преводът не е много добър). Не знам, дали това е само при Mozilla Firefox, ползвам Chrome на смартфона и не съм забелязал подобно нещо с него. Има ли някаква настройка да се отварят страниците непреведени?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To enable or disable translation in Firefox:

Open the Firefox menu in the top right of the browser window.

Click Preferences.

Click Choose in the Language and Appearance section.

Select a language to add.

Click OK

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Трябва ми надежден и проверен инструмент за оптимизиране на "firefox sqlite databases".

Предпочитам отворен код - външна програма или legacy extension (да работи на версия 52).

Какво ползвате и може да препоръчате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мислех си, че проблема е във програмистите на форума - става въпрос за capcha и recapcha v3...

ползвам palemoon, базиран на firefox и като реша да пиша  коментар в статия - на отметката, че не съм робот завърташе едно кръгче и слагаше отметка. след някое време взе, че почна да ми вади да селектирам тъпи картинки - и аз взех да плюя по праграмистите на сайта след всеки коментар (за това се извинявам, щото бая наспамих при статиите)... сега  пробвах и с firefox ESR - пак ми вади тъпите картинки (capcha), а с дъртия хром (51 - последния при който backspace връща предната страница) директно ползва recapcha 3...

та въпроса ми е какво да вкарам във useragent.override че да измамя измекярите google и ползвам recapcha v3?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре, мислех вече нищо не може да ме изненада:angry:

Търсенията ми в гуглю станаха с добавен printthread и се отварят в мобилен вариант. Според мен робот.тхт, други мозилски варианти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

как се маха грозния мегабар? нещата за ФФ75 не работят на по високите версии (моята e ESR 78.3)? не знам какво им пречи на насраните прогамисти да оставят избор - всеки да си избира как да му е адресбара... стават като майкропростаците - "както ние искаме така ще бъде"... май вече само на palemoon ще трябва карам...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да ама така реално лентата не пада надолу и не може да се избира от списъка линкове съдържащи търсения стринг...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.09.2020 г. в 20:03, the professor написа:

как се маха грозния мегабар? нещата за ФФ75 не работят на по високите версии (моята e ESR 78.3)? не знам какво им пречи на насраните прогамисти да оставят избор - всеки да си избира как да му е адресбара... стават като майкропростаците - "както ние искаме така ще бъде"... май вече само на palemoon ще трябва карам...

Предвид, че след седмицата (sp1 със спрени ъпдейти) няма смисъл да се минава на нищо по-ново, явно това важи и за FF след въвеждането на новия интерфейс и extensions.

Palemoon на мен ми върши работа достатъчно добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

За ползващите FF и имащи проблем при посещаване на tweeter - решение на проблема:
В Адресната лента се въвежда/поставя about:serviceworkers и надолу се търси tweeter и като се намммери се  кликва на бутона [Unregister]
To-fix-Twitter-is-not-working-in-Mozilla

При следващото посещение на tweeter сайтът би трябвало да се зареди нормаммлно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване