Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

преди 23 часа, цър-вул написа:

А това?
Също не може ако си в таблетен режим, а не в десктоп.

Ще го пробвам като се появи проблема. Таблетните простотии на MS , съм ги разкарал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Защо ми изписва един сайт че е блокиран, аз нямам Adblock

Къде може да е, отдавна съм го махнала

Възможно ли е антивирусната Авира да го блокира ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 21.01.2021 г. в 21:21, Eclipse2G написа:

Ще го пробвам като се появи проблема. Таблетните простотии на MS , съм ги разкарал.

Може с десен клик по бутона в лентата на задачите, ама с Shift + десен клик... поне така е на Windows 10.

преди 19 минути, haidukpikaso написа:

Защо ми изписва един сайт че е блокиран, аз нямам Adblock

Къде може да е, отдавна съм го махнала

Възможно ли е антивирусната Авира да го блокира ?

Не знам за антивирусната, а иначе - все пак кой е сайта ?

При мене го прави това, само че на Google Chrome и то не само при един сайт. При други браузъри като Firefox сякаш не съм срещал такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, [email protected] написа:

Не знам за антивирусната, а иначе - все пак кой е сайта ?

При мене го прави това, само че на Google Chrome и то не само при един сайт. При други браузъри като Firefox сякаш не съм срещал такъв проблем.

На хрома имам включен AdGuard

Но на мозилата нямам вече рекламен блокер, аз от мозилата си работя.

Сайта е profitshare.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми излиза нещо да съм включил AdBlock Или друго, но... опа, бил съм включил AdGuard и сайта изглеждаше супер повреден, като го изключа за сайта всичко е ОК.

Може все пак да провериш включените добавки в момента кои са, да не би да има друг блокер или направо да отидеш в менюто (трите черти) > Помощ > Рестартиране с изключени добавки... или така наречения "Безопасен режим".

Може също така в момента на стартиране на Firefox да задържиш Shift и чак тогава да я отвориш. Само не я "освежавай" или поне ако не се налага, че ще затрие вероятно сума ти и настройки.

2021-04-17-223511.png

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, [email protected] написа:

Не ми излиза нещо да съм включил AdBlock Или друго, но... опа, бил съм включил AdGuard и сайта изглеждаше супер повреден, като го изключа за сайта всичко е ОК.

Може все пак да провериш включените добавки в момента кои са, да не би да има друг блокер или направо да отидеш в менюто (трите черти) > Помощ > Рестартиране с изключени добавки... или така наречения "Безопасен режим".

Може също така в момента на стартиране на Firefox да задържиш Shift и чак тогава да я отвориш. Само не я "освежавай" или поне ако не се налага, че ще затрие вероятно сума ти и настройки.

2021-04-17-223511.png

То на английски менюто на мозилата не знам къде е

Всъщност мисля че е от версията, тя е 42 защото аз съм с ХР и вече не ми се полага нов лисан

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може... ако ти е скрита лентата с менюта, натискаш Alt , най-отгоре би трябвало да се появят менюта,  после отиваш на Help ... нещо си restart трябва да пише.

А може и да отидеш на about:support от адресната лента.

Но да, след като е стара версията...

Впрочем: Можеш да обновиш да версия 52, аз я имам на едно виртуално XP, че преди време си играх с разни браузъри за него...

Ето линк:

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/enterprise/

В долната част на страницата само избери Windows 32 или 64, в зависимост и след това Firefox Extended Support Release (ESR) .

Virtual-Box-XPPPP-17-04-2021-22-57-48.pn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://support.mozilla.org/en-US/kb/end-support-windows-xp-and-vista

Цитат

Firefox version 52.9.0esr was the last supported release for Windows XP and Windows Vista. No further security updates will be provided for those systems.

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.9.0esr/

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.0/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, [email protected] написа:

Може... ако ти е скрита лентата с менюта, натискаш Alt , най-отгоре би трябвало да се появят менюта,  после отиваш на Help ... нещо си restart трябва да пише.

А може и да отидеш на about:support от адресната лента.

Но да, след като е стара версията...

Впрочем: Можеш да обновиш да версия 52, аз я имам на едно виртуално XP, че преди време си играх с разни браузъри за него...

Ето линк:

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/enterprise/

В долната част на страницата само избери Windows 32 или 64, в зависимост и след това Firefox Extended Support Release (ESR) .

Virtual-Box-XPPPP-17-04-2021-22-57-48.pn

уаууу стана йе благодаря

:wors:

как се излъга не знам ама я захапа на уин 32 и е на 52 вече

преди 2 часа, цър-вул написа:

Благодаря и на теб, лисан вече 52

:clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, B-boy/StyLe/ написа:

В новата версия забелязвам, че след натискане на download бутона има вече двуцветни полета (бяло и сиво).

А нещо по въпроса с автоматичното сваляне на файлове? Въпреки, че съм му задал да сваля директно, без да пита, той пак пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Eclipse2G написа:

А нещо по въпроса с автоматичното сваляне на файлове? Въпреки, че съм му задал да сваля директно, без да пита, той пак пита.

Трябва да го тествам, защото аз винаги го ползвам в режим винаги да пита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Трябва да го тествам, защото аз винаги го ползвам в режим винаги да пита.

Когато се появи диалоговия прозорец, дали да запазва  или да отваря, отдолу има вариант с чавка, да не пита. Това го помня, като проблем от времето на Windows XP.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Eclipse2G написа:

Когато се появи диалоговия прозорец, дали да запазва  или да отваря, отдолу има вариант с чавка, да не пита. Това го помня, като проблем от времето на Windows XP.

Това мисля, че е премахнато отдавна от мярка за сигурност. Вече има само или да те пита къде да сваля или да те пита дали да го свали въобще (ако е зададено да сваля с предварително избрана папка, а не сам да я указваш всеки път). Може и да има някоя тънкост, но не намерих такава в about:config-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Това мисля, че е премахнато отдавна от мярка за сигурност. Вече има само или да те пита къде да сваля или да те пита дали да го свали въобще (ако е зададено да сваля с предварително избрана папка, а не сам да я указваш всеки път). Може и да има някоя тънкост, но не намерих такава в about:config-a.

Хрома сваля директно, затова се чудех защо тук не го прави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Хрома сваля директно

И той може да пита,а може и да не пита - в адресната лента:

Цитат

chrome://settings/?search=download

Snap58.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 20.04.2021 г. в 22:19, B-boy/StyLe/ написа:

То пак може да не те пита. С долните настройки не пита изобщо, а директно сваля.

spacer.png

И като говорим за премахване, съвсем наскоро от Мозила започнаха пак да режат функции от браузъра и едно от нещата, които премахнаха във версия 87 и които ползвах много често, беше опцията "информация за изображението", когато цъкнеш с десния бутон на него. На всичкото отгоре, откакто започнаха да блъскат браузъра с функции против проследяване, в някои страници не ми дава се логна, като например медиафайър, и затова Лисицата вече я ползвам единствено за сваляне от един определен тракер, а Хромът ми е браузър по подразбиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но това е ако се пипнат настройките за различните файлови разширения. Но като цяло самата опция да не пита (ако не едитваме разширенията) беше премахната отдавна именно от съображения за сигурност.

Те премахнаха и FTP поддръжката, но така или иначе аз си ползвам FileZilla-та, та на мен не ми пречи това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
преди 3 минути, цър-вул написа:

Други браузъри забравиха,че са въвели подобна възможност,тия сколасаха да го дотъркалят най-после!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
преди 4 часа, Слави Маринов написа:

Ами за умрял или хубаво,или нищо...............този браузър отдавна не е сред живите:))

Това на бензиностанцията ли ти го казаха, или на пазара? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване