Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

на 17.08.2021 г. в 6:15, цър-вул написа:

Ново издание (3.2.7) на Firefox Tweaker
https://filedn.eu/lUQWGE4HgtC4NVKJo4uUeKX/Firefox Tweaker/FirefoxTweaker.zip

Поиграх си да ги препиша с ScreenshotReader и да ги преведа с QTranslate.

Но - след час четене, опитах няколко настройки, после му дадох One Click Configuration  и нещата се омазаха - не искаше по никакъв начин да се изключи Мозилата, а като отидох в TaskManager-a да я килна там пишеше, че съм отворил 8 таба, а аз бях отворил 3 броя.

Ползвайте на собствена отговорност.

ето превода -

Firefox Tweaker menu's.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Ето ти ги и "табовете"
Някоя добавка остава да работи във фонов режим

Да , получи се. Вече не увисва. Виновникът беше New Tab Override .

Но от  One Click Configuration на автора не можах да активирам "CLOSE TABS BY DOUBLE CLICKING", а и другите настройки не ми е ясно дали са активни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, dimy написа:

не можах да активирам "CLOSE TABS BY DOUBLE CLICKING"

И затваряне или отваряне по-удобно ли ще ти е така с двоен клик, вместо стандартното еднократно натискане на скролера ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Joss Bomon написа:

И затваряне или отваряне по-удобно ли ще ти е така с двоен клик, вместо стандартното еднократно натискане на скролера ?

Другите настройки далеч по-трудно мога да проверя дали са активни/променени.

Но тази - видях, че не работи. Не казвам , че е по-добре или - по-зле.

Казвам, че не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти искаш да ползваш и оптимизатор, и добавки, за някои от които явно не знаеш със сигурност как работят и да ти се получват нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, цър-вул написа:

Ти искаш да ползваш и оптимизатор, и добавки, за някои от които явно не знаеш със сигурност как работят и да ти се получват нещата.

О, да. И за това пиша тук. Някой по-умен от мен да даде акъл, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, но аз пък не знаех , че нещо се бие с добавките. Сега вече знам. Спрях онази по-горе дето съм я посочил и сега си свиркам. Всичко работи.

10х

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Услугата Accessibility Service предизвиква разхищение на памет, водещо до спъване на производителността на браузъра, забележими в сайтове като FB.
Забранете я:

Цитат

Disable Accessibility Service in Mozilla Firefox

1. Open a new tab in Mozilla Firefox.
  2. Type about:config in the address bar.
  3. Click Accept the risk to continue.
  4. In the search box, enter accessibility.force_disabled.
  5. Change the value of the accessibility.force_disabled option from 0 to 1 to disable the Accessibility Service.Firefox Disable Accessibility Services
  6. Restart Firefox.

Проверка статуса на усллугата:

Цитат

Click on the menu button (or press Alt + F), then select Help > More troubleshooting information from the menu.

Firefox Accessibility Service Status
On the page that opens (about:support), scroll down to the Accessibility section. You will see the feature status. If you did everything right, it will report false for the Activated row.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Мислиш ли, че тях ги събаря? Иначе не е изключено, но едва ли им дреме особено. Няма да им е за първи път. Бълха ги ухапала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, цър-вул написа:

Mozilla тества M$ Bing като търсеща машина по подразбиране:
https://winaero.com/mozilla-is-testing-microsoft-bing-as-the-firefox-default-search-engine/

И ..... какво?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, цър-вул написа:

Ами, мисли!

--- Ако в нетa имаше българска търсачка, на нея щеше да пише “Тук не е информация!”  ---

самоцитирам се ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, bornofash написа:

Оглеждат се за втора цица, ако гугъл ги отбият, а не защото бинг е по-добра търсачка

Превод на статията в едно изречение :D

ke7zQs.gif.347cc5116c3fb03c554c60558ea0b554.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване