Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Деинсталирай FireFox и Flash плеъра с помощта на CC Cleaner. Рестартирай компютъра и след това инсталирай отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

здравейте, колеги!

когато пусна клип в тубата, той върви 2-3 секунди и спира и излиза това: "Възникна грешка. Моля, опитайте отново по-късно."

обновявах версиите на firefox и flash, рестартирах компютъра, никакъв ефект.

благодаря предварително.

ПП: резолюцията  на клиповете е на Автоматично, във вбокс и с друг браузър върви идеално.

EDIT: сега виждам, че и съм на HD 1080p, клиповете, които не са hd, тръгват, а когато променя резолюцията и презаредя, hd клиповете не се преобразуват в желаната от мен резолюция, а си остават така и отново дава грешка.

Слаба интернет връзка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, от лаптопа, който е на wi-fi, няма такъв проблем. Значи май не е от нета. Ще опитам това с деинсталирането. EDIT: след преинсталирането всичко си е същото, отново не отваря клиповете.

Редактирано от PZHL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай драйвърите за лан картата. Виж си кабелите за връзка с рутера. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се окаже, че не е мрежов проблем, пробвайте със забрана на Protected Mode на Flash-а с DFPM.exe, като следвате инструкциите в тази тема.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От нета ли трябва да ги тегля тези драйвери? ПП: Интересното е, че вчера всичко беше нормално, а днес без проблем е само Хром-а, който е с вграден флаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От нета ли трябва да ги тегля тези драйвери? ПП: Интересното е, че вчера всичко беше нормално, а днес без проблем е само Хром-а, който е с вграден флаш.

В такъв случай е вероятен проблем с Protected Mode.

Следвайте препоръката в по-горният ми пост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай е вероятен проблем с Protected Mode. Следвайте препоръката в по-горният ми пост.

Направих го, пак е същото. Прочетох в Help-а на youtube, че когато променя резолюцията на клипа, трябва да изчакам, за да зареди. При мен въобще зареждане няма. Презареждам и отново е на 1080p. EDIT: Бях забравил, че вчера компютърът беше свързан с hdmi, а днес - с VGA. С hdmi няма никакви проблеми. Оправих се. Извинете за загубеното време :-) Редактирано от PZHL (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистил ли си кеша на браузъра? Само с мозила ли имаш този проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Някой знае ли защо Facebook не ми зарежда нормално а така

Бъгнал се е фейса или ти е слаба връзката. Опитай по-късно и ще се оправи. Иначе изчисти кеша, няма да навреди. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така стана и като качих една от последните бети на Лиско за теста.

Виж какви са настройките на View => Page Style => ако е на No Style, го премести на горната опция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистил ли си кеша на браузъра? Само с мозила ли имаш този проблем?

И при Google Chrome го има същия проблем

Така стана и като качих една от последните бети на Лиско за теста.

Виж какви са настройките на View => Page Style => ако е на No Style, го премести на горната опция.

Настройките са както трябва 

Изтрих и инсталирах на ново   Mozilla Firefox но пак не се оправя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при Google Chrome го има същия проблем

Настройките са както трябва 

Изтрих и инсталирах на ново   Mozilla Firefox но пак не се оправя

Реших си проблема, месеца на календара ми беше сменен сверих го и се оправи.

Редактирано от Lugos (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер!

Firefox не ми зарежда кореткно следната страница, а днес няколко пъти съм я посещавал и нямаше проблем. Версията на mozilla е 22.0, с последната версия на Flash player и Java. Използвам и Adblock Plus, също и частни настройки /изтрива посещенията след затваряне, само се запазват бисквитките и кеша/. Сайтът ми се зарежда само текст с линкове на бял фон и тук-там някоя друга картинка... На вас как ви зарежда по-горната страница?

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Firefox 23 beta съм и зарежда нормално.Имам adblock plus и стандартни настройки.

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Firefox 23 beta съм и зарежда нормално.Имам adblock plus и стандартни настройки.

Току-що пробвах и на друг лаптоп, отново с версия 22 и Adblock, и го зарежда коректно, което значи, че проблемът е в мен. Заредих го през IE-а, проблем там няма. Чудя се да преинсталирам браузъра или за изтрия кеша/бисквитките?

Пробвах така, но без успех :(

"Clear the Cache": Firefox > Preferences > Advanced > Network > Offline Storage (Cache): "Clear Now" "Remove the Cookies" from sites that cause problems: Firefox > Preferences > Privacy > Cookies: "Show Cookies"
Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+Shift+Del -> Time range to clear: Everything -> кликаш на Details -> избираш всичко без Active Logins -> Clear Now

Рестартираш Firefox.

Ако има проблеми, изтегляш и инсталираш CCleaner Slim.

Махаш отметките на Запазени пароли и Записана информация от формуляри

Почистваш при затворени браузъри.

Ако още не е решен проблема, започаваш да изключваш добавки и приставки и ако се наложи - всичките! Тъй като Firefox в режим Safe Mode изключва само добавките, но не и приставките.

Провери за обновления на flash-a и java-та, както и на всичките добавки, които използваш.

И ако това не помогне, следва пълна деинстация на браузъра с изтриването на лични данни, като запазиш само паролите и отметките (bookmarks).

Редактирано от angel* (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро има проблем с отварянето на PDF файлове онлайн с мозилата. Изкача това съобщение и документа не се отваря вобще.  

post-208561-0-02289300-1375628497_thumb.

Редактирано от Докс (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро има проблем с отварянето на PDF файлове онлайн с мозилата. Изкача това съобщение и документа не се отваря вобще.  

Нормално е!

Така се получава, когато отваряш PDF-файлове с вградения pdf-четец на Firefox.

Ще се наложи да инсталираш Adobe Reader или Foxit Reader или PDF-XChange Viewer или Nitro PDF Reader или Sumatra PDF и да сложиш отметка да се зареждат PDF-файлове в браузъра (Firefox).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам инсталиран Adobe Reader, но след свалянето на PDF файла нещо се бъгва шрифта -

post-208561-0-02780300-1375638743_thumb. Не знам дали е от мозилата, четеца или нещо се омацало във windows/fonts, от скоро е така. Сега ще пробвам някоя от другите програми ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+Shift+Del -> Time range to clear: Everything -> кликаш на Details -> избираш всичко без Active Logins -> Clear Now

Рестартираш Firefox.

Ако има проблеми, изтегляш и инсталираш CCleaner Slim.

Махаш отметките на Запазени пароли и Записана информация от формуляри

Почистваш при затворени браузъри.

Ако още не е решен проблема, започаваш да изключваш добавки и приставки и ако се наложи - всичките! Тъй като Firefox в режим Safe Mode изключва само добавките, но не и приставките.

Провери за обновления на flash-a и java-та, както и на всичките добавки, които използваш.

И ако това не помогне, следва пълна деинстация на браузъра с изтриването на лични данни, като запазиш само паролите и отметките (bookmarks).

голяма услуга ми направи!благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам инсталиран Adobe Reader, но след свалянето на PDF файла нещо се бъгва шрифта -

Публикувано изображение5.jpg

Не знам дали е от мозилата, четеца или нещо се омацало във windows/fonts, от скоро е така. Сега ще пробвам някоя от другите програми ...

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.

1. За да забраниш вградения четец на Лиско, въведи в адресната лента:

about:config

Натисни Enter

Съгласи се, че ще бъдеш внимателен ...и в полето Search, въведи:

browser.preferences.inContent

кликни 2-пъти и го постави на false

После, отново в полето Search, въведи:

pdfjs.disabled

кликни 2-пъти и го постави на true

Рестартирай Firefox

2. Инструменти -> Настройки -> Приложения, за PDF документи избери от падащото меню -> Използване на [четец] плъгин/приставка за Firefox.

Забележка: [четец] - избрания от теб: Foxit, PDF X-Change или др.

Рестартирай браузъра и виж с какво ти отваря PDF-файлове.

Наблюдавай дали има разлика от това, което виждаш през него и след като ги изтеглиш на компютъра.

Редактирано от angel* (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.

1. За да забраниш вградения четец на Лиско, въведи в адресната лента:

about:config

Натисни Enter

Съгласи се, че ще бъдеш внимателен ...и в полето Search, въведи:

browser.preferences.inContent

кликни 2-пъти и го постави на false

После, отново в полето Search, въведи:

pdfjs.disabled

кликни 2-пъти и го постави на true

Рестартирай Firefox

2. Инструменти -> Настройки -> Приложения, за PDF документи избери от падащото меню -> Използване на [четец] плъгин/приставка за Firefox.

Забележка: [четец] - избрания от теб: Foxit, PDF X-Change или др.

Рестартирай браузъра и виж с какво ти отваря PDF-файлове.

Наблюдавай дали има разлика от това, което виждаш през него и след като ги изтеглиш на компютъра.

Ехе стана. Много съм ти благодарен за помоща и отделеното време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам проблем с възстановяването на току-що затворени табове при Мозила Файърфокс 23.0. Направил съм всички настройки от Опции за Интернет и съм задал частни настройки на историята - да се запаметява при излизане постоянно. Преди време всичко си работеше и нямах никакви подобни проблеми - сега не! При десен клик върху табовете опцията "Връщане на затворения подпрозорец" просто не ми е активна. В менюто "История" опциите "Възстановяване на предишната сесия", "Последно затворени подпрозорци" и "Последно затворени прозорци"  също не са активни... Моля за помощ или съвет. Благодаря Ви!

Oops!

Извинявам се! Проблема си го разреших ето оттук:

https://support.mozilla.org/bg/questions/960733

can't restore session

Мнение на:

elusis

"Go to about:config, and search for "sessionstore".

If  "browser.sessionstore.resume_session_once" is set to "false," double-click it to change it to "true."

Намерих в списъка настройката за броя на подпрозорците:

"browser.sessionstore.max_tabs_undo"  > Промених стойността от "0" (с двоен клик върху нея) на желания брой подпрозорци, които искам да се помнят за възстановяване. После: ОК...

След това намерих и тази за броя на прозорците:

"browser.sessionstore.max_windows_undo"... Зададох желаната стойност/брой. След това пак: ОК...

И вече всичко се оправи!

Приятен ден!

:)

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване