Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

musilto_

Как да освободя място в локален диск C

Препоръчан отговор

ето http://prikachi.com/images.php?images/36/6123036d.png и отдолу продължава  с папки ,които не съм се "срещал" да ги изтривам  :)

забраняваш windows update и триеш всички папки започващи и завършващи нa $, тоест $NtUninstall..$, както и каквото успееш вътре от c:windowssoftwaredistibution и c:windowssystem32softwaredistibution (даже от save mode може да изтриеш въпросните 2 папки)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтриването на папка Installer (или на нейното съдържание), намираща се в 

%systemdrive%WINDOWS

води до проблеми с деинсталирането или поправянето на програми! От друга страна 25 GB са повече от нормалното и обикновено (зависи колко софтуер е инсталиран) трябва да е около 1 GB. Ако имаш затруднения с премахването на програми използвай Windows Installer CleanUp Utility или Microsoft Fix It Install Uninstall

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтриването на папка Installer (или на нейното съдържание), намираща се в 

%systemdrive%WINDOWS

води до проблеми с деинсталирането или поправянето на програми! От друга страна 25 GB са повече от нормалното и обикновено (зависи колко софтуер е инсталиран) трябва да е около 1 GB. Ако имаш затруднения с премахването на програми използвай Windows Installer CleanUp Utility или Microsoft Fix It Install Uninstall

Не ми помогнаха особенно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми помогнаха особенно

Това не са програми за освобождаване на свободно място, а за проблемно деинсталиране на програми от Add or Remove Programs, в следствие на изтриване съдържанието на папка Installer!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора на мен вече ми е на 0-та и нямам никакво място...винаги тегля в д-то ама не разбирам защо така стана и не мога да изтегля абсолютно нищо!моля помогнете ;( аз не знам как се инсталират програми така , че не ми давайте някви си клийнър и друго подобни ;d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хора на мен вече ми е на 0-та и нямам никакво място...винаги тегля в д-то ама не разбирам защо така стана и не мога да изтегля абсолютно нищо!моля помогнете ;( аз не знам как се инсталират програми така , че не ми давайте някви си клийнър и друго подобни ;d

започнете с изтриване на временните файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам и аз нещо по въпроса. От близо 50 Gb на С имам само 1.5 Gb свободни. С TuneUp видях, че най много гиги са в папката Windows/winsxs...а в нея папката Backup e най-заета. Някой знае ли как да олекотя системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности. Освободиха ми се около 10 гб  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мъчих се много, чистих с ccleaner, disk cleanup, пусках антивирусната и нищо не се получава. Някой може ли да ми помогне?!

post-360154-0-18488100-1435645361_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мъчих се много, чистих с ccleaner, disk cleanup, пусках антивирусната и нищо не се получава. Някой може ли да ми помогне?!

Добре дошла!

Над вашата публикация има връзка към други три, прочетете и изпълнете написаното, успех!

https://www.kaldata.com/forums/topic/240011-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA-c/?p=3085185

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дошла!

Над вашата публикация има връзка към други три, прочетете и изпълнете написаното, успех!

https://www.kaldata.com/forums/topic/240011-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D0%BC%D1%8F%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA-c/?p=3085185

Благодаря!

Имам този проблем от няколко месеца. Всичко това е прочетено и направено, но не помогна. Единственото което даде резултат беше изтриването на всичко от тази папка: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download \ след което се освободи малко пространство. Според вас на какво може да се дължи това запълване на папка Windows? Дали е наложително преинсталиране? В момента положението изглежда така: 11659395_723273344468628_450320663339442

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако операционната система работи нормално, няма нужда да се преинсталира.

Явно работите с много програми. защо не помислите да разширите обема на системния дял, за сметка на някой от другите? Има хубави лесни програми за целта. Препоръчвам EaseUS Partition Master.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Почисти папката Installer. Това са някакви ъпдейти, които не са инсталирани явно.

techmaniac, кой те учи да триеш кеша на MS инсталатрорите? И ся кво прай като опре до ремонт на някоя от тия програми. Да се беше консултирал с Гуги поне! Страшно безотговорно!

indifference, първото, което виждам на първата снимка, е папка Logs - 2.1 GB!! трябва да се прегледат чий са тия логове. Имал съмневние за антивирусна поради някакъв проблем.

На втората снимка виждам възстановяване на системата 1,6 GB; една група неопределени файлове 6,9 GB 

Това са над 10 GB.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

techmaniac, кой тев учи да трие кеша на MS инсталатрорите? Ися кво прай като опре до ремонт на някоя от тия програми. Да се беше консултирал с Гуги поне! Страшно безотговорно!

indifference, първото, което виждам на първата снимка, е папка Logs - 2.1 GB!! трябва да се прегледат чий са тия логове. Имал съмневние за антивирусна поради някакъв проблем.

На втората снимка виждам възстановяване на системата 1,6 GB; една група неопределени файлове 6,9 GB 

Това са над 10 GB.

Здравейте!

Да ви кажа честно, почти нищо не разбирам. Изчетох всичко което сте писали по темата с препълване на диск С и каквото разбрах го направих. Каква може да е причината за това препълване? Логовете в момента са 118 мб, без изобщо да знам как се е случило това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз не разбрах - каква е причината да не искате да уголемите системния си дял, както ви препоръчах?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Разгледай този http://www.thewindowsclub.com/winsxs-folder-windows-7-8 линк. Доста добре е обяснено какво може да се направи.

....and there is always music in the air.

Редактирано от caball (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...