Премини към съдържанието
YuceL

Install Win 3.11 ?

Препоръчан отговор

Здр на всички !

Направо към вапроса, искам да инсталирам win 3.11 на един комп. които няма CD ROM и искам малко помощ инфо за това как може да стане. Компа не тръгва подкаравам го със системна дискета. Компа е доста старичак даже незнам точно какво е преди това на него е варвяло Win 3.11 доколкото съм информиран. Благодаря предварителмо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво точно те интересува

може да качиш фаиловете и да инсталираш от твърдия диск

може да качиш фаиловете с дискета или като закачиш харда на друг компютър

изобщо питаи тоя ми е любим Уиндоус

мога и да ти пратя да ти кажа как да си качиш с мрежова карта

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

win 3.11 иска fat16 .. . и запомни това е програма , не е ОС sad.gif трябва 1во да имаш ДОС ...

какви са характеристиките на комп ?

пробвай с линукс и лека графична среда ... DSL ...

за какво ще ползваш толкова слаб комп ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здр на всички !

Направо към вапроса, искам да инсталирам win 3.11 на един комп. които няма CD ROM и искам малко помощ инфо за това как може да стане. Компа не тръгва подкаравам го със системна дискета. Компа е доста старичак даже незнам точно какво е преди това на него е варвяло Win 3.11 доколкото съм информиран. Благодаря предварителмо.

<{POST_SNAPBACK}>

Човек, целият свят върви напред, а ти се връщаш в каменната ера. За какво ти е тоя win 3.11 . Ще те разбера ако кажеш, че ще го правиш музеен експонат. Във всички останали случай послушай yasya2. Един линукс със FVWM, Blackbox или icewm ще ти вършат много по-добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр пак !

Ами мерси на всички но какво да кажа като за начало компа не е мои, а на мои приятел по точно на баща му а те не са парва младост и явно за това искат да си карат по старо му а не нещо като линукс на тази машина, та сега на другото.

seantist маи от теб 6те жзема малко инфо значи доколкото имам инфо а и yasya2 е написал win 3.11 е програма която варви под DOS и за тази цел трябва ли да има DOS на компа знам да бачкам с него т.е. командите де но незнам дали се инсталира или става направо и с копиране от дискета примерно. А и наистина ли трябва да е FAT16 не става ли да е FAT32, защото доколкото знам със сис. дискета за win98 се получава FAT32 или греша. Та значи на компа доколкото разбрах преди е имало win 3.11 но нещо са го скапали дай идеи как да стане номера по принцип сигурно ще трябва да го кача на компа и от там да инсталирам или пак да го отворя и да прикача харда му към друг комп но това ще е ако не се получи от харда да го кача но пък и win 3.11 е големичак и ще ми трябват около 7-8 дискети.

10x предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здр пак !

Ами мерси на всички но какво да кажа като за начало компа не е мои, а на мои приятел по точно на баща му а те не са парва младост и явно за това искат да си карат по старо му а не нещо като линукс на тази машина, та сега на другото.

seantist маи от теб 6те жзема малко инфо значи доколкото имам инфо а и yasya2 е написал win 3.11 е програма която варви под DOS и за тази цел трябва ли да има DOS на компа знам да бачкам с него т.е. командите де но незнам дали се инсталира или става направо и с копиране от дискета примерно. А и наистина ли трябва да е FAT16 не става ли да е FAT32, защото доколкото знам със сис. дискета за win98 се получава FAT32 или греша. Та значи на компа доколкото разбрах преди е имало win 3.11 но нещо са го скапали дай идеи как да стане номера по принцип сигурно ще трябва да го кача на компа и от там да инсталирам или пак да го отворя и да прикача харда му към друг комп но това ще е ако не се получи от харда да го кача но пък и win 3.11 е големичак и ще ми трябват около 7-8 дискети.

10x предварително

<{POST_SNAPBACK}>

Fat32 е вкаран чак при windows 95C, така че мисля, че нямаш шанс да го подкараш на 3.11

Първо слагаш дос-а (3 дискети) и после win-a. Досовските дискети ако не ме лъже паметта се стартираха сами, така че също няма да има проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

YuceL, форматираш твърдия диск под FAT12/16.Инсталираш първо DOS6.22- 4 дискети, след което Win3.1-8 дискети. Win3.1 е 16 битов и е графична среда на DOS.

Щом си падате по антиквариат, нещо от мен:

http://fdd5-25.net/drivers.php

http://oldospc.narod.ru/os1.htm

http://386.by.ru/

http://dosbootsector.narod.ru/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане и с дискета от 98 идеята е да тръгва Дос наи-добре Дос 6.22

предполагам място има на твърдия диск но за най-добра работа форматираи диска

тук да отбележа ти трябва RAR архиватор за дос (представлява нещо като нортон командър и е "графично") с него се правят доста работи

Редактирано от saentist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подробното инфо на всички и ще видя дали ще се поличи номера и ще драсна някои друг ред пак ако има желаещи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр на всички отново !

Ами какво да кажа изобщо не трагна DOS6.22 да се инсталира значи аз го имам на диск и го направих с WInRAR на дискети но явно има някаква подредба на тези дискети защото като трагнах да инсталирам DOS6.22 след формат-а които е FAT16 ми вика "тази програма ще се инсталира ако сложите Дискета1 във флопито и рестартирате комп-а с ctrl+alt+del" правя го но понеже после ги разкопресирах дискетите и пак ги качих на дискетите без да знам кои фаил каде траябва да е не става пробах и да сложа сис дискета за да трагне от нея пак нестава, а така също пробвах и да прехварля целия ДОС на харда и от там пак ми показва същото което сам написал малко по горе в кавичките някаква помощ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,де-хайде да пишеш по-кратки изречения и слгай понякога и запетайки!ри пъти четох поста ти преди да го разбера!

Та на проблема ти-повтори процедурата отново-като не знаеш поредността на дискетите-нищо няма да направиш,ами само ще викаш"Нищо не става!"

Не ти трябва целия проклет DOS 6.22,щом ще качваш Windows 3.11.

Върви на този адрес:http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm и от там си свали системната диската за DOS 6.22.Форматирай си като нормален човек харда,качи си емулаторите за разширената памет и си започни нормално инсталацията на WinDows 3.11

Няма нищо сложно-просто следвай инструкциите cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре Trichocephalus щом си казал, но ако ще помагаш го прави като хората добре дал си накои саит които може да сварши работа, но по-горе съм писал че не съм инсталирал досега такива чудеса просто съм ги ползвал на готово. За какви емулатори става въпрос ? Като си казал че не ми трябва целия DOS6.22 как ще трагне оная боза Win3.11 без DOS?

10x предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал-трябва ти системна дискета за ДОС 6.22-на адреса,който съм посочил има такава....

Сваляш си файла от там и го стартираш-той ти прави празна дискета на системна за ДОС

След това стартираш компа и буутваш от дискетата.Форматираш харда със командата

a:\format c:/s (за да направиш харда системен) след това вадиш дискетата.

Рестартираш компа и започваш инсталацията на Win 3.11 като спазваш поредността на дискетите (ако ти е на дискети).

Чао!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора ВИЕ в кой век живеете??? За какво ви е тоя 3.11 ??? Компютрите вече не са толкова скъпи като едно време. За 200 лева може да си намерите компютър за гледане на филми и работа ... а вие се забивате с тея простотии...Не ви разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.