Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи гледам примерно клопче във вбох7 и се показва един син екран и брой там 5 10 15 20 25 30 35 и така до 100 и се рестартира а когато гледам някой изтеглен филм без да съм в интернет не се изключва и когато играя игри е така...Ако ви интересуване нещо казвайте???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, много е важно какво пише на този екран. Но така като казваш, някак си ми прилича на прегряване... Поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересувани каква е конфигурацията и номера /0х000.../ на грешката .....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да има номера на грешката, без поглед на пълен дъмп файл /Kernel Memory Dump/ нищо категорично не може да се каже по проблема, но въпреки това може да дадеш да погледнем мини дъмп файловете, които имаш на този етап.

Би трябвало файла/файловете да се намират в C:WindowsMinidump доколкото помня по памет. Прикачи го/ги в следващия си коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да използваш WhoCrashed http://www.resplendence.com/downloads

или това да видиш какво причинява рестарта  BlueScreen.zip

Най-често срещаните грешки

STOP 0x0000000A (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)

===ПРИЧИНА===
Несъвместими драйвъри или неправилно инсталирани

===ОБЯСНЕНИЕ===
Тази грешка показва,че kernel процес или драйвър правят опит да стигнат до място в паметта до което нямат права. Това предизвиква грешка в разпределяне на процесите в Windows и внезапно рестартиране за да не се промени скрипта от другия процес.

STOP 0x0000001E (KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED)

===ПРИЧИНА===
Несъвместими драйвъри или неправилно инсталирани, софтуер със сериозни грешки, увреден hardware.

===ОБЯСНЕНИЕ===
Системен процес е направил опит да стартира неправилна команда.

STOP 0x00000024 (NTFS_FILE_SYSTEM)

===ПРИЧИНА===:
Повреден хард диск, кабели в лошо състояние или повредени, повредени системни файлове

===ОБЯСНЕНИЕ===
Windows не може да се свърже с NTFS партишън където се намират собствените му файлове.

STOP 0x00000050 (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA)

===ПРИЧИНА===
Несъвместими драйвъри, Несъвместим софтуер, дефектна или повредена RAM , дъно или карта повредени

===ОБЯСНЕНИЕ===
Драйвър или програма правят опит за стартиране на страница или приложение от невалиден адрес.

STOP 0x00000077 (KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR)

===ПРИЧИНА===
Повредени сектори в стартиран файл, повредени IDE кабели, вирус

===ОБЯСНЕНИЕ===
Невъзможност за достигане на страница от файл стартиран в RAM.

STOP 0x0000007B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE)

===ПРИЧИНА===
Смяна на дъно или драйвър, смяна на хард диск от друго PC, вирус

===ОБЯСНЕНИЕ===
Windows не може да намери партишъна в който се намират файловете му. Подобна ситуция на 0x000000ED

STOP 0x0000007E (SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED)

===ПРИЧИНА===
Драйвъри или софтуер несъвместими, несъвместим BIOS, несъвместим hardware

===ОБЯСНЕНИЕ===
Ако грешката е вследствие на включване на USB, това е защото USB bus вече е бил 100% в употреба. Необходимо е включване на устройството в друго USB или спиране на устройството преди да се включи друго такова.
Ако грешката е в Kbdclass.sys, то тогава е провокиран от Logitech iTouch. Нужно е да се свали последната версия оттук - http://www.logitech.com.

STOP 0x0000007F (UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP)

===ПРИЧИНА===
Дефектен или повреден харуер, обикновено е RAM или дъно, несъвместим софуер

===ОБЯСНЕНИЕ===
kernel процес или драйвър се оказват в положение, че няма достатъчно място в stack за осъществяване на започната операция.
Една от най –честите причини е Norton Antivirus (официална информация от Symantec)

STOP 0x0000008E (KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED)

===ПРИЧИНА===
Хардуер, драйвъри или BIOS несъвместими. Най – често се среща обаче повредена RAM или драйвъри Nvidia.

===ОБЯСНЕНИЕ===
Грешката е подобна на 0x0000007F.

STOP 0x0000009F (DRIVER_POWER_STATE_FAILURE)

===ПРИЧИНА===
Драйвър нефункциониращ правилно със спестяване на енергия.

STOP 0x000000C2 (BAD_POOL_CALLER)

===ПРИЧИНА===
Драйвър или софтуер грешно инсталирани

STOP 0x000000D1 (DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL)

===ПРИЧИНА===
Грешно инсталиран драйвър

===ОБЯСНЕНИЕ===
Идентично като при 0x0000000A, но с тази разлика че е причината със сигурност е драйвър.

STOP 0x000000EA (THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER)

===ПРИЧИНА===
Драйвър, типично за видео карта, грешно инсталиран

===ОБЯСНЕНИЕ===
Драйвър в безкраен цикъл, повтаряйки едни и същи заявки .

STOP 0x000000ED (UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME)

===ПРИЧИНА===
Смяна на дъно или драйвър, IDE кабели повредени или несъвместими, замяна на връзките на хард дисковете

===ОБЯСНЕНИЕ===
Windows не може да достигне директорията със собствени файлове

STOP 0xC0000218 (UNKNOWN_HARD_ERROR)

===ПРИЧИНА===
Повредени файлове в регистъра или изтрите, повредена RAM

===ОБЯСНЕНИЕ===
Windows не може да зареди файлове на регистъра, защото липсват или са повредени

STOP 0xC000021A (STATUS_SYSTEM_PROCESS_TERMINATED)

===ПРИЧИНА===
Несъвместими софтуер или драйвъри

===ОБЯСНЕНИЕ===
Субсистема в режим на (WinLogon или CSRSS примерно) е имала основна грешка.

STOP 0xC0000221 (STATUS_IMAGE_CHECKSUM_MISMATCH)

===ПРИЧИНА===
Модифицирани файлове, грешка при свързване на дисковете, повредена RAM

===ОБЯСНЕНИЕ===
За да се изпробва дали файловете на Windows се зареждат правилно при стартиране на системата и не са модифицирани (примерно от вирус), се изчислява checksum в момента на зареждането и се сравнява с наличните. Ако не са еднакви се генерира тази грешка

Редактирано от Niderland (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с вградена видеокарта, провери за подути кондензатори около южния мост. Ако си с външна видеокарта, огледай тя да няма подути кондензатори и пробвай с друг драйвер и друга карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи номера на грешката е 0,0000000...и 50 на края а по някога даже не се показва синия екран а просто се рестартира възможно ли е да се рестартира заради прахта която се е събрала вътре защото не е чистен откакто е купен през 2010 година.И ако е заради прахта ми кажене как да го отворя марката е Cooler Master ето и снимка http://promo-zone.info/440344c0-db7e-4162-971b-4493a327f93e/multirama-core-2-quad-q9550.info

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи номера на грешката е 0,0000000...и 50 на края а по някога даже не се показва синия екран а просто се рестартира възможно ли е да се рестартира заради прахта която се е събрала вътре защото не е чистен откакто е купен през 2010 година.И ако е заради прахта ми кажене как да го отворя марката е Cooler Master ето и снимка http://promo-zone.info/440344c0-db7e-4162-971b-4493a327f93e/multirama-core-2-quad-q9550.info

Преди да отворя темата щях да кажа прах (дори и да нямаш високи температури) или надути кондензатори (така ли се казваха?). Определено го носи за едно професионално почистване (на мен ми взеха 10лв, но смениха паста и го изчистиха - стана като нов)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи номера на грешката е 0,0000000...и 50 на края...

...STOP 0x00000050 (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA) ===ПРИЧИНА=== Несъвместими драйвъри, Несъвместим софтуер, дефектна или повредена RAM , дъно или карта повредени ===ОБЯСНЕНИЕ=== Драйвър или програма правят опит за стартиране на страница или приложение от невалиден адрес...

Сменяш няколко чифта драйвери, ако не стане, действаш така :

Ако си с вградена видеокарта, провери за подути кондензатори около южния мост. Ако си с външна видеокарта, огледай тя да няма подути кондензатори и пробвай с друг драйвер и друга карта.

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да отворя темата щях да кажа прах (дори и да нямаш високи температури) или надути кондензатори (така ли се казваха?). Определено го носи за едно професионално почистване (на мен ми взеха 10лв, но смениха паста и го изчистиха - стана като нов)

Къде в бургас има такива места за професиално чистене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде в бургас има такива места за професиално чистене?

Не съм от Бургас, предполагам в известен сервиз, но може да ти струва повече от 10лв. Аз живея в малък град. Нямате ли там Vali Computers?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.