Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Śūnyatā написа:

Зависи от предназначението....

Изпитвам особени затруднения да възприемам децата, като на същества с предназначение, най- вече децата, щото възрастните вече тъй или инак сме в кюпа на колективното безумие. (с някои редки изключения разбира се)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 680
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 12 часа, Aumi написа:

Ако вземеш

Хипотеза. Нищо друго е това "Ако". 

Кой ги взема?! Отнемаш ги от родителите им ли, а?! 

Защо?!

Да ти пратя ли всички изоставени деца на произвола на съдбата в цял свят, а?! Само дай адрес, но как точно ще ги взема аз, а?! 

Разбираш ли, че това което си написала са само и единствено думи и вид общи неща, а?! 

Има принцип: Лесно се взема, но трудно се дава. 

Ако дадеш на всички деца своята Любов = то само тогава и единствено може да няма вид предразсъдъци и различия. Именно това изповядва православието. 

Православието не взема децата от родителите им, а дава вяра на семейството, че каквито и трудности да изживеят родителите, то това го правят от любов към децата си. 

Да дава вид предположения всеки може, но да реализира въпросното не на всеки се отдава. ;) 

п.п.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук говорим хипотетично...но щом се хващаш за буквата - нека примерно за този експеримент, тези деца бъдат изоставени деца от различни краища на света.

И нека хипотетично ги съберем в една къща, в която няма нито православни, нито атеисти, нито евангелисти, нито методисти, нито мюсюлмани, нито юдеи, и там няма привърженици на различни партии, идеологии и групировки.

А можеш хипотетично да си представиш, че ти си едно от децата. Там няма попове, които да ти промиват мозъка с разни доктрини.
Ти си с чисто и необременено съзнание.

Децата в тази къща се занимават с творчески дейности. Къщата е красива, чиста и подредена. Има голям двор и се намира извън населените места.
Възпитателите са ведри и спокойни. ...

можем да продължим с фантазиите...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да ти пратя ли всички изоставени деца на произвола на съдбата в цял свят, а?! Само дай адрес, но как точно ще ги взема аз, а?!

Ти няма да дадеш нищо на тези деца, защото поповете в България са алчни, а миряните са лицемери. На приказки за любов и даване няма кой да им стъпи, но първо си гледат къщата, нова кола за себе си, жената, децата, кюфтета за тумбака и вино за душата. Впечатленията ми от висшия клир и монашеството в България са от първа ръка. Достатъчно навътре бях в нещата.

преди 1 час, Aumi написа:

Там няма попове, които да ти промиват мозъка с разни доктрини.

Безполезно е и да опитваш, защото задръстванията вече са образували солидна и упорита его-илюзия, която вярва че е избрана, че обладава божествена същност и непреходна мъдрост в себе си. Замърсяванията и бъговете в ума са се оплели в "нещо" играещо ролята на автономен файъруол, отблъскващ всяка възможност за проява естествената чистота на съзнанието, създавайки у жертвата усещането, че светът е под контрола на лукавия (дяволска интерполация/симулация), а здравият разум и критичното мислене са реална опасност, целящи да охлабят вкопчването (разколебаят вярата) и по този начин да подкопаят спасението на "аза". При фанатично вярващия алчността пуска дълбоки корени в съзнанието, подхранвана от  халюцинацията, наивната химера за вечен живот/безсмъртие. Така се раждат и негативните и позитивните афекти.

Энлиль Маратович засмеялся.
— Милая, — сказал он, — у вас в голове пять тысяч маркетологов срали десять лет, а вы хотите, чтобы я там убрал за пять минут.

Empire V (Виктор Пелевин)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Śūnyatā написа:

Ти няма да дадеш нищо на тези деца, защото поповете в България са алчни, а миряните са лицемери. На приказки за любов и даване няма кой да им стъпи, но първо си гледат къщата, нова кола за себе си, жената, децата, кюфтета за тумбака и вино за душата. Впечатленията ми от висшия клир и монашеството в България са от първа ръка. Достатъчно навътре бях в нещата.

Безполезно е и да опитваш, защото задръстванията вече са образували солидна и упорита его-илюзия, която вярва че е избрана, че обладава божествена същност и непреходна мъдрост в себе си. Замърсяванията и бъговете в ума са се оплели в "нещо" играещо ролята на автономен файъруол, отблъскващ всяка възможност за проява естествената чистота на съзнанието, създавайки у жертвата усещането, че светът е под контрола на лукавия (дяволска интерполация/симулация), а здравият разум и критичното мислене са реална опасност, целящи да охлабят вкопчването (разколебаят вярата) и по този начин да подкопаят спасението на "аза". При фанатично вярващия алчността пуска дълбоки корени в съзнанието, подхранвана от  халюцинацията, наивната химера за вечен живот/безсмъртие. Така се раждат и негативните и позитивните афекти.

— Милая, — сказал он, — у вас в голове пять тысяч маркетологов срали десять лет, а вы хотите, чтобы я там убрал за пять минут.

Не ми е известно що богохулстваш, но това написано от теб е в следствие на лукавия. 

Не е проблем да поговорим и за него, но да казваш, че всички "попове" са ....  е гнусна лъжа!!!

Православните наричат въпросните = духовен отец, независимо в коя енория са. Върховния Духовен Отец е Иисус Христос. (Това е образно казано!!!)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Aumi написа:

Ако човешкото същество е компютър, умът може да се приеме като неговият софтуер.

Умът е запълнен със знания наслагвани в съзнанието на човека от най-ранните му години.

.

В този смисъл, всички тези вярвания са само един пълнеж на ума, който пълнеж може да бъде запълнен с друг пълнеж.

Ако човекът по някакъв начин се освободи от всички тези пълнежи, осъзнава, че това са изкуствено създадени натрупвания в ума му.
Когато се освободи, той престава да бъде православен, евангелист, будист, християнин, мюсюлманин, комунист, атеист.
....

Включая и знанията на предците си.

Пълнеж ,но ние си избираме с какъв пълнеж да сме пълни( освен в ранните си години).

То не е хубаво човек да се освобождава,защото човека ще стане - дете.

преди 10 минути, Śūnyatā написа:

Всеки човек обладава божествена същност,и всеки човек е уникален .

Иначе горе долу ,интересен цитат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не ми е известно що богохулстваш, но това написано от теб е в следствие на лукавия. 

Не видях да богохулства.

Или ти приравняваш православните духовници ...с Бог?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не е проблем да поговорим и за него, но да казваш, че всички "попове" са ....  е гнусна лъжа!!!

Не - гнусна лъжа - само ,,лъжа"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

... но това написано от теб е в следствие на лукавия.

Афектиран, веднага потвърди думите ми. Това е следствието от загубата на здравия разум (ако изобщо е бил наличен). Други са прекарали тежко заболяване на мозъка и не могат да бъдат винени, понеже в момента реагират адекватно спрямо щетите в мозъка. Но тези щети (в повечето случаи) са причинени пак от тяхната алчност - алкохол, цигари, преяждане. И после, олелеее, кво стана, боже помагай...

преди 3 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Афекти, афекти...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Тук говорим хипотетично...но щом се хващаш за буквата - нека примерно за този експеримент, тези деца бъдат изоставени деца от различни краища на света.

И нека хипотетично ги съберем в една къща, в която няма нито православни, нито атеисти, нито евангелисти, нито методисти, нито мюсюлмани, нито юдеи, и там няма привърженици на различни партии, идеологии и групировки.

А можеш хипотетично да си представиш, че ти си едно от децата. Там няма попове, които да ти промиват мозъка с разни доктрини.

Децата в тази къща се занимават с творчески дейности. Къщата е красива, чиста и подредена. Има голям двор и се намира извън населените места.
Възпитателите са ведри и спокойни. ...

можем да продължим с фантазиите...

Да можеш да продължиш с утопичните ти фантазии.

преди 2 минути, Śūnyatā написа:

Афектиран, веднага потвърди думите ми. Това е следствието от загубата на здравия разум (ако изобщо е бил наличен). Други са прекарали тежко заболяване на мозъка и не могат да бъдат винени, понеже в момента реагират адекватно спрямо щетите в мозъка. Но тези щети (в повечето случаи) са причинени пак от тяхната алчност - алкохол, цигари, преяждане. И после, олелеее, кво стана, боже помагай...

Афекти...

Афекти- не я знам тази дума,но това със сигурност е ефект от обучението им в семинарията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Aumi написа:

Не видях да богохулства.

Или ти приравняваш православните духовници ...с Бог?!

Не, не ги приравнявам. Да счита, че всички са ... е вид богохулство ... Това, че той се е натъквал на вид поквара = ми е известно, но да клейми не е Бого-праведно!!!

В случая той се изявява като нещо над въпросните, който е Бог. Те са божи служители, но и нищо човешко не им е чуждо. ;) 

п.п. Говорим за обикновените "попове". Виж как ги нарича .... (Известно ми е какъв тип хора ги наричат по този начин.)  

преди 7 часа, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Нарочно бях краен! 

преди 7 часа, Śūnyatā написа:

Афектиран, веднага потвърди думите ми.

Бог да ти прости волните и неволни грехове! Амин

Ти май си се афектирал, а не аз. Няма лошо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не, не ги приравнявам. Да счита, че всички са ... е вид богохулство ... Това, че той се е натъквал на вид поквара = ми е известно, но да клейми не е Бого-праведно!!!

Когато някои очерня другите, създава в себе си фалшиво усещане за чистота. Така е по-лесно и удобно. Остави ги. Щото на някои хора им е бедна фантазията в някои манастири където будизма е примесен с бон, какви неща се правят. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Shiniasu написа:

бедна фантазията

Напротив! Богата им е, но им е бедно въображението. Ако в даден език има съвпадение, то = прощавай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Говорим за обикновените "попове".

За попа на село ли - ма аз, като гледам Шунята е написал "висшия клир и монашеството в България", като за какво монашество говори, чак ми става смешно. Монасите, де са първи дружки на октоподи и тимаджии по стара ДС шуробадженашка традиция, с ролекси и бентлита, педерастия, проституция и разбира се човешкото "хотелиерство", което не само че не им е чуждо, ами са направо спецове в областа. Заеби пич - от политиците ни по- дискредитирани и изобличени в България, са само православните ни скотове. Не знам и не искам да знам, колко треа да е сдал багажа, за да продължава да им вярва човек.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, insec написа:

За попа на село ли - ма аз, като гледам Шунята е написал "висшия клир и монашеството в България"

Дали същия го е отхвърлил,  няма как да знаем!!!

Има явна ненавист към въпросния.

Не ме интересува повече!!! Мен лично!!!!

Ти, си прави своите изводи сам!

Аз в случая не съм този който знае!!!

п.п. Бил съм с човек внук на поп!!! (Не сексуално!!!!) 

Не познавам нисшите страсти, но нищо човешко не ми е чуждО!!! ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Има явна ненавист към въпросния.

Не изпитвам ненавист. И преди не съм изпитвал. Бях дълбоко разочарован от поведението на някои "духовници" и "монаси". Сега осъзнавам, че за разочарованието което изпитах тогава, си бях виновен сам, защото вярвах без да използвам разума си. Вкопчвах се безумно. Собствената ми алчност и празните надежди за вечен живот ме бяха заслепили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Śūnyatā написа:

Не изпитвам ненавист.

Ти изпитваш!!!

Обоснови се, защо аз изпитвам!

Не ме познаваш, а твърдиш. Кой е прав, а?!

Ти, твърдиш, че си ТИ, аз твърдя, че съм АЗ, та кой да е съди, а?!

По моему!!! Този форум!!!! Но, то си е в този форум само и единствено, а не в реала. 

Плитко мислиш ти!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ти изпитваш!!!

Обоснови се, защо аз изпитвам!

Не ме познаваш, а твърдиш. Кой е прав, а?!

Ти, твърдиш, че си ТИ, аз твърдя, че съм АЗ, та кой да е съди, а?!

По моему!!! Този форум!!!! Но, то си е в този форум само и единствено, а не в реала. 

Плитко мислиш ти!!!

Ненавист изпитва този, който в спора не разглежда и не критикува аргументите на човека с противоположно мнение, а използва директно argumentum ad hominem.

С това а?! и !!!! би ли обяснил какъв ефект целиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Бил съм с човек внук на поп!!!

Бравос, то голема рядкост значи, а поп през живота си, не си и срещал, дори на снимка. 🙄 Па, че иди някой път на църква, християнино, там ще видиш поп - да почерпиш после, за дето съм те информирал за тази толкова тайнствена, тайна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Śūnyatā написа:

С това а?! и !!!! би ли обяснил какъв ефект целиш?

Да ти приличам на мадама която се обяснява, а?! 

Кратко: Довод, за да ти се обясня!!!

преди 4 минути, insec написа:

дето съм те информирал за тази толкова тайнствена, тайна.

Определено моите тайнства са по-големи! :)

Твоите деяния са ми известни!

Дерзай!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Определено моите тайнства са по-големи!

Е големи, големи, колко да са големи, като даже не си виждал поп на живо, а само един внук на един поп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, insec написа:

Е големи, големи, колко да са големи, като даже не си виждал поп на живо, а само един внук на един поп.

:offtopic_s:И кое ти наведе на мисълта, че не съм виждал, а?!

Де, бе младо се .... не = Не ме познаваш, не знаеш какво съм дал, но аз знам какво отнемаш!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

:offtopic_s:И кое ти наведе на мисълта, че не съм виждал, а?!

При положение, че изтъкваш познанията си за клира, понеже си бил виждал внук на поп ........ на каква ли мисъл да ме наведе, тази твоя изповед нелепата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, insec написа:

познанията

Нямам познания, а знания!!!

Анализирай това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Нямам познания, а знания!!!

Добре знания, както искаш си го наречи, тъй или инак си виждал само внук на некъв поп.

Прочее връщам си думите, че не си бил злонамерен - за интрижката, която си се опитал да завъртиш в темите за будизма, съвсем резонно си получил кръстосан огън.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване