Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Въпроса е не да изказваш мантри, молитви и т.н., а реално да правиш друг щастлив. Реално да помогнеш на страдащ човек. 

Нито е мантра, нито молитва. В контекста на будизма "нека" се разбира: За изразяване на съгласие или одобрение. Не можеш да помогнеш на страдащ човек, ако не си осъзнат относно природата на реалността такава, каквато е. Все едно реално да помогнеш на някой докато спиш. Само пробуден може да помогне на друг да се пробуди. И толкоз, защото другия трябва сам да положи усилие да се пробуди - не можеш да се пробудиш и за него, да се помолиш на Господ и т.н. Просто не става. Никой невеж и спящ досега не е успявал реално да помогне на някой. Може само да затвърди или влоши невежеството му. Визирам помощ за духовно осъзнаване, не материална помощ.

Не мога да разбера, защо смяташ, че живота се основава да победител и победен?!

Самото допускане, че някой определя какво трябва и какво не трябва е грешен мироглед.

Значи не вярваш в рай, ад, архангели, демони, победители и победени.

Не вярваш и в някакъв Бог, който определя правилния и грешния мироглед.

Лошо няма. Хубаво е човек да е искрен, дори да е вярващ и да се самозаблуждава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 721
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 14 минути, Śūnyatā написа:

За изразяване на съгласие или одобрение. 

При програмирането по този начин се задават вид стойности на променливи.

Що се касае за математиката, то нека се използва като вид хипотеза, а не съгласие или одобрение. 

Това, че ти се съгласяваш и/или одобряваш, то аз в тоя случай не възразявам, но определено не си равен на Бог, а си подобие. 

Основното различие между моя мироглед и твоя е именно тази: Аз се смирявам над вид природни закони, докато ти нареждаш какви да са. 

Хищникът е хищник. Жертвата е неговата храна. Не може да нареждаш на хищника как да яде трева, за да не наранява и довежда до страдание. 

Не е проблем да си трева, но въпросните неща не си ги измислил ти, а просто си измисляш вид илюзия която на теб ти е най-сгодна. 

Това определено не е истина. Колкото и да ми обясняваш, че чрез будизма е метода за достигане на истината, то толкова повече лъжеш!!!

Нещата не трябва да ги познаваш, а да ги разбереш, но докато вървиш по някаква пътека която си въобразяваш, че те довежда до вид истина, то освен празнота не може друго да получиш. Уви, тоя свят не е пустота, а реална материя, която ти явно не желаеш да приемеш, че не е твоя. 

От там на сетне това нека и твоето съгласие и/или одобрение е без всякаква стойност. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

... но определено не си равен на Бог, а си подобие.

Това определено не е истина. Колкото и да ми обясняваш, че чрез будизма е метода за достигане на истината, то толкова повече лъжеш!!!

Нещата не трябва да ги познаваш, а да ги разбереш, но докато вървиш по някаква пътека която си въобразяваш, че те довежда до вид истина...

Да не би да си разбрал будизма? Да не би да си разбрал какво се крие зад думата Бог?

На каква основа правиш сравнения и твърдиш, че някой лъже?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Śūnyatā написа:

На каква основа правиш сравнения и твърдиш, че някой лъже?

На същата, която сравнявам оригинал с менте. Вида ли, че някой подхожда към духовността с методи за стока, то определено ставам мнителен. 

Всяка една неистина повтаряна многократно се превръща в лъжа. 

Да, разбрал съм будизма, но определено не от тук и не от теб. Не съм общувал с будист, но определено не си оригинален. 

Във всяка религия си има мисионери. Същите обаче не са рекламни агенти. В основата на разпространяването на вид религия е свободната воля на човек. Всеки мисионер обръща внимание на онеправданите (По твое схващане страдащите). С неоправдани не се занимава. 

В случая аз съм неоправдан, защото не знаеш моята користна цел. Да тръгнеш да ме убеждаваш, че нямаш такава и че си благ, то определено е вид неистина. 

До колкото съм остана с впечатление, то твоята користна цел е да даваш информация. Моята пък користна цел е да получавам информация. 

Споделям вид информация тук, но същата е до толкова, за да получа информация. В случая аз те използвам, което именно ме прави неоправдан. 

Да, дал съм информация, че съм православен, но в действителност не знаеш това. Спрямо твоите схващания вид религия се изповядва само и единствено на вид прочит на свето писание и/или написани от някой друг истини. Реално за себе си не може да схванеш какво е вяра в Бог и конкретно за православието вярата в Светата троица. Дори да си чел вид Библия, то ти не знаеш как да се тълкува. В основата на всяко изповядване е делата, а не в изказването на готовите написани текстове от някой или някои. 

Тук трябва да отбележа, че съм спрял своята познавателна способност много отдавна. Имах възможността да продължа вид академичност, но съзнателно избрах практическото прилагане на придобитите знания. Другото което е, че активния ми живот е приключил. 

Рамус в това отношение е прав. Докато си пия сутрешното кафе или вечерното питие чета съвременния вестник. За разлика обаче от вестника, телевизията и радиото, то имам възможност в реално време да апострофирам вид "журналист" и/или рекламодател. 

Кратко: Правя сравнения и твърдя, че нещо е лъжа на база (основа) на мои знания и опит. Същите другия не знае какви са. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук повечето не сте разбрали ,какво е Бог или Господ.Четете стари текстове ,които са зле преведени и им вярвате,нямате никаква опитност ,ама се правите на големите разбирачи,Но всъщност нищо не разбирате ,и само търсите истината . Мислите се за велики ,а всъщност сте си обикновени заблудени. Само че ,системата е такава ,че ви се правят реклами на заблуди и вие се връзвате яко ( с вериги ) ..Нещата са много прости само че вие ги разстргляте и разводнявате,но си е за вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбрал съм будизма, но определено не от тук и не от теб.

Будизма не се разбира, а се живее. Да го живееш, означава да си проБУДен. Да си проБУДен, означава да си осъзнат за реалността такава, каквато Е. Да си осъзнат за реалността такава, каквато Е, означава - всяка мисъл, всяка дума, всяко действие на съзнанието да се опират на:

1. Нетрайност - всичко е нетрайно, няма нищо вечно.

2. Безсъщностност - липсва неизменна същност у каквото и да било.

3. Зависимост - всичко което се появява зависи от причини и условия, които също зависят от причини и условия и т.н.

Следователно, който се опира вяра без доказателства, че съществуват вечни, неизменни, независими, абсолютно реални неща, няма как да е осъзнат и ще постъпва неосъзнато, на база невежеството си. Невежеството ще обуславя жизнената му пътечка. Ще бъде белязан от страданието, защото нито една негова мечта, надежда, блян, няма как да станат реалност. Представата му за живота или за живот след живота (колко глупаво звучи), докато живота изтича или е почти изтекъл, просто няма да се случи, няма как да се реализира. В това няма нищо лошо или драматично, това се е случвало, случва се и ще продължи да се случва всеки ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Будизма не се разбира, а се живее.

Извън будизма също се живее. По тази логика всички сме будисти ли?! 

Будизма е начин на живот, но да ми твърдиш, че е единствен начин  е лъжа. 

И напротив именно защото не си будист може да разбереш, да стигнеш до обективна истина за него. Научно е доказано, че до двадесет и една години човек се осъзнава напълно. Не случайно след осемнадесет години му се търси вид отговорност, ако е постъпил неправилно спрямо обществото. 

Има съзнателен и несъзнателен живот. Ти или постъпваш съзнателно или несъзнателно. Несъзнателните неща са свързани с навици и/или физиологични особености. 

Ти се изживяваш като будист, но определено не си будист. 

3. Зависимост - всичко което се появява зависи от причини и условия, които също зависят от причини и условия и т.н.

И от кой зависи дали ще станеш родител или не?! 

1. Нетрайност - всичко е нетрайно, няма нищо вечно.

Това, че ти си нетраен, не означава, че няма вечност. Примерно частици и от майка ми и от баща ми, и от бабите ми и дядовците ми и т.н. в момента съществуват. Отделно това чрез баща ми и майка ми съм усвоил знания предавани от родители на родители. Благодарение на въпросните идеи и ред други неща включително ДНК материал ще бъде в бъдеще. Това ще е докато този свят съществува, после е божия воля. Това, че ти не я знаеш, то не означава, че я няма. Да, определено ти ще имаш своята крайност, но ми е любопитно защо предаваш чужди неща, а не свои?! Мислиш ли, че на мен твоите илюзии са ми потребни за да живея?! Кой си ти, за да определяш кое е живо и кое не е, а?! 

Между другото всяка сутрин се будя, а не буда. Не е необходимо някой да ме бута, за да се пробудя. Всяка вечер заспивам. Аз по този начин си чистя съзнанието.  Това е нормалното. Всякакъв друг начин за почистване на съзнанието е лъжовен, който довежда до илюзии и до ненормалност.

За мен лично, че си ненормален не е проблем, защо обаче имаш нещо против нормалното?!  

2. Безсъщностност - липсва неизменна същност у каквото и да било.

Това пък е пълен абсурд. Всяко едно нещо си има своята същност. Това, че ти не може да я възприемеш и/или проумееш и/или откриеш, говори за ниска интелигентност. По тази логика не би имало открития и ред неща (включително тази среда в която обменяме мисли в момента) ...  Именно чрез издирване на същността за този свят се придобиват знания, а не познания. 

Потресен съм от твоя будизъм определено ... Буда би се обърнал в гроба. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Научно е доказано, че до двадесет и една години човек се осъзнава напълно.

бла=бла-бла+бла*бла. :lol6:Ма тва "научното доказано"... малиииии!!! Ма ти точно си примера за обратното... Бая по 21 са минали, пък още работата е... "нюню".

Това, че ти си нетраен, не означава, че няма вечност........други неща включително ДНК материал ще бъде в бъдеще.

Това ще е докато този свят съществува, после е божия воля. Това, че ти не я знаеш, то не означава, че я няма.

Всяко едно нещо си има своята същност

а стига бе :lol6:- новият рекорд !!! :olympicflag2:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това, че ти си нетраен, не означава, че няма вечност.

Точно така. Именно промяната създава времето. Усещането за време е следствие от осъзнаването на промените, които се извършват около нас (или в нас, ако съзнанието е насочено навътре). Така че докато има промяна, ще има и време. И ако промяната никога не спира, както твърдят будистите, то и илюзията за време ще е винаги налична, ако има будно съзнание.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Shiniasu написа:

Така че докато има промяна, ще има и време. И ако промяната никога не спира, както твърдят будистите, то и илюзията за време ще е винаги налична, ако има будно съзнание.

За всяко нещо си има времето. Осланяйки се само на материалното, то възниква илюзия за краткост. Осланяйки се на духовност, то живота ти придобива същност и смисъл, и в тоя смисъл не е кратък. 

Принципно всеки се видоизменя (променя) до определена възраст. Някои умишлено бавят тази промяна, за да не поемат отговорността за своя живот. 

п.п. Само едно не забравяй: Нещата които не зависят от теб са в пъти в повече, затова прави само и единствено нещата които пряко зависят от теб. ;) Ти решаваш как да живееш, а не някой да ти казва или пък да прочетеш някъде как и го приложиш. Трябва да усетиш сегашния момент, а не момента в миналото. ;) 

Когато вид учение и/или религия са писани = условията са били други. Ти решаваш в какви условия да реализираш себе си, а не друг!!! Имайки дадени, то от теб зависи дали ще ги подобриш в следващия момент или не. Да чакаш някой друг да го направи = забрави!!! 

Да, хората които имат са с вид привилегия спрямо които нямат. Затова и е необходимо да остави наследство, за да може следващите да не тръгват от нищо. 

Имаш свободна воля на кого да го дариш това наследство. Избора е изцяло от теб и определено не зависи от друго обстоятелство. Да, в някои неща няма причинно следствие, а е въпрос на съвест. ;) Или имаш или не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, в някои неща няма причинно следствие, а е въпрос на съвест. ;) Или имаш или не. 

Я ми ги посочи тези неща ,че не се сещам къде няма ,,причинно следствие"?

преди 9 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да, в някои неща няма причинно следствие, а е въпрос на съвест. ;) Или имаш или не. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Ма ти - сериозно ли. Той си ги шляпа тия глупости на няколко ракии. За него всяка тема е вариант на квартална сливенска кръчма и си няма въобще идея какви ги изхожда.

Темата се превръща неумолимо в поредния кенеф. От полюциите че 'повторенията оставяли впечатления в мозъка", до "правилните когнитивности" и "причинното следствие" - направо са "цигански цирк".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Темата се превръща неумолимо в поредния кенеф.

Защо все така става? Каква е причината да достигнеш отново до условно-категорическото умозаключение, че поредната тема с твое участие се превръща в канеф?

преди 21 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

По тази логика...

Остави тази логика, че падна в мрежите на Сатаната. Демоните дрънкат на пиано и натискат клавишите от страхове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Śūnyatā написа:

Защо става все така? Каква е причината да достигнеш отново до условно-категорическото умозаключение, че поредната тема с твое участие се превръща в канеф?

Елементарно е = има голяма нужда!!! И къде = тука!!! Се ... де да знам ... мое да има и други места де изхожда своето Его ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

В Бог, естествено. Вземи го попитай, ако още не си.

А иначе темата, аз поне като чета и се чувствам много духовно и превъзвишено. Просто нямам думи от сравненията, които се правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Shiniasu написа:

... като чета и се чувствам много духовно и превъзвишено.

Духовността е идея (гр. ίδέα ‘представа), която лесно се превръща в натрапчива идея или идея фикс. Това важи и за всичко останало, за вярата в Бог, съществуването на вечна, неизменна същност на нещата извън времето и пространството, абсолют, световна воля, универсален дух (етернализма); вярата в Аз-а (егото); вярата че нищо не съществува (нихилизма) и т.н.

Идеите, като вирусите, са се намърдали навсякъде, дори в будизма. Затова Нагарджуна пише Муламадхямакакарика, за да го очисти от всички идеи или представи и да се опита да го върне в първоначалния му вид.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Идеите, като вирусите, са се намърдали навсякъде, дори в будизма.

дори и сред пишман-будистите :)

Проблемът на идеите идва от възможността им да доставят изживяване, в среда на фантазьори. Така идеите се превръщат в сънища, за сънуване от Бегълци и Спасяващи се.

Навсякъде из темите Фантазьорите, борещи се за своето късче идеи, които да си "прихванат" от социалната "трапеза", да си ги отглеждат, за да добият усещането че са 'живи". 

За Фантазьорите идеите (представите) за живота, са самия Живот. Дали идеите ще са едни или други построения - важно е да ги припознае поредния фантазьор и да се вкопчи в тях - като генератор на усещане и чувстване на 'живеене". И после - да си ги отстоява, защитава, утвърждава , защото се приютил и оградил с тях.

Една и съща пиеса си върви... заради лесното припознаване и начин за лесни изходи - патеричките на битието. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и най-възвишената идея може да бъде изопачена и това е видно. Но това изопачаване се случва само в индивидуалното съзнание когато то е неразвито.

Същността е тази характеристика, която прави така, че да се прояви огън, когато палим клечка кибрит, вместо да завали дъжд примерно.И ако някой път в следствие триенето на клечката в повърхността на кибрита наистина задали дъжд, значи същността се е променила. Това е лесното за осъзнаване. По-сложно е с осъзнаването, че същността е само една във всичко, но до това всеки трябва да достигне сам.

Духовността е това, което е присъщо на духа. Духът от своя страна мога да оприлича на океан от огън, в който индивидуалната искра се губи (угасва), но в същото време тя винаги може да се прояви отново като отделна искра при наличието на подходящите условия. Дали тази искра е същата или не е въпрос на гледна точка. Тя е същата и не е същата едновременно. Доколкото тя се изменя - не е. Но доколкото тя е следствие на самата себе си, а външните условия не я пораждат, а само регулират възможността за нейната проява - тя е същата. 

Идеите пораждат мисли, а мислите - думи. Странно защо ако идеите са ненужни си служим с породените от тях мисли и думи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, _ramus_ написа:

... за да добият усещането че са 'живи". 

Това, че някаква съвкупност се възприема и усеща като "жив човек" също е идея. Никога не съм твърдял, че представата "жив човек" обладава същност. Нито будизма твърди подобно нещо. Образовай се малко и анализирай Праджняпарамита сутрите. Преди да се изходиш си подсигури тоалетна хартия или направо си сложи памперс.

преди 34 минути, Shiniasu написа:

Дори и най-възвишената идея може да бъде изопачена и това е видно. Но това изопачаване се случва само в индивидуалното съзнание когато то е неразвито.

Идеята е представа, тя няма същност - възниква в зависимост, няма какво да й бъде изопачено всъщност. Но идеята има сила, която превзема мисълта и те превръща в зомби. Съзнанието се развива и осъзнава на база възприятия, анализи и изводи.

преди 34 минути, Shiniasu написа:

Същността е тази характеристика, която прави така, че да се прояви огън, когато палим клечка кибрит, вместо да завали дъжд примерно.И ако някой път в следствие триенето на клечката в повърхността на кибрита наистина задали дъжд, значи същността се е променила. Това е лесното за осъзнаване. По-сложно е с осъзнаването, че същността е само една във всичко, но до това всеки трябва да достигне сам.

Поредната глупост. Не същността, а зависимостта от причини и условия е причина за възникване огън. Огън сам по себе си няма, защото няма независима същност. За да появи огън са необходими минимум горимо вещество и среда (пространство, въздух, кислород). Дори не винаги е необходима клечка или източник на запалване. Когато някоя от причините не е налична - няма и огън, защото огъня не може да се появи само по същност. Както и осъзната мисълне може да се появи от неразвит мозък. Не е толкова лесно за осъзнаване, ако в ума гори огъня на невежеството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Shiniasu написа:

Странно защо ако идеите са ненужни

Не е възможно нещо да съществува... и да е "ненужно' - на някого, за нещо...

Идеите - за някого са просто упражнение и средство за израстване, за други - патерички за вкопчване и доставка на "живеене".

Не идеите имат значението, а Живеещият определя смисъла, целите ...

Фиксирането в идеите, в случая, е само заради бягство от отговорността от самия Живеещ и нуждата му да привижда всичко да е "извън него".

Системите от идеи (представи) са основната житейска патерица на основната маса на човечеството - вече хилядолетия. Но са и основният стимул за развитието - в него.

========

Налице е проста формула, изразена със следната съответствена схема:

по идеите (сред които се е припознал), по начина по който ги отстоява, защитава, манифестира, повтаря и затвърждава, се разбира "кой е субекта".

Или с по друг начин - по ролята, значението и целите на идеите му - субекта се описва КОЙ Е ТОЙ.

===========

Има сравнително прост способ за осъзнаване на ролята и значението на идеите за всеки човешки субект - систематични упражнения в изнамиране, анализ, синтез - на личните си идеи... докато се стигне до възможност да се опита "отказ" и "изтегляне от тях" . Ако няма друг начин - в други идеи, ако има - да остане без идеи - съблечен и лишен от "ползите им за него самия".

Това са елементарни и първоначални похвати за деконструкция на идента...

------------

Вкопченият в идейните си конструкции - се самолишава от развитие. За него развитието идва само сред идеите, само от повторенията и подреждането им - до степен че да изгради с тях версия на своя подредена реалност и чрез нея да реализира усещане за "битие". Това е своеобразен капан, в който попада всеки човешки субект и е цената за лесния достъп.

В най-общ смисъл - възможността идеите да се ползват за изживявания и сънуване - е просто етапна "болест", която се израства... Всички етапи имат своите "капани" ...

преди 10 минути, Śūnyatā написа:

Но идеята има сила, която превзема мисълта и те превръща в зомби.

ти си чудесен пример за това. Много контрастен, много точен в поведение, израз и изказ.

Всъщност - не идеята превръща някого... в нещо. Това е неговата същност и той само ползва идеи, за да я реализира и изрази.

идеите - са нищо сами по себе си. Цялата работа се определя от "потребителите" и "нуждаещите се".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, _ramus_ написа:

... ти си чудесен пример за това. Много контрастен, много точен в поведение, израз и изказ.

Коментирай аргументите, не личността. Или толкова можеш ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Śūnyatā написа:

Коментирай аргументите, не личността.

Няма начин да не се хванеш - защото това е част от защитната ти схема :)

Там е работата - личността се крие зад аргументите си. А те - не са никакви аргументи, а са нейните фантазии, сред които същата "живее'. Винаги й се струва че щом фантазиите й са застрашени, тя е "атакувана" и това е чудесен лакмус за сливането на сънуването със същата тая личност.

Съвсем просто е... съвсем. Просто не изнася на личностите, които живеят сред фантазиите си, наречени от тях 'идеи', аргументи, логика... А са просто сънищата им.

Степента на сливане на Сънуващия със Сънищата му, е лесно да се изведе - по реагирането, защитаването и отстояването при внасяне на дисонанси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _ramus_ написа:

Няма начин да не се хванеш - защото това е част от защитната ти схема :)

Там е работата - личността се крие зад аргументите си. А те - не са никакви аргументи, а са нейните фантазии, сред които същата "живее'. Винаги й се струва че щом фантазиите й са застрашени, тя е "атакувана" и това е чудесен лакмус за сливането на сънуването със същата тая личност.

Ок. Пускам се. Хубав ден :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Śūnyatā написа:

Идеята е представа, тя няма същност - възниква в зависимост, няма какво да й бъде изопачено всъщност. Но идеята има сила, която превзема мисълта и те превръща в зомби. Съзнанието се развива и осъзнава на база възприятия, анализи и изводи.

Представите се формират възоснова на идеи. Идеята има същност или може би е по-точно да се каже, че самата идея е същността. Идеите не възникват. Умът може само да разбере една идея, но не може да я създаде или измени. Тук разбира се може да възникне объркване, защото думата "идея" в ежедневния език е приела съвсем изопачена форма и това е видно още в първите ти три думи. Идеята може да се каже, че е принцип - общовалиден и неизменен, - но не и представа. Да имаш идея за нещо, означава да го разбираш, да си навлязъл в истинската му природа и същност - да скритото в него, което не зависи от конкретните условия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване