Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Anjel Dimitrov написа:

прав си.

В моята религия се знае.В християнството и другите религи  може и да вярват в неизпитани практики ,но в моята религия всичко е проверено и изпитано.

Значи не е религия !......Е някаква (съмнителна) практика да кажем .....

А как (си) обясняваш това което не се знае ?! За немислимото изобщо не смея да питам ! :)

.............................................................

Религията е необходим , неизбежен инструмент за всяко Съзнание ! Инструмент за работа със знае се/не се знае......то , в мисленето друго няма - немислимо е !.....

Просто не трябва да се ограничаваме и да вярваме само в Религията . Следва винаги да се знае и помни , че това е Религия , а не е Наука или Знание !

Да се вярва само на инструмента - това все пак е ........не цялото ! :)

.........................................................

В началото винаги е Вярата , а нейн инструмент е Религията !  .....Следва винаги да подлежи на съмнение поради това което не се знае . Да се търсят и установяват факти за съществуване на нещата.....

Когато нещо от Вярата се докаже чрез фактите че съществува , то става Наука - инструмент на Знанието.....

Отварят нови хоризонти от незнание . Появява се , измисля се въз основа на старото  нова Вяра с нова Религия......и т.н.

Това е пътят на познанието ! :nono:

(Ти едва ли знаеш толкова много , за да предлагаш нова Вяра , респективно Религия...то се вижда в постовете ти. :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, by_chechi написа:

:nono:

(Ти едва ли знаеш толкова много , за да предлагаш нова Вяра , респективно Религия...то се вижда в постовете ти. :))

Знам повече от достатъчно,докато другите само са чели,аз имам и опитности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Anjel Dimitrov написа:

Знам повече от достатъчно,докато другите само са чели,аз имам и опитности.

Това е само твърдение.... което нямам намерение да оспорвам ! Всеки сам за себе си да преценява.... :nono:

Аз примерно съм падал от кайсия ......докато се протягам лакомо за зрял плод по тънките клони . Ти падал ли си от кайсия ? Натъртеното боли - да знаеш....! А може и да се пребиеш...! Пък и голям срам е за Маймун да падне от кайсия - от Лакомия !!! А , бе в крайна сметка с мен на земята се стръска и кайсията - така или иначе се докопах до нея .......ама на земята ! И си и платих за нея.... :lol6:

Казано иначе - вярвах ! Голямото както се виждаше , се оказа малко.....:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, by_chechi написа:

:lol6:

Казано иначе - вярвах ! Голямото както се виждаше , се оказа малко.....:nono:

И аз бях ревностен християнин,изследвал съм будизма и мохамеданството ,и тези другите имат едно общо нещо,че изкарват ,,отношенията-Господ -човек" нещо много сложно трудно разбираемо и трудно.Затова ,,Анжелизъм" ,цялото учение се изчерпа с една тема от 9 страници барабар със спанак(предал съм какво и как ме отведе до най-близката позиция до Господ- Бог-Аллах.Има още един два поста да направя и така...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, by_chechi написа:

Обратно е !  Нарочно е обърнато от "поповете" ! Така никоя мисъл няма ограничения за достоверност и няма нужда от доказателство...."Бог (или Буда , Христос , Мохамед , или който и да е той) така каза !" и толкова ! :nono:

Духовното да намери своето място всред земното ! За да е адекватно на действителността в околната среда....:nono:

Иначе са някакви побъркани , луди......! :lol6:

Не е обратното. Най-малкото горе пишеш за нещо различно от това, което казах. Това прави твърдението ти неадекватно спрямо моето. Земята няма да стане рай, а човек трябва с чистотата си да се извиси до рая. Ти пишеш за нещо съвсем друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Земята няма да стане рай, а човек трябва с чистотата си да се извиси до рая. 

Земята е бледа сянка на рая,такаче отчасти е рай (но кой както си го направи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anjel Dimitrov написа:

Земята е бледа сянка на рая,такаче отчасти е рай (но кой както си го направи).

Пак е обратно бре !:nono:.......баси трудното мислене ! :lol6:

Земята я има тук и сега , Раят го няма никъде.....

Раят е бледа сянка на Земята . Само хубавото от Земята призрачно се вижда .....мечта-мираж където вълкът не изяжда агнето ....

Ха ! Той , вълкът станал ветерианец ! Баси пишман-вълка тогава !:lol6:

Бледа сянка на Земята само в главите на хората....!:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, by_chechi написа:

Земята я има тук и сега , Раят го няма никъде.....

Бледа сянка на Земята само в главите на хората....!:nono:

Ти явно нямаш опитности и не си гледал за такива,Аз бях в Рая в отвъдното.

не си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anjel Dimitrov написа:

Аз бях в Рая в отвъдното.

не си прав.

:lol6:...Те , и Христос , и Мохамед , и още други са там , ама не са се върнали....:lol6:

....Бил си пиян или по-скоро надрусан . Марихуаната и опиумът са от древността познати....Тук , на Земята ! :)Гледай да не прекаляваш !:nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, by_chechi написа:

:lol6:...Те , и Христос , и Мохамед , и още други са там , ама не са се върнали....:lol6:

....Бил си пиян или по-скоро надрусан . Марихуаната и опиумът са от древността познати....Тук , на Земята ! :)Гледай да не прекаляваш !:nono:

И ти ще отидеш там(в рая) :wink12:

Не .В малка кома .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...