Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на система за домашно кино

Препоръчан отговор

Здрвейте! 

Какво мислите за това  

http://technomarket.bg/products/09119966/lg-dh-4220s

по-добре ли ще е от това 

http://www.itx.bg/bg/microlab-fc-360-5-1-100w-rms-finecone-speakers.html?

Целта е да се извади по-добър звук от телевизора и понеже телевизора си има почти всичко като кодеци във вградения плеър, не държа толкова на друг външен такъв плеър.

Проблем ли ще е, ако плеъра на телевизора поддържа DTS, но домашното кино, ако е DVD, а не BluRay - дали ще ивади звука?

Разглеждах и това, но от коментарите в нета, не останах очарован, според тях това е дори по-зле от вградените в телевизора колони....

http://technomarket.bg/products/09126215/lg-nb2420a

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ще рече, че просто е грешна информацията, 5.1 си е системата.

Падсивни са колони които имат нужда от усилвател/ресивър, активните си имат вграден. Официален сайт- най-евтините рещения http://www.adam-audio.com/en/multimedia/products сега ще изнамеря и ценова лис

Ами веднага изпозвах чичко Гугъл и ми показа това  http://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/microlab/fc-360-p26909949/  -мисля за това ,,говориш,, Благодаря ,че се включи в темата  ПП---добре си

Здрвейте! 

Какво мислите за това  

http://technomarket.bg/products/09119966/lg-dh-4220s

по-добре ли ще е от това 

http://www.itx.bg/bg/microlab-fc-360-5-1-100w-rms-finecone-speakers.html?

Целта е да се извади по-добър звук от телевизора и понеже телевизора си има почти всичко като кодеци във вградения плеър, не държа толкова на друг външен такъв плеър.

Проблем ли ще е, ако плеъра на телевизора поддържа DTS, но домашното кино, ако е DVD, а не BluRay - дали ще ивади звука?

Разглеждах и това, но от коментарите в нета, не останах очарован, според тях това е дори по-зле от вградените в телевизора колони....

http://technomarket.bg/products/09126215/lg-nb2420a

При всички случаи Микролаба е по добър от тези кукушинки! Това им е точното название. Има предимство, че има плеар, но ти казваш че телевизорати има тази функция. Понататък, въпросът ти не е много ясен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! Извинявам се, че не съм формулирал правилно и ясно въпроса си...Имах предвид ако се вземе произволно домашно кино, което не е BluRay, а DVD - дали ще е проблем да минава DTS звука през него, тоест ако телевизора веднъж поддържа тази функция, не би следвало да има проблем да се извади звука, но да не стане евентуално че да се вземе DVD домашно кино и в последствие да не плейва звука от филмите...

Но както по всичко личи ще приема съвета ти за Microlab... Просто не знаех на тази цена, дали няма да са еднакво като звучене, но явно Microlab е с предимство, нищо че е на тази цена.

При всички случаи Микролаба е по добър от тези кукушинки! Това им е точното название. Има предимство, че има плеар, но ти казваш че телевизорати има тази функция. Понататък, въпросът ти не е много ясен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря! Извинявам се, че не съм формулирал правилно и ясно въпроса си...Имах предвид ако се вземе произволно домашно кино, което не е BluRay, а DVD - дали ще е проблем да минава DTS звука през него, тоест ако телевизора веднъж поддържа тази функция, не би следвало да има проблем да се извади звука, но да не стане евентуално че да се вземе DVD домашно кино и в последствие да не плейва звука от филмите...

Но както по всичко личи ще приема съвета ти за Microlab... Просто не знаех на тази цена, дали няма да са еднакво като звучене, но явно Microlab е с предимство, нищо че е на тази цена.

За цената не се притеснявай, а се радвай.Все пак това са колонки направени от дърво или плоскости, а не от велпапе и свирят за разлика от тези кълбета. Тук бих могъл да ти кажа, че кълбовидната форма има много добра акустика, но не и в тези и размери и с тези малки говорителчета. Що се касае за DTS iи DVD плеар, то погледни в спецификацията на избраният от теб модел какви формати и контейнери поддържа и по важно - какви ВХОДОВЕ и ИЗХОДИ има избраният плеар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око и на Solo 7c, също са доста добри. Като имаш и в предвид това, че са активни и не се нуждаеш от допълнителен усилвател към който да ги вържеш.  ;) 

П.П. Ако не се лъжа дори имаха дистанционно управление.  :P

Редактирано от Quattroo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око и на Solo 7c, също са доста добри. Като имаш и в предвид това, че са активни и не се нуждаеш от допълнителен усилвател към който да ги вържеш.  ;) 

П.П. Ако не се лъжа дори имаха дистанционно управление.  :P

Отлично предложение, за което има специална тема в този подраздел. Да! Има и дистанционно и колонките са на нужната висота. Също ги препоръчвам като много добро решение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Обмислям сериозно покупката на Microlab FC-360, но се чудя дали да взема 2.1 или 5.1? От коментара под Youtube пише. че 2.1 е по-добрия избора...?

the 2.1 system has much better reviews then the 5.1 system so i can't tell you much, but i know that if its a 100W system it should be very very loud, my 2.1 7w logitech system is very loud on 100% you cant have a normal conversation at all. yours sound faulty mate.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обмислям сериозно покупката на Microlab FC-360, но се чудя дали да взема 2.1 или 5.1? От коментара под Youtube пише. че 2.1 е по-добрия избора...?

the 2.1 system has much better reviews then the 5.1 system so i can't tell you much, but i know that if its a 100W system it should be very very loud, my 2.1 7w logitech system is very loud on 100% you cant have a normal conversation at all. yours sound faulty mate.

Аз бих вземал 2,1 модела. Добре свирят, усилвателя е в отделен блок и може ако поразбирваш от техника да си го преправиш за да свири още по добре. Много е удобен за това.Слушал съм ги и свирят добре. Само 2,1 модела - другите - не съм имал възможност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, в такъв случай ще взема 2.1, считам че за всекидневната ще е повече от достатъчно и разликата със звука от телевизора LG ще е огромна!;-)

Аз бих вземал 2,1 модела. Добре свирят, усилвателя е в отделен блок и може ако поразбирваш от техника да си го преправиш за да свири още по добре. Много е удобен за това.Слушал съм ги и свирят добре. Само 2,1 модела - другите - не съм имал възможност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, в такъв случай ще взема 2.1, считам че за всекидневната ще е повече от достатъчно и разликата със звука от телевизора LG ще е огромна!;-)

Последно, спри се на модел 530. Ще си доволен много. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на Microlab m910, заради това, че има оптичен вход - телевизора няма други изходи за аудио... LG LM620S.

Последно, спри се на модел 530. Ще си доволен много. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на Microlab M910 - в get.bg нямаха модела и ми казаха, че е изчерпан и не се произвежда вече... Поръчах от друг сайт и чакам за потвърждение, дали го имат модела... Но четох, че ако от телевизора, който поддържа DTS, и ако звука се изкарва през оптика - то тогава, колоните задължително трябва да поддържат DTS Decoding...? Това вярно ли е? Тоест, ако гледам от вградения плеър на телевизора филми с DTS от mkv филми, звука няма да излиза през Microlab m910...? 

Тоест, телевизора прави bypass на звука и в този случай се изисквало външно декодиране на звука...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях се на Microlab M910 - в get.bg нямаха модела и ми казаха, че е изчерпан и не се произвежда вече... Поръчах от друг сайт и чакам за потвърждение, дали го имат модела... Но четох, че ако от телевизора, който поддържа DTS, и ако звука се изкарва през оптика - то тогава, колоните задължително трябва да поддържат DTS Decoding...? Това вярно ли е? Тоест, ако гледам от вградения плеър на телевизора филми с DTS от mkv филми, звука няма да излиза през Microlab m910...? 

Тоест, телевизора прави bypass на звука и в този случай се изисквало външно декодиране на звука...?

Софтуерно няма как да стане, а хардуерно този модел колони не са направени за тази цел.Аз не съм гледал модела на телевизора ти, но като че ли не трябва да бързаш и да помислим малко, защото навярно ще трябва да разрешим въпроса по друг начин. С усилвател или тунер усилвател с DTS.  А след това ще следват и колоните, с което цялата ти конфигурация ще стане значително по-скъпа, но за сметка на това - по качествена! Напиши модела на телевизора за да не го търся в постовече, че си си избрал май особен модел, който на теб ти харесва.

Сега обърнах по сериозно внимание на колоните, но не съм търсил подробна техническа информация за тях. Не мога да кажа със сигурност при това положение. Някой от колегите, ако има опит, нека изрази своето мнение.На мен ми трябва документация за да кажа убедително какво може и какво не. Ето снимка на задния панел, но повече като инфо - нямам!

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софтуерно няма как да стане, а хардуерно този модел колони не са направени за тази цел.Аз не съм гледал модела на телевизора ти, но като че ли не трябва да бързаш и да помислим малко, защото навярно ще трябва да разрешим въпроса по друг начин. С усилвател или тунер усилвател с DTS.  А след това ще следват и колоните, с което цялата ти конфигурация ще стане значително по-скъпа, но за сметка на това - по качествена! Напиши модела на телевизора за да не го търся в постовече, че си си избрал май особен модел, който на теб ти харесва.

Здравей! Телевизора е LG LM620S, който поддържа DTS и съм го изпробвал на филми чрез вградения му плеър. Проблема идва от това, да не би да стане така, че да си вадя грешно заключение, че щом от плеъра се възпроизвежда DTS, за целта да се изкара звука на филми с DTS, не е нужно колоните да са с вграден декодер... Тоест това е моята логика, но се натъкнах някъде в нета, че на телевизор LG LM640S, който по параметри е досущ като моя, не тръгвало звука при HD mkv филми, при което ми "светна" лампата...и реших да попитам. Тоест има не малък шанс, телевизора да изкарва звука през оптика посредством DTS by-pass и за целта да е необходим декодер...

Иначе аз не държа на нещо кой знае какво, затова не ми се хвърлят пари, просто искам по-качествен звук от вградения в телевизора, тъй като имам що-годе свястно домашно кино за хола.

Бих се радвал да се предложат варианти, ако в случая Microlab M910 не е подходящ, но да уточня че търся вариант с optical in вход.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

В крайна сметка за всекидневната взех този soundbar - Sony HTCT60...

Публикувано изображение

Да чукна на дърво - вади приличен звук!;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

И така...Понеже има едно неписано ,,правило,,запитващия да се докладва какви ги е наносал всъщност,та...За известно време бях пренебрегнал тази ми прищявка за доозвучаване и най после се реших,та в петък получих новата си продобивка.Докладвам се сега защото в събота я инсталирах и ден два добивам впечатления,а те са,че напълно задоволява претенциите ми за добро озвучаване (поне за моите потребности) Благодаря на включилите се в темата и макар и не точно каквото ми бяха предложили все пак ми дадоха някаква насока! Придобивката ми е тази...

MICROLAB H-600 Optical Публикувано изображение

Благодаря Ви още веднъж и за сега една виртуална почерпка :beer:  :headphones:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така...Понеже има едно неписано ,,правило,,запитващия да се докладва какви ги е наносал всъщност,та...За известно време бях пренебрегнал тази ми прищявка за доозвучаване и най после се реших,та в петък получих новата си продобивка.Докладвам се сега защото в събота я инсталирах и ден два добивам впечатления,а те са,че напълно задоволява претенциите ми за добро озвучаване (поне за моите потребности) Благодаря на включилите се в темата и макар и не точно каквото ми бяха предложили все пак ми дадоха някаква насока! Придобивката ми е тази...

MICROLAB H-600 Optical Публикувано изображение

Благодаря Ви още веднъж и за сега една виртуална почерпка :beer:  :headphones:

Купил си една камара колони и иска да се отърве само с "виртуална "почерпка. Нали си от Русе бре, не си от Габрово. И защо не напишеш нещо повече за тях? На мен ми е интересно и твоето мнение.Имаш ли кабел за коаксиалния вход? И направил ли си вече проба на музика. Все едно - 2,1 система. Това ме интересуваше повече. Но все пак - ЧЕСТИТО от мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купил си една камара колони и иска да се отърве само с "виртуална "почерпка. Нали си от Русе бре, не си от Габрово. И защо не напишеш нещо повече за тях? На мен ми е интересно и твоето мнение.Имаш ли кабел за коаксиалния вход? И направил ли си вече проба на музика. Все едно - 2,1 система. Това ме интересуваше повече. Но все пак - ЧЕСТИТО от мен!

Ми ела в Русе и в Рига ще те заведа :) Ами...имаше си в комплекта кабели-нищо допълнително не съм копувал.Сори,че така ,,простовато,,ти отговарям,но нали знаеш,че технически не съм грамотен с тази техника.Да ---свързах я -пробвах с музика ,с филм.Доволен съм.Направи ми впечатлление,че всички колони не свирят еднакво-в смисъл като задавам различни типове за музика свирят по-силно ту фронталните ,ту тези по-ниските :) и при даден тип музика тази централната не се чува-демек прехвърля звука различно.Не знам така ли трябва да е ,или нещо не правя като хората,но ще я разуча.Иначе всичките си свирят-демек съм ги свързал правилно,но явно зависи как им подаваш звук.Не компететно изказано от моя страна,но така стоят нещата.Вярвам ме разбра какво исках да кажа :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ела в Русе и в Рига ще те заведа :) Ами...имаше си в комплекта кабели-нищо допълнително не съм копувал.Сори,че така ,,простовато,,ти отговарям,но нали знаеш,че технически не съм грамотен с тази техника.Да ---свързах я -пробвах с музика ,с филм.Доволен съм.Направи ми впечатлление,че всички колони не свирят еднакво-в смисъл като задавам различни типове за музика свирят по-силно ту фронталните ,ту тези по-ниските :) и при даден тип музика тази централната не се чува-демек прехвърля звука различно.Не знам така ли трябва да е ,или нещо не правя като хората,но ще я разуча.Иначе всичките си свирят-демек съм ги свързал правилно,но явно зависи как им подаваш звук.Не компететно изказано от моя страна,но така стоят нещата.Вярвам ме разбра какво исках да кажа :)

Да! Така трябва да свирят.Изтегли 2-3 музикални файла в DTS и ще пробваш всичко на всички колони.Ако не знаеш откъде, ще ти пратя на скайпа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и от мен градски. Да ги ползваш със здраве много, много време.

Понеже и аз се озъртам за нещо такова от известно време, но ти взе че ме изпревари и сега ще трябва първи да :beer:

ЧЕСТИТО!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито и от мен градски. Да ги ползваш със здраве много, много време.

Понеже и аз се озъртам за нещо такова от известно време, но ти взе че ме изпревари и сега ще трябва първи да :beer:

ЧЕСТИТО!!!

Мерси.Да знаеш градски,че туй чудо заема доста място.В първия момент като изтрополих всичко в хола се ошашках.Играх си 3 часа и половина докато им намеря подходящото място да ги наредя и свържа.Жената не беше в къщи и като се прибра щеше да получи удар :D Иначе за тези пари мисля се справят чудесно.Е  сега тук за разни аудиофили може да им се струва смешна,но за моите си нужди я намирам за повече от добра.

Почерпката я имаш винаги ;)

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

аз имам домашно кино нео тое на принципа на 5.1 системата 2 предни 2 задни 1среза и 1 суфбуфер всичките колони сами 10вата а буфера е 50вата това мойто е добро решение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам домашно кино нео тое на принципа на 5.1 системата 2 предни 2 задни 1среза и 1 суфбуфер всичките колони сами 10вата а буфера е 50вата това мойто е добро решение

Стига го хвали този изгорял боклук, а го занеси на ремонт и си оправи.!?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване