Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

vasilevsa

Всичко за Tencent QQ - Тестове, препоръки мнения!

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, днес искам да Ви представя на вниманието още една заслужаваща внимание китайска защитна програма Tencent QQ.  Използва енджина на авира, облака на кингсофт и още два собствени модула за защита, изключително лека не се усеща от системата, интерфейса е интуитивен, което помага, тъй като езика на програмата по одобие на qihoo  360 е само китайски;

Link : 

http://doctor.qq.com/

Очаквам Вашите мнения, тестове и оценки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като понауча китайски, ще разуча програмката. И понеже това не се очертава да го направя в този си живот, ще си карам с Авирата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Английски да не би да си научил та си такъв спец? Да не би случайно авирата да ползва облака на кингсоффт? Или европейските облаци са по-големи от китайските а? Да не би случайно да си излекувал един заразен комп с авирата а? Аман от философи всеки има право да си кара с каквото си иска темата е за хора, които се интересуват и биха искали да тестват. Не помня да съм агитирал когото и да е какво да ползва. Смисъла на темата е друг не е да давам наклон на шапката на някого!!!

Редактирано от vasilevsa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Английски да не би да си научил та си такъв спец? Да не би случайно авирата да ползва облака на кингсоффт? Или европейските облаци са по-големи от китайските а? Да не би случайно да си излекувал един заразен комп с авирата а? Аман от философи всеки има право да си кара с каквото си иска темата е за хора, които се интересуват и биха искали да тестват. Не помня да съм агитирал когото и да е какво да ползва. Смисъла на темата е друг не е да давам наклон на шапката на някого!!!

По спокойно, бе, Василевсе! Що се нервиш излишно?

Да, понаучил съм го английския. А ти как си с китайския? Май го поназнайваш, щом ни предлагаш програма (и то антивирусна) на китайски. И като стана въпрос за китайско...ти колко компа си почистил с това чудУ на китайската медицина с "лесния му и интуитивен" за всеки китаец интерфейс.

А, да...и още нещо...антивирусната програма служи за превенция и защита на ОС, не за лечението ѝ. Защото намъкне ли се гадината антивирусната много често е до там. Същинското лечение се извършва от една камара други инструменти за целта, Това ти го казва един НЕспец в тази област.

Лек ден от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По спокойно, бе, Василевсе! Що се нервиш излишно?

Да, понаучил съм го английския. А ти как си с китайския? Май го поназнайваш, щом ни предлагаш програма (и то антивирусна) на китайски. И като стана въпрос за китайско...ти колко компа си почистил с това чудУ на китайската медицина с "лесния му и интуитивен" за всеки китаец интерфейс.

А, да...и още нещо...антивирусната програма служи за превенция и защита на ОС, не за лечението ѝ. Защото намъкне ли се гадината антивирусната много често е до там. Същинското лечение се извършва от една камара други инструменти за целта, Това ти го казва един НЕспец в тази област.

Лек ден от мен.

Ами него знам но не ми и трябва ориентирам се в настройките сам, както казах са интуитивни. Китайската медицина е всепризната. Ами аз ползвам антивирусен софтуер за чистене до инструменти рядко прибягвам само в краен случай като няма и няма как. Излекувах лаптопа на жена ми с тази програма и сега не задъбва и не забива и нямам 1.92 мб гълтане на рам при липса на стартирани програми и си седи там и си работи поодразбиране напълно автоматично, тъй че и неандерталец да си не е важно.

Я кажи колко пъти ти се ъпдейтва авирата на ден веднъж на 24 часа нали, а не 10 пъти в ден?

Програмата я предлагам на заинтересовани.

Айде лек ден и от мен оспамихме излишно хубавата тема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо но Агента е прав. Все пак английския е доста по-разпространен засега език и най-малкото повечето са учили я английски, я руски в училище. Да се ползва толкова важна програма на неразбираем език е като да препоръчаш на бизнес клиент да ползва бета версия на даден софтуер...т.е. недопустимо. За тестове ок, ние тука сме маниаци - имаме пясъчници, виртуализации, Image файлове, но за основна програма за защита на личните данни...

Колкото до почистването - отново съм съгласен с Агента (но не за да взимам нечия страна) а за да се аргументирам. Наистина антивирусния софтуер е главно за превенция, не за лечение. Стигне ли се до лечение се налага (не когато се налага), а задължително да се използват инстрименти за проверка на състоянието на системата. Няма как да си сигурен, че всичко е почистено разчитайки само на дефинициите или облака на програмите...все пак различните компании третират файловете по-различен начин според политиката си. Отделно инструментите не са базирани на дефиниции, а преглеждат т.нар. "зареждащи точки" и така лесно може да се открие вредител без да има дефиниция за него. Ако си проверил само стартиращите обекти или процесите и услугите в task manager и services.msc - това може да се окаже недостатъчно (в зависимост от това какъв паразит е на компа)...да важно е да се знае кой е и какво прави, защото за всяка зараза се следват различни стратегии за поправяне на щетите от него. Почистването е едно, поправката на щетите друго. Като цяло почистването е по-важно за сигурността на данните, но пък поправката е важна за подобряването на стабилността на Windows. То, ако не се поправят щетите и се преинсталира за какво изобщо ще си губиш времето да почистваш тогава...направо да се преинсталира и преди почистването. :)

А да...и още нещо - това че лаптопа не забива повече не е голям критерий. Има доста паразити, които не целят да се набиват на очи и не влияят пряко върху производителността на системата - даже след като приключат своята дейност сами се изтриват. :)

А сега вече си продължете дискусията за програмата БЕЗ ИЗЛИШНИ НЕРВИ моля. Колкото до това колко е добра или не, всеки сам да си прецени...всеки си има своя истина за нещата. Аз например си признавам, че дори да е добра съм предубеден и като малко от старата школа трудно свиквам с промените...и доверието ми също трудно се печели от дадена програма. Ще я тествам, но дори да се справи блестящо пак по-скоро бих заложил на добре позната комбинация от леки програми и лични настройки по софтуера, хардуера и дори firmware. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо но Агента е прав. Все пак английския е доста по-разпространен засега език и най-малкото повечето са учили я англиски, я руски в училище. Да се ползва толкова важна програма на неразбираем език е като да препоръчаш на бизнес клиент да ползва бета версия на даден софтуер...т.е. недопустимо. За тестове ок, ние тука сме маниаци - имаме пясъчници, виртуализации, Image файлове, но за основна програма за защита на личните данни...

Колкото до почистването - отново съм съгласен с Агента (но не за да взимам нечия страна) а за да се аргументирам. Наистина антивирусния софтуер е главно за превенция, не за лечение. Стигне ли се до лечение се налага (не когато се налага), а задължително да се използват инстрименти за проверка на състоянието на системата. Няма как да си сигурен, че всичко е почистено разчитайки само на дефинициите или облака на програмите...все пак различните компании третират файловете по-различен начин според политиката си. Отделно инструментите не са базирани на дефиниции, а преглеждат т.нар. "зареждащи точки" и така лесно може да се открие вредител без да има дефиниция за него. Ако си проверил само стартиращите обекти или процесите и услугите в task manager и services.msc - това може да се окаже недостатъчно (взависмост от това какъв паразит е на компа)...да важно е да се знае кой е и какво прави, защото за всяка зараза се следват различни стратегии за поправяне на щетите от него. Почистването е едно, поправката на щетите друго. Като цяло почистването е по-важно за сигурността на данните, но пък поправката е важна за подобряването на стабилността на Windows. То, ако не се поправят щетите и се преинсталира за какво изобщо ще си губиш времето да почистваш тогава...направо да се преинсталира и преди почистването. :)

А да...и още нещо - това че лаптопа не забилва повече не е голям критерий. Има доста паразити, които не целят да се набиват на очи и не влияят пряко върху производителността на системата - даже след като приключат своята дейност сами се изтриват. :)

А сега вече си продължете дискусията за програмата БЕЗ ИЗЛИШНИ НЕРВИ моля. Колкото до това колко е добра или не, всеки сам да си прецени...всеки си има своя истина за нещата. Аз например си признавам, че дори да е добра съм предубеден и като малко от старата школа трудно свиквам с промените...и доверието ми също трудно се печели от дадена програма. Ще я тествам, но дори да се справи блестящо пак по-скоро бих заложил на добре позната комбинация от леки програми и лични настройки по софтуера, хардуера и дори firmware. :)

Чудя се защо изобщo пускам теми тази ще ми е последната, която пускам. не се учудвам, че сумати хора се отказаха да пишат в форума, тук само всезнайковци и гении на науките. За превенции ми говорят особено от Авира, колко компютри се изпопреинсталираха заради бележитата превенция на авира, дето себе си не може да опази та компютър ще опази, дето вирус я трие за минута. 

1. На никого не препоръчвам програмата просто я представям ако някой желае дая пробва ако не желае не.

2. Не смятам че мини иснтрументи генериращи чаршафи с логове 100 процента чистят системата няма сто процента гаранция с каквото и да се чисти.

Това е последното ми мнение по темата. Писна ми!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще подкрепя vasilevsa и ще кажа, че всеки може да си ползва и тества каквото предпочита. Защо нападате човека? Вместо това, му помогнете да разбере дали програмата става или не. Направете няколко теста. Вярно, че е напълно неразбираема заради езика, но на маниаци като хората, посещаващи тази част от форума мисля, че няма да е проблем да се оправят с настройките. И като не искате да я тествате просто недейте. Просто дискутирайте програмата и как тя се представя по различни тестове, ако сте я срещали на подобни такива или сте правили такива. Моля, дискутирайте програмата, а не кой какво да ползва.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще подкрепя vasilevsa и ще кажа, че всеки може да си ползва и тества каквото предпочита. Защо нападате човека? Вместо това, му помогнете да разбере дали програмата става или не. Направете няколко теста. Вярно, че е напълно неразбираема заради езика, но на маниаци като хората, посещаващи тази част от форума мисля, че няма да е проблем да се оправят с настройките. И като не искате да я тествате просто недейте. Просто дискутирайте програмата и как тя се представя по различни тестове, ако сте я срещали на подобни такива или сте правили такива. Моля, дискутирайте програмата, а не кой какво да ползва.. 

Къде видя да нападам човека или темата му? Разбира се, че всеки да ползва каквото си иска. Кефя се на ентусиазмът му, но няма да е лошо малко да оформи темата, да и направи шапка така да се каже за да привлече повече внимание и тестери. Другото неприятно впечатление е, че потребителя винаги отговаря напред с рогата. Аз не разбрах какво толкова го предизвика в коментара на Агента...човека просто изрази мнение...има това право както и аз нали? Било негативно или позитивно. Също така аз не съм коментирал програмата и нейните качествам нито какво използвам аз, а просто обясних някои неща, които ми направиха впечатление в поста му!

Колкото до това дали му било последния коментар или не - аз никога не съм гонил, ако той го е интерпретирал така негов проблем. Не мисля, че съм го обидил с нещо, че да подскочи като ощипан. Сега че не му е харесал коментара ми аз какво да направя...та кажа на черното бяло? Ами не мога!

И даже той си позволява да обижда - ако аз съм многознайко, той какво е тогава? Експерт?

Колкото до инструментите - хич не ме интересува какво смята за тях...човек, който не познава възможностите им - мнението му не важи. То излиза, че експертите от цял свят ядат доматите с колците.

Какво да му помогнем да разбере - човека е предубеден, както си личи и всичко негативно за китайските софтуерчета го изкарват от равновесие. Хайде малко по-сериозно а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде видя да нападам човека или темата му? Разбира се, че всеки да ползва каквото си иска. Кефя се на ентусиазмът му, но няма да е лошо малко да оформи темата, да и направи шапка така да се каже за да привлече повече внимание и тестери. Другото неприятно впечатление е, че потребителя винаги отговаря напред с рогата. Аз не разбрах какво толкова го предизвика в коментара на Агента...човека просто изрази мнение...има това право както и аз нали? Било негативно или позитивно. Също така аз не съм коментирал програмата и нейните качествам нито какво използвам аз, а просто обясних някои неща, които ми направиха впечатление в поста ми!

Колкото до това дали му било последния коментар или не - аз никога не съм гонил, ако той го е интерпретирал така негов проблем. Не мисля, че съм го обидил с нещо, че да подскочи като ощипан. Сега че не му е харесал коментара ми аз какво да направя...та кажа на черното бяло? Ами не мога!

И даже той си позволява да обижда - ако аз съм многознайко, той какво е тогава? Експерт?

Колкото до инструментите - хич не ме интересува какво смята за тях...човек, който не познава възможностите им - мнението му не важи. То излиза, че експертите от цял свят ядат доматите с колците.

Какво да му помогнем да разбере - човека е предубеден, както си личи и всичко негативно за китайските софтуерчета го изкарват от равновесие. Хайде малко по-сериозно а?

Ами в твоите мнения досега освен общи философии и приказки както и на твоя бележит приятел агента няма нищо по темата. Никой не те е обидил просто се държите като някаква каста просветени и си мислите, че всеки трябва да е на Вашето мнение. Дали съм експерт или не ще кажат други хора, а дали познавам възможностите на посочените инструменти ти няма откъде да знаеш използвал съм ги и то доста пъти знам им и принципа на работа и ефективността.

Не помня да съм прибягвал до услугите Ви от зараза с вирус. Темата е за конкретен продукт за другите мохабети излишни си има друга тема смятам, че заглавието й го знаете много добре. Благодарение на Вашите мнения темата се оспами излишно. Човек като представя даден продукт е време да разбереш, че не принуждава никого да го използва или тества, това е за хора, които желаят. Също да споделя, че темата не е задължителна за никого да я чете.

Изобщо не съм предубеден на тема китайски софтуер ядосва ме това, че вместо да се пробва и споделя мнения всеки се изказва без дори да е пробвал дадено нещо, което си е чиста проба СПАМ и липса на обективност това ме ядосва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от тема за програма, която никой не може да разбере и е на китайски. Нито може да се оформи някаква дискусия, нито нищо. Ще цъкаме и ще се пулим на някакви йероглифи, предполагайки какво ни казва програмата. Какво ще и обсъждаме изобщо? Ако има хубав скин с хубави цветове, може и да се получи все пак дискусията. :D Aз не виждам кой ще се навие да си я сложи на машината. Според мен някои хора имат много свободно време и се чудят с какво да го уплатнят.

Все пак съм склонен да вхърля едно оки над " Всичко за QQ" . Василевса, нещо настройки предлагаш ли? Искам оптималните.

Редактирано от Oldboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от тема за програма, която никой не може да разбере и е на китайски. Нито може да се оформи някаква дискусия, нито нищо. Ще цъкаме и ще се пулим на някакви йероглифи, предполагайки какво ни казва програмата. Какво ще и обсъждаме изобщо? Ако има хубав скин с хубави цветове, може и да се получи все пак дискусията. :D Aз не виждам кой ще се навие да си я сложи на машината. Според мен някои хора имат много свободно време и се чудят с какво да го уплатнят.

Все пак съм склонен да вхърля едно оки над " Всичко за QQ" . Василевса, нещо настройки предлагаш ли? Искам оптималните.

По подразбиране си е на макс, работи си автоматично на лаптопа на жена ми съм я поставил лека е и не се усеща, скенира много бързо има опции за оптимизация на компютъра. Преди ползвах и qihoo 360 също китайска програма с йероглифи но на мен не ми пречеше щото съм маниак. Все пак това не е HIPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе нова 10 версия на програмата с доста променен интерфейс.

Също така и сайта им е обновен доста интересно http://guanjia.qq.com/product/introduce/?ADTAG=media.innerenter.gj_index.lunbo_2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязвам, гледайки вирустотал, много сходни с касперски засичания по дефиниция. май имаме сътрудничество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезна версия на английски език Tencent PC Manager най-после. заслужава да  се тества върви леко и лови много добре.

Internet Shield (интернет-защита)

- Online Payment Shield - защита на онлайн платежите
- Link Scanner - проверка и блокирране на вредоносни и фишингови линкове
- Search Protection - защита на уеб търсенето

уеб-защитата на  Tencent PC Manager блокира вредоносните и фишинговите сайтове в браузерите - Google Chrome (само 32-bit), Mozilla Firefox и Internet Explorer.

System Shield (защита на системата)

- File System Shield - файлов антивирус
- Registry Shield - защита на регистрите
- Process Shield - защита на процесите
- Drive Shield - защита на драйверите
- Hacking Detection - защита неоторизиран достъп

Application Shield)

- Desktop Icon Shield - защита на шорткътите на десктопа
- Camera Shield - защита на уебкамерата
- Download Shield - защита от вредоносно сваляне

Линк:

http://dl4.comss.ru/download/PCMgr_Setup_10_4_25377_501.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

авира енджина заработи в реално време след рестарт, забелязвам че има добър уеб гард за разлика от др. си китайски събтатя, детекта е доста добър, деф. на авира си казват думата, за сега върви гладко, не забелязвам бъгове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След едноседмично ползване съм много впечатлен от поведенческата защита много ги надушва и няма фалш, което говори добре. Уеб защитата също е реализирана доста добре не е само добри пожелания. Продукта си заслужава. При уин 7 ми дърпа от 7 до 9 мб от рама, което е супер. При експи според мнения на потребители дърпа много аз нямам наблюдения там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тест на Tencent PC Manager 10

накратко:

За теста са използвани:
-1022 зловредни образци,събрани в периода 25.11.2014-20.01.2015(+1553-втори архив от 29.07-24.11.2014)
-35 bat файла-както вредоносни,така и такива които съдържат команди за управление на ОС,които могат да предизвикат     непредсказуеми реакции.
-16 безопасни файла за проверка за лъжливи сработвания
-10 активни фишинг ресурса
Ниво на защита:
Остатъци след всички проверки-46
Излекувани-24
Заразени файла-22(2,15%)
Файлове ,със засичане във ВирусТотал, от повече от 10 програми-11(1,1%)
От 35 bat скрипта след разопаковане -21
Фалшиви засичания-1 от 16
От допълнителния архив 1553 файла-след всички сканирания 110,от тях излекувани 12, 86 файла с повече от 10 засичания във ВирусТотал.
- MiniSecurityTest: 0/7
- Comodo LeakTest: 190/340.
-Процесите на Tencent PC Manager 10 в системния трей и реалновремения скенер се изключват от Process Hacker и не могат да се възстановят самостоятелно.

Още подробности:http://www.comss.ru/page.php?id=2362

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тук как е   http://tencent.com/zh-cn/index.shtml

Нормално. Нямам проблем и с влизането си на предната връзка. Явно Касапа е бил психясал нещо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

original.jpg

Tencent,покрай темата за подпомагане и aten ,ми прави много добро впечатление.Ако не се лъжа,Kingsoft е част от компанията.

Итересно ми е,гледайки отметките,дали ще има и такава,за едновременно включване само на енджините на Avira и Bitdefender-а и какъв ресурс ще ползва..

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Итересно ми е,гледайки отметките,дали ще има и такава,за едновременно включване само на енджините на Avira и Bitdefender-а и какъв ресурс ще ползва..

Taя екстра и сега я има само че при друг китаец http://cdn.comss.net/img/360_AntiVirus_5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...