Премини към съдържанието
georgiev

Проблем с компютъра - забива постоянно.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем.

PC-то ми непрекъснато забива при по-сериозно натоварване, дава ми VPU Recover, монитора out of range... видеото ми е АТИ Радеон 9200 СЕ... От какво може да е това?

Картата е тествана и на други дъна, върви си перфектно...

Ако някои има идеи ще съм безкрайно благодарен.

Конфигурацията ми е следната

MB: asus a7v8x-mx

cpu: amd athlon 1800+

ram 2x512

другото мисля , че не е необходимо.

----------------

Давай по точни заглавия.

От ostavime

Търсачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем.

PC-то ми непрекъснато забива при по-сериозно натоварване, дава ми VPU Recover, монитора out of range... видеото ми е АТИ Радеон 9200 СЕ...  От какво може да е това?

Картата е тествана и на други дъна, върви си перфектно...

Конфигурацията ми е следната

MB: asus a7v8x-mx

cpu: amd athlon 1800+

ram 2x512

другото мисля , че не е необходимо.

<{POST_SNAPBACK}>

" другото мисля , че не е необходимо."??????? А захранването??????? :down: Какво е?

Препоръчвам ти основно почистване на кутията - с флакон сгъстен въздух. Смазване на всички вентилатори - особено този на видеото и процесора, проверка за качеството на термопастата между процесора и охладителя. Почистване на слотовете на видеото, паметта с препарат или поне изопропилов алкохол.

Успех! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
" другото мисля , че не е необходимо."??????? А захранването??????? :)  Какво е?

Препоръчвам ти основно почистване на кутията - с флакон сгъстен въздух. Смазване на всички вентилатори - особено този на видеото и процесора, проверка за качеството на термопастата между процесора и охладителя. Почистване на слотовете на видеото, паметта с препарат или поне изопропилов алкохол.

Успех! :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Всичко това е правено, но не е там проблема.Има някаква несъвместимост м/у вудеокартата и дъното.На захранването нищо му няма... !

Дава ми VPU Recover и т.н.

Какво ли не съм пробвал да го отстраня...

Картата е тествана и на други дъна - работи безотказно.. само на моята барака забива яко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е до барака, нито до пъдаря.Запознай се какво е VPU-Recover първо.

Главен замисъл е да помагаш на ATI при проблем с техен продукт.Той се активира при следните случай:

• Driver version

• Error Report Format version

• AGP speed

• AGP version supported

• Graphics processor device ID

• Graphics processor vendor ID

• Graphics processor Subsystem ID

• Chipset device ID

• Chipset vendor ID

• Error flags

• System memory size

• Graphics frame buffer size

• Engine clock

• Memory clock

• Internal ASIC status, including register values and command buffer data

Надявам се английски е чужд език, който учиш в училище.И за да не обличам наметалото на Хари Потър, кажи кога точно се активира VPU-Recover.По време на тежка игра ли?Всъщност, не си длъжен да ми отговаряш.Прочети къде куца при теб от цитата нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е до барака, нито до пъдаря.Запознай се какво е VPU-Recover първо.

Главен замисъл е да помагаш на ATI при проблем с техен продукт.Той се активира при следните случай:

Надявам се английски е чужд език, който учиш в училище.И за да не обличам наметалото на Хари Потър, кажи кога точно се активира VPU-Recover.По време на тежка игра ли?Всъщност, не си длъжен да ми отговаряш.Прочети къде куца при теб от цитата нещата.

<{POST_SNAPBACK}>

Едно от нещата когато се включва е Google Earth, а по принцип си излиза само.Даже и когато нищо не правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я кажи кой е производителя на този радеон

и качил ли си изобщо някакъв VIA 4in1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
я кажи кой е производителя на този радеон

и качил ли си изобщо някакъв VIA 4in1

<{POST_SNAPBACK}>

Естествено , че съм качил всичко необходимо... !!!!Драйверите са ми най-новите.Картата е тествана на 4 други дъна.Само на моята тояга прави мизерии :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.