Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте хора,

Решил съм да си закупя WiFi антена. В този ред на мисли моля да ми препоръчте някоя - трябва ми за Ubuntu :)

Поздрави !

Редактирано от CaptainMorgan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на комшията рутера защо вълните му влизат във тях ? да си плаща наем ;)

После ще търсим сигурно как да му хакнем паролата :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да - нарича се договор към доставчик на интернет.

Да - малко по-сериозни отговори. Имам договор с Megalan :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е малко ли предложения има в гугъл

Не съм търсил, за това и питам :)

После ще търсим сигурно как да му хакнем паролата :D 

Е понеже знаеш за това ли да те питам теб :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм търсил, за това и питам :)

Е понеже знаеш за това ли да те питам теб :D

Мързела не се толерира. И ако дадете малко повече информация може би ще можем да сме полезни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам  TP-LINK    TL-WN722N   ,  високо качество   прихващам от 80 метра през 3-4 къщи . Делим нета с приятел. Не вярвах , че ще се получи , но в момента го ползвам. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да!  Това е устройството.

Този адаптер върши отлична работа и ти го препоръчвам. Ако искаш, може да вземеш и по новият от него 822N който е с две антени. Има малка разлика в полза на 822 но е около 42 лева. Аз имам и двата и се държат прекрасно. 2 години с 722 и около 6 месеца с 822, но съм ги купил само за експерименти. С антена, закачена на мястото на диполчето, просто и двата работят перфектно. За повече инфо може на лично да ми пишеш./става въпрос за външна антена/, която не ти препоръчвам ти да си я правиш.

Постът ми е за питащият а на "ever20102" благодарности приятелю!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този адаптер върши отлична работа и ти го препоръчвам. Ако искаш, може да вземеш и по новият от него 822N който е с две антени. Има малка разлика в полза на 822 но е около 42 лева. Аз имам и двата и се държат прекрасно. 2 години с 722 и около 6 месеца с 822, но съм ги купил само за експерименти. С антена, закачена на мястото на диполчето, просто и двата работят перфектно. За повече инфо може на лично да ми пишеш./става въпрос за външна антена/, която не ти препоръчвам ти да си я правиш.

Здр. наистина е много добра техника за цената си. Препоръчвания от теб не го познавам но съм съгласен с теб  и   ти вярвам. Като се хвана за пари ще го   закупя , но и от този съм много доволен. С уважение Албен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези.които търсят още по мощен ...

Alfa Network AWUS036NHR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Alfa Network AWUS036NHR

Това наистина е добро. Тествал съм го и е закупено от Испания.Това, че добре излъчва е вярно но и много добре "чува" По е добро от TP-Link - а. Поне при мен показа по-добри данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наистина е добро. Тествал съм го и е закупено от Испания.Това, че добре излъчва е вярно но и много добре "чува" По е добро от TP-Link - а. Поне при мен показа по-добри данни.

Имал съм първо TP-LINK TL7200ND -един също добър адаптер,който обаче изгоря за около година и половина.Смених го с посочения и съм възхитен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички ! :)

Поздрави и честит празник !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора,

Решил съм да си закупя WiFi антена. В този ред на мисли моля да ми препоръчте някоя - трябва ми за Ubuntu :)

Поздрави !

Мисля че ТОВА повече ще ти допадне.Поне по характеристики хваща до 15 км.Аз по тоя начин взимам интернет от мой приятел който е на километър,тъй като до мен няма кабели.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alfa Network AWUS036NHR

Е не е ли много мощен ? По-добре да се плаща интернет вместо да ти горят мозъчни клетки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мисля че ТОВА повече ще ти допадне.Поне по характеристики хваща до 15 км.Аз по тоя начин взимам интернет от мой приятел който е на километър,тъй като до мен няма кабели.

Публикувано изображение

Иска ми се да го пробвам това, но като гледам, малко скъпичко ще ми дойде.Ако имате възможност и желание, споделете моля някоя приказка за модела и неговата работа. Предварително Ви благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се да го пробвам това, но като гледам, малко скъпичко ще ми дойде.Ако имате възможност и желание, споделете моля някоя приказка за модела и неговата работа. Предварително Ви благодаря!

Един приятел има този продукт, ползва го вече една година и сподели че е много качествено устройство, но цената говори сама по себе си вместо за 20 лева някой обикновен WiFi адаптер този е много с 20 отгоре. Думите му бяха: 'Не съжалявам че го купих, дано ми върши работа още дълго време, защото е незаменимо'.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко според целта. Nanostation-а определено е класа над другите, но и предназначен за връзки на по-голямо разстояние. Използва се и за линкове P2P на 10+км. Но защо да ползваме него и да даваме толкова пари след като нямаме нужда от това? Всичко според целта.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това всъщност е външен рутер с добра антена.На клипа е показано как се свързва.Има го в олекотен вариант в по евтин вариант и се казва Nanostation Loco

Хваща изключително много мрежи но ако мястото откъдето ще взимаш интернет е далеко ти трябват две устройства - едното да дава и другото да приема.Ако си в града и наблизо има рутери достатъчно е едно устройство и незаключена мрежа или с някой приятел .да си делите интернета.

Монтаж на рутера

http://vbox7.com/play:e4a26d96ee

Настройка на рутера /на руски/

http://vbox7.com/play:55d0701e75

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не е ли много мощен ? По-добре да се плаща интернет вместо да ти горят мозъчни клетки

Moзъчните клетки горят,многократно пъти в повече,при един обикновен мобилен телефон,залепен на главата!Излъчването на такъв адаптер,намалява многократно с разтоянието,което се намираш от него!Примерно,ще бъде равен на излъчването на обикновен мобилен телефон,когато се намираш на по-малко от половин метър от антената му.При разтояние повече от 2 метра до антената му,излъчването практически е много по-малко ,от общия съществуващ фон на излъчванията.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви споделя малко относно антените на Ubiquiti.  Имам 2  на 5 GhZ PowerBridge M с които раздавам интернет на 5 км. линк. От другата страна са 35 клиента с airGridM . За 18 месеца не са направили нито един проблем и са много стабилни като сигнал . Правих си  тестове на 30км. линк и държи 150 Mbps с ниски пингове. . Много добри антени са  на поносима цена. Относно цената  за клиент излезна около 130 лева  антената на 5 GhZ. Не ползвам на 2.4  умишлено заради  многото домашни  рутерчета дето омазват ефира.

Air grid M5-HP 27db 5Ghz

104.00 лв

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Работи. При това добре. Линковете с такива устройства са стабилни. Ако искаш нещо 2 пъти по-евтино, но с компромис над възможностите и качеството - хващаш някое AP TPLink..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Репликата на TP-LINK на предходния мидел на Ubiquiti а имено NanoStatin 2 (този за който говорите в М2 и е следващото поколение) e TL-WA5210. Естествено е бюджетно решение но е в пъто по-добро от всякакъв вид алфи и тем подобни играчки. Алфите или подобните им примерно на ТП-ЛИНК (7200 мисля беше) са с огромно излъчване и малко усливане на антената. Да не говорим, че антената е  омнидирекшънъл. Какво усилване от омнидирекшънъл антена??? Като разглеждате антени правете разлика м/у dbm и dbi. Излъчвана мощност и усилване на антената. ни и това е подвеждащо зашото на Алфите им дават 9 dbi - което абсолютно не е вярно :) една алфа едвам лови нещо на 300 м. По добре си вземете репликата на тп-линк - истинска антена - с ЛАН кабел мойто може да е почти 100 м - а не някво УСБ което на 5 м прави пробелми при малко смущения. УСБ е напреженов интерфейс и се смущава доста. перфектен е за много неща - но за антени не става. Като гледам актуалната це на е към 94 лв, но ТПЛИНК продават в долари, така че зависи от курса на долара. Все пак всеки си преценявам сам какво му трябва. Но истината е в CPE-тата.

Публикувано изображение

Редактирано от kotipuka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...