Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте имам проблем с звука при windows 7.Звука го отчита или по точно показва че има но всъщност не се произвежда никакъв звук.На xp нямаше проблеми но след като инсталирах 7 няма вече звук.Преди 7 пробвах 8 но нямаше звук и се надявах че след като намаля windows-а ще се оправи ама не стана.Дъното ми е Dual Core AMD Athon 64 X2 2100Mz (10.5x200) 4000+ .Надявам се това да е дъното защото не разбирам много от дъна и тем подобни и именно затова пиша тук.Моля помогнете.Благодаря предварително.

ПС:Ако трябва да дам някаква друга информация моля кажете как да я намеря защото имам програмата everest но немога да разбера от къде да видя за звуковата карта и затова давам дъното(ако е това де  :) )

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно поради липса на драйвери. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом бъркаш дъно с процесор и аз, като колегата преди мен, бих предположил че липсват driver-и :)

Свали си Aida64 и там на дънна платка ще видиш какво е дъното, напиши модела тук и някой колега ще те насочи :)

Редактирано от TheDarkAngelOfHope (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да се надявамe че го намерих май е това asus m2n-mx

Редактирано от Tihomir Tilev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта на Asus няма driver-и за Win 7 за това дъно. Затова следвай тоя линк -> http://www.asus.com/Motherboards/M2NMX/#support_Download избери Vista 32 бита или 64 бита, зависи колко бита е твоя Windows и от секцията Audio си свали driver-a, би трябвало да е съвместим. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега заповядай цъкаш още на първия DOWNLOAD изчакваш малко и тръгва свалянето ето ти малко спецификации: 1. Vista/Windows 7/Windows 8 WHQL Supporting:
ALC221, ALC231, ALC233, ALC260, ALC262, ALC267, ALC268, ALC269, ALC270, ALC272, ALC273, ALC275, ALC276, ALC280, ALC282, ALC283, ALC284, ALC286, ALC290, ALC292, ALC383, ALC660, ALC662, ALC663, ALC665, ALC668, ALC670, ALC671, ALC672, ALC676, ALC680, ALC861VD, ALC882, ALC883, ALC885, ALC886, ALC887, ALC888, ALC889, ALC892, ALC899, ALC900
2. HDMI Device WHQL Support: ATI HDMI Devices
3. OS Supporting: Microsoft Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7 and Windows 8

Това ALC662, което е с червено е твоят чип на звуковата ти карта, съвместими са с УИНДОУС 7 , както и съм го оцветил в зелено.

Свали от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте да ни дадете снимка на това 

Публикувано изображение

Влезте в Start менюто > Control panel > Hardware and sound > Sound 

А също е на това 

Публикувано изображение

Върху иконата Computer десен бутон Menage > Device menager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезна ми звука на лаптоп HP 625 при win 7. На колонки звук има, появява се при тестване на колонки от слушалките за три секунди и пак изчезва. Не се оправи и след преинсталиране на windows. Може да не намирам точния драйвер или нещо е станало с настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезна ми звука на лаптоп HP 625 при win 7. На колонки звук има, появява се при тестване на колонки от слушалките за три секунди и пак изчезва. Не се оправи и след преинсталиране на windows. Може да не намирам точния драйвер или нещо е станало с настройките.

Пуснете една нова тема в този раздел. Обяснете добре, какво точно е станало,кога се получил проблема, точният модел на лаптопа (вижте лепенката отдолу),и от къде сваляте драйверите.

Като го направите колегите по лесно ще, Ви помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря на всички които ми помогнаха с проблема аз се оправих от driver-и е било сложих ги и сега всичко е наред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Пиша тук да не отварям нова тема. Преди 4 дни стария ми компютър изгоря непоправимо и се наложи да купя нов. В кутията му имаше диск с драйвери за Уин 7. Занесох го на доставчика, който му инсталира седмица и каза, че е инсталирал и драйверите. В къщи като го пуснах обаче няма звук. Тонколоните са включени, при възпроизвеждане показват сила на звука 100%, но не излиза звук. Освен при възпроизвеждане на файлове, няма и звуците на самия Уиндоус, напр. при вкл./ изкл., сигнали и т.н. Пробвах и със слушалки, но също няма звук. Сутринта говорих с техника, той твърди, че е инсталирал всички драйвери от диска. Какъв може да е проблема ? Ето изображения.

post-89840-0-70753900-1368716280_thumb.j

Редактирано от tulski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Пиша тук да не отварям нова тема. Преди 4 дни стария ми компютър изгоря непоправимо и се наложи да купя нов. В кутията му имаше диск с драйвери за Уин 7. Занесох го на доставчика, който му инсталира седмица и каза, че е инсталирал и драйверите. В къщи като го пуснах обаче няма звук. Тонколоните са включени, при възпроизвеждане показват сила на звука 100%, но не излиза звук. Освен при възпроизвеждане на файлове, няма и звуците на самия Уиндоус, напр. при вкл./ изкл., сигнали и т.н. Пробвах и със слушалки, но също няма звук. Сутринта говорих с техника, той твърди, че е инсталирал всички драйвери от диска. Какъв може да е проблема ? Ето изображения.

Провери Device manager audio-то ти може да е забранен(disable) ако е така трябва да го промениш на Enable (разрешено). Също така сигурен ли си, че си вкарал на правилното място слушалките и тонколоните. 

Редактирано от jordan_951 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери Device manager audio-то ти може да е забранен(disable) ако е така трябва да го промениш на Enable (разрешено). Също така сигурен ли си, че си вкарал на правилното място слушалките и тонколоните. 

Благодаря jordan. Ръчках няколко пъти жаковете на слушалките и тонколоните. Преди това обаче влязох сайта на Realtek, изтеглих и инсталирах аудиодрайверите за Уин7, и звука тръгна. Не знам кое от двете действия реши затруднението. Обаче другото звуково устройство продължава да е неактивно.

post-89840-0-10088400-1368975157_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

с windows  7 съм и имам същия проблем, не ми работи звука , лаптопа е HP Pavillion dv6000 (ако това е от значение), явно и при мен драйверите не работят,, 

нямам кой знае колко понятие от технологии, но ще се опитам сама да го оправя преди да го дам в сервиз ще се радвам , ако някой помогне,

благодаря предварително : )

Редактирано от alex333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Преинсталирах си компютъра от Windows XP към WINDOWS 7 и ми изчезна звука. Показва, че има но няма, а на XP нямаше проблем със звука.. Инсталирах какви ли не драйвъри, но отново няма! Дъното ми е ASRock P4i65PE. Моля ако може за помощ!Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

I accept to the above.

Vista/Win7 (32/64 bits) Driver only (ZIP file)

6305 2009/9/7 30396k Global

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Bbt_sm написа:

Здравейте! Преинсталирах си компютъра от Windows XP към WINDOWS 7 и ми изчезна звука. Показва, че има но няма, а на XP нямаше проблем със звука.. Инсталирах какви ли не драйвъри, но отново няма! Дъното ми е ASRock P4i65PE. Моля ако може за помощ!Благодаря предварително!

За това дъно от сайта на производителя няма драйвери за Windows 7. Пробвай да инсталираш драйвера, който са дали за XP. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

За това дъно от сайта на производителя няма драйвери за Windows 7. Пробвай да инсталираш драйвера, който са дали за XP. 

Видя ли предишния пост на твоя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ken написа:

Видя ли предишния пост на твоя ?

Просто си изтрих предишния пост, редактирах го и го постнах отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах драйврите, но отново няма звук. Може би има друг проблем. Много ви благодаря за помоща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Bbt_sm написа:

Инсталирах драйврите, но отново няма звук. Може би има друг проблем. Много ви благодаря за помоща!

Провери в Device manager дали наистина аудио устройството вече е разпознато.
Рестартирай след инсталацията ако не си.
Провери за грешки в Event log-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ken написа:

Провери в Device manager дали наистина аудио устройството вече е разпознато.
Рестартирай след инсталацията ако не си.
Провери за грешки в Event log-а.

Има инсталирани драйвъри в Device Manager, рестартирам винаги, а в Event Log няма грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е отчетът за статуса на аудио устройството/драйвъра в свойствата на устройството в диспечера на устройства? Много е вероятно и да не може да се подкара драйвър за Windows 7 на това дъно - прекалено старо е. Въпреки това дай хардуерен идентификатор на аудио контролера:
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, ExaFlop написа:

А какъв е отчетът за статуса на аудио устройството/драйвъра в свойствата на устройството в диспечера на устройства? Много е вероятно и да не може да се подкара драйвър за Windows 7 на това дъно - прекалено старо е. Въпреки това дай хардуерен идентификатор на аудио контролера:
http://www.wikihow.com/Find-Hardware-ID

PCIVEN_8086&DEV_24D5&SUBSYS_08501849&REV_02

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от aivanov1
      Здравейте! Днес ми направи впечатление един проблем с телефона ми Samsung J7 2017. Когато прозвучи нещо от говорителя (независимо дали е тон на звънене, мултимедия, уведомления и прочие), звукът отначало си тръгва нормално (в случая на max), а след няколко секунди започва драстично да намалява докато не стане много тих. Гледах настройките – всичко е наред. Моля за помощ!
    • от Simona Simeonova
      Здравейте, имам следния проблем с инсталацията на Windows 10. Някой може ли да ми предложи решение? 
      Благодаря, 

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Иво Огнянов
      Здравейте, на майка ми компютъра спря да се включва преди месец. Едвам днес намерих време да й го преинсталирам, но при пускане запчва да пищи и да свети червено. Звуците са 4 на брой, еднакви. Качвам звука и параметрите на щайгата..Ако може да ме ориентирате от какво може да е, да знам дали да го хвърлям или да се прави някъде.  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2082279315141235&id=100000775608299

• от Freem@n
      Здравейте, намерих това, но като го инсталирах не работи на Windows 10:
      broken-e/DragDropConfirm: A simple shell extension for Windows to stop accidental drag and drop moves of folders.
      Все пак, който е с Windows 7 - може да си го инсталира. Там работи.
      Изтегля се от зеления бутон Clone or download, след което Download ZIP. Инсталира се от папка Installer , след което се отваря DragDropConfirm_installer.exe
      Мисля че няма никакъв допълнителен графичен потребителски интерфейс и настройки  - просто работи при опит за преместване на елемент.

При провлачване на папка(и) или файл(ове) към дадено място без задържането на Ctrl, изкарва съобщение/диалогов прозорец с ОК и Отмяна, питащ на Английски език:
      Сигурни ли сте че искате да преместите файла(файловете) или папката(папките) до следното местоположение:
      X:\XX\XX... 

DragDropInterceptor - Google Search
      prevent accidental move by drag and drop - Google Search

Моля, ако някой може да напише работещ скрипт или нещо подобно (програмка) за Windows 10 - да заповяда. Може би на AHK (Auto Hot Key) ?
      Намирам го това за много полезно. Вярно е че има десен бутон и "Отмени преместване", ама все пак ...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване