Премини към съдържанието
peps

БОЙ-така ли се решават проблемите?

Препоръчан отговор

Мислите ли че това е добър начин да си решите проблемите с някой? Кога за последен път се бихте... какви щети нанесохте,а на вас?

Аз лично съм против насилието! Рядко мога да се изнервя до такава степен че да одаря някой, но ако осетя, че раката ми започва да се отпуска.... или няма вариянт да я спра-гледам да не отнеса носа на някой поне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че боя не е решиние.Има и по-културен начин да разрешиш проблемите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:bye: Насилието е признак на слабост. Когато човек с "определен манталитет"не може да обори опонентите си с думи прибягва до юмручните съвети,което не е в негова полза. И на мен ми се е случвало да изпитам подобни желания,но винаги си казвам,че простотията ходи по хората,а не по животните,и подминавам.

Друг въпрос е ако ти посегнат- защитаваш се , разбира се, с всички средства.

Няма да се оставиш да станеш за смях. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мислите ли че това е добър начин да си решите проблемите с някой? Кога за последен път се бихте... какви щети нанесохте,а на вас?

Аз лично съм против насилието! Рядко мога да се изнервя до такава степен че да одаря някой, но ако осетя, че раката ми започва да се отпуска.... или няма вариянт да я спра-гледам да не отнеса носа на някой поне!

<{POST_SNAPBACK}>

Защо пък точно с бой?Не може ли с по-добър правопис-в горното ти изказване има 8 правописни грешки,да не говорим и за словореда.... ;)

Ако и това не е за бой,здраве му кажи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно за бой е ,още повече че има вече 60 мнения и още се учи да пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има страни по света, където на подобно нещо се гледа по-строго отколкото на убийство.Достатъчно е да заплашите някого, за да си навлечете неприятности стигащи до солидни глоби и затвор.Не дай си Боже да посегнете или да разиграете юмручен екшън.Човешкото достойнство е неприкосновено и никой няма право да се саморазправя.Стига се до там, че дете може да съди родители или съпруга съпруг едва ли не по прищявка.Законът защитава по-слабия.

"одаря" би трябвало да произлиза от удар. az.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за правописа,взимам си бележка,но ако бяхте на мое място и пишехте това в момента и ви съобщет това което и на мен,и вие може би щяхте да започнете да заекватв докато пишете?!

Обещавам да се поправя! sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има страни по света, където на подобно нещо се гледа по-строго отколкото на убийство.Достатъчно е да заплашите някого, за да си навлечете неприятности стигащи до солидни глоби и затвор.Не дай си Боже да посегнете или да разиграете юмручен екшън.Човешкото достойнство е неприкосновено и никой няма право да се саморазправя.Стига се до там, че дете може да съди родители или съпруга съпруг едва ли не по прищявка.Законът защитава по-слабия. az.JPG

<{POST_SNAPBACK}>

А знаете ли че има все още страни в които все още се смята, че което е взето с бой си е твое и никой неможе да си оспори правото на собственост.

Визирам Авганистан, а това го знам от един приятел който беше там.

Чудно е че има все още такива места по света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та нали там САЩ демократизира страната.Как така с бой ще се извоюва правото?

И наистина насилието е аргумента на нечистия(духом)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Боят е крайна мярка,но понякога без него не може,такава е ситуацията. sad.gif

Идва при мен приятел в дискотеката и ми се оплаква,че един го проснал на земята само защото минавал покрай него.Какво да правя-да му обясня че не е хубаво да се прави така или да извикам Полиция?Шамаросваш го едно хубаво,и да не прави повече така :nono:

Цитат (Profruit @ 2.04.2006г. в 23:32)

"Има страни по света, където на подобно нещо се гледа по-строго отколкото на убийство.Достатъчно е да заплашите някого, за да си навлечете неприятности стигащи до солидни глоби и затвор.Не дай си Боже да посегнете или да разиграете юмручен екшън.Човешкото достойнство е неприкосновено и никой няма право да се саморазправя.Стига се до там, че дете може да съди родители или съпруга съпруг едва ли не по прищявка.Законът защитава по-слабия."

Ние сме в България,не се ли защитиш няма кой да го направи.Тук закона защитава по богатия :nono:

Редактирано от bo6ko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост е така. Преди време работех за един такъв "силен" човек и се разкарвах с 2 горили, а аз бях още малък. Преди 6-7 години беше и ме пращаше да му събирам парите от длъжници, естествено като кажа кой ме праща и като погледнат кой ме чака при колата беше лесно. И после една столевка за свършената работа и да изведа дъщеря му (първата ми голяма любов) някъде. Хубави времена бяха, но и тогава бях против насилието, въпреки че неведнъж съм гледал на какво са способни горилите (а с мен бяха направо мили). Сега като трябва да се оправям сам първо говоря и после удрям. Ако не успея да го сваля от първият път си тръгвам, но ако тръгнат след мен какво беше - има 2 варианта да ме пребият или аз да ги бия, ако те ме пребият..... biggrin.gif Е сега вече повечето се замислят дали да ударят първи, но има и толкова луди :wors:

За правописа няма да коментирам, защото не сме съвършенни и се бърка (макар че момчето е прекалил) нищо има време да се научи. Моят правопис стана по-добър откакто влизам в kaldata.com :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отсреща като няма култура и е някой селяндур дето ти се ежи :hush: Чакаш да те удари първи после го чупиш от бой и го съдиш(само с връзки иначе много широко и само с якия бой ще сте доволни) Аз така виждам нещата. Вече, ако сте групички тогава яко млатене, който завари превари :) В нашите ширини много малко хора си решават проблемите с думи за съжаление :angry: Всеки се прави на тежкар, ама като му отидеш насира(извинявам се за израза). Тази тема е много обширна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спасиш нечий (или твоя си) живот. Във всички останали случай за мен боят не е оправдан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боя не е решение на проблемите ни!Аз лично не съм се бил от преди близо 5 години,а щети нямаше :wors::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:bye: Насилието е признак на слабост.

<{POST_SNAPBACK}>

Точно така. Боят не е решение, а саморазправа. Проблемите и неразбирателствата могат да се решат с думи и нищо повече. Но който не може с думи - действа по грубия начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се стремял, да се избягват такива сблъсъци и да ви се похваля до сега съм успявал.

Не мисля, че когато тушираш положението с думи а не с юмруци, си своево рода страхливец. Не мисля, че когато не се нахвърлиш върху натрапника и не му покажеш кой е шефа, си по-малко мъж. Това за мен са или хлапашки истории или някой селяндур се опитва да си избие комплексите върху теб.

Ако все пак няма накъде и трябва да се защитаваш себе си или някой свой близък - да, но иначе е неоправдано за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А знаете ли че има все още страни в които все още се смята, че което е взето с бой си е твое и никой неможе да си оспори правото на собственост.

Визирам Авганистан, а това го знам от един приятел който беше там.

Чудно е че има все още такива места по света.

<{POST_SNAPBACK}>

В "Авганистан все още важи закона на джунглата,затова и са на тоя хал.Мисля че не трябва да се сравняваме с тях и да се целим по-високо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обичам да се бия :) Разбира се само в спортната зала :speak: На улицата нещата за мен са доста по-различни,там се впускам в схватка само ако са се изчерпали разумните аргументи sad.gif За моя огромна радост това не се е случвало от години.А също така смятам,че между физическата разправа и агресията използваща думите като оръжие трябва да се постави знак за равенство.Според мен доста хора с искрена радост нараняват другите с приказките си, а ако ги попитате ще кажат, че са абсолютно против насилието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като малки с брат ми доста често се биехме.Но това беше детска работа.И аз смятам,че боя не е решение на проблема,а само го усложнява.

Scorceni прав си ,че словесните удари са също толкова болезнени колкото и физическите.А понякога нанасят и повече болка от боя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло споделям мнението за насилието (че е бризнак на слабост и ниски умствени възможности). Но, има моменти, в които това е едва ли не единственото ти възможно решение. Тогава насилието си е признак на сила :)

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) С БОЙ нищо не се решава.С МИР всичко се решава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:P С БОЙ нищо не се решава.С МИР всичко се решава

Хм..Не във всички случаи е така.Примерно стигаш до разправия с някой дето не разбира от дума, каквото и да му говориш той продължава да се държи зле ;) .Тогава вече мисля,че трябва да се реши проблема с бой :whist:

Аз съм против насилието ,но когато неможе да се направи нищо друго по въпроса е прилагаемо :hush:

Редактирано от superstarche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В "Авганистан все още важи закона на джунглата,затова и са на тоя хал.Мисля че не трябва да се сравняваме с тях и да се целим по-високо.

Хм..Не във всички случаи е така.Примерно стигаш до разправия с някой дето не разбира от дума, каквото и да му говориш той продължава да се държи зле ;) .Тогава вече мисля,че трябва да се реши проблема с бой :whist:

Аз съм против насилието ,но когато неможе да се направи нищо друго по въпроса е прилагаемо :hush:

Най-смислените постове от темата, съгласен съм и с двата......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да кажа че от нашия клас (от момчетата) най - малко се бия

(но това не означава че немога да се бия както повечето от момчетата мислят) Та при мен е така - ако не мога да се разбера със думи и този пред мен продължава да се заяжда му удрям един, той се оттегля и край на спора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Насилието е последната възможност на некомпетентния" - Такъв е бил девизът на Салвор Хардин - първият кмет на Фондацията от едноименния роман на Айзък Азимов. Това е и моето мнение по въпроса. С насилие решават проблемите си тези, които са неспособни да измислят друг начин. Мисля, че и подписа ми също илюстрира, макар и по-общо тази човешка черта. Съгласен съм, че понякога НИЕ не можем да избегнем насилието но това е поради нечия(моя, наша, на някой друг...) глупост а не защото е неизбежно въобще. Мога да приема насилието при самозащита или защита на някой друг, но абсолютно не съм съгласен със Skoinks и superstarche че трябва да налиташ на бой, ако другия само те дразни. "По-умният отстъпва" - и това не съм го измислил аз.

Тогава насилието си е признак на сила :wors:

Наслилието е признак единствено и само на физическа сила :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.