Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Конфигурация до 900 лв. без монитор


Препоръчан отговор

Искам да сменя старата машина - почти 7 годишна. Моля дайте предложение за най-доброто до 900 лв. без монитор. Компютърът ще го ползвам за всичко по малко: игри (от време на време), филми ( сега съм с едно 17" LG 1280х1024, но живот и здраве ще взема скоро нещо по-сериозно) и за любителска работа с фотообработващи програми като Lightroom и малко Фотошоп. Държа процесорът да е Intel и да има включена DVD записвачка. Клавиатура и мишка ще ползвам от стария комп. Ако може да държи 10-15% клок още по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Създадено
  • Последен отговор

Стария хард сата ли е?

 

 

Количка

 

post-2333-0-05866000-1368121810_thumb.jp

 

 

С това дъно е възможен известен клок. Но видеото е слабо та ако игричките са приоритет се насочи към по-добро видео за сметка на дъното - Цък.

 

http://www.youtube.com/watch?v=w-aH0DQYkcg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли,че ще клокваш?Може ли да запазиш хард диск? Ако няма да клокваш и не може да запазиш,за тези пари това ще ти върши доста добра работа на такава резолюция.

 

 

ASROCK B75M-DGS BULK 1155

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4GB DDR3 1600 KINGSTON

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU FD 500W INTEGRA R2

GB GV-R779OC-1GD

 

Обща стойност - 910.31лв.

 

Не съм резнал от кутия или захранване,все пак са си доста важни и след време ще може да си ги ползва и в бъдеще,ако реши да смени процесора или видео картата,а 4гб рам са му предостатъчни за начало,може да добави по всяко време,стига да има пари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма да запазвам диска. За 900 лв. ще се купува ново: дъно, видео, памет, HDD, кутия, захранване и DVD-записвачка. Клокът не е задължителен - най-много 10-15% отгоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма да запазвам диска. За 900 лв. ще се купува ново: дъно, видео, памет, HDD, кутия, захранване и DVD-записвачка. Клокът не е задължителен - най-много 10-15% отгоре.

i3 преди си мислех,че не може да се клоква.Но един колега във форума го е клокнал,може да го питаш как.Но го е направил с H77 дъно,което струва много повече от това,което ти предложих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен, по-което може да се мисли:


 
Обща стойност - 926.76 лв. с ДДС - Количка - може да се вземе тази дънна платка: ASROCK B75M-DGS BULK 1155 и цената ще падне на: 905.18 лв. с ДДС 

Наблегнал съм повече на производителността, както се вижда съм сложил доста добра видеокарта за сметка на дънната платка, която в случая е достатъчна, както и всички други компоненти! 

Поздрави и успех в избора! 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм се откъснал от новите компоненти,та да попитам - гледам че предлаганите от вас видеокарти имат 128 битови шини, това не е ли малко? Моята стара HD 3850 e 256-bit.. :ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на бюджет. Ако сложиш карта над 300 лв. не остават пари за процесор. Разбира се ако смяташ i3 за добър вариант може да се сложи 192 бит.

Виж предложението на tahumba и имай предвид че актуалните карти са по-добри от 3 серия на АМД.

 

3850 VS 7750

3850 VS 7770 

 

Съответно 7790 е още по-добра а с 650 Ti Boost излиташ в облаците. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм се откъснал от новите компоненти,та да попитам - гледам че предлаганите от вас видеокарти имат 128 битови шини, това не е ли малко? Моята стара HD 3850 e 256-bit.. :ohmy:

Сравнявате две много различни поколения видеокарти. А като се има в предвид, че съвременните видеокарти се правят по-стандарт със такива ниски битови шини, има много голяма разлика със визираната от Вас видеокарта. Нека погледнем как се представят, няколко различни видеокарти: В играта „Crysis Warhead“ 

Публикувано изображение

Както виждате HD7790 e нова видеокарта на пазара и се представя доста прилично за парите си, въпреки че шината й е 128 битова. Както знаем най-евтината HD 7850 е 256 битова, но HD7790 я достига, разлика е им около 7-8% в полза на HD7850, в сравнение със цената. Така, че каквото и да избере няма да сгрешите! 

Поздрави и успех в избора! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i3 преди си мислех,че не може да се клоква.Но един колега във форума го е клокнал,може да го питаш как.Но го е направил с H77 дъно,което струва много повече от това,което ти предложих.

С това B75 дъно няма да стане. С H77  като моето е възможен около 7 % клок или в цифри малко над 3.5 GHz.  Според мен за тия пари трябва да се мине с нисък i5, щом трябва да е Интел. Видеокарта HD7770  с възможност за клок е достатъчна. Все пак говорим за 900 лева, Фотошоп и тем подобни. Няма как да му хакнем някоя GTX650TiBoost, освен ако не се резне от важно нещо като процесор.  Лично аз гледам малко по-различно на нещата и държа дъното да притежава някои нещица. В крайна сметка от него зависи удобството ни години наред, а не от бързо остаряващата видеокарта или процесор. Та на първо място захранване. Втората позиция е за дъно, кутия и процесор, като всичко зависи и от времето на покупка. На тоя етап LGA1155  залязва и на хоризонта е LGA1150. Лично аз точно в тоя момент бих изчакал с покупка на интелска конфигурация. Или ако направя такава, бих си предвидил вратичка или за продажба или за ъпгрейд. А видеокартата е последното нещо, с което се съобразявам. Причината. И за 1000 лева да купя такава, пак не е гаранция, че някоя игра няма да се опъне яко. Затова 300-350 лева са разумни. В случая за 900 левовата конфигурация, тия 300 лева са дори малко множко. Просто паричките са малко за добра, балансирана конфигурация с бъдеще. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на Masterplay е перфектна. Даже няколко пъти я преглеждах дали не е пропуснал нещо. Може да се добави още малко памет и ще се работи съвсем спокойно с Фотошоп, а ще се играят и доста игрички. Да се чака 1150 е все едно да чакаш на спирката и да не се качиш на автобуса, защото ще дойде друг.

За записвачка, евтина някоя: LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на Masterplay е перфектна. Даже няколко пъти я преглеждах дали не е пропуснал нещо. Може да се добави още малко памет и ще се работи съвсем спокойно с Фотошоп, а ще се играят и доста игрички. Да се чака 1150 е все едно да чакаш на спирката и да не се качиш на автобуса, защото ще дойде друг.

За записвачка, евтина някоя: LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK

Знаеш ли, аз от 6 месеца търся записвачка и все още не съм купил. Всъщност, тая я купих за брат ми. Голям самолет. Затова и се отказах да поръчвам за мен подобна. От четеното по форуми стигнах до заключението, че като марки най-добре би било Lite-on и Asus. Но в България почти не виждам подобни записвачки и по-точно новите им евтини модели. Все още търся де.

 

А за LGA1150  мисля, че не си много прав. Аз казах, че ако вземам сега LGA1155 (вече взех де), ще си предвидя вратичка за продажба и ъпгрейд. Това ще рече или най-евтиното дъно с най-евтиния процесор или по-скъпичко дъно с евтин процесор, който впоследствие да сменям. Това е моята логика - или продавам цялата платформа и минавам на Haswell  или ъпгрейдвам до i7 като падне достатъчно цената. Обаче аз смених платформата преди половин години и LGA1150  все още бе много далече на хоризонта. Ако някой се съмнява във възможностите на Интел, да, нека не чака. Аз обаче ни най-малко не се съмнявам. А и информацията вече е достатъчно много, за да ми потичат лигите. Само цените все още не са много ясни, но в крайна сметка опитът показва, че винаги излиза нещо изгодно. 

е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това захранване стабилно ли е http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU

По-добро ли е от сегашното ми Chieftec GPS-550AB-A .


Конфигурацията на Masterplay е перфектна. Даже няколко пъти я преглеждах дали не е пропуснал нещо. Може да се добави още малко памет и ще се работи съвсем спокойно с Фотошоп, а ще се играят и доста игрички. Да се чака 1150 е все едно да чакаш на спирката и да не се качиш на автобуса, защото ще дойде друг.

За записвачка, евтина някоя: LG GH24NS95 DVD RW SATA BLACK

А паметта не е ли по-добре да е 1600 Mhz?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам, цените на старите поколения не падат много. Виж 2500К е по-скъп от 3570К.

Най-вероятно, старото захранване и това в кутията ще имат еднакви 12 волтови линии. Бих си запазил старото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Старите чифтета са си чифтета :) Моето почна да сдава багажа след 5 години. Остарява. Затова и трябва да се сменя. Не, не отказа, но отказа да подава достатъчно мощност към хардуера така, че за клок престанах да мисля, а последните дни черни екрани дори и на стандартни честоти. Значи, моето сдаде багажа, на Людмил също. Митака едва ли ще мине под капките сух. 

 

А за процесорите не е точно така. След излизането на IB, i5 и i7  за SB  станаха с доста по-ниски цени. Тогава си бях заплюл един i7 2600K, но нямах достатъчно концентрация за смяна на хардуера. Имаше едни Tray  на чудесни цени. Аз така и така мислех да не ползвам бокса, та цената бе перфектна без охладителя. Ти сега сравняваш IB  със SB,  но имай предвид, че едните остаряха и останаха непродадени бройки, а другите намалиха цените си, защото вече им се вижда края. Няма място за сравнение. Това е пазар и всичко се променя постоянно. Важно е човек да нацели момента и изгодата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това захранване стабилно ли е http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU

По-добро ли е от сегашното ми Chieftec GPS-550AB-A .

А паметта не е ли по-добре да е 1600 Mhz?

 

Забелязах, че съм предложил памет със ниски честоти, за това може да погледнете тази плочка като алтернатива/цена: CORSAIR 1x4GB VALUE SELECT DDR3 1600Mhz 1.5V или Вие да си изберете!

 

Като гледам, цените на старите поколения не падат много. Виж 2500К е по-скъп от 3570К.

Най-вероятно, старото захранване и това в кутията ще имат еднакви 12 волтови линии. Бих си запазил старото.

Аз мисля, че няма спад във цените защото, предишното второ поколение процесор интел, са на изчезване и са останали малко бройки и трябва да се продадат колкото се може на по-висока цена, до скоро в никем цената си беше нормална преди да изчезне, именно 2500k. А за захранващия блок и аз съм съгласен, ако е добър и запазен, да се ползува, по-нататък ще се вземе ново такова.

Поздрави и приятна вечер! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ви е мнението за тази конфигурация, балансирана ли е?

 
Обща стойност - 944.35 лв. с ДДС
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен конфигурацията е добре. Единствено може да се мине със старото захранване, по-евтина кутия  и да кажем една HD7790 , но всичко това е въпрос на личен избор. Не искам да влизам в спор, кое е по-добро - стария Чифтек или новия CM.  Лично аз не бих направил подобна замяна. Ако правя замяна, то ще е с по-качествено захранване. Ако обаче ще сменяш монитора скоро, е добре да минеш на  вариант с малко по-бърза видеокарта. Иначе има и вариант с продажба на тая HD7770  като купиш нов монитор и замяна с нещо по-бързо. Сам си преценяваш вариантите. HD7770  без клок е слабичка за повечето игри на full HD  и максимални детайли. Не знам какви игри играеш, на какви детайли и на какви искаш да играеш, но факт е, че за full HD трябва и нещо по-бързо. Иначе с компромиси в детайлите или антиалайзинга се играе добре. А със захранвания вече съм се опарвал така, че лично за себе си съм си обещал - нищо по-евтино от Seasonic  и то поне Gold. искаш мнение, давам ти го от моя гледна точка защото смятам, че няма нужда да се будалкаме само и само да се вземе нещо каквото и да е за някаква сума. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще се бръкна още малко левчета за нещо по-качествено от CM K350 W/600W PSU. Какво ще кажете за това захранване - дали ще издържи бъдещ ъпгрейд на по-мощна видеокарта - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-550RM-GOLD. Предложете и някоя по-евтина кутия със здрава ламарина, която да е достатъчно широка да събере чаркалъците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще се бръкна още малко левчета за нещо по-качествено от CM K350 W/600W PSU. Какво ще кажете за това захранване - дали ще издържи бъдещ ъпгрейд на по-мощна видеокарта - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-550RM-GOLD. Предложете и някоя по-евтина кутия със здрава ламарина, която да е достатъчно широка да събере чаркалъците.

 

Не ти трябва голд,не че го отричам,но дори бронзовият вариант ще ти върши работа,ще си спестиш пари и ще ги добавиш към по-добро видео. Кутия,например тази,ако ти се струва "евтина" CM ELITE 430 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще се бръкна още малко левчета за нещо по-качествено от CM K350 W/600W PSU. Какво ще кажете за това захранване - дали ще издържи бъдещ ъпгрейд на по-мощна видеокарта - http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-550RM-GOLD. Предложете и някоя по-евтина кутия със здрава ламарина, която да е достатъчно широка да събере чаркалъците.

Захранването е супер, щом може да си го позволиш. Аз  съм с такова. Полумодулно е и това е едно от предимствата му заедно с всички други. Bronze  е по-евтино, но с по-ниска ефективност и не е модулно. С времето тия пари се изплащат. Най-малкото с по-ниските сметки за електроенергия. По 100 вата да пестиш на ден, това са 36 киловата на година или 180 киловата за 5 години. По сегашни цени около 36 лева, което си е и надценката за това захранване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 7770 коя е по-добре да се вземе - SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5 или клокнатата SAPPHIRE HD7770 GHZ EDITION 1G G5 OC. Разликата в цената е символична, но дали втората не грее доста?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...