Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Martyn Stanchew

Ще мога ли да подкарам GeForce 9800GT без 6PIN PCIE?

Препоръчан отговор

Здравейте. Планирам да сложа на един компютър видеокартата: nVidia GeForce 9800GT 256bit 1GB GDDR3

Спрямо изискванията в сайта на производителя за тази видеокарта, пише, че изисква 6PIN PCIE кабел, който захранването на компютъра не поддържа.. http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9800gt/specifications

Ще мога ли да я подкарам без този кабел и ако не, откъде мога да го взема, гледам, че не се продава нещо.. Четох, че може да се свърже към Molex/Vortex (нещо подобно беше) слот от захранването, който имам..

Спецификации на компютъра:

CPU: Intel Pentium E5300 Dual Core 2.6GHz

RAM: 3GB DDR2

PSU (Захранване): RexPower ATX12V - Max Power 400W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прави грешката  да я пускаш без кабели да няма бум !!! Казвам ти го от опит. Тя няма и да запали  без захранването защото картата е лакома за ток и слота не може да и подаде толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще мога ли да я пусна с този разклонител и кабела от поста на iliarz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то ще може , но това захранване щом няма такъв извод :no-no: кой знае каква куче марка е а картата е лакома както каза колегата по горе :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много китайско . Това на снимката е 500 но все тая :) Според  официалния сайт на NVIDIA ще можеш ако си купиш  кабела. Аз храня моята с 350PNF Фортрон

NVIDIA spec. 9800GT

Thermal and Power Specs
Maximum GPU Temperature (in C): 
105 C
Maximum Graphics Card Power (W): 
105 W
Minimum System Power Requirement (W): 
400 W
Supplementary Power Connectors: 
6-pin x2

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Промених си мнението и реших да сложа вместо 9800GT - INNO3D GeForce GTX 550 Ti, която гледам изисква 400W захранване. Според вас, ще мога ли да я подкарам на захранването RexPower 400W? Разполагам с преходник Molex to 6pin..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е абсолютен боклук. Смени първо него с нещо качествено, после мисли за видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.