Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Уча го вече 14 години и със сигурност ми остават още 3! И пак съм далече от мисълта,че го знам перфектно. Според мен трябва да поживееш сред native speakers, за да се доближиш поне малко до перфектното му владеене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имаш усет за езиците и най вече както в случая говорим за английския е много лесно но нямаш ли ти трябва задължително учител или изобщо някой който да ти помага или пък да живееш в страната в която се говори съответния език. за да може да се учи по качествено и за да оцениш колко е красив, богат, красноречив, пъстър и т.н. е нужно още от началото да учиш самия език като роден т.е. да не го свързваш с българския. имам предвид да го учиш така както би учил езика ако си в дадената държава или ти го преподава местен човек т.е. човек на който този език му е роден/майчин. по тази начин много по добре ще разбираш самия език и ще бъдеш много повече удовлетворен от резултат който неимоверно ще последва. не трябва да има претрупване в ученето. учиш колкото можеш да поемеш и спрямо възможностите си. не трябва да се насилваш за да не намразиш езика. трябва да се влюбиш в него. защото това е език притежава красота както всеки друг език. всеки език има нещо което го отличава от другите. определено съм съгласен обаче че самия факт че българския език ни е роден е моног гадно на мен страшно много ми се искаше английския да ми е роден и за щастие в момента с опитавам да го възприема като такъв и да ви кажа честно успявам. в английския може да е толкова труден колкото си пожалеш и толкова лесен колкото си пожелаеш въпроса е в това твоето отнешение към него какво е. не съм съгласен че английския (макар че включвам всички езици но в случая говорим за английския) не се научава какво от това че има стотици хиляди думи те се научават с времето а и целта е не да знаеш всяка дума в речника или всички думи дори извън самия речник целта е да нямаш никакви проблеми с него. разбира се тук говорим за нормалните сфери на общуване литературен, книжовен, разговорен и други думи. тук не говоря за специализираните думи. имам предвид естесвено че никога няма да го научиш ако се хванеш да учиш всички термини във всяка една сфера било тя научна или друга. например тези сфери математика, биология, химия, физика и т.н. ако щете и артовете. езика или самите думи които са книжовни, литературни и разговорни това са. оттам насетне всеки който каквато посоока сфера наука или както там искате си го наричайте си учи съответните термини. и друго важно нещо нарочно ще го напиша с главни букви НЕ БРОЙТЕ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДУМИТЕ КОИТО УЧИТЕ имам предвид "днес научих 10 думи" "днес ще науча 50 или 1000 думи" НЕ - КАТОГОРИЧНО НЕ. учете с удоволствие направете го като игра като забавление. и не забрвяйте едновременно с думите учете задължително граматиката ТЯ Е ОТ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ЗНАЧЕНИЕ. самото `и присъсттвие във вашите глави като знание ще ви помогне сами да достигнете да определени думи. например да речем че сте научили дадена дума без значение коя използвайки граматическите правила вие сами ще достигнете до друга дума. например научавата дадената дума даден глагол или съществително използвате граматическото правило в случая и достигате до друга част на речта или понякога до съвсем нова дума. ето как става още по интересно. думите са просто едни стъпки а граматиката в учи как да стъпвате и да разберете къде да нправите следващата стъпка. направете си ученето колкото се може по забавно, увлекателно и залреждащо с емоции. учеге се да пишете правилно думите какво означават и разбирасе не ги взимайте никога буквално а ако можете съставяйте с тях изречение или четете кратки текстчета или брошури или нещо което няма да ви затрудни в интернет или в книжен формат. научете се да ги произнасяте правилно и разбира се говорете тренирайте дори да ви прозвучи смешно ако нямата се кой да си говорите на английски пробвайте сами няма да сте умствено изостанали просто ще се чувате така самите вие и дали си харесвате това което сте постигнали дори ако е нужно записвайте се намерете си улесненеи от всякакъв род без значение дали е смешно въпроса е да е лесно и удбно. да ви каже честно още нещо няма голяма полза от това да си говорите с българин на английски просто защото не му е роден език както и на вас. можете само до обменяте идеи да си съветвате един на друг да си помагате но като цяло не си говорете 100 % на този език тъй като така изобщо няма да си го подобрите. могжете например да си говорите но нарочно само когато сред вас са хора които не разбират нищо от този език така вие ще се наслаждавате на това че знаете нещо и можете нещо което някой който вие познавате да не знае и да не владее. така хем ще го дразните или учудите в началото но по нататък може и да го "заразите" да учи този език. ако искате да си комуникирате на английски тръсете международни чатове или изобщо да си комуникирате с чужденци или хора на които този език им е роден. по този начин ще научите и ще си го осъвършенствате много по ефикасно. например ако си говорите с някой ваш познат на английски и правите грешка то ще ви поправи МОЖЕ БИ ? но ще го направи по много твърд начин. под твърд имам предвид ще ви изчете една кратка лекция на тема защо е така и защо не е така че има еди кво си условие еди кво си правило и тем подобни докато ако направите грешка пред чужденец той ще ви поправи много по меко и тактично ще ви го обясни много по по ценен и полезен начин тъй като тази грешко него го дразни тъй като слуша как някъв си чужденец говори развалено. а при учителя ви ирли приятеля не е така. например как ние се дразним когато слушаме как чужденец говори развален български и хем ни е смешно хем веднага бързаме да го поправим. например със онова специфично "л" или "р" или всякви други такива обръвания. та това успех на тия които сега почват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами горд съм да кажа да! Ако малко хвана да се стегна да си взема и CPE ще ми е идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бях учил английски преди да се запиша в City University Правец а то се оказа, че там преподават на английски :) Година и половина някъде бях в някаква интензивна програма по обучение на английски (IEP) и сега вече съм бакалавър 3 година и честно казано колкото да го учиш ако не го практикуваш всичко си губи смисъла. От старите хора бях чул че език не се учи когато двата езика не се докоснат тъй че намерете си англоговорящо гадже :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте опитвам се да намеря касетите към първа и втора част на учебника english for bulgarian.може ли някой да помогне? трябват ми като mp3 за да ги слушам на плеър-а,ще съм много благодарна ако някой каже от къде да ги дръпна,дисковете в замунда са за друг учебник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не много, ама в чужда държава ще се оправя, с малко бъркане на времената :speak::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз Английски уча от 8-ми клас до сега-преди това и грам английски не знаех, но сега сигурно го знам 7/10! Учим по New Opportunities(в момента сме на лилавия-много хубави учебници-не са някви скучни само с упражнения и разни такива)! Без проблем си превеждам филми, песни и всичко, което е на английски, с четенето и с граматиката съм супер, само малко писането на есета и разни такива ми куца, но като цяло се справям добре! Учудващо как от 2007 до сега съм научил много добре този език-госпожата ни е много яка 25 гоишна и много добре преподава, 8-ми клас имах интензивно изучаване на Английски език! Незнам дали от начина на преподаване на госпожата съм го усвоил така добре, а и учебниците са хубави?! Госпожата ни каза, че това е най-лесният език и затова е толкова широко използван и всеки един човек би трябвало да знае минимума по английски, а и в много професии търсят задължително да знаеш английски и дори втори език-например немски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, в момента си опреснявам знанията като уча главно времената сама вкъщи. Оказа се,че съм много зле.:)Мъчи ме един въпрос,сигурно някой ще ми отговори. Защо изречението "I was born",не отговаря на нито едно от 12-те времена в английския?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учила съм английски много дълго време, по различни системи. Моят съвет е - частен учител и колкото се може повече практика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в момента си опреснявам знанията като уча главно времената сама вкъщи.

Оказа се,че съм много зле.:rolleyes:Мъчи ме един въпрос,сигурно някой ще ми отговори.

Защо изречението "I was born",не отговаря на нито едно от 12-те времена в английския?

Не знам какво се чудиш, но "I was born" си е в Past Simple. А времената са 24. 12 в Active и 12 във Passive.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво се чудиш, но "I was born" си е в Past Simple. А времената са 24. 12 в Active и 12 във Passive.

Не е точно минало просто, а страдателен залог, който го имаш и в бг.ез.

Буквално значи "Аз бях роден", но страдателният залог се образува от глагола "съм" ("be")+ глагол в минало пр. вр. и при него вършителят на действието един вид "страда" от това действие. Примери:

This is made of steel.- Това е направено от стомана

It was known from long time ago. Знаеше се от много време (от отдавна)

Надявам се да сте ме разбрали, че не ме бива кой знае колко в обясненията :snowballfight:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете, знаете ли добре английски и ако да, къде и как сте го учили. Мен ми е голяма мъка този език. Явно по принцип езиците нещо не ми се отдават. Споделете своя опит как сте го научили. Изключвам по-младите които учат английски още от детската градина. Те щат не щат ще го научат. Питам хората като мен които навремето в училище са учили само руски защото само това имаше като избор. Как е най-добре да се учи - на курсове в групи, с частен учител ли? Някой дали е могъл да го научи сам в къщи без помоща на учител. И изобщо как мислите - дали може чужд език да се научи без учител само с учебници в къщи или учителят е задължителен. Споделете своя опит в "борбата" с езика :D

Който и да е език, трябва да се учи постоянно. Не може да си отделиш по един час на вечер за учене и курсове, а през останалото време да нехаеш. Опитай се да се заобиколиш възможно най-много с английския. Заслушвай се в текста на песните, гледай филми без субтитри, или поне се опитвай да не ги четеш, слушай радио на английски и проявявай инициатива, търси по речници думите, които ти трябват или не разбираш, записвай си, МИСЛИ НА АНГЛИЙСКИ!... Това са нещата, които най-много ще ти помогнат да Проговориш. Разбира се, ако искаш да говориш правилно трябва да обърнеш по-сериозно внимание на рутинните упражнения. на сайта на BBC има нещо като онлайн учебник по английски. Също така ако искаш си купи граматиката на Мърфи, аз имам една червена - " 'Essential Grammar in Use' With Answers Raymond Murphy".

Най-важното обаче е нагласата. Ако смяташ да си повтаряш, че не можеш и не ти се отдава, изобщо не опитвай. По този начин наистина започваш да забравяш и бъркаш разни работи несъзнателно (почти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес човек е за никъде без английски и още един език. За себе си мога да кажа, че го знам добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учих английски само в училище. Разбира се като повечето ученици не му обръщах много внимание докато не разбрах, че без език няма да го бъде. Реших да запиша курс и добре, че го направих. Избрах агенция "АРТО" в град Пловдив. Страшно съм им благодарен! Наистина ми обърнаха внимание и ми помогнаха да науча нивото за което се бях записал. Мисля да изкарам и другите нива и определено пак ще избера тях. Много важно е, че за всяко завършено ниво се издава сертификат! Курсовете по английски мога да ви бъдат много полезни.  :)  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В държавата на потенциалните емигранти ,англииски си требе,да знаате!!!

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зная английски и когато някой ме заговори се правя на ударен! Във мнозина страни е така  т.е. мнозина не желаят да разговарят на този език и с право, а това и при мен подплатено и с висока доза национализъм , та!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мога да помогна с една статия, която на мен ми беше много полезна: https://omegals.bg/2017/02/20/най-добрият-метод-изучаване-език/ :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Sofia_dv написа:

Здравейте, мога да помогна с една статия, която на мен ми беше много полезна: https://omegals.bg/2017/02/20/най-добрият-метод-изучаване-език/ :)

Безплатна рекламка викаш да ни предложиш, а ?
Аз пък като прочетох тази страница :

https://omegals.bg/2017/06/12/някои-митове-изучаването-чужд-език/

и видях долна манипулация на даскали по английски.

На дскаличка по английски съм издържал точно 45 дена ( от предвидени 90 ) на ускорен вечерен курс за възрастни.
Там в групата имане един Гауденсио от латинската хамерика, човекът ми купи английска граматика от някаква книжарница и ми я донеса.
И после, хванах си разни негри от Студентски град и с тях си учих без пари английски на практика. А вкъщи ББС на къси вълни ме приспиваше вечер. Радиото беше на леглото ми постоянно. По телевизията имаше курсове, записвах ги на касети, щото нямах видео тогава. Споменатият учебник Английски за българи си го купих и него по онава време.
Така хубавко го бях понаучил на практика, че като идваха в СУ група англичани и англичанки ги карах до Рилския манастир например на екскурзия и до разни други места. После една англичанка от тези ми стана Пен-френд почти година. Дойдоха следващите на другата година и тогава, хоп гадже англичанка - ехеее , кой като мене. За малко да ме навие да се ожениме. Абе друго си е сексуалното възприятие на чуждия език. Като си у кревата с мацето попиваш като попивателна хартия нейния език. Аз тогава си говорех по телефона на английски даже с англичани и американци, без да съм пълнил гушите на нашенки даскалички по английски с години наред.
Е, как е станала тази магия ?
Еми с желание стана. 
Обаче съдбата ми изигра гаден номер.
Точно една година след като гаджето англичанка не успя да ме накара да се ожениме, една естествено руса белгийка ми завъртя главата и о ужас, хайде пак отначало мъка с учене на друг чужд език. И тука английският действаше като тайно дръпната ръчна спирачка, спираше ме в изучаването на френския. Ама като се оженихме и пристигнах в Белгията, щеш не щеш го научаваш, кво да правиш съдба.
Сега английският го ползвам за да гледам телевизия на него от сателитите и от acestream , за четене от интернет като няма на френски нещо и така.
Но 11 годишният ми син нещо не може да го заобича инглиша. Еми може и да е нормално, има всичко на френски. Пуснал съм му да гледа 11 детски канала на английски, ама нещо забравя да им обръща внимание. Има късмет че даскалицата му е холандка, но пък децата от класа му не проявяват почти никакъв интерес към английския.
Да си френскоговорящ и да учиш английски си живо наказание.
Аз уж му давам пример че гледам много на английски телевизия и чета из интернет направо на този език без да търся същото на френски, ама изглежда че не му е достатъчно на дедето като мотивация. Абясняваме ме му с майка му, че тя работи на английски език в Люксембург, нищо че колегите са франкофони, клиентите разбират само английски. Обясняваме и че заплатите в фирмите занимаващи се с финаннси в Люксембург за по-високи, ама той си е още дете и още не се е запалил по английския.
От друга страна, не искам да го принуждавам да го учи сериозно. 
Като знам на мен колко гадно ми беше ученето на френски и викам що да си наказвам детето с английския, ако не му е интересно.
Дайте акъл как да го подлъжа да го учи инглиша, много ви плийз !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Белгиеца написа:

Дайте акъл как да го подлъжа да го учи инглиша, много ви плийз !

Да вземе пример от баща си - да си хване англоговорящо гадже и, кога в леглото, кога извън него... нататък историята ти е ясна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.05.2018 г. в 13:32, Белгиеца написа:

Здравейте, аз лично предпочитам да уча индивидулано, но и двете си имат предимства: https://omegals.bg/2017/05/08/курсове-английски-индивидуално-или-г/?utm_source=kaldata.com&utm_campaign=индивидуално или групово обучение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...