Премини към съдържанието
live1102

Knoppix 3.3 live cd

Препоръчан отговор

Имам един жив кнопикс но нещо се е разболял май и немога да го излекувам. проблема е в това че неиска да разпознае звуковата карта(тя е вградена в дъното)иска конфигуриране на плъгините но всякък си играх с тях и резултата е никакъв. нито мп3, ogg или някой друг формат тръгват. яко някой знае решение на проблема ще съм му много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси :P и аз така предполагах но все пак да питам..защото съм малко бос в тая насока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мерси :clap: и аз така предполагах но все пак да питам..защото съм малко бос в тая насока

<{POST_SNAPBACK}>

Пак заповядай. Винаги ще помогна с каквото мога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един жив кнопикс но нещо се е разболял май и немога да го излекувам. проблема е в това че неиска да разпознае звуковата карта(тя е вградена в дъното)иска конфигуриране на плъгините но всякък си играх с тях и резултата е никакъв. нито мп3, ogg или някой друг формат тръгват. яко някой знае решение на проблема ще съм му много благодарен

<{POST_SNAPBACK}>

По принцип в кнопикс е включено всичко за което можеш да се сетиш. Ако нещо не върви то е поради две причини:

1. Дистрибуцията която имаш е стара.

2. Хардуера който имаш е нов.

И в двата случая една нова дистрибуция би ти решила проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах се да подкарам версия 3.9 но cd-roma неиска да я "захапе". свалих го от един диск на "софтуер и хардуер", изпекох го на друг диск и се запъна.всякакви варианти пробвах и нестава. някои има ли идея това от какво може да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
опитах се да подкарам версия 3.9 но cd-roma неиска да я "захапе". свалих го от един диск на "софтуер и хардуер", изпекох го на друг диск и се запъна.всякакви варианти пробвах и нестава. някои има ли идея това от какво  може да е

<{POST_SNAPBACK}>

Трябва да го запишеш като Image. Предполагам че не си го направил по този начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

напротив. даже първия вариант беше точно image, после още 10 диска конфигурирах и пекох но все тая..иначе няма повредени файлове. всичко уж си е наред но не го boot-ва. същия проблем имам и с tilix i morphix(boot-ват се при пуснат windows но не и при рестарт) с тях не съм се занимавал по-подробно но на пръв поглед проблема е аналогичен с кнопикса..а по-стари версии на кнопикс от 3.9 ми се подкарват без проблем през цд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
напротив. даже първия вариант беше точно image, после още 10 диска конфигурирах и пекох но все тая..иначе няма повредени файлове. всичко уж си е наред но не го  boot-ва. същия проблем имам и с tilix i morphix(boot-ват се при пуснат windows но не и при рестарт) с тях не съм се занимавал по-подробно но на пръв поглед проблема е аналогичен с кнопикса..а по-стари версии на кнопикс от 3.9 ми се подкарват без проблем през цд-то

<{POST_SNAPBACK}>

Хехе, провери дали този image който имаш е въобще boot.Ако не е, колкото и да го пържеш няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

boot е защото като го вкарам в цд-рома при пуснат виндоус се боотва успешо..има си и боот фаил..но си мисля съдържанието в него да не е неправилно и за това да прави проблем...само че незнам как да го редактирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
boot е защото като го вкарам в цд-рома при пуснат виндоус се боотва успешо..има си и боот фаил..но си мисля съдържанието в него да не е неправилно и за това да прави проблем...само че незнам как да го редактирам

<{POST_SNAPBACK}>

Това се нарича Autostart, а не boot. Двете неща са съвсем различни и нямат нищо общо помежду си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси!това не го съобразих.ако е такъв случая с неро ли да го направя боотваш или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мерси!това не го съобразих.ако е такъв случая с  неро ли да го направя боотваш или не?

<{POST_SNAPBACK}>

Хммм, много пъти съм се опитвал да правя с Неро image boot-image, но все нещо не се получаваше. Може и в мен да е била причината. Но като се има предвид, че и кнопикса който имаш е доста стар, препоръчвам ти да си свалиш по-нова версия. Виждам, че вече има и KNOPPIX Version 5.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъй като съм на трафик?!#% и няма фрии сървър на който го има. все пак успях да подкарам кнопикс 3.9 но само до момента в който ми казва a:/.т.е. в нещо като дос (направо си дос)..почва да ми писва..тъкмо бях решил да мигрирам към свободния свят и да се разделя с прозореца окончателно и май все нещо се прецаква..( може Бил Гейтс да ми прави вуду магиики cool.gif:) ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
тъй като съм на трафик?!#% и няма фрии сървър на който го има. все пак успях да подкарам кнопикс 3.9 но само до момента в който ми казва a:/.т.е. в нещо като дос (направо си дос)..почва да ми писва..тъкмо бях решил да мигрирам към свободния свят и да се разделя с прозореца окончателно и май все нещо се прецаква..( може Бил Гейтс да ми прави вуду магиики cool.gif  :)  ).

<{POST_SNAPBACK}>

Точно това беше проблема и при мен. За да не те отказвам от намерението ти ще се опитам да сваля един boot-image от кнопикс и ще ти го пратя. Опитай се да го импортираш с Неро, мисля, че имаше начин да се импортира външен файл. Прати ми е-майл на ЛС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това беше проблема и при мен. За да не те отказвам от намерението ти ще се опитам да сваля един boot-image от кнопикс и ще ти го пратя. Опитай се да го импортираш с Неро, мисля, че имаше начин да се импортира външен файл. Прати ми е-майл на ЛС.

<{POST_SNAPBACK}>

уф дано стане..мерси..иначе ако нестане ще си поръчам от някои сайт един диск и това ще е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

подкарах го но пак няма звук..с морфикс обаче изкарва . кофти работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
подкарах го но пак няма звук..с морфикс обаче изкарва . кофти работа

Kакво му е на звука? Как го няма? Какви грешки ти дава?

Провери дали звуковата ти карта е разпозната правилно.

# lspci

# lspci -v

Провери дали драйвера за звуковата карта е зареден.

# lsmod

Опитай се да пуснеш някоя песен от конзолата

(mp3) # mpg123 pesen.mp3

(ogg) # ogg123 pesen.mp3

(wav) # play pesen.wav

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи лекарството на твоя проблем е интернет на неограничен трафик

и почваш да сваляш квот се сетиш и квото ти душа сака.Кеф ти Кнопих,

кеф ти друго.Така ще можеш да видиш кое ще ти хареса.КДЕ ли,Гноме ли,

Аз сега имам поне 10 вида линукс и знам кое ми харесва и кое не.Ама

с ограничен трафик е мъка.Нема кво да правиш в нета .За нищо не стига.

Да не говорим че и литература трябва да издирваш.Абе ако не можеш да дръпнеш 5-6 гигабайта ебаси работата.Айде със здраве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам че това е основния проблем и вече работя по въпроса за смяна на доставчика.другата седмица вече ще има резултат. мерси на всички които се опитахада ми помогнат :eek:;);) . да я затваряме тази тема мисля че нещата малко ми се изясниха. ако има проблем знам къде да се обърна за помощ ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.