Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наръчник на начинаещия хардуерен екстремист 2

Препоръчан отговор

Малко нови попълнения по темата.

Смени си сам кондензаторите..........

Публикувано изображение

Невероятно но факт. Въпреки интервенцията тази карта работи нормално.

Мислех, че вече няма какво да ме изненада но.......

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Оплакването е, че РСто тръгва когато си иска .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 113
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Досега съм чувал оплаквания, че РС-то не тръгва или пък спира, но това за пръв път го чувам. Публикувано изображение А тоя вентилатор на първата снимка мръсен ли е или почернял от температурите?

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тоя вентилатор на първата снимка мръсен ли е или почернял от температурите?

това ми мяза на никотин , кой знае в какво задимено барче е бил :)

pconline къде ги чистиш бе човек ? аз на село на двора с прахосмукачка , но съм я обърнал да духа ... но ти как се справяш в сервиз :( Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това ми мяза на никотин , кой знае в какво задимено барче е бил :)

pconline къде ги чистиш бе човек ? аз на село на двора с прахосмукачка , но съм я обърнал да духа ... но ти как се справяш в сервиз :(

Аааа на улицата пред сервиза. Ако ми беше по голям сервиза може да се направи и камера с прахоуловител но за сега карам на улицата От квартала още не са решили да ме линчуват, но не знам до кога. Нали се сещаш, че от подобни неща излиза облак който спокойно обгръща поне 5-6 коли.

Досега съм чувал оплаквания, че РС-то не тръгва или пък спира, но това за пръв път го чувам. Публикувано изображение А тоя вентилатор на първата снимка мръсен ли е или почернял от температурите?

Никотин си е но не обръщаш ли внимание, че охладителя е завъртян на 180 градуса за да не пречи на кондензаторите :)

Относно никотина имах и една дето я разглобих и мих с Меглио, ама май затрих снимките ......

Не знам дали забелязвате но на охладителя на процесора са му изпочупени всичките щипки. Е те това не знам как е станало.

Предполагам се сещате, че и на двата вентилатора перките бяха бетонирани и с чук не мърдаха и наистина е странно обяснението, че тръгва когато си иска това РС.  

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И после в сервиза вземали скъпо :)

Не знам дали забелязвате но на охладителя на процесора са му изпочупени всичките щипки. Е те това не знам как е станало.

А иначе когато дойде при теб , охладителя тук ли беше :) паднал

Редактирано от jonov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И после в сервиза вземали скъпо Публикувано изображение

А иначе когато дойде при теб , охладителя тук ли беше Публикувано изображение паднал

Едно, че паднал и се за качил за видеото но и докато го слагам на масата легнал пак си седеше там и не мърда.

Под перката на охладителя гадорията приличаше на кал и компресора на 8 атмосфери не успя да я разкара.

Тия дет смятят, че е скъпо почиствано им предлагам да поседят до мене докато го чистя и да си дишаме заедно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просот не мога да проумея как може да вземеш за ремонт повече отколкото струва машината още повече че и след ремонта тази машина няма как да работи нормално с толкова памет. Девойката се оплака че работи много зле и няма как да е друго яче след кота цъка някаква момичешка онлайн флаш игра, скайп и фейсбук и рамта свърши и почва едно суапене и една мъка с тоя бавничък диск.

Български манталитет се казва това.

Ако искаш да не те минат ,трябва да си поне на средно ниво в областа в която търсиш майстор ,за да разбереш кога те мята по върбите.

Това важи както за обикновени майстори (с "обикновени " не омаловажавам) ,така и за доктори , и нагоре ...

Да уцелиш някой съвестен ,който да не се възползва от тебе ,е нещо като да удариш лортарията... Супер просто (разбирай "тъпо") племе сме .

П.П. Снимките ми харесаха Публикувано изображение оня е хвърлял термо-паста ,и някакви други субстанции по компонентите с мистрията Публикувано изображение

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Български манталитет се казва това.......

Преди се засягах и го приемах лично когато наричаха сервизите измамници и т.н., но като гледам какви ги вършат "колеги" вече се примирих. Има много мизерна паплач за съжаление и е факт, че ако нямаш познат който да те опъти към читав сервиз си е чиста лотария, ако не разбираш.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди се засягах и го приемах лично когато наричаха сервизите измамници и т.н., но като гледам какви ги вършат "колеги" вече се примирих. Има много мизерна паплач за съжаление и е факт, че ако нямаш познат който да те опъти към читав сервиз си е чиста лотария, ако не разбираш.

Щом си гледаш работата съвестно ,значи не става дума за тебе. Който е гузен да се обижда :) ,но няма как да крием действителността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 винта, 4 гайки и пластмасови изрязани шайбички решават проблема за 50 стотинки.Когато термоподложка няма, при свалянето на охладителя на лаптоп е по-добре да се остави старата, вместо да се правят глупости. Ако някой толкова иска да прави експерименти, може да изреже медна пластина, която да замени подложката и да я намаже от двете страни с хубава паста.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 винта, 4 гайки и пластмасови изрязани шайбички решават проблема за 50 стотинки.Когато термоподложка няма, при свалянето на охладителя на лаптоп е по-добре да се остави старата, вместо да се правят глупости. Ако някой толкова иска да прави експерименти, може да изреже медна пластина, която да замени подложката и да я намаже от двете страни с хубава паста.

То въпроса е как са се счупили а че решения има, колкото искаш. 

То с медна пластина е по-добре отколкото с термоподложка но трябва да имаш точната дебелина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И после защо никой не вярва на българина в сайтовете за продаване и купуване! Макар ,че и аз ахнах колега PcOnline да ти кажа честно, вече нищо не може да ме учуди. Странното обаче е как е тръгнала тази машина преди да я разглобиш въобще. Поне може със сигурност да кажем, че DELL са страхотна марка. :)

във всички сайтове е така... dell бяха марка, сега са поредните боклуци, като всички останали...

Публикувано изображение

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

във всички сайтове е така... dell бяха марка, сега са поредните боклуци, като всички останали...

Публикувано изображение

Така е Професоре и аз споделям твоето мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ще ли ми каже нЕкой каква е функцията на радиатора ,който е захванат за кутията с вентилатора ? т'ва аджеба не трЕбва ли да е на процесора ?

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко нови попълнения по темата.

Смени си сам кондензаторите..........

Публикувано изображение

Невероятно но факт. Въпреки интервенцията тази карта работи нормално.

Мислех, че вече няма какво да ме изненада но.......

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Така като гледам, колега не ти е скучна работата. Направо ме плашиш вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ли ми каже нЕкой каква е функцията на радиатора ,който е захванат за кутията с вентилатора ? т'ва аджеба не трЕбва ли да е на процесора ?

Wireless охлаждане на процесора и играе ролята на допълнителен вентилатор който спомага за въздушния поток в кутията :-) Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Wireless охлаждане на процесора и играе ролята на допълнителен вентилатор който спомага за въздушния поток в кутията :-)

Хванах ти хумора ... демек тоя радиатор пази от разстояние да не изгори процесора ... аз па си мислех ,че майстора се е напушил :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Само на мен ли ми се струва, че кабелите на вентилатора за одрязани ?

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, колега не ти е скучна работата. Направо ме плашиш вече.

Емо има и бая неща дето не ги снимам даже щото не са кой знае какво, но за обикновения юзер може да са потресаващи.

Само на мен ли ми се струва, че кабелите на вентилатора за одрязани ?

Честно да ти кажа имаше кабел вкаран в конектора и само на него се държеше тоя вентилатор, а под перката след компресора остана доста гнусна кал с която не съм се занимавал а направо го изхвърлих. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Емо има и бая неща дето не ги снимам даже щото не са кой знае какво, но за обикновения юзер може да са потресаващи.

Честно да ти кажа имаше кабел вкаран в конектора и само на него се държеше тоя вентилатор, а под перката след компресора остана доста гнусна кал с която не съм се занимавал а направо го изхвърлих. 

Е това беше в кръга на шегата. Постоянно и аз се сблъсквам с подобни изпълнения. По-миналата година от един компютър извадих направо цяло гнездо с вълна. Не знам какво беше влизало в компютъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според някой явно така се защитава дъно от укъсяване в корпуса 

Публикувано изображение

А това е за онези привърженици на теорията, че лаптоп се чисти като се духа с компресор отвън през радиатора.

Та ето до какво води тази техника до изпотрошен вентилатор.

Публикувано изображение

Лаптопа звучеше като маракас и нормално след като 10 пера от перката свободно циркулираха в корпуса на снимката не се виждат всичките защото още не ги бях извадил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според някой явно така се защитава дъно от укъсяване в корпуса 

Публикувано изображение

А това е за онези привърженици на теорията, че лаптоп се чисти като се духа с компресор отвън през радиатора.

Та ето до какво води тази техника до изпотрошен вентилатор.

Публикувано изображение

Лаптопа звучеше като маракас и нормално след като 10 пера от перката свободно циркулираха в корпуса на снимката не се виждат всичките защото още не ги бях извадил.

Че то имаше и такава тема във форума, преди няколко месеца. Мисля, че се сещаш. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че то имаше и такава тема във форума, преди няколко месеца. Мисля, че се сещаш. 

Ми оня убавец дето щеше да съживява Правеца дето още не сме видели и няма и да видим де, та той имаше стенд за подобно чистене "патентован" твърдеше даже. 

Те го те 

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване