Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PvPGN (Diablo II) сървър - проблем "Realm Down" при въшна връзка

Препоръчан отговор

Здравейте, опитвам се да си направя сървър на Diablo II, тъй като всички български сървъри на 1.10 са пропаднали.

Та проблема ми е че когато някой се опита да се свърже към сървъра успява, но като му даде да избира герой нещо се прецаква пише му Connection и след това му дава съобщение "Realm Down". Ако се свържа от друг компютър от локалната мрежа става всичко и се играе нормално, съответно проблема е някъде в портовете. Търсих къде ли не пише от 6112 - 6119 UDP + 4000 TCP. И двата са отворени и сочат към моето IPv4 и не става. Просто ако някой се опита се свързва проверява му акаунта и паролата и до там Character Server-a (d2cs) прави някакъв проблем с плейърите.

ПС: Не съм 100 % сигурен че от d2cs идва грешката

Редактирано от MemeHunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, опитвам се да си направя сървър на Diablo II, тъй като всички български сървъри на 1.10 са пропаднали.

Та проблема ми е че когато някой се опита да се свърже към сървъра успява, но като му даде да избира герой нещо се прецаква пише му Connection и след това му дава съобщение "Realm Down". Ако се свържа от друг компютър от локалната мрежа става всичко и се играе нормално, съответно проблема е някъде в портовете. Търсих къде ли не пише от 6112 - 6119 UDP + 4000 TCP. И двата са отворени и сочат към моето IPv4 и не става. Просто ако някой се опита се свързва проверява му акаунта и паролата и до там Character Server-a (d2cs) прави някакъв проблем с плейърите.

Аз като гледам портовете са доста повече от два. И да разбирам ли че сте зад маршрутизатор?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз като гледам портовете са доста повече от два. И да разбирам ли че сте зад маршрутизатор?

Аз съм зад нормален рутер на Виваком и имам вградени настройки за Diablo II, които просо добавят портовете които съм написал а аз само въвеждам server ip и би трябвало да работи. Грешката също може да е по конфига ако е нужно ще постна конфиговете. 

Според това портовете са 6112-6114, 4000, 8888 ("You will need to open ports 6112-6114, 4000, and 8888 in your firewall.")

ПС: Сега ще добавя 8888 и ще опитам отново.

ПС2: Не става.

Редактирано от MemeHunter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм зад нормален рутер на Виваком и имам вградени настройки за Diablo II, които просо добавят портовете които съм написал а аз само въвеждам server ip и би трябвало да работи. Грешката също може да е по конфига ако е нужно ще постна конфиговете. 

Според това портовете са 6112-6114, 4000, 8888 ("You will need to open ports 6112-6114, 4000, and 8888 in your firewall.")

проверете дали са отворени 6112, 6113, 6114 и така нататък за съответния протокол

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС2: Не става.

А въобще имаш ли сървърната част на диабло?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А въобще имаш ли сървърната част на диабло?

Да, имам d2gs

проверете дали са отворени 6112, 6113, 6114 и така нататък за съответния протокол

Намерих проблема - address_translation.conf. Тук трябва да се настроят някакви translation-и, които не мога да разбера. Бих ви бил много благодарен ако ми помогнете да ги настроя.

Тук са двата конфига:

######################################################################################################### Diablo II Charactar Server (d2cs) - (removed from realm.conf) (Port 6113) ## ## Set input address to the ip of d2cs (same as the ip in the realm.conf) ## Set output address to the address to be sent to the clients ## Set exclude to the range of clients you want to recieve the input address ## instead of the output address ## Set include to the range of client you want to recieve the output address ## ## input (ip:port) output (ip:port) exclude (ip/netmask) include (ip/netmask) ##--------------------- ---------------------- ---------------------------- -------------------------#192.168.1.20:6113 79.100.249.223:6113 192.168.1.0/24 ANY######################################################################################################### Diablo II Game Server (d2gs) - (removed from d2gstrans.conf) (Port 4000) ## ## Set input address to the ip of d2gs (same as the gameservlist in d2cs.conf) ## Set output address to the address to be sent to the clients ## Set exclude to the range of clients you want to recieve the input address ## instead of the output address ## Set include to the range of client you want to recieve the output address ## ## input (ip:port) output (ip:port) exclude (ip/netmask) include (ip/netmask) ##--------------------- ---------------------- ---------------------------- -------------------------#192.168.1.20:4000 79.100.249.223:4000 192.168.1.0/24 ANY

Бих искал да ги направя всеки да може да влиза от всяко едно ип и аз също да мога да влизам от 192.168.1.20 (сървъра). С тези настойки които съм пейстнал играчите влизат но не ги допуска да правят игри. Моето ип в мрежата ми е 192.168.1.20. Имам DNS към моето ип - default-d2.no-ip.org и всички портове са на default-овете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, имам d2gs

Намерих проблема - address_translation.conf. Тук трябва да се настроят някакви translation-и, които не мога да разбера. Бих ви бил много благодарен ако ми помогнете да ги настроя.

Тук са двата конфига:

######################################################################################################### Diablo II Charactar Server (d2cs) - (removed from realm.conf) (Port 6113) ## ## Set input address to the ip of d2cs (same as the ip in the realm.conf) ## Set output address to the address to be sent to the clients ## Set exclude to the range of clients you want to recieve the input address ## instead of the output address ## Set include to the range of client you want to recieve the output address ## ## input (ip:port) output (ip:port) exclude (ip/netmask) include (ip/netmask) ##--------------------- ---------------------- ---------------------------- -------------------------#192.168.1.20:6113 79.100.249.223:6113 192.168.1.0/24 ANY######################################################################################################### Diablo II Game Server (d2gs) - (removed from d2gstrans.conf) (Port 4000) ## ## Set input address to the ip of d2gs (same as the gameservlist in d2cs.conf) ## Set output address to the address to be sent to the clients ## Set exclude to the range of clients you want to recieve the input address ## instead of the output address ## Set include to the range of client you want to recieve the output address ## ## input (ip:port) output (ip:port) exclude (ip/netmask) include (ip/netmask) ##--------------------- ---------------------- ---------------------------- -------------------------#192.168.1.20:4000 79.100.249.223:4000 192.168.1.0/24 ANY

Бих искал да ги направя всеки да може да влиза от всяко едно ип и аз също да мога да влизам от 192.168.1.20 (сървъра). С тези настойки които съм пейстнал играчите влизат но не ги допуска да правят игри. Моето ип в мрежата ми е 192.168.1.20. Имам DNS към моето ип - default-d2.no-ip.org и всички портове са на default-овете

Направи си DMZ към 192.168.1.20. Но с АДСЛ просто не знам как ще ти работи този сървър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искал да ги направя всеки да може да влиза от всяко едно ип и аз също да мога да влизам от 192.168.1.20 (сървъра). С тези настойки които съм пейстнал играчите влизат но не ги допуска да правят игри. Моето ип в мрежата ми е 192.168.1.20. Имам DNS към моето ип - default-d2.no-ip.org и всички портове са на default-овете

Това би трябвало да работи (поне според коментарите) НО проверете дали сте отворил правилните комбинации порт/протокол

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си DMZ към 192.168.1.20. Но с АДСЛ просто не знам как ще ти работи този сървър.

Това би трябвало да работи (поне според коментарите) НО проверете дали сте отворил правилните комбинации порт/протокол

Мерси много, ако играете мога да ви почерпя с хубави герой :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, не играя игри, но се радвам че можах да помогна :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играех преди. Сега няма хора и просто е безмислено да се захващам. Последния сървър, в който играех беше epsbg.com, но и там вече няма хора, а и администратора за 1 година ресна 4 пъти сървъра и на мен ми писна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

Аз също имам проблем с този конфиг файл. При мен сървъра си работи нормално хората си влизат ,но когато го настроя както трябва по принцип не мога да влизам в игрите и да правя игри и то само при мен е този проблем.Локално IP: 192.168.0.14Real IP: 84.252.14.233Gateway: 192.168.0.1Нагласил съм го така: 

########################################################################################################

#------------------------------------------------------------------------------------------------------#
# Address Translation table                                                                            #
#----------------------------------------------------------------------------
#
# DO NOT, I REPEAT, DO NOT TOUCH THIS FILE UNLESS YOU RUN THE SERVER ON A 
# COMPUTER INSIDE A LAN AND YOU NEED TO HAVE PLAYERS FROM "OUTSIDE" YOUR LAN
#
# This is a list of ip:port addresses that get translated
# EVERYTHING AFTER A "#" IS IGNORED (ie COMMENTED)
#
# The entries are broken into four parts:
#
# * the IP address w/port to be translated (what pvpgn wants to send initially)
# * the output IP address w/port (what pvpgn WILL send after translation)
# * comma delimited list of networks to be excluded from translation
# * comma delimited list of networks to be included in translation
#
# Each line must contain all four parts or the entire entry will be rejected
# There are no default ports, make sure input and output include the port number
#
# The entries are searched in the order listed in this file
# Exclude networks are searched before include networks
# Only the first matching line is used
# Lines begining with '#' are ignored
#
# If no match is found, the input ip will be returned.
#
# Network specification can be either NONE, ANY or x.y.z.t/bitlen:
# - NONE = no neworks (same as 0.0.0.0/32)
# - ANY = All networks (same as 0.0.0.0/0)
# x.y.z.t/bitlen : means matching the first bitlen bits from the x.y.z.t value
# Example: if you have the network 192.168.0.x (where x is from 1 to 255) to 
# match any IP in it you use "192.168.0.0/24" meaning the first 24 bits of 
# 192.168.0.0 HAVE TO match (the first 24 bits means the first 3 digits)
#
#################################################################################

################################################################################
# w3route server ip translation
#
# Here you can translate the IP/port of the w3route IP/port as sent by pvpgn
# to the WAR3 clients. You need this ONLY if you want to have external W3 
# players that will play PlayGame/ArrangedTeam games.
# Set exclude to the range of clients you want to recieve the input address
#    instead of the output address
# Set include to the range of clients you want to recieve the output address
#
# input (ip:port)   output (ip:port)   exclude (ip/netmask)    include (ip/netmask)
#----------------- ------------------ ----------------------  ----------------------

# Example, if you left w3route = 0.0.0.0:6200 as it is by default in bnetd.conf
# AND you have the external IP 1.2.3.4 AND you want to exclude from translation 
# the internal W3 clients (those with IPs 192.168.0.x) AND you port forward 
# port 6200 TCP from your router to the pvpgn server port 6200 then here put:

192.168.0.14:6200      84.252.14.233:6200      192.168.0.0/24           ANY

###############################################################################
# Game Translations for clients/games (client data ports)
#
# You need this ONLY if you will have internal players that want to play with 
# external ones.
#
# This setting is NOT NEEDED for D2 closed realm clients (they connect to d2gs 
# to play games not to eachover).
#
# Set input address to the client to be translated 
# Set output address to the address to be sent to the other clients 
# Set include to the range of clients you want to recieve the output address 
#
# input (ip:port)    output (ip:port)    exclude (ip/netmask)    include (ip/netmask)
#-----------------  ------------------  ----------------------  ----------------------

# Example, if you have an internal client on IP 192.168.1.10 AND you have the 
# external IP 1.2.3.4 AND you want to exclude from translation the internal 
# clients (those with IPs 192.168.1.x and 10.x.y.z) AND you port forward 
# port 6118 TCP AND UDP from your router to the client IP and port 6112 then 
# here put:

192.168.0.14:6112   84.252.14.233:6118      192.168.0.0/24,10.0.0.0/8  ANY

################################################################################
# Diablo II Character Server translation (d2cs)
#
# You need this ONLY if you run a d2cs (ie ONLY if you will host a Diablo2 
# closed realm).
#
# Set input address to the ip of d2cs (same as the ip in the realm.conf)
# Set output address to the address to be sent to the clients
# Set include to the range of client you want to recieve the output address
#
# input (ip:port)    output (ip:port)    exclude (ip/netmask)    include (ip/netmask)
#-----------------  ------------------  ----------------------  ----------------------

# Example, if you run a d2cs on IP 192.168.1.10 port 6113 and you have put the 
# same IP/port in realm.conf AND you have the external IP 1.2.3.4 AND you want 
# to exclude from translation the internal clients (those with IPs 192.168.1.x) 
# AND you port forward port 6113 TCP from your router to the machine running 
# d2cs and port 6113 then here put:

192.168.0.14:6113   84.252.14.233:6113       192.168.0.0/24          ANY

# Diablo II Game Server Translation (d2gs)
#
# Set input address to the ip of d2gs (same as the gameservlist in d2cs.conf)
# Set output address to the address to be sent to the clients
# Set include to the range of client you want to recieve the output address
#

# Example, if you run a d2gs on IP 192.168.1.100 (and port 4000, d2gs cannot 
# listen on other port, it will automatically listen on port 4000) and you have 
# put the same IP in d2cs.conf and d2dbs.conf gameservlist setting AND you have 
# the external IP 1.2.3.4 AND you dont want to exclude from translation anyone 
# AND you port forward port 4000 TCP from your router to the machine running 
# d2gs and port 4000 then here put:

192.168.0.14:4000  84.252.14.233:4000       NONE                    ANY

# Westwood Online Game Server Translation (wwol)
#
#

192.168.0.14:4005   84.252.14.233:4005       192.168.0.0/24          ANY

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

EvilZone.NET е Gaming портал поддържащ сървъри на легендарни игри включително Diablo II.

EvilZone Diablo II Network предлага сървър от последно поколение, редовни актуализации и 24 часова поддръжка.
Уеб сайта ни разполага с форум, горещ телефон, 24/7 support откликващ на всички проблеми и последни новини свързани с
играта. Освен това в реално време могат да се проверяват статуса на сървъра, реалмите и активните играчи.

EvilZone Diablo II Gaming Network има собствен под-домейн уеб сайт d2.evilzone.net от където може да се достъпват
само функциите свързани с Diablo II сървъра, информация, регистрация, промяна на парола на акаунт, новини отностно актуализациите му и необходими файлове за игра.

Сървъра разполага с 2 реалма до този момент като се планира и 3ти FUN Realm с повишено XP, увеличен дроп, постоянен Uber и още екстри.

1.10 Classic Realm - Изцяло чист пач версия 1.10 - Единствено е премахнат Cow King и е допуснат дроп от барбите

MedianXL Realm 1.10 - Версия Median XL 2012 v005 e последно поколение мод на Diablo II, който ще Ви пренесе в изцяло
нова ера на Diablo II модовете. Мода предлага нови куестове, руни, рецепти и различен поглед върху играта. Мода не е лесен
за игра, но удовлетворението от постигнатите резултати са далеч над очакванията на обикновенния d2 player.
Link за сваляне на пача: http://www.moddb.com/mods/median-xl/downloads/median-xl-2012-v005

Uptime 99%.

Сървъра се поддържа от София, България със съдействието на Megalan Network и ICN.bg.

Name: EvilZone
IP адрес: diablo.evilzone.net (или 78.90.155.221)
Zone: 1

Информация как да играя?! - http://d2.evilzone.net/howtoplay/
Регистрация - http://d2.evilzone.net/register/
Статус - http://d2.evilzone.net/status/

За контакт с администратори
Сайт: http://evilzone.net
Diablo II: http://d2.evilzone.net
Форум: http://evilzone.net/forum/
Email: [email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Напраших сършър на 1.09д но ми изписша че неможе да се конектне към батълнет? Всичко е настроено ип-та портове и т.н. къде е проблема???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Петър Ангелов
      Здравейте,
      Проблемът е следния - за локален сървър ползвам laragon. Съответно в настройките (до това стигнах по трудния начин - с много четене и чудене) в Apache -> SSL е включено (без него, Хром упорито отказва да отваря локалните сайтове). До тук добре - сега сайтовете работят. Проблемът е следния - всеки път когато отварям даден сайт, през менюто на laragon-а (понеже не помня урл-тата, които съм задал) от www -> съответния локален домейн, се получава така, че laragon-а отваря сайта през http (което води до разни проблеми (ако не включа веднага)) и всеки път трябва да добавям към урл-а ръчно https. Та въпроса е - има ли настройка на laragon-а или на Apache-то в частност, където това може да се промени (разбира се, може да правя редирект на http към https през .htaccess, но това трябва да е за всеки нов сайт, който създавам и ... то си е същата хамалогия)?
    • от zonaxxx1
      търся си бот за Д2 но не знам от къде да го изтегля,не знам как да го инсталирам и да го пусна.Ако може нещо по просто за употреба .

• от INTENSE TEAM
      Здравейте на всички може и да има такава тема но аз не видях.
      Имам сървър на играта GTA San Andreas Multiplayer и го поддържам от компютърът ми но не съм съгласен да работи 24/7 та въпроса ми е има ли някакъв сайт фирма която се занимава с хотинг срещу заплащане и как става ако има да ми хостват те сървъра
      Благодаря предварително. 
    • от Teodor Mihaylov
      Привет маняци, 
      Искам да ви информирам, че има действащ сървър на любимата ни Battlefield 2142.Сървъра не е български но се събират хора. Пиша тук за да ви уведомя за да може да се събираме повече хора да играем. 
      Ако имате желание за игра, ето линк как да си нагласите играта. Щом аз успях и вие ще можете. 
      https://battlefield2142.co/
    • от MegaBeatz
      Здравейте, Скъпи приятели, искам да се информирам за ИП ТВ, купих адаптера МАГ 256 чрез този адаптер мога ли да излъчвам на други телевизори, чрез смарт ТВ с андроид програмата СМАРТ ТВ, ́ама от колкото рагледах, тр́́ябва ми сервер, ще можете ли да ми помогнете, как точно тр́ябва да излъчвам чрез МАК адрес:  1. Как тр́ябва да направя сървър 2. Как мога да работа с МАГ 256 и да си създам свой сървър.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване