Премини към съдържанието
nicki_bel

Проблеми с харда

Препоръчан отговор

Моля, помогнете!!!

След всяко рестартиране на компютъра харда ми се чек-ва / дял Е / не е системен//!

Преинсталация с форматиране решава временно проблема. Дяловете форматирам по отделно / местя информацията от него и го форматирам, после я връщам обратно/.

Малко за него:Maxtor-80, SCSI,ATA/133 и е сравнително нов! Дефрагментирен редовно. Разделен на 3 лог. дяла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали харда ти е разделен на три ! ? . Само едия от трите дяла ли ти се прецаква или целия хард? Може да е от някаква система или програма която ти го прецаква.Нали просто я преместваш и полсе я врашташ обратно информацията,може да е от самата информация. :bye:

ПС: Абе като цяло нищо неказах ама....... biggrin.gif нещо несъм в кондикция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че въпроса ми не е точно в темата, но се надявам някой да даде смислен отговор

Благодаря на Air Alex за светкавичния отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преинсталация с форматиране решава временно проблема.

<{POST_SNAPBACK}>

Какво ще рече това "решава временно проблема" ?

Когато ти поиска да чекне дял Е:\ ти оставяш ли го да си свърши работата ?

Проверявал ли си за "bad" сектори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя диск дето хем е SCSI, хем е IDE(ATA133)?

Я си избери едното от двете!

:) Шегата настрана. Това, че се проверява за грешки след стартиране ми говори за FAT32(16) и (много)вероятно W9x. Но защо само на този дял, още повече, че не е системен, както казваш.

За да е по-лесно за всички, я дай повече информация както се казва(в над 50% от темите тук)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моля, помогнете!!!

След всяко рестартиране на компютъра харда ми се чек-ва / дял Е / не е системен//!

Преинсталация с форматиране решава временно проблема. Дяловете форматирам по отделно / местя информацията от него и го форматирам, после я връщам обратно/.

Малко за него:Maxtor-80, SCSI,ATA/133  и е сравнително нов! Дефрагментирен редовно. Разделен на 3 лог. дяла.

<{POST_SNAPBACK}>

Най-добре е да си вземеш от някой познат хард и да си прехвърлиш временно информацията която ти трябва. След това премахни всички дялове на твоя хард и ги създай след това наново. И ползвай NTFS. Смятам че така ще се отървеш от този досаден проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, откликнали се на проблема!

Възможно е и аз да ви обърквам с неточната информация за тва какъв ми е харда в частта SCSI,ATA/133.

Истина е, че сам много не разбирам, но виждам, че шината е широка, което ми говори по котегоричен начин,

че не е SATA. Карам с XP SP2 всички дялове / и трите / са под NTFS.

сега ще се опитам да пусна Hiren's.BootCD.7.9. Дано не направя нещо фатално!

Стискайте палци! Почвам!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове, пълен провал!

Програмата дори не "вижда" харда ми. Открива само DVD-ROM-a, Flopy,и RAM- а

Възможно ли е да е от това, че не успявам да си направя преинсталация преди да заредя от флопито iteraid / отново не съм сигурен, но мисля, че това са драйвери, които копирам на дискета от драйверите на дънната платка, а тя е ASUS P5GD1 i915 /

до тогава, / преди да инсталирам ния неща / харда също ми е невидим за системата

Редактирано от nicki_bel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пичове, пълен провал!

Програмата дори не "вижда" харда ми. Открива само DVD-ROM-a, Flopy,и RAM- а

Възможно ли е да е от това, че не успявам да си направя преинсталация преди да заредя от флопито iteraid / отново не съм сигурен, но мисля, че това са драйвери, които копирам на дискета от драйверите на дънната платка, а тя е ASUS P5GD1 i915 /

до тогава, / преди да инсталирам ния неща / харда също ми е невидим за системата

<{POST_SNAPBACK}>

Ами, ти нали спомена, че партишъните са логически?

Ами, пробвай да ги направиш Primary... ...и виж ще дсе оправи ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-добре е да си вземеш от някой познат хард и  да си прехвърлиш временно информацията която ти трябва. След това премахни всички дялове на твоя хард и ги създай след това наново. И ползвай NTFS. Смятам че така ще се отървеш от този досаден проблем.

<{POST_SNAPBACK}>

Ако грешката е логическа, тя ще се преася толкова пъти, колкото бъде копирана

Ами, ти нали спомена, че партишъните са логически?

Ами, пробвай да ги направиш Primary... ...и виж ще дсе оправи ли...

<{POST_SNAPBACK}>

как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало влез в Биос и виж там дали диска се :wors: вижда-после ще караме нататък.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A диск чек-а не върши ли работа... задай му scan disc със двете отметки - automatically fix file system errors и scan for and attempt to repair bad sectors, ако ти поиска рестарт му позволи и виж дали ще реши проблема...

ако вече си пробвал това и си пред преинсталация - отвори си диска с драйверите на дъното на нечий комп и в частта /както ти вече си написал/ със САТА драйверите ще намериш "прочетиме" файл в който си пише най подробно кои файлове за кои операционни системи трябва да Фърлиш на дискета, за да ти се открие хдд-то преди инсталация /в един от първите екрани на boot инсталацията на ХР където ти дава опцията -> press F6 if you need to install third party SCSI or RAID driver/

Диска ти е SATA - 80 ГБ скъзита няма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, сата не е със сигурност / за жалост/. Тва не е въпрос на полемика въобще.

А че биоса открива харда е по-вече от ясно!

chdsk в случая не върши некеква работа

файловете, които копирам преди преинсталащия знам кои са, незнам обаче на такова ниско ниво, преди да са заредени каквито и да е било драйвери как да напраня харда видим.

Тая програма, за която споманах е много готина, зарежда се в РАМ-а и има достъп до целия хардуер, но в моя случай не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам нещо да уточним-

Записал си Хиренса като буутващо СД,после го пъхаш в компа,рестартираш,избираш втората опция-Boot from CD и програмата не иска да тръгне,за да можеш да си избереш от нея Партишън Меджик напр. :) (странно,при положение че биоса ти засича харда).

Я за всеки случай провери IDE кабела на харда(оня широкия)да не би да се е разместил напр. или пробвай с друг такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първите ти постове ми направи впечатление,че си слагал драйвери за Сата диск,без харда ти да е Сата :yanim: Пробвай да пуснеш нова инсталация,без да натискаш бутони в началота за да слагаш драйвери(на обикновенния хард не му трябват).Ако инсталацията тръгне-си правиш партишъните,форматираш и си готов.Ако инсталацията не тръгне-сваляш харда,закачаш го на компа на някой приятел и там ,с помощта на Hiren,s Boot Cd го цепиш и форматираш.Като свършиш формата го закачаш на твоя комп и инсталираш Уина,без да му слагаш в началото никакви драйвери от дискети и т.н.

Успех :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагам му тези драйвери, защото в противен случай не мога да продължа инсталацията и тя спира преди да се появи менюто с избор на мястото, където са се инсталира Уин-а, т.е преди да се покажат логическите дялове на харда.Точно тогава ми се появява меню, което ме подканя да инсталирам некви драйвери ако откажа това, с тва приключва и процедурата по инсталла. Всички тези неща ги правя някак интуитивно, без да разбирам смисъла им. Някой да обясно кво всъщност правя и кви са тия драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха и в по-горните постове:дай пълно инфо за компютъра-дъното вече каза какво е,кажи сега какъв е останалия хардуер(използвай Everest за тази цел).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel P4 3 GHz, Video Nvidia GeForce PCX 5900 DDR 2X256 KIT MB ASUS P5 GD1 i 915 DVDRAM LG GSA 4160B,за харда вече ви казах MAXTOR 80 GB 7200 все се мисля, че е ATA

Редактирано от nicki_bel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
MAXTOR 80 GB 7200 все се мисля, че е ATA

За да е сигурно,отвори капака на компа и виж вътре с какъв кабел харда е закачен за дъното-дали е тесен,почти кръгъл и в червен цвят,или е много широк и плосък.

Или занеси харда при някой приятел и направете каквот писах в по-горен пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.