Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

pesho66

проблем с WD Mybook Essential

Препоръчан отговор

Здравейте имам  проблем с горе посочения хард .Въведох три пъти грешна парола и до там ако някои има представа как да го отключа моля да сподели  мерси.

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз попаднах на тази тема , за жалост съм зле с английския .Ще имам ли загуби на информация и ти правили си това начинание би ме улеснило ако някои ми го обясни какво точно се изисква за тези действия мерси за светкавичния отговор  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз попаднах на тази тема , за жалост съм зле с английския .Ще имам ли загуби на информация и ти правили си това начинание би ме улеснило ако някои ми го обясни какво точно се изисква за тези действия мерси за светкавичния отговор  .

До колкото чета по-долу, данните се изтриват, но има някакъв Recovery бутон, който връща настройките по подразбиране, без да се губи информацията и се влиза с потребителсто име:  admin и парола 123456. Така че може би това е решението за теб...

П.П. Този бутон е подобен на такъв при рутерите, т.е. с нещо тъничко се бърка и се задържа докато на предния панел пресветнат индикаторите.

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3553

Тук обаче пише, че паролата не е 123456, а също както потребителя, т.е. admin

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз прочетох това до колкото google успя да ми го преведе .Но ударих на камък нямам такова копче или поне не го намирам .До преди малко го разглобих ще кача малко снимки . Вече не знам какво да правия .Ако нямаше такава важна информация на него щях да го топя бавно с кибритена кутия.

:(

post-326800-0-00822500-1371830257_thumb.

post-326800-0-73021700-1371830261_thumb.

post-326800-0-22306500-1371830266_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото чета по-долу, данните се изтриват, но има някакъв Recovery бутон, който връща настройките по подразбиране, без да се губи информацията и се влиза с потребителсто име:  admin и парола 123456. Така че може би това е решението за теб...

П.П. Този бутон е подобен на такъв при рутерите, т.е. с нещо тъничко се бърка и се задържа докато на предния панел пресветнат индикаторите.

http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3553

Тук обаче пише, че паролата не е 123456, а също както потребителя, т.е. admin

Горното описание не е за неговия диск ами за тея с LAN, така че дано да няма ценни данни на диска защото ще се прости с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали някои сервиз , които се занимава с това ще може да ми помогне и ако да информация за не го

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принякои модели и ревизии на тези дискове на WD се сменя криптиращия ключ. За съжаление стария ключ се презаписва. Информацията не може да се възстанови! Все пак е възможно да си възстановите функционалността на диска като използвате линка от 2рия пост, или ако виждате виртуалното сд което се получава когато диска е заключен. В него трябва да има един софтуер wdsmartware. Мисля че с него също ставаше да се ресетне/изтрие диска заедно с махането на паролата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам не е проблем да го вкарам във функционално действие проблем е информация , която е на него.Тази ,която  ме интересува е в по рядка на 2гб предимно снимки и документи. Мисля си за момента да не го барам. Да се надявам ,че ще се намери решение за харда ако някои знае начин или сервиз за подобни проблеми моля да сподели или тук или на поща :wolf88x999@abv.bg

Само да, оточна ,че си зная паролата ако това ще помогне .

И ще помоля Модераторите да не заключват темата . :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента как се държи? Когато го пуснеш пита ли за парола?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все тека разпознава го ,но не пита за парола де да питаше .Ще кача една снимка ориентировъчно

post-326800-0-72764300-1372265352_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я отвори един диск мениджмънт и дай снимка от там, по тая която си закачил трудно се гадае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето

post-326800-0-61836900-1372435700_thumb.

post-326800-0-13749100-1372435854_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам не му е в паролата проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно там е !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове разберете ме харда не е краден мога да го докажа ,както винаги става гледаш да помогнеш и като ли ,че нещо някак  си е против това .Но аз съм си виновен ако бях отказал да ремонтирам един кошник на приятел сега нямаше да съжалявам  за това .Прсто се учудвам ,че в бг.то няма такива специалисти, но вече пих няколко студени води

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове разберете ме харда не е краден мога да го докажа ,както винаги става гледаш да помогнеш и като ли ,че нещо някак  си е против това .Но аз съм си виновен ако бях отказал да ремонтирам един кошник на приятел сега нямаше да съжалявам  за това .Прсто се учудвам ,че в бг.то няма такива специалисти, но вече пих няколко студени води

Не казвам че е краден!

Казвам че проблема ти не е в паролата. Поне така изглежда от прикачените снимки.

Специалисти има, но не са толкова много 3-4 човека в цялата страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали тези специалисти са склони да помогнат и ако да, как мога да се свържа  с тях Няма какво друго да е, а и всичко стана веднага щом въведох паролата .До преди този момент не съм имам никакви проблеми с харда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно тези дискове нещо не са добре,за последния месец 100-тина теми видях за тях....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Snuri не знам за останалите , но с моя не съм имал никакви проблеми . А го имам от година ,две някъде .Има само едно дразнещ то как да кажа ,когато няма обмен на информация той заспива и след това му трябват около 10 ск. за да в резне  във работен режим .Нивото на шум е ниско ,както и температурата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно тези дискове нещо не са добре,за последния месец 100-тина теми видях за тях....

В случая диска не е виновен!

Собственика в бързината е натиснал post-76529-0-48145500-1373438178_thumb.p

1. и след това 2. Без да е прочел внимателно текста че с това ще си изтрие данните.

Трябвало е просто да изключи диска и да го пусне отново.

В момента криптиращия ключ е сменен и няма никакъв начин да се намери оригиналния с който да се декриптира!

Snuri не знам за останалите , но с моя не съм имал никакви проблеми . А го имам от година ,две някъде .Има само едно дразнещ то как да кажа ,когато няма обмен на информация той заспива и след това му трябват около 10 ск. за да в резне  във работен режим .Нивото на шум е ниско ,както и температурата .

Оправи си настрйките в това меню:

post-76529-0-27007800-1373438643_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.