Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Mravii

Проблем с рутер NETGEAR

Препоръчан отговор

Здравейте,

проблема е следният:
рутера е NETGEAR WGR 614 V9

http://www.ipmagazin...gear-wgr614-v9-

Преди два дена го преместих,от едно жилище в друго.До последно си работеше без проблеми..
Брат ми(живее над мен)има кабелен НЕТ/рутер.
От неговият рутер има кабел(изправен) до мен.
Тъй като не можах да "подкарам"моя рутер,извиках техник(от фирмата доставчик на интернет-а)и..два часа се мота..пи кафета..цигари..и "оповести"..че
рутера е стар модел и не може да работи с динамично IP...или защото съм WIN VISTA..(правела проблем..понякога!!)

Дайте съвет какво да направя.

Благодаря,че ме изслушахте.
Лека и доходна Публикувано изображение)) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проблема е следният:

рутера е NETGEAR WGR 614 V9

http://www.ipmagazin...gear-wgr614-v9-

Преди два дена го преместих,от едно жилище в друго.До последно си работеше без проблеми..

Брат ми(живее над мен)има кабелен НЕТ/рутер.

От неговият рутер има кабел(изправен) до мен.

Тъй като не можах да "подкарам"моя рутер,извиках техник(от фирмата доставчик на интернет-а)и..два часа се мота..пи кафета..цигари..и "оповести"..че

рутера е стар модел и не може да работи с динамично IP...или защото съм WIN VISTA..(правела проблем..понякога!!)

Дайте съвет какво да направя.

Благодаря,че ме изслушахте.

Лека и доходна Публикувано изображение)) 

Слагате му статично ИП извън DHCP диапазона на горния маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате му статично ИП извън DHCP диапазона на горния маршрутизатор

Благодаря за съвета :)

Ще пиша за резултата..

Мой познат ми предложи,това:

Слагаш ЛАН секцията да е на 192.168.5.1-255.255.255.0, ВАН - динамично ИП или както идва там от горния рутер, и това е. Може да има куркапан с ТТЛ-и но това лесно се проверява.

Евентуално може другия рутер да е на по-дебела маска и да заграбва и тези ИП-та, тогава ползвай 10.1.1.1 Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.